» »

Obvestila o radarjih in dvoličnost

Obvestila o radarjih in dvoličnost

1 2
3
4

elson2k ::

Ampak efekt bi pa bil. Gloge za prekrške so že nekaj let pri nas med najvišjimi na svetu, pa ni skoraj nobenega učinka. Kaj je torej bolje?

Pithlit ::

Thuban je izjavil:

Jaz bi si recimo želel več naključno postavljenih radarjev po nekih standardnih točkah, kot imajo italijani.

Lahi imajo praktično pred vsako vasjo postavljeno tablo "pazi radar!" (karikirano - v resnici piše "pozor - avtomatsko merjenje hitrosti"). Zato se pri njih bolj malo divja. Oni ne rabijo na radio klicat pa sovoznike obveščat... kar država sama poskrbi za to da je folk obveščen.

Pri nas pa... hja, ne vem... a je bla akcija včeraj? 600 radarjev na cestah? Sem nardila 'bogih' 150km po soški... ne duha ne sluha o policiji.
Life is as complicated as we make it...

Thuban ::

ja, vem. samo pri nas je problem najti denar za dovolj radarjev ker pri nas velja pravilo da za vsakih 5 kupljenih radarjev vsaj 2 ministra dobita vikend v gorah in v portorožu. Kak izvajalec pa novega Audija Q9.
Če ni denarja za nakup radarjev in se občina zmeni z izvajalcem za odplačevanja pa začne narod kričat GOTOF JE.

Zato je strašenje preko radia edina opcija ki jo imamo.

Policisti pa itak raje štrajkajo pol leta in vmes lovijo ministre, ki nasprotujejo zahtevam stavke, kot da bi opravljali svoje delo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

111111111111 ::

elson2k je izjavil:

Ampak efekt bi pa bil. Gloge za prekrške so že nekaj let pri nas med najvišjimi na svetu, pa ni skoraj nobenega učinka. Kaj je torej bolje?


No pa poglejmo: 2015 (jan-mar) število smrtnih žrtev 21
2016 (jan-mar) število smrtnih žrtev 26
Vir: Zavod varna pot

Ko so stavkali policisti, je bilo več mrtvih na cestah, manj strahu pred kaznimi.

elson2k ::

Tudi to drži. Dejstvo pa je da so na neučinkovitost povišanih glob opozarjali še pred stavko policistov.

Globa je (ponavadi) posledica naših dejanj (razmišljanja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elson2k ()

Pithlit ::

Thuban je izjavil:

ja, vem. samo pri nas je problem najti denar za dovolj radarjev

Ne sej Lahi tud nimajo radarjev. Samo table so. Je pa čisto dovolj da te opomni. Pri nas se gremo 'hi-tech' in se pred vsako vas namešča une table ki ti povejo kolk hitro greš. Efekt je podoben, sam lahi pridejo cenej skozi... in to prakticirajo že najmanj 40 let (tko da so pač navajeni - mi se pa še bomo).

Kot zanimivost. Po soški letno nardim 15kkm+... v zadnjih treh letih sem policijsko kontrolo (tko da so ob cesti stali) videla točno 2x. Ustalvili me niso nikoli.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

Thuban ::

namen teh hi-tech digitalnih tabel ki jih imamo po sloveniji ni zniževanje htirosti ampak zbiranje podatkov o prekoračitvah hitrosti zato, da občina dobi občutek kam se najbolj splača postaviti radar za največji profit.


Če tabla pokaže dovolj visoko frekvenco prekoračitev tja začnejo postavljati radarje, sicer pa ostane samo tabla.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Pithlit ::

Dobro no... teorij zarot pa res ni treba. Vir (ker mi imamo en kup takih tabel v občini že leta, radarjev pa kar ni in ni - efekt pa je)?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

harvey ::

Ne sej Lahi tud nimajo radarjev. Samo table so.

Na avtocestah imajo sekvenčno merjenje. Nekaj podobnega naj bi se montiralo na AC odseku Trojane, vendar nimajo še potrdila urada za meroslovje in tako še ne deluje:).
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Blazz ::

111111111111 je izjavil:

elson2k je izjavil:

Ampak efekt bi pa bil. Gloge za prekrške so že nekaj let pri nas med najvišjimi na svetu, pa ni skoraj nobenega učinka. Kaj je torej bolje?


No pa poglejmo: 2015 (jan-mar) število smrtnih žrtev 21
2016 (jan-mar) število smrtnih žrtev 26
Vir: Zavod varna pot

Ko so stavkali policisti, je bilo več mrtvih na cestah, manj strahu pred kaznimi.


bo treba kak izpit iz statistike narediti, da ne boš takih neumnih sklepov počel....

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

KraitPay ::

Kazen bi morala biti vezana na nabavno ceno vozila.

Pa naj potem oni z "boljšimi" avti, norijo, če jim tistih 10k kazni nič ne omaga. Če ne plača, se proda avto, stroške se plača iz tega.
Ne vem če se bo potem privatnik fural ravno v stari petki. Če ga zopet dobijo, bo pač spet ponovil vajo. Tedensko dati 10k€, pa tudi ne vem kako bo zmogel.

Mladina v fotrovih avtih isto, plačaj kazen v % nabavne cene vozila. Pijance v avtomobilih bi kaznoval drugače (ampak tam itak ni problem hitrost ampak alkohol). Ljudje ki bi kupovali pa stare petke, zato, da bodo lahko dirkali in zato imeli manjše "stroške" pri plačilu kazni, pa bi zaželel vso srečo.
SI pa potem ne predstavljam privatnika, ki se mu mudi k stranki ali pa se hoče postaviti pred prijatelji z petko :)

Ponos je treba zadeti pri slovencih, drugega itak več nimamo. Pa bo SLO spet varna. Vidi kdo kje kakšno luknjo v mojem "zakonu?" :)

111111111111 ::

Blazz je izjavil:


bo treba kak izpit iz statistike narediti, da ne boš takih neumnih sklepov počel....


Poduči me. Ali je stavka policistov in njihova manjša prisotnost na slovenskih cestah vplivala na število smrtnih žrtev v prometnih nesrečah?

Pithlit ::

111111111111 je izjavil:

Poduči me. Ali je stavka policistov in njihova manjša prisotnost na slovenskih cestah vplivala na število smrtnih žrtev v prometnih nesrečah?

1. Na podlagi tako majhnega vzorca pa res ne moreš takih sklepov vlečt.
2. Kolikor je meni znano (lahko se motim) stavkajo tako da manjše prekrške pustijo mimo z opozorilom (večje še vedno enako 'strogo' obravnavajo), pa da izvajajo ostrejše kontrole (na meji, recimo), itd... ne pa tako da jih kar ni na cestah.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

Thuban ::

nevem kdaj sem nazadnje videl radar (policijsko patruljo z radarjem) na cesti. Še včeraj nisem videl nobenega kljub paniki na forumu in po radiu.

Nekaj statičnih škatel radarjev sem videl ampak sumim, da so bile prazne.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

ziga1990 ::

KraitPay je izjavil:

Kazen bi morala biti vezana na nabavno ceno vozila.

Pa naj potem oni z "boljšimi" avti, norijo, če jim tistih 10k kazni nič ne omaga. Če ne plača, se proda avto, stroške se plača iz tega.
Ne vem če se bo potem privatnik fural ravno v stari petki. Če ga zopet dobijo, bo pač spet ponovil vajo. Tedensko dati 10k€, pa tudi ne vem kako bo zmogel.

Mladina v fotrovih avtih isto, plačaj kazen v % nabavne cene vozila. Pijance v avtomobilih bi kaznoval drugače (ampak tam itak ni problem hitrost ampak alkohol). Ljudje ki bi kupovali pa stare petke, zato, da bodo lahko dirkali in zato imeli manjše "stroške" pri plačilu kazni, pa bi zaželel vso srečo.
SI pa potem ne predstavljam privatnika, ki se mu mudi k stranki ali pa se hoče postaviti pred prijatelji z petko :)

Ponos je treba zadeti pri slovencih, drugega itak več nimamo. Pa bo SLO spet varna. Vidi kdo kje kakšno luknjo v mojem "zakonu?" :)


aha sedaj pa bi bolj kaznovali ljudi ki imajo srečo v življenju in si lahko privoščijo boljši avto?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

Thuban ::

ja in odpustili prekršek nekomu ki avto potrebuje za prevoz v službo.

vse možno prebereš na slo-techu, ti pravim.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Pithlit ::

Načeloma ja. Ker takim 1000€ ne pomeni nič (in se posledično po cestah lahko bolj zafrkavajo - in imaš folk ki si misli da si lahko dovoli vse - v USofA imajo to celo klasificirano kot bolezen - Affluenza in Oppositional Defiant Disorder (ODD)). Za razliko od unega na minimalcu ki mu 1000€ predstavlja 6 let kredita (če mu ga sploh kdo odobri).

Švicarji imajo višino kazni odmerjeno glede na osebni dohodek. Zadeva funkcionira. Odpustka pa ni.
Life is as complicated as we make it...

Buggy ::

KraitPay je izjavil:

Kazen bi morala biti vezana na nabavno ceno vozila.

Pa naj potem oni z "boljšimi" avti, norijo, če jim tistih 10k kazni nič ne omaga. Če ne plača, se proda avto, stroške se plača iz tega.
Ne vem če se bo potem privatnik fural ravno v stari petki. Če ga zopet dobijo, bo pač spet ponovil vajo. Tedensko dati 10k€, pa tudi ne vem kako bo zmogel.

Mladina v fotrovih avtih isto, plačaj kazen v % nabavne cene vozila. Pijance v avtomobilih bi kaznoval drugače (ampak tam itak ni problem hitrost ampak alkohol). Ljudje ki bi kupovali pa stare petke, zato, da bodo lahko dirkali in zato imeli manjše "stroške" pri plačilu kazni, pa bi zaželel vso srečo.
SI pa potem ne predstavljam privatnika, ki se mu mudi k stranki ali pa se hoče postaviti pred prijatelji z petko :)

Ponos je treba zadeti pri slovencih, drugega itak več nimamo. Pa bo SLO spet varna. Vidi kdo kje kakšno luknjo v mojem "zakonu?" :)


ja svasta. Ker je treba met res hudo drag avto, da v naselju z 80km/h brez pravih bremz in z zjebanimi gumami zbijes otroka. Tudi za po ovinkih rabis imeti pregresno drag avto, da zletis na nasprotni pas. In dejstvo da rabis imet res velik denarja za nakup raznih tehnicno neizpravih NFS racerjev z 200kg plastike v obliki spojlerjev, ki jih vozi mularija brez pameti je tudi samo "tvojemu" zakonu v prid ...res same cvetke se bere zadnje case na ST v teh t.i. avtomobilisticnih temah ;((

Pa ker sem ze tukaj, naj malo bolj poostrijo tudi kontrolo telefoniade v avtih, ker se mi zdi to se vecji problem. Drkat po telefonu s 40km/h na uro po naselju je IMHO bolj nevarno kot pa nekdo, ki na omejtev 50km/h vozi zbrano in pozorno 60km/h ter opazuje okolico in predvideva situacije.

Se bolj v tem kontekstu pa je bila bolana ena izjava nekega funkcionarja, ki je omenil da bi samo z zmanjsanjem hitrosti za 1km/h bilo 4% manj smrtnih zrtev. In na podlagi takih statisticnih kozlanj potem sprejemajo zakone pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

Netrunner ::

Dokler ne bodo uvedli kazni ki bodo % dohodka posameznika le te ne bodo pomagale. Še bolj bi pa pomagalo, da bi bile kazni družbeno koristna dela.

Thuban ::

Še vedno bi pomagal samo strah pred temi kaznimi.

Torej opciji sta dve: da so radarji povsod, da nas bo strah da dobimo kazen ali pa da se pač straši po radiju da so radarji nekje ker jih imamo pač premalo. :)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

dj_uro ::

Samo strah izgine, ce se groznja ne uresnici..
vw-klub.si

ziga1990 ::

Netrunner je izjavil:

Dokler ne bodo uvedli kazni ki bodo % dohodka posameznika le te ne bodo pomagale. Še bolj bi pa pomagalo, da bi bile kazni družbeno koristna dela.


O moj bog kakšen komentar kaj a sedaj bomo pa kaznovali uspeh in ponavadi hočete da so vsi pred zakonom enaki enkrat pa da se višina kazni določi po dohodku.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

111111111111 ::

ziga1990 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Dokler ne bodo uvedli kazni ki bodo % dohodka posameznika le te ne bodo pomagale. Še bolj bi pa pomagalo, da bi bile kazni družbeno koristna dela.


O moj bog kakšen komentar kaj a sedaj bomo pa kaznovali uspeh in ponavadi hočete da so vsi pred zakonom enaki enkrat pa da se višina kazni določi po dohodku.


Švicarji imajo isti sistem pa jim nič ne fali. http://www.thestar.com/news/world/2010/...

@Philit: Načeloma je tako, da se vozim vsak dan v LJ cca. 200km tja in nazaj, pa sem na cesti videl bitveno manj patrulj, preverjanja prometa in radarjev. Tako, da neke zaključke lahko vseeno potegnem ven? Če ne prej pa sedaj, ko bo stavka končana, in se bo število policistov na cesti in ob njej povečalo, če se pa ne bo bom priznal da sem se motil. :)

EDIT: Dodan link

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Pithlit je izjavil:


Pri nas pa... hja, ne vem... a je bla akcija včeraj? 600 radarjev na cestah? Sem nardila 'bogih' 150km po soški... ne duha ne sluha o policiji.

Od kdaj ima pa slovenska policija 600 radarjev? So jih ukradli sosedom?

Mislim, a so lahko še bolj patetični? Če nimaš, pač nimaš. Dajati eno lažno izjavo ven je pa tudi brez zveze. Pove veliko o inteligenci in strokovnosti policije.

Thuban je izjavil:

namen teh hi-tech digitalnih tabel ki jih imamo po sloveniji ni zniževanje htirosti ampak zbiranje podatkov o prekoračitvah hitrosti zato, da občina dobi občutek kam se najbolj splača postaviti radar za največji profit.

Če tabla pokaže dovolj visoko frekvenco prekoračitev tja začnejo postavljati radarje, sicer pa ostane samo tabla.

Malo bo podvomil v tako vizijo na občinah. Pač ocena glede na inteligenco povprečnega uradnika pri nas ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

krneki0001 ::

Netrunner je izjavil:

Dokler ne bodo uvedli kazni ki bodo % dohodka posameznika le te ne bodo pomagale. Še bolj bi pa pomagalo, da bi bile kazni družbeno koristna dela.


A to pomeni, da jaz potem ne bom nič plačeval, če bom delal prekrške? Firmo imam prijavljeno v panami, tukaj nič ne delam in nisem zaveden v register brezposelnih in ne dobivam niti evra od države. Torej prihodkov imam 0 na leto v sloveniji.

Invictus je izjavil:

Od kdaj ima pa slovenska policija 600 radarjev? So jih ukradli sosedom?


Se vidi da nisi pogledal na njihovo stran, kjer so imeli opise kje bodo stali in kdaj bodo tam stali.

Kontrolirali so na 600 točkah, ampak ne istočasno. V Črnučah sta 2 policaja opravila delo na 7 točkah v enem šihtu. Na vsaki sta bila eno uro in transferji med eno in drugo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

Netrunner ::

ziga1990 je izjavil:

O moj bog kakšen komentar kaj a sedaj bomo pa kaznovali uspeh in ponavadi hočete da so vsi pred zakonom enaki enkrat pa da se višina kazni določi po dohodku.


To je edini pravi način da kazen prizadene vse enako in nekatere države že to uspešno prakticirajo. Nevem ali se gleda dohodek ali premoženje, kakorkoli nekomu 500€ kazni ne pomeni nič, drugi pa mora vzeti kredit da jo odplača.

krneki0001 je izjavil:


A to pomeni, da jaz potem ne bom nič plačeval, če bom delal prekrške? Firmo imam prijavljeno v panami, tukaj nič ne delam in nisem zaveden v register brezposelnih in ne dobivam niti evra od države. Torej prihodkov imam 0 na leto v sloveniji.


Nevem kako rešujejo takšne primere. Google it.

ziga1990 ::

^^ mogoče bi bila kaka ne denarna kazen boljša npr namesto pik začasni odvzem vožniškega doboljenja.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

Netrunner ::

ziga1990 je izjavil:

^^ mogoče bi bila kaka ne denarna kazen boljša npr namesto pik začasni odvzem vožniškega doboljenja.

Družbeno koristna dela. Čiščenje smeti ob cestah, urejanje zelenic po mestih, ... taka kazen bi nekega direktorja bolj prizadela kot pa 1000€ :)

krneki0001 ::

Netrunner je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

O moj bog kakšen komentar kaj a sedaj bomo pa kaznovali uspeh in ponavadi hočete da so vsi pred zakonom enaki enkrat pa da se višina kazni določi po dohodku.


To je edini pravi način da kazen prizadene vse enako in nekatere države že to uspešno prakticirajo. Nevem ali se gleda dohodek ali premoženje, kakorkoli nekomu 500€ kazni ne pomeni nič, drugi pa mora vzeti kredit da jo odplača.



Torej, imam SP in se potrudim da naredim uspešno firmo, si dajem place 2500€ neto na mesec. Kaznovan sem s tem, da moram plačati večji procent od plače za kazen, če slučajno spregledam in se peljem 55 namesto 50, kaznovan sem, ker moram plačati več za vrtec, kaznovan ker moram plačati polno malice za otroka v šoli,...

Človek, ki je redno zaposlen in dobi 1000€ na mesec neto je enako kaznovan kot pošteni SP.

Drugi sp, ki pa si izplačuje minimalca, ima avto na lizing (ki je vreden 120k evrov) ima graščino doma. upravičen je do manjših kazni, za vrtec plačuje minimalno, otrok mu je malice v šoli zastonj,...


In to je idiotska slovenska mentaliteta. Tistega, ki pošteno dela, je treba obrat do kosti, pa ni važno ali je sp ali pa navaden zaposlen, tiste, ki goljufajo, jih pa v višave dvigujete, češ da se znajdejo.

Zakaj misliš, da imam svoj denar v tujini. Ker se mi ne da idiotom, kot si ti, plačevat vrtca, hrane za otroka v šoli in davkov kjer bi mi vse pobrali. Ko bo vsak pošteno plačal svoje davke od zaslužka, bom pa tudi jaz denar nazaj v slovenijo prenesel.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

iKst ::

Lahi imajo praktično pred vsako vasjo postavljeno tablo "pazi radar!" (karikirano - v resnici piše "pozor - avtomatsko merjenje hitrosti"). Zato se pri njih bolj malo divja. Oni ne rabijo na radio klicat pa sovoznike obveščat... kar država sama poskrbi za to da je folk obveščen.


Nisem še videl, da bi kdo upošteval tiste table :) Dol proti Benetkam se veselo vozi mimo vsaj 150kmh.

Zakaj misliš, da imam svoj denar v tujini. Ker se mi ne da idiotom, kot si ti, plačevat vrtca, hrane za otroka v šoli in davkov kjer bi mi vse pobrali. Ko bo vsak pošteno plačal svoje davke od zaslužka, bom pa tudi jaz denar nazaj v slovenijo prenesel.


Nima veze, kje imaš denar. TRR v tujini moraš tako ali tako prijaviti FURSu in poročati o stanju.

Aston_11 ::

Go-ahead je izjavil:

Norijo mladi moški šoferji!
Ma nemoj. Tudi punce so enako, če ne bolj, udeležene pri bedarijah.

Thuban ::

zakaj, kaj ima višja plača veze?

Dovolj bi bila kazen 100 EUR za prekoračitev, če bi bilo radarjev ogromno da bi na vsakem ovinku lahko dobil kazen.

Ali pa vsak dan druga lokacija radarja, da neveš kje je in konstantno strašenje preko radia.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Aston_11 ::

Gre se za to, da je enemu 100 EUR nič, drugemu pa preživetje, kar pa sistema nič ne briga.

Thuban ::

pač ne vozi 10 kmh čez omejitev, če je tak problem.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Aston_11 ::

Eni celo razmišljajo o tem:

http://www.dailymail.co.uk/news/article...

111111111111 ::

A ste brali članek. Na finskem je peljal 45 v coni 30. To 50% več od omejitve. Po avtocesti pa je to 195, če tolk divja ga naj kar konkretno oglobijo. Edini problem je da bo lahko tudi revež pri 30 peljal 45 in je isto nevaren plača pa manj.

EDIT: Lahko se pa držijo omejitev in pika.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Aston_11 je izjavil:

Gre se za to, da je enemu 100 EUR nič, drugemu pa preživetje, kar pa sistema nič ne briga.


Res?

A: redni zaposlen: plača 1300€ neto mesečno, letna plača 15600 + 700€ regres (povprečen avto, stanuje v bloku, stoški so že tako visoki)
B: pošten sp: plača 2500€ neto mesečno, letna plača 30k + 2.500€ regres (dober avto, lastna hiša, stroški niso obremenjujoči)
C: nepošten sp: plača 528€ neto mesečno, letno 6300€ + 520€ regres (odličen avto (100k€) na lizing, vse stroške ima na firmo tako da ga niti ne zadanejo,...)
D: social: ni place, od socialnih pobere 300€ mesečno, 3300€ letno (nima nič)

Kazen za 10km/h preko omejitve je zagrožena 2% letnega zaslužka ali minimalno 100€ in vsi štirje gredo 10km/h preveč:
A: 16300€ - 2% = 326€
B: 32500€ - 2% = 650€
C: 6820 - 2% = 136€
D: 3600 - 2% = 72€, kar pomeni da mu ubrišejo minimalno 100€

Kdo od the bo sedaj najbolje skozi prišel?

iKst ::

Tale B bo še vedno na boljšem, D pa jo bo odnesel najslabše.

Da bi bil sistem resnično pošten, bi morala biti lestvica progresivna. Ampak tudi takole je boljše kot flat rate.

krneki0001 ::

Thuban je izjavil:

pač ne vozi 10 kmh čez omejitev, če je tak problem.


Jaz s tem nimam problemov. Zadnjo kazen za prehitro vožnjo v sloveniji sem plačal nekje 8 do 10 let nazaj, pa še takrat na avtocesti za 35km/h prehitro, kar ni bilo baš neka obremenitev.
Sem jo pa plačal v avstriji. Omejitev 50, vozil sem 72, pa sem dobil 34€ kazni, ker je bila večpasovnica in ne ogrožaš preveč ostalih (sej so vsi toliko vozili, ampak jaz nisem imel at tablice). Je pa žena plačal kazen, ker je imela kljuko na avtu v avstriji in to celih 20€.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

111111111111 ::

Najbolj fer bi bila javna dela. Pobiranje smeti, kopanje jarkov, previjanje bolnikov, čiščenje urinskih posod, itd... Bi se marsikateri direktor in mulc zamislil ko bi divjal po naselju v svoji makini naslednji dan pa v oranžnih hlačah čistil zelenice ali pucal drek.

krneki0001 ::

iKst je izjavil:

Tale B bo še vedno na boljšem, D pa jo bo odnesel najslabše.

Da bi bil sistem resnično pošten, bi morala biti lestvica progresivna. Ampak tudi takole je boljše kot flat rate.

Kako bo pa C prenesel vse skupaj - tip ima lahko miljone, ampak vse vezano na firmo, tako da bo stalno plačeval minimalca

Meni se pa zdi, da bi bilo bolje imet eno evidence koliko si ti prekrškov naredil in potem kazen glede na število the prekrškov plačevati kazni:
1. manjši prekršek - opozorilo
2. enak majhni prekršek - 100€
3. enak majhni prekršek - 500€
4. enak majhni prekršek - 5000€
5. enak majhni prekršek - 10.000€

S tem tisti, ki bo slučajno naredil manjši prekršek (ker se vsakemu to lahko zgodi) ne bo plačeval ogromno denarja, tisti, ki bo ponavljal prekrške, pa naj plačuje ogromne zneske.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

          ::

Jaz bi kazni še znižal, bi pa zraven uvedel pravilo, da prvič plačaš predpisano kazen. Če pa kršitev ponavljaš, pa plačuješ 2x, 3x kazni in tako naprej.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

Thuban ::

to je vse irelevantno, če ni zraven elementa strašenja ljudi. Saj že zdaj lahko fašeš absurdno visoko kazen, pa obstajajo ljudje ki jim ni mar, tudi če divjajo v Renault 5.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

          ::

Glede kazni, vezanih na dohodek pa toliko: v naši vasi ima največ subvencij za vrtce, otroške dodatke in podobno ravno tisti privatnik, ki večino svojega dela naredi na črno in je uradno na robu preživetja, čeprav živi v vili in vozi poršeja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

Unknown_001 ::

KraitPay je izjavil:

Kazen bi morala biti vezana na nabavno ceno vozila.

Pa naj potem oni z "boljšimi" avti, norijo, če jim tistih 10k kazni nič ne omaga. Če ne plača, se proda avto, stroške se plača iz tega.
Ne vem če se bo potem privatnik fural ravno v stari petki. Če ga zopet dobijo, bo pač spet ponovil vajo. Tedensko dati 10k€, pa tudi ne vem kako bo zmogel.

Mladina v fotrovih avtih isto, plačaj kazen v % nabavne cene vozila. Pijance v avtomobilih bi kaznoval drugače (ampak tam itak ni problem hitrost ampak alkohol). Ljudje ki bi kupovali pa stare petke, zato, da bodo lahko dirkali in zato imeli manjše "stroške" pri plačilu kazni, pa bi zaželel vso srečo.
SI pa potem ne predstavljam privatnika, ki se mu mudi k stranki ali pa se hoče postaviti pred prijatelji z petko :)

Ponos je treba zadeti pri slovencih, drugega itak več nimamo. Pa bo SLO spet varna. Vidi kdo kje kakšno luknjo v mojem "zakonu?" :)


Zanimivo razmišljanje, ampak en problem mamo kolega. To ni nč drugega kot en kup filozofiranja na prvo žogo po domače rečeno informacijske smeti. Nimaš niti konkretne osnove ki bi trditve dokazovala, hkrati pa je vse zelo pristransko zastavljeno. Sam štempel REJECT si tole trenutno zasluži.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Invictus ::

111111111111 je izjavil:

A ste brali članek. Na finskem je peljal 45 v coni 30. To 50% več od omejitve. Po avtocesti pa je to 195, če tolk divja ga naj kar konkretno oglobijo. Edini problem je da bo lahko tudi revež pri 30 peljal 45 in je isto nevaren plača pa manj.

EDIT: Lahko se pa držijo omejitev in pika.

45 km/h znotraj naselja v 30 km/h coni je veliko bolj nevarno kot 195 km/h na avtocesti.

          je izjavil:

Glede kazni, vezanih na dohodek pa toliko: v naši vasi ima največ subvencij za vrtce, otroške dodatke in podobno ravno tisti privatnik, ki večino svojega dela naredi na črno in je uradno na robu preživetja, čeprav živi v vili in vozi poršeja.

Prijavi ga na FURS.

Očitno še ni prišel na radar.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

ziga1990 ::

^^^Samo ga nebo nima jajc za to raje joka na forumu
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

elson2k ::

Thuban je izjavil:

to je vse irelevantno, če ni zraven elementa strašenja ljudi. Saj že zdaj lahko fašeš absurdno visoko kazen, pa obstajajo ljudje ki jim ni mar, tudi če divjajo v Renault 5.


Indeed.

ziga1990 je izjavil:

^^^Samo ga nebo nima jajc za to raje joka na forumu


Ali je pa enostavno to iz riti ven potegnil. Anonimne prijave na policijo in FURS obstajajo že leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elson2k ()

RED_line ::

en kolega iz švice si je ubodel ferrarija 355. prva kazen je bila drobiž, druga kazen malo več a še vedno drobiž, 3 kazen je padla glede na to koliko zasluži letno in je dobil 37k€ nekje. ... je prodal ferraija ...

scipascapa ::

Kakšna polomija od kontrol? 500-550 voznikov prehitrih, od tega cca 300 samo opozorilo po celi državi? Toliko bi morali v enem mestu v enem dnevu minimalno.....dajte no mir no.
Včeraj po LJ AC do Leclerca pa nazaj...celo pot vozim znotraj CPP + nekje 5-10km/h nad....pa še te prehitevajo, pa smernikov ne dajo, pa sekajo po diagonali pri izhodu ali vhodu ipd...
noro....
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stacionarni radar

Oddelek: Na cesti
387429 (5255) Mare2
»

Mnenje o policajih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12926590 (18384) strup121
»

2krat radar v 20 minutah (cona 30) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33765204 (60022) m0LN4r

Več podobnih tem