» »

Fizično delo namesto fitnesa

Fizično delo namesto fitnesa

«
1
2

Šmorn ::

Fitnesa ne maram, raje bi fizično delal kaki dve uri na dan popoldne, da se malo ojačam in mogoče kaj koristnega naredim. Kakšne ideje, kje dobiti kaj takega?

FTad ::

Ce si se student, predlagam priloznostna dela prek studentskega servisa, kot npr. selitve. Bos nosil omare itd ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

Šmorn ::

Ne, nisem več študent.

elson2k ::

Mislim da te bo vsaka oseba/firma vesela, če boš opravljal fizična dela "volontersko", pa če gre za mizarje, gradbince ali kogarkoli drugega.

Bo ceneje kot fitnes, vsekakor.

Unknown_001 ::

Nč prostovoljno. Kar lepo računaj delo če nisi neumen. Išči plačan šiht v skladišču ipd.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dj_uro ::

Če hočeš težko delo, pojdi za gozdarja (potrebuješ izpit za motorko)
vw-klub.si

N0t0ri0us ::

ali pa zidarja.. tam imajo radi takšne...

Poletje je idealen čas za metanje peska v mešalec..

mr1two ::

Drva.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

krneki0001 ::

Lahko hodiš starejšim ljudem nosit, zlagat in sekat drva.

GupeM ::

dj_uro je izjavil:

Če hočeš težko delo, pojdi za gozdarja (potrebuješ izpit za motorko)

Izpit za motorko ni dovolj. Potrebuješ tečaj oz. NPK za sekača. Izpit za motorko je dovolj samo doma za kakšno drvo prežagati. Če se ti kaj naredi, da imaš vsaj to. Če pa to delaš poklicno, pa ni dovolj.

Pa da še povem kaj vse OP lahko dela: Gozdar, zidar, cestar, drvar, kmetovalec na kakšnem hribovitem terenu, kjer se kosi in grabi na roke, štihanje vrta, delo na žagi, kjer ni avtomatizacije in premetavaš deske in plohe na roke, pomoč oz nošenje stvari pri monterjih (okna, vrata, pohištvo, pralni, pomivalni in sušilni stroji,...) Pri zadnjih bo učinek sicer nekoliko manjši. Največji bo pri takšnih, kjer boš cele dneve delal podobno zadevo, recimo da mečeš pesek v mešalec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

ProGo ::

Razlika med fitnesom in fizičnim delom je v tem, da pri fitnesu enakomerno razvijaš večino mišičnih sklopov, ter manj obremenjuješ sklepe in hrbtenico. (naprave, pravilna lega in izvedba)

Pri fizičnem delu večinoma ogromno delaš z rokami (prsti, podlakti), dosti manj pa za lat ali kaj podobnega. Poleg tega pa bolj uničuješ kolena in hrbtenico.

Kot bi primerjal obremenitev avtomobila pri dinamični vožnji po AC in rally vožnjo. Težko primerjaš.

Jaz bi ti predlagal okopavanje vrtov.

AndrejS ::

Pri fizičnem delu služiš , pa lahko si tudi v naravi. Fitnes pa plačuješ in si v zašvicani telovadnici

ProGo ::

A misliš da je fitnes možen samo v fitnesu? In da so vsi fitnesi zašvicani?

Pa v fitnesu komot služiš, samo narediš licenco za osebnega trenerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Jerry000 ::

AndrejS je izjavil:

Pri fizičnem delu služiš , pa lahko si tudi v naravi. Fitnes pa plačuješ in si v zašvicani telovadnici

Upam da je še več istomislečih, da bo manj gužve v fitnesu ;)

mihec87 ::

Sedajle lahko starejšim ponudiš za vrt preštihat če še niso, kakšnemu kmetu pomagaš, starejšim scepiš drva, pokosiš..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

judoka ::

Šmorn je izjavil:

Fitnesa ne maram, raje bi fizično delal kaki dve uri na dan popoldne, da se malo ojačam in mogoče kaj koristnega naredim. Kakšne ideje, kje dobiti kaj takega?



http://www.prostovoljstvo.org/

rezator ::

Poglej si fizične delavce, ki delajo težka fizična dela že 20 let. Se ti zdi, da bi mu težko fizično delo koristilo? ProGo ima prav. V fitnesu ne delaš samo roke (samo noge, ali samo nekaj drugega) in ne delaš samo eno in isto. To mislijo tisti, ki so fitnes videli samo od zunaj. Če pa ne maraš fitnesa, pa kakšen bootcamp ali kako se to kliče zdaj.

Drugače pa prostovoljstvo da. Če si na vasi vrjamem, da je veliko sosedov dobilo "panje", ki jih je treba s sikiro "skalat". veseli bodo vsake pomoči, ti boš pa kar zašvical :)
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

Dr_M ::

Poglej si fizične delavce, ki delajo težka fizična dela že 20 let. Se ti zdi, da bi mu težko fizično delo koristilo?


Pri teh je problem, ker delajo neki na silo, zato pa so potem zjebani.
Drugace pa za napumpane pozerje je fitnes, tist ki pa hoce bit res v kondiciji in imet moc, jebiga, fizicno delo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: njyngs ()

Ciklamen ::

Sorry, ni res Dr_M. Ni vse, kar lahko delaš v fitnesu, to, da se "napumpaš". Je tipo hodil tu v fitnes, ki ni bil fizični radnik, pa ni "liftal" da bi se napumpal, je pa delal vaje za moč in hitrost in vzdržljivost, pa ga ni bilo "skoraj nič skup", delal pa več kompleksnih vaj kot ostali v fitnesu :)

To, da mislite da se pride v fitnes samo "napumpat in pozirat" pa majkemi, najbolj butasta izjava tisočletja.
- End of the Post ->

Jerry000 ::

Ciklamen je izjavil:

Sorry, ni res Dr_M. Ni vse, kar lahko delaš v fitnesu, to, da se "napumpaš". Je tipo hodil tu v fitnes, ki ni bil fizični radnik, pa ni "liftal" da bi se napumpal, je pa delal vaje za moč in hitrost in vzdržljivost, pa ga ni bilo "skoraj nič skup", delal pa več kompleksnih vaj kot ostali v fitnesu :)

To, da mislite da se pride v fitnes samo "napumpat in pozirat" pa majkemi, najbolj butasta izjava tisočletja.

Js hodm u fitnes pa me tudi ni nč skup :). Sej iz kavča doma je lahko kritizirat pravjo.

Unknown_001 ::

Ciklamen je izjavil:


To, da mislite da se pride v fitnes samo "napumpat in pozirat" pa majkemi, najbolj butasta izjava tisočletja.


Sorry sam nekaj malega resnice pa je v tem. Sem tudi hodil v fitnes, oz. sedaj pri športni na fakulteti še vedno drugače pa individualno doma sam zase delam. Meni se je najbolj zamerilo, ko je folk prihajal v fitnes samo zato da je naredil par dvigov, potem pa sedel na napravi in textal po telefonu in seveda so se našli tudi omenjeni, ki so po vsaki vadbi seveda pozirali pred špeglom. Seveda kao stretching sam je bilo tako očitno da lahko rečem samo bohpomagej. Sploh pri novincih to hitro vidiš, ko jih neučakanost daje.

Ne vem ali sem imel jaz tako nesrečo (res je bil tisti fitness dokaj mali in se je hitro zabasal pa sem bil zato bolj občutljiv na take zadeve), ali pa pri vas ni ljudi ki bi si sramoto tam delal s svojim obnašanjem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Stipex ::

Trening v fitnesu ni samo zehanje in 20 min easy orbitreka :) Pa tudi ne pomeni, da če hodiš v fitnes ne smeš nikamor ven na kak zgib ali dva.

Nekaj slikic, kako lahko zgleda trening:
https://www.google.com/search?q=mg+lore...

:)

martincek1 ::

Pač je dejstvo, da bo pri fitnesu mnogo lažje okrepil celotno telo, kot pa pri fizičnem delu, kjer so skoraj vedno določeni deli preobremenjeni, nekateri pa nikoli ne delajo. In ja, 99% tistih, ki redno hodijo v fitnes, je obremenjenih s svojo postavo. Lahko si po svoje razlagate to obremenjenost, ampak je prisotna.

Če imaš res dve uri dnevno viška, bi ti jaz priporočil kombinacijo fitnesa in prostovoljstva. Nekaj, ob čemer se boš konkretno preznojil + vaje za šibkejše dele telesa. Čeprav kakšnega okopavanja in podobno bi se jaz izogibal v tem soncu.

vostok_1 ::



Delaj s svojim ritmom in z dobro mejo. Garantiram, da boš (najbrž) živel čez 80ta.

Glugy ::

Drgač imajo pa ponekot tud t.i. "zunanji fitnes" da nisi ravno v zašvicani telovadnici. Seveda ima to spet svoje prednosti in slabosti.

sandmodnigga ::

Tole, kar vi mislite ni fitnes, temveč je telovadnica.
Zakaj oni napimpani pozerji sprebiti ne morejo obvladati enega fizikalca, saj v življenju niso delali vaj za jedro. Te mišice se pač ne vidijo. Bicepsi pa tricepsi se pa vidijo.

boss-tech ::

Lahko greš samo čistit gozd h komu - manjša drevesa, podrta, veje ter vse kar mora ven. Pa še za kakšna drva se zmeniš :)
http://tovornik.info

The Player ::

prednost fitnesa je predvsem ta, da si sam prilagajaš obremenitev, glede na svojo trenutno sposobnost, medtem ko pri fizičnem delu, nočeš hočeš začneš takoj z +20kg.

Če si navajen takoj začeti pri takšni obremenitvi je super, če pa ne, zna bit problem.

Predlagam alternativo, ki je zadnja leta dost priljubljena in je na prostem

Bellzmet ::

Če se boš šel fizično delo pazi na hrbtenico. Veliko fizičnih del zaradi stalnega sklanjanja zelo obremenjuje hrbtenico

Isotropic ::

zensko si najd pa boš mel druge skrbi kot fitnes :D

shotalick ::

Šmorn je izjavil:

Fitnesa ne maram, raje bi fizično delal kaki dve uri na dan popoldne, da se malo ojačam in mogoče kaj koristnega naredim. Kakšne ideje, kje dobiti kaj takega?



Če poznaš kakšnega žličkarja (arheologa), pejt k njemu jame kopat (1mx1mx1m), top trening (tudi strgaš poleg kopanja, dosadno ilovico)....

CleanPower ::

Meni se je najbolj zamerilo, ko je folk prihajal v fitnes samo zato da je naredil par dvigov, potem pa sedel na napravi in textal po telefonu in seveda so se našli tudi omenjeni, ki so po vsaki vadbi seveda pozirali pred špeglom. Seveda kao stretching sam je bilo tako očitno da lahko rečem samo bohpomagej. Sploh pri novincih to hitro vidiš, ko jih neučakanost daje.

Ne vem ali sem imel jaz tako nesrečo (res je bil tisti fitness dokaj mali in se je hitro zabasal pa sem bil zato bolj občutljiv na take zadeve), ali pa pri vas ni ljudi ki bi si sramoto tam delal s svojim obnašanjem.


wtf lol kaj tebe briga kaj drugi delajo... sicer pa pozing je del tekmovalnega fitnesiranja

zensko si najd pa boš mel druge skrbi kot fitnes


kere pa.. men moja skoz teži zakaj nisem bolj nabit

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Očitno si eden tistih, ki pride v fitnes naredit par dvigov, potem pa sedi na napravi in texta po telefonu. Če bi res delal vaje, ti tvoja ne bi težila zakaj nisi bolj nabit, ker bi bil bolj nabit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

harvey ::

Hitro lahko postaneš zabit namesto nabit :D

Sicer se fizično delo ne more primerjati s fitnesom, še manj pa je lahko nadomestilo. Delo je za neko splošno kondicijo dobro, za kaj več pa ravno ne...pa pri delu se nemalokrat lahko tudi poškodujemo (nepravilno dvigovanje bremen, padci, zdrsi...)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Alien123 ::

Delaj tak kot jaz, vsaki dan 5 različnih sklec po 15x vsako, 3 serije.. kasneje z utezmi delas roke, rame, hrbet, noge.. pac kak se ti da, ko pa si pred tvjem pa drmas ročko do močnih podlahti

maco-maco ::

Prodaj stanovanje in se preseli v starejšo hišo z večjim vrtom.
Kaj?

shotalick ::

CleanPower je izjavil:

Meni se je najbolj zamerilo, ko je folk prihajal v fitnes samo zato da je naredil par dvigov, potem pa sedel na napravi in textal po telefonu in seveda so se našli tudi omenjeni, ki so po vsaki vadbi seveda pozirali pred špeglom. Seveda kao stretching sam je bilo tako očitno da lahko rečem samo bohpomagej. Sploh pri novincih to hitro vidiš, ko jih neučakanost daje.

Ne vem ali sem imel jaz tako nesrečo (res je bil tisti fitness dokaj mali in se je hitro zabasal pa sem bil zato bolj občutljiv na take zadeve), ali pa pri vas ni ljudi ki bi si sramoto tam delal s svojim obnašanjem.


wtf lol kaj tebe briga kaj drugi delajo... sicer pa pozing je del tekmovalnega fitnesiranja

zensko si najd pa boš mel druge skrbi kot fitnes


kere pa.. men moja skoz teži zakaj nisem bolj nabit


Manj poziraj, več "fitnesiraj" ;). Pa tole mi je mal za lase privlečeno, da ti ženska teži, zakaj nisi bolj nabit? Če ti teži, da shujšaj, je to za tvoje zdravje, če ti pa teži, da nabildaj...potem se je pa že za zamislit...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

shotalick je izjavil:


Manj poziraj, več "fitnesiraj" ;). Pa tole mi je mal za lase privlečeno, da ti ženska teži, zakaj nisi bolj nabit? Če ti teži, da shujšaj, je to za tvoje zdravje, če ti pa teži, da nabildaj...potem se je pa že za zamislit...

Ženskam je to pač všeč. Raje ima doma nabitega tipa, kot zavaljeno svinjo. Kar je čisto normalno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shotalick ::

Invictus je izjavil:

shotalick je izjavil:


Manj poziraj, več "fitnesiraj" ;). Pa tole mi je mal za lase privlečeno, da ti ženska teži, zakaj nisi bolj nabit? Če ti teži, da shujšaj, je to za tvoje zdravje, če ti pa teži, da nabildaj...potem se je pa že za zamislit...

Ženskam je to pač všeč. Raje ima doma nabitega tipa, kot zavaljeno svinjo. Kar je čisto normalno...


Obstaja tudi nekaj vmes, se pravi čisto normalna postava. Mogoče je pa na sosedu vidla mišice, pa je rekla take mora met tut moj.

MasterTade ::

Ma pa sej so eni tud obsedeni s tem
Mors omnia aequat

shotalick ::

MasterTade je izjavil:

Ma pa sej so eni tud obsedeni s tem


Se popolnoma strinjam.

Unknown_001 ::

CleanPower je izjavil:



kere pa.. men moja skoz teži zakaj nisem bolj nabit


Kakšno imaš konstitucijo?

Pa še podatek o teži in višini. Da vidimo ali z razlogom ali kar tako ker si je umislila da bi imela ob sebi Mr.Olympia.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

maco-maco ::

Dober gospodar ima orodje pod streho. Kadar ga ne uporablja, seveda.
Kaj?

sandmodnigga ::

Konstitucijo lahko ti oceniš, ko jo primerjaš. Na podlagi par besed je ne boš mogel niti primerjati niti oceniti. Lahko samo na daleč vržeš svoj uč in morda popolnoma zgrešiš oceno (kot se to pri ITM velikokrat zgodi).
Kožna guba se pa načeloma meri na večih mestih...

JamesBond ::

Unknown_001 je izjavil:

Ciklamen je izjavil:


To, da mislite da se pride v fitnes samo "napumpat in pozirat" pa majkemi, najbolj butasta izjava tisočletja.


Sorry sam nekaj malega resnice pa je v tem. Sem tudi hodil v fitnes, oz. sedaj pri športni na fakulteti še vedno drugače pa individualno doma sam zase delam. Meni se je najbolj zamerilo, ko je folk prihajal v fitnes samo zato da je naredil par dvigov, potem pa sedel na napravi in textal po telefonu in seveda so se našli tudi omenjeni, ki so po vsaki vadbi seveda pozirali pred špeglom. Seveda kao stretching sam je bilo tako očitno da lahko rečem samo bohpomagej. Sploh pri novincih to hitro vidiš, ko jih neučakanost daje.

Ne vem ali sem imel jaz tako nesrečo (res je bil tisti fitness dokaj mali in se je hitro zabasal pa sem bil zato bolj občutljiv na take zadeve), ali pa pri vas ni ljudi ki bi si sramoto tam delal s svojim obnašanjem.


Par dvigov in nato dolg počitek je ravno nasprotje "pumpaj in poziraj" pristopu.

cleanac ::

^ Motiš se, to je ravno metoda za pridobivanje dokaj neuporabne mišične mase za izgled. Ko se trenira se trenira, počitek pa je brez ogledala, kjer bi preverjal ali se ti žile že vidijo ipd. Če želiš mišično maso uporabiti, potrebuješ tudi vzdržljivost in trmo, ki pa je v fitnes-telovadnici skoraj zagotovo ne dobiš.

          ::

AndrejS je izjavil:

Pri fizičnem delu služiš , pa lahko si tudi v naravi. Fitnes pa plačuješ in si v zašvicani telovadnici


V naravi ni premočenih milfic.

Glugy ::

Folk se ne more upret komentiranju o postavi.
Glej če ti ženska reče da se morš spremenit spokaš in greš drugam. Sej je vedla kaj dobi ob vstopu v zvezo.
Prvo bo hotla nabildane mišice, kaj je naslednji korak? Vedno te bo še mal pa še mal spreminjala dokler se ne boš več prepoznal. ne razumem kaj je fora da si v zvezi z nekom ki ga ne sprejmeš 100% skupaj z vsemi napakami in dobrimi lastnostmi. Razumel bi to samo če si ob vstopu v zvezo bil nabildan al pa če bi bilo iz zdravstvenih razlogov. Vse ostalo pa nima smisla. Če hočeš nabildanga fanta pač ne silt v fanta ki ni nabildan..če ti to took velik pomen.

jusv ::

Dandanes imaš že res velik opcij za športno udejstvovanje, ki niso le fitnes. Pa ni nujno fizično delat... Sploh pa da pride do debate: selitve vs. fitnes je pa že bolano.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

sandmodnigga ::

fitness noun [U] (HEALTH)
B1 the condition of being physically strong and healthy:


fitness centre
noun [C] UK /'f?t.n?s ?sen.t?r/ US /'f?t.n?s ?sen.t??/
> a place where you go to exercise, for example by lifting weights or using other equipment

Kje ste slovenisti, ko vas rabimo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312586 (9901) Malner
»

buildanje mišične mase (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
558006 (6704) Unknown_001
»

Trening nog in zadnjice (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20133747 (31169) SmeskoSnezak
»

Fitnes, kako začeti ?

Oddelek: Šport
294207 (3828) gtotheg

Več podobnih tem