» »

Kateri adapter za avtoradio alpine -> xplore

Kateri adapter za avtoradio alpine -> xplore

WildChild ::

Pozdravljeni!

Za finto sem kupil Avtoradio XP5921 BT XPLORE, ker ima bluetooth in bi lahko posledično bolj komot prostoročno telefoniral v avtomobilu in seveda poslušal musko preko BT -ja. Problem je ker ima ta omenjeni radio od zadaj takšne vhode za kable:


Moj trenutni Alpine cde 9845rb pa ima obične Alpine vhode. Iz avtomobila v Alpine radio gre takšna punčka (verjetno standard za Alpine)? http://shrani.najdi.si/?1i/Z9/1QcVIgTZ/...


Potem pa je tu še stikalo za radio. Iz avtomobila v Alpine gre takšen kabel:
To se mi pa ne zdi standardno?

Zanima me kakšen adapter naj kupim, da ga dam med punčko v avtu in nato direktno v Xplore avtoradio?

Prav tako me zanima, če obstaja kakšen adapter med mojim kablom iz avtomobila in Xplore avtoradijem, ki ima vhod približno 2cm cevka preden lahko fantka vstaviš.

Za prvi problem sem našel nekaj takega: http://www.ebay.com/itm/Alpine-Car-Radi... samo to mi ne pride prav, ker ima za alpine punčko, jaz pa potrebujem fantka?

P.S. Dobro bi bilo, da se lahko tej adapterji kupijo v Sloveniji, ker imam samo še 3 dni da stestiram avtoradio in ga posledično vrnem nazaj, če ne bom zadovoljen.
in da mood

WildChild ::

Če je ta tema bolj primerna za zvok in sliko bi prosil, da se jo premakne.
in da mood

modelno1 ::

Za anteno rabiš adapter, nekaj takega: http://www.orangeaudio.si/rto-aa10

Za ISO konektor (tako se reče priključku na Xploru) se pa najprej prepričaj, da nimaš slučajno že kakšnega adapterja zatlačenega nekje zadaj.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

WildChild ::

@modelno1 hvala za antenski konektor.

Se bojim, da je lastnik pred mano odrezal iso konektor pa kar lepo dal notri konektor za Alpine. Hm bom pogledal danes pa sporočim.

V primeru, da je dejansko prevezal vse kablovje na Alpine konektor. Ali obstaja tak konektor, ki gre na punčko v avtomobilu in nato v iso konektor od Xplore?
in da mood

r3dkv1c4 ::

WildChild je izjavil:

@modelno1 hvala za antenski konektor.

Se bojim, da je lastnik pred mano odrezal iso konektor pa kar lepo dal notri konektor za Alpine. Hm bom pogledal danes pa sporočim.

V primeru, da je dejansko prevezal vse kablovje na Alpine konektor. Ali obstaja tak konektor, ki gre na punčko v avtomobilu in nato v iso konektor od Xplore?

Predno boš našel ustrezen konektor, boš imel že vse lepo prevezano in boš s pivom v roi v miru poslušal radio.

Iskanje takih stvari je nesmiselno.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

balocom ::

Glede na tip avtoradia imaš zagotovo nekje precvikane kable ali pa vštekan adapter ISO-> Alpine, tukaj odstraniš samo adapter kabel ter inštalcijo avta vštekaš v radio. Manjša verjetnost je da imaš notri adapter Renault -> Alpine, v tem primeru potrebuješ Reanult->ISO adapter. V primeru rezanih kablov poglej na amazon/nemški ebay za ISO vtičnicami s pigtail kabli.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

golf3 ::

Če si zraven xplora dobil kable, potem bo najhitreje da sam povežeš. Ni težko ko imaš ustrezno dokumentacijo (pinuot obeh standardov).

krneki0001 ::

Zraven xplora dobiš kable.

Poglej po kablih, če ni slučajno res kak adapter za alpine vmes, ker ne verjamem, da bi šli kr cvikat kable.

WildChild ::

Sem pogledal včeraj... Res je, zadaj je še iso adapter... Dejansko je vse lepo zvezano, samo štirje kabli ne grejo v iso kabel ampak grejo direktno zadaj v prtlažnik. (Ker je model prodajal avto še z subwooferji...) Tako da načeloma bi to moralo špilati heh. Moram sam še priklopiti pa sprobati. (Pač vse razn subwooferji)
in da mood


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7814363 (8662) Trupl0
»

Avto zvočniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8711168 (6415) dottor
»

Priklop avtoradia

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
349521 (7528) fulgur
»

Avtoradio Megane 1 (Philips)

Oddelek: Na cesti
132165 (1950) kremenko1
»

Zamenjava Avtoradija Z NOVIM

Oddelek: Loža
233328 (2665) WinXP

Več podobnih tem