» »

Spletna trgovina vzela denar in izdelek

Spletna trgovina vzela denar in izdelek

«
1
2

joze ::

Pred mesecem in pol sem v spletni trgovini tennistown.de naročil superge zase in za ženo. Meni so bile OK, ženo pa so pri prvem teku začele neznosno boleti noge in odločila se je, da jih vrne. Pisal sem na naslov trgovine, kjer so mi rekli, da ni problema in da naj jih vrnem. Na svoje stroške sem jih poslal v Nemčijo, kjer pa so po kakšnih 14 dneh ugotovili, da so bile nošene zunaj in da mi ne bodo vrnili denarja. Na koncu maila je bilo vprašanje kaj naj sedaj storijo? Odgovoril sem, da na supergah ni bilo znakov nošenja, da pa se z njimi ne mislim prepirati in da naj mi superge vrnejo, ali pa se dogovorimo za zmanjšan znesek vračila denarja.
Odgovora nisem prejel, pisal sem že trikrat v angleščini in nemščini, na telefon se ne oglašajo. Sicer sem že obupal in sem prepričan, da ne bom videl ne superg in ne denarja, me pa zanima kakšne možnosti imam v tem primeru kot potrošnik. Za teh 100 evrov se res ne bom šel kakšnih gonj s tožbami.

Hvala

Tilen ::

Za kakšen časovni okvir sploh gre? Takšne specifike gredo verjetno čez ustrezne administrativne postopke, ki trajajo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

joze ::

Slab mesec od obvestila, da mi ne bodo vrnili keša. Odgovoril sem isti dan.

Magic1 ::

Magic

SaXsIm ::

Kako si plačal? Paypal? Odpri dispute.
SaXsIm

joze ::

Mastercard

OZZY ::

ženo pa so pri prvem teku začele neznosno boleti noge in odločila se je, da jih vrne.

ter
dgovoril sem, da na supergah ni bilo znakov nošenja,
ne gre skupaj.. Lahko je pretekla 5-10 ali več km.. Se prešvicala itd..Seveda se pozna na supergah znak nošenja. Tudi jaz bi zadevo zavrnil.
Na svoje stroške pa oni ne bodo nazaj pošiljali če so zavrnili reklamacijo. Vparašanje je tudi, ali bi ti plačal ptt za vrnitev izdelka, ki lahko doseže 10-20 eur.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

joze ::

Niti ne gre za to kdo ima prav. Superge je nosila 15 minut, pretekla 2 km po suhem asfaltu. Če se jim zdi, da reklamacija ni upravičena je to OK. Gre za to, da imajo moj keš in moje superge, zdaj pa se ne javljajo več, da bi se dogovorili kako naprej.

TOP ::

Ja pomoje reklamacija sigurno ni upravičena,ker so nošene superge in oni si nimajo kaj znjimi pomagat,razumel bi če bi se že raztrgale ali kako drugače uničile.Ti jim napiši naj superge pošljejo nazaj in da boš ti kril poštnino.Superge ti bodo ziher vrnili.

joze ::

Ni šlo za reklamacijo, ampak za vračilo izdelka, ki ti ne ustreza. Kar se tiče mene so vse opcije mogoče, če bi seveda odgovorili.

user-pass ::

Nisi edini ocitno: https://www.trustpilot.com/review/www.t...
Na splosno pravijo, da je trgovina ok, dobre cene, hitro posljejo, ... vse negativne ocene pa se nanasajo na vracanje izdelkov in reklamacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: user-pass ()

joze ::

Hvala! Bom Poizkusil na EPC kot predlaga Magic1. Bom poročal kako se bo razpletlo.

Furbo ::

Drugače pa ponavadi omogočajo vračilo le če ti niso prav in za to ne rabiš teči v njih 2km.

Tudi v pogojih se najde odstavek o izgubi pravice do vračila, zaradi higienskih razlogov..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

korenje3 ::

joze je izjavil:

Pred mesecem in pol sem v spletni trgovini tennistown.de naročil superge zase in za ženo. Meni so bile OK, ženo pa so pri prvem teku začele neznosno boleti noge in odločila se je, da jih vrne. Pisal sem na naslov trgovine, kjer so mi rekli, da ni problema in da naj jih vrnem. Na svoje stroške sem jih poslal v Nemčijo, kjer pa so po kakšnih 14 dneh ugotovili, da so bile nošene zunaj in da mi ne bodo vrnili denarja. Na koncu maila je bilo vprašanje kaj naj sedaj storijo? Odgovoril sem, da na supergah ni bilo znakov nošenja, da pa se z njimi ne mislim prepirati in da naj mi superge vrnejo, ali pa se dogovorimo za zmanjšan znesek vračila denarja.
Odgovora nisem prejel, pisal sem že trikrat v angleščini in nemščini, na telefon se ne oglašajo. Sicer sem že obupal in sem prepričan, da ne bom videl ne superg in ne denarja, me pa zanima kakšne možnosti imam v tem primeru kot potrošnik. Za teh 100 evrov se res ne bom šel kakšnih gonj s tožbami.

Hvala


a ko kupiš avto renault, ki ima ful trde sedeže, in misliš da ga imaš pravico vrnit zato ker te po 1 uri vožnje začne bolet hrbet? zakon itak narekuje da trgovini ni treba sprejeti izdelka, če je bil ta uporabljen in to si tudi sam priznal. prav tako ti niso dolžni vrniti delne odkupnine. Načeloma ti niso dolžni nič.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

shadeX ::

So ja.

Njegove oz. ženine superge.

korenje3 ::

to je res. zato so ga pa vprašal kaj sedaj. on je pa kr še naprej trobil da hoče denar, zdej je pa na ignore listi. glede na to da jim je poslal suprge brez njihovega privolenja se to smatra kot darilo in lahko superge preprosto stran vržejo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

shadeX ::

On je njihov odgovor pozitivno sprejel in jih prosil da superge vrnejo nazaj oz. zmanjsan znesek vracila. Odgovora ni prejel, kregal se tudi ni, kolikor sem razumel.

Resna trgovina, bi superge poslala nazaj ( na stroske potrosnika ).

Massacra ::

...ženo pa so pri prvem teku začele neznosno boleti noge in odločila se je, da jih vrne. Pisal sem na naslov trgovine, kjer so mi rekli, da ni problema in da naj jih vrnem...

...Sedaj pa nocejo vrniti izdelka.

V tej celotni zgodbi nakaj stvari ni jasnih. Prva nejasnost je, da so najprej odobrili vrnitev nosenih superg, sedaj se pa vec ne javljajo!

Mare2 ::

Ne javijo se zaradi praznikov.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

c3p0 ::

Massacra je izjavil:


V tej celotni zgodbi nakaj stvari ni jasnih. Prva nejasnost je, da so najprej odobrili vrnitev nosenih superg, sedaj se pa vec ne javljajo!


Ali ni omenil, da so bile že nošene zunaj in ne le sprobane, ali pa so oni površno prebrali.

Mare2 ::

Obutev je lahko šivana različno. Če je znotraj kaka stvar narobe prišita in te začne žulit šele po dveh kilometrih?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

iKst ::

Resna trgovina, bi superge poslala nazaj ( na stroske potrosnika ).


Resna trgovina bi brez vprašanj zamenjala superge.

egamad ::

Smešni ste vsi kekci, ki hočete bit neznansko pametni na način, da vse obrnete tako, kot da je v osnovi kriv OP. Ne samo v tej temi, to je nek trend, ki ga tu opažam že dolgo časa in mi gre pošteno na jetra. Vedno, ko kdo prosi za nasvet ali za pomoč, se najde par patronov, ki hočejo OP "razkrinkat" ali postavit na laž, ker je kao on zdaj neki lopov, ki hoče nategnit cel svet. Res avtistično.

Okej, konec spuščanja pare. Žal nimam nič konkretnega za povedat na to temo, upam pa, da uspešno rešiš zadevo.

perci ::

Zadeva je popolnoma jasna. Dolzni so mu bodisi vrnit ali denar ali pa poslati superge nazaj. Brez placila postnine, ker so mu v korespondenci odobrili, da naj superge poslje nazaj.

Niso pa mu dolzni vrniti izkljucno denarja.

Tavher ::

Res je da lahko izdelek vrneš če ti ne ustreza, ampak mora biti nenošen in v originalni nepoškodovani embalaži. Torej npr. obuješ in če ne ustreza številka vrneš. Postavi se v vlogo trgovca... bi ljudje kupili, uporabljali nekaj dni in vrnili. In kaj lahko trgovec s tem izdelkom? Vrže stran kaj pa bo, prodati ga ne more. Ali pa se postavi v vlogo stranke ki je kupila čevelj ki je že bil nošen. Jih pa ja dam na TV da se mi to zgodi.

Mare2 ::

Tavher je izjavil:

Jih pa ja dam na TV da se mi to zgodi.

Na POP TV? :)

hehe, si smešen.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

šernk ::

Zadeva je popolnoma jasna. Dolzni so mu bodisi vrnit ali denar ali pa poslati superge nazaj. Brez placila postnine, ker so mu v korespondenci odobrili, da naj superge poslje nazaj.


ne vemo kaj je napisal v mail ko so mu odobrili vračilo. lahko je napisal da je telovadne samo sprobal in mu niso ugajale ali je dejansko napisal da je v njih 2km zunaj pretekel?

sprobati pomeni da zadevo obuješ narediš 10 korakov po hiši in to je to (skratka da se na telovadnih ne pozna posledice uporabe). pa ne mi rečt da se po 2km teka posledic uporabe ne pozna, ker se poznajo posledice po 3 korakih na betonu. moje mnenje je, da so mu dolžni vrnit izdelek na njegove stroške, če ni izrecno napisal da je pretekel 2km v njih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

joze ::

Jaz nisem nikjer rekel, da bi mi morali vrniti denar. V mailu sem napisal, da mi izdelek ne ustreza in oni so sporočili naslov kamor ga lahko vrnem. Vse o čemer bi me radi podučili že vem, tudi svoje napake in neumnosti priznam. Na vprašanje kaj naj storijo s supergami sem odgovoril mirno, spravljivo in razumno, o tem kdo bo kril stroške vračila se sploh nismo pogovarjali. Ostaja dejstvo, da so vzeli moj denar in moje superge in da mi ne enega ne drugega nočejo vrniti. Moje vprašanje je bilo kam se lahko kot potrošnik obrnem v takih primerih oz. kaj lahko storim, če me ignorirajo.

korenje3 ::

Massacra je izjavil:

...ženo pa so pri prvem teku začele neznosno boleti noge in odločila se je, da jih vrne. Pisal sem na naslov trgovine, kjer so mi rekli, da ni problema in da naj jih vrnem...

...Sedaj pa nocejo vrniti izdelka.

V tej celotni zgodbi nakaj stvari ni jasnih. Prva nejasnost je, da so najprej odobrili vrnitev nosenih superg, sedaj se pa vec ne javljajo!


prikrival si informacijo da so superge rabljene. in so oni odobrili vrnitev. sedaj hočeš pa na vsako silo iztržit največ kar je možno in ker to nisi dosegel si prišel na ta forum jokat.

iKst je izjavil:

Resna trgovina, bi superge poslala nazaj ( na stroske potrosnika ).


Resna trgovina bi brez vprašanj zamenjala superge.


veš da... resna firma si zaradi enega osebka, ki si izmišljuje ne bo delala stroškov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

iKst ::

Customer retention je daleč najpomembnejša zadeva pri spletni prodaji, zato vse resne firme nikoli ne komplicirajo pri vračilih ampak reklamacijske zahtevke dejansko uporabljajo kot marketinško orodje.

m0LN4r ::

Po dveh km na asfaltu podplati vec ne zgledajo kot novi, zal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

iKst je izjavil:

Customer retention je daleč najpomembnejša zadeva pri spletni prodaji, zato vse resne firme nikoli ne komplicirajo pri vračilih ampak reklamacijske zahtevke dejansko uporabljajo kot marketinško orodje.

Jebe se nemški trgovini za zafnanega Slovenca.

Slovenci smo že tako ali tako na slabem glasu med spletnimi prodajalnami, in marsikdo noče pošiljati v Slovenijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

iKst ::

Ja, saj sem napisal, da gre očitno za neresno trgovino. Resnim firmam se namreč ne jebe za svoje stranke.

perci ::

Pomojem, da bi ti v takem primeru celo mastercard preklical placilo, ce bi jim dokazal, da ti nocejo poslati izdelka.

Magic1 ::

Kako boš pa to dokazal, če ti ne odgovorijo?
Magic

Tavher ::

Mare2 je izjavil:

Tavher je izjavil:

Jih pa ja dam na TV da se mi to zgodi.

Na POP TV? :)

hehe, si smešen.

A ti kar vse dobesedno? :)

hehe, si smešen.

sandmodnigga ::

Tavher je izjavil:

Res je da lahko izdelek vrneš če ti ne ustreza, ampak mora biti nenošen in v originalni nepoškodovani embalaži. Torej npr. obuješ in če ne ustreza številka vrneš. Postavi se v vlogo trgovca... bi ljudje kupili, uporabljali nekaj dni in vrnili. In kaj lahko trgovec s tem izdelkom? Vrže stran kaj pa bo, prodati ga ne more. Ali pa se postavi v vlogo stranke ki je kupila čevelj ki je že bil nošen. Jih pa ja dam na TV da se mi to zgodi.

Stvarna napaka, celotna EU jo pozna.

m0LN4r je izjavil:

Po dveh km na asfaltu podplati vec ne zgledajo kot novi, zal.

Morajo pa tekaški čevlji zdržati tja od 200 do 800 kilometrov. Če že po dveh kilometrih nekaj ne štima, pol možno, da gre za slab izdelek.

Mare2 ::

tennistown in POP TV se ne poznata in se nikoli ne bosta. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

galu ::

Pojdi na policijo. Tam so plačani, da se s takimi stvarmi ukvarjajo.
Tako to gre.

Magic1 ::

sandmodnigga je izjavil:

Tavher je izjavil:

Res je da lahko izdelek vrneš če ti ne ustreza, ampak mora biti nenošen in v originalni nepoškodovani embalaži. Torej npr. obuješ in če ne ustreza številka vrneš. Postavi se v vlogo trgovca... bi ljudje kupili, uporabljali nekaj dni in vrnili. In kaj lahko trgovec s tem izdelkom? Vrže stran kaj pa bo, prodati ga ne more. Ali pa se postavi v vlogo stranke ki je kupila čevelj ki je že bil nošen. Jih pa ja dam na TV da se mi to zgodi.

Stvarna napaka, celotna EU jo pozna.

m0LN4r je izjavil:

Po dveh km na asfaltu podplati vec ne zgledajo kot novi, zal.

Morajo pa tekaški čevlji zdržati tja od 200 do 800 kilometrov. Če že po dveh kilometrih nekaj ne štima, pol možno, da gre za slab izdelek.

Sam si pa ozkogleden. Gume tudi zdržijo 20000km pa boš po parih kilometrih vožnje videl, da niso več nove. To je tist problem, ko se že vidi malo obrabljenost clean tovarniškega izdelka in ne veš ali je čevelj naredil 100m, ali 20km. Tak izdelek takoj izgubi 25% vrednosti.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

m0LN4r ::

sandmodnigga je izjavil:

Tavher je izjavil:

Res je da lahko izdelek vrneš če ti ne ustreza, ampak mora biti nenošen in v originalni nepoškodovani embalaži. Torej npr. obuješ in če ne ustreza številka vrneš. Postavi se v vlogo trgovca... bi ljudje kupili, uporabljali nekaj dni in vrnili. In kaj lahko trgovec s tem izdelkom? Vrže stran kaj pa bo, prodati ga ne more. Ali pa se postavi v vlogo stranke ki je kupila čevelj ki je že bil nošen. Jih pa ja dam na TV da se mi to zgodi.

Stvarna napaka, celotna EU jo pozna.

m0LN4r je izjavil:

Po dveh km na asfaltu podplati vec ne zgledajo kot novi, zal.

Morajo pa tekaški čevlji zdržati tja od 200 do 800 kilometrov. Če že po dveh kilometrih nekaj ne štima, pol možno, da gre za slab izdelek.

Zdrzijo ze,
ampak ti ne razumes, da ce imajo prasko na podplatu brez tistega trgovinskega gladkega sloja, sledi vozla na vezalkah itd.
Ne mores rect, da sledov uporabe ni in da so "neuporabljeni"
Tudi pritisk tace na podplat bi moral biti ze viden.

Sory, ampak vcasih ima clovek obcutek, da bi ljudje se spodnje gate 1 dan nosili, potem pa posiljali nazaj v stacuno, kot "nove"

Tako, da vrnit tak izdelek bo tezko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

shotalick ::

m0LN4r je izjavil:

sandmodnigga je izjavil:

Tavher je izjavil:

Res je da lahko izdelek vrneš če ti ne ustreza, ampak mora biti nenošen in v originalni nepoškodovani embalaži. Torej npr. obuješ in če ne ustreza številka vrneš. Postavi se v vlogo trgovca... bi ljudje kupili, uporabljali nekaj dni in vrnili. In kaj lahko trgovec s tem izdelkom? Vrže stran kaj pa bo, prodati ga ne more. Ali pa se postavi v vlogo stranke ki je kupila čevelj ki je že bil nošen. Jih pa ja dam na TV da se mi to zgodi.

Stvarna napaka, celotna EU jo pozna.

m0LN4r je izjavil:

Po dveh km na asfaltu podplati vec ne zgledajo kot novi, zal.

Morajo pa tekaški čevlji zdržati tja od 200 do 800 kilometrov. Če že po dveh kilometrih nekaj ne štima, pol možno, da gre za slab izdelek.

Zdrzijo ze,
ampak ti ne razumes, da ce imajo prasko na podplatu brez tistega trgovinskega gladkega sloja, sledi vozla na vezalkah itd.
Ne mores rect, da sledov uporabe ni in da so "neuporabljeni"
Tudi pritisk tace na podplat bi moral biti ze viden.

Sory, ampak vcasih ima clovek obcutek, da bi ljudje se spodnje gate 1 dan nosili, potem pa posiljali nazaj v stacuno, kot "nove"

Tako, da vrnit tak izdelek bo tezko.


Točno to počnejo, predvsem ženske...

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Če te žuli, pač vrneš. Včasih rata. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

joze ::

Se mi zdi prav, da zapišem kako se je(ni) razpletlo:
O težavi sem obvestil Evropski potrošniški center, ki je sprožil postopek in se čez kakšne tri mesece oglasil in mi sporočil, da tudi na njihove maile in klice ne odgovarjajo. Sveovali so mi še nekaj organizacij na katere se lahko obrnem, ampak sem obupal in se odločil, da bom spletni trgovini tennistown.de podaril tistih 100 evrov. Upam, da so tudi copate dobro unovčili(prepričan sem, da so jih z lahkoto prodali kot nove). Hvala vsem za nasvete. Če bi koga prijelo, da bi pri njih kaj naročil pa mu to dejanje prijazno odsvetujem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joze ()

next3steps ::

Tilen je izjavil:

Za kakšen časovni okvir sploh gre? Takšne specifike gredo verjetno čez ustrezne administrativne postopke, ki trajajo.

Takšne specifike gredo čez specifične ustrezne administrativne postopke, ki trajajo nespecifičen čas - ponavadi za 5x toliko, kot imamo specifični navadni ljudje časa - samo v Javni Upravi. (članek Slo-Tech).

Toliko za informacijo, da ne boš še kdaj podpiral sistema JU.

diler515 ::

joze je izjavil:

Mastercard

banka, izpolniš obrazec za charge back zaradi spletne prevare, denar ti bodo skor 100% vrnili (ne bo pa iz dans na jutr), rok je 90 dni

če hočeš in imaš čas, jih prijavi še na policiji, sicer dvomim da bo kak učinek, ampak škodilo ne bo

Melanholija ::

Drugače pa napiši slab review :)

scipascapa ::

torej si pušnil 100€ in nihče ne naredi nič, kot v sloveniji :)

St235 ::

scipascapa je izjavil:

torej si pušnil 100€ in nihče ne naredi nič, kot v sloveniji :)


A si prebral kaj je napisal? ne da se mu zajebavat s tem. Sam od sebe se pa ne bo nihče vtikal v obligacijski odnos med dvema osebama.

scipascapa ::

sem prebral, samo bi se mu moralo....pa pisal je tudi epc, ki ni naredil nič.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intersport (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116142 (10524) bambam20
»

vračilo miške g502 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7110800 (6087) svecka
»

So te čevlji primerni za začetnika pohodnika?

Oddelek: Loža
257377 (5827) erkgheoruugh
»

INTERSPORT težave z reklamacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7715507 (13594) maco-maco
»

Porazna izkušnja v trgovini Mass! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10423072 (18128) bambam20

Več podobnih tem