» »

Zamenjava Avtoradija Z NOVIM

Zamenjava Avtoradija Z NOVIM

WinXP ::

A je kdo ki je že menjaval avtoradija alpa ki se spozna malo bolj...

Rad bi zamenjal avtoradio kasetar z novim na Mp3 USB,Memory Card in me zanima sledeče.
Starega sem odšravfal in dal ven vendar vidim da ima novi drugačne KONEKTORJE za štrom pa je verjetno treba to posebej še dokupiti ? Cena mislim da je do 10 Eur nekje...rabim pa za Fiat Punto l.96-97.Upam pa da bom prav zmontiral,če pa ne bom koga poklical z foruma...
SLIKA SE NAHAJA NA:

SLIKA




P.s. Ali lahko normalno prižigam avto,sedaj ko je stari avtoradio odklopljen in žice štrlijo ven...da ne bi kaj skurilo...
  • zavaroval slike: bluefish ()

St235 ::

avto lahko normalno uporabljaš , če nisi kakih kablov rezal, tlačil česa v konektroje.

Rabil boš pretvornik na ISO kontakte. Avtoradio je ima standardne iso konektroje. Kabel boš najceneje dobil online, drugače pa ti lahko to perveže tudi lokalni avtoelektričar.

SkIDiver ::

Rabiš pretvornik iz ISO na Fiat. Dobiš ga online, bigbang, radio vili, car audio empire, če si LJ ali bližnja okolica oz. ostali lokalni ponudniki avto akustike.

Kot je rekel Lakotnik29, avto lahko normalno uporabljaš dalje, če nisi rezal žic ali kaj tlačil notri. Sicer bo pa pametno odstranit varovalko oz. ustrezno zavarovat poškodovane kable.

WinXP ::

Nisem rezal kablov,vse je v izolirnem traku kakor je bilo odklopil sem samo z konektorja in Line in ali kaj je že.

NOBEN nima tega za moj auto,tudi v car empire sem spraševal in v nevem koliko spletnih trgovin...
Potrebujem ISO ADAPTER ne pretvornik z ISO KONEKTORJEM,ampak če ni potem pač tudi to ni izključeno...
JE KAJ OD TEGA TU DA PAŠE ZA MOJ AVTO /AVTORADIO?
http://www.lovecnacene.si/avtoradio+iso...

Ne vidi se dobro slika po številih pinov...
-----------------------------
Res bi bil hvaležen da mi nekdo pomaga najti zadevo.Avto imam Fiat Punto l.96.
(ima trikrat po 3 PINE,rabim moški del za vtaknit.
Avtoradio je pa CALIBER 266.(ima dvakrat po 4PINE ZGORAJ in dvakrat po 4 PINE SPODAJ,rabim pa ženski del za vtaknit v avtoradio)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

St235 ::

malo sem pogledal online in punto MK1 bi moral met iso konektroje:) jebem ti in balkanski trg.

V skarajni sili bo pomagalo tole: http://caraudioempire.com/Avtoakustika-...
pa eno uro dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

WinXP ::

No če kdo še kaj najde naj sporoči.Pravkar so mi odpisali da so Fiat Punti naceloma imeli
vgrajen EURO KONEKTOR in se ni potrebovalo t.i. "prekonektorja".
In balkanski trg ne dela v Sloveniji,kolikor jaz vem,to vasi slovenci oz.slovenski uvozniki iz tujine dobavljajo in nimajo na zalogi teh stvari,da moras posegati po vec pretvornikih z iso konektorji namesto po enem ISO ADAPTERJU (1/1).Mislim da je to fora,da se vec proda,zakaj naj nekdo kupi samo 1 ISO ADAPTER ZA 7-10 EUR,ce mu prodas vec iso konektorjev za 20-26 Eur...
Ista ti je to pesem in pri nas na Južnem,Zahodnem in Vzhodnem Balkanu (ni važno zdaj katera država pač) ali v EU. Povsod se gleda da se samo cimvec proda roba je pa nikakva oz.kratko traja in moras skoz metat denar za nekaj...Povsod je to zdaj tako,ni to vec "IZRADI PA DA 20 GODINA RADI",casi Jugoslavije,ampak samo monopol,kapitalizem,roba pa kratkotrajna,vazno da se kupuje.Evo enak imam primer z racunalniki,ce pustimo avta...NOVA stvar pa vsakih par mesecev nekaj crkne itd..dokler je garancija se 1 leto ok,potem pa kaj? JA SPET JOVO NA NOVO,druže moj.Tako je to.
Kupovat je treba in metat denar,ko j..e kupca...

Pa da ne zaidemo,torej ce kdo ve se za kaksen link da bi pasalo tole za moj avtoradio/avto naj poslje.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

s1m0n ::

Ja tudi pri nas je Punto l.96 imel ISO konektor in ni blo potrebno nobenih sprememb za nov aftermarket radio!

Če ne bo šlo drugače pa kak avtoelektričar pa ti naj ISO konektor gor preveže :) Ali pa naš Fiat Forum tu ti nekateri za 0EUR pomagajo marsikaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

St235 ::

ROFL, komentar na balkanski trg se je nanašal na to, kje za vraga si uspel dobit sploh avto s takim konektrojem, ker bi moral imet ISO:)

Kateri avtoradio pa je bil do sedaj v avtu?

Mogoče je že prejšnji lastnik menjal kable.

Bojim se da ti ne bo druge kot da menjaš konektor. Za par eur ti bo to naredil vsak avtoelektričar. Za dve pive pa 100 in en stručko, ki je kdaj od blizu videl avto.

WinXP ::

Fiat Forum,to je : http://www.fiat-klub.si/forum če se ne motim? Sm vidu da so sami neki prijazni ljudje gor...
Ah,vsaj pir bi spili če bi kdo s foruma montiral,;)problem je samo KJE DOBIT zadevo,ja če ne bo druge,potem pa res ne preostane kot da nekdo ki se razume sam pošari da preveže ISO konektor
( s tem da bo moral verjetno kakšen konektorček met s sabo,predvidevam?Ker jaz ne vem točno kaj zdaj naročit da ne bom kupoval nekaj brezveze kar v tem avtu ne bo koristilo...)

 SLIKA (Z BOLJŠIM OPISOM)

SLIKA (Z BOLJŠIM OPISOM)



Še malo počakajmo... pa če ne bo nikjer odgovora se bomo zmenili,slika je gor,pa tisti ki bo montiral si prej pogleda sliko,da se orientira...


-----------------
P.S: Da odgovorim:
A) Kje za vraga si uspel dobit sploh avto s takim konektrojem, ker bi moral imet ISO:)
Kupil sem ga v LJ,predvidevam da je prejsnji lastnik menjaval ze kaj,mogoče je kaj snel dol...
B)Kateri avtoradio pa je bil do sedaj v avtu?
Bil je navadni kasetar... (mogoče je bil prej na CD,pa ga je ta lastnik ven vzel in meni dal s kasetarjem,ne vem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

šernk ::

avtoelektričarji imajo ponavadi kakšen tak konektor na zalogi. prej al slej pride do njega kakšen mutit, da ima xyz radio in naj mu ga preveže..pol pa kabel na kabel in tako mu konektor ostane ponavadi v kakšnem predalu če imaš srečo :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Če bo teba na roke prevezat rabiš tole: http://caraudioempire.com/Avtoakustika-...
Ni pa to nobena znanstvena fantastika.

Ko sem spraševal za avtoradio me je zanima znamka/model, bo mogoče potem lažje kak pretvornik najt.

Definitvno pa je fiat forum pravi naslov za ta vprašanja. ČE se je že kdo s tem srečal na svojem fiatu bo večja verjetnost da ga anjdeš tam kot tukaj.

SkIDiver ::

Če ne dobiš ISO-Fiat adapterja potem najbolje kupit ženski ISO za napajanje in izhode za zvočnik, star konektor odrezat pa ISO gor nalotat. Priporočam, da lotane kable izoliraš s termo božirko, da je narejeno tako kot more bit, da ne bo na koncu kakega kresa. Vse skupaj pa lahko zaščitiš še z mehko flexi cevko za elektroinštalacije.

No če nisi vešč pa zapelji enemu, ki se ukvarja avtoakustiko, da lepo uredi ali poprosi soseda;)

WinXP ::

To se pravi vidim,da se ne bo dalo kupit oz.dobit tega ISO 1/1...
A lahko potem kdo da link da pogledam KAJ točno naj naročim v spletni trgovini?Da ne kupujem nekaj brezveze,kar ne bo koristilo v mojem avtu.
KAKŠEN TOČNO KONEKTOR NAJ NAROČIM (ISO ALI EURO?)
ker eni govorijo eno drugi drugo.IN KOLIKO KOMADOV ČESA,ne da pride avtoelektričar pa ena stvar manjka,pa da se zaradi tega vrača oziroma prihaja zastonj k meni...Dajte kakšen LINK.

To mi je nekdo poslal,ampak ni navedel koliko 1 ali 2 komada...
1)ISO KONEKTOR ZA NAPAJANJE IN ZVOČNIŠKE IZHODE:
http://www.zhttp://www.zoom-market.si/s...
2)ALI PA TOLE (KAR PA BAJE NI TOCNO ZA MOJ AVTO):
http://www.zoom-market.si/si/avtoakusti...
3)RAZDRETJE STAREGA AVTORADIJA NA KASETE IN UPORABA (DODATNEGA) DELČKA

RABIM PA ZA TOLE V AVTU (KDOR SVETUJE NAJ PROSIM DOBRO PREGLEDA SLIKO)
ZGORAJ NA SLIKI JE IZHOD KAKRŠEN IMA NOVI USB AVTORADIO,SPODAJ V OKVIRJU PA JE IZHOD OD AVTA (Fiat Punto l.96)
 SLIKA

SLIKA


VEČJA SLIKA:

----------------------------------------------------------------------------
Če je kdo tukaj avtoelektričar ali pa da se bolj profesionalno spozna na vezave da bo vse ok,se lahko javi sem ali na PM,ker imam neke ponudbe na Gorenjski ki so baje poceni,samo lih vsakemu ne bi dajal da mi to preveže,da mi ne bi kaj šlo med vžigom avta.Avto je trenutno v Kranju.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

SkIDiver ::

Za avtoelektričarja rabiš samo TOLE. Odreže star konektor, zveže na žice tega iz povezave, priklopiš radio in je stvar rešena. Iz slike je črni za napajanje, rjavi pa za zvočnike. Če dobro pogledaš boš videl, da paše v novi radio;)

Pa prej kot avtoelektričarju zapelji k avtoakustiku. Namreč pri napajanju imaš 2 ali 3 žice in pri zvočnikih jih imaš 4 ali 8 aktivnih. Je potrebno pravilno zvezati, da potem deluje pravilno.

WinXP ::

OK,hvala za nasvet.Slučajno sem še nekaj našel.

Bi bilo TOLE
  SLIKA

SLIKA


bolj smiselno kot tole
 SLIKA 2

SLIKA 2



Vsaj mislim da bi pasalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

madog ::

oboje je eno in isto s tem da pri prvem boš moral odrezat "ženski" del katerega boš potem lahko samo še stran vrgel, v drugem primeru pa ženskega dela ni zraven so žice v "luftu"
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

SkIDiver ::

Kot je rekel madog. Stran boš vrgel 3€, ker rabiš samo moški del konektorja, ki se bo zvezal na žice v avtomobilu.

WinXP ::

Hvala za nasvete o konektorju. Še nekaj bi vprašal. Mogoče kdo ve vsaj približno CENO pri kakšnem avtoelektričarju (d.o.o. ali s.p.) za:

A) VGRADITEV AVTO ALARMA
B) VGRADITEV DALJINSKEGA central.zaklepanja


za priklop tega Iso konektorja na avtoradio in prevezavo žic pa mislim da je kakšen euro.
Avtoalarm in daljinsko sem že naročil v eni spletni trgovini,potrebna mi je samo montaža.:)

Avtoelektričar naj je na relaciji Ljubljana-Kranj,da pride do doma.Avto je Fiat Punto l.96,ima central.zaklepanje s ključem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

St235 ::

Montaža naštetega te bo mimogrede stala okol 100€.

Drugače pa sem ti že 2x linkal kaj rabiš za avtoradio. Lahko pa seveda kupiš duplo dražji kabel pa ga na pol prerežeš.

WinXP ::

P.S: KONČNO SEM DOBIL ČLOVEKA (avtoelektričarja) PO 6-IH KLICIH IN 4 -IH E-MAILIH,TER 3 DNEH 8-O;(KI MI BO ZMONTIRAL AVTOALARM ZA 80-90 Eur,za avtoradio priklop pa išče okoli 20 eur (vred z iso konektorjem). Kot pa sem razumel ni potrebno posebej daljinskega narocevati (da bi smerniki utripali itd... ob odklenitvi z daljincem...ker se to ze nahaja v samem alarmu)
razen mikrovalovni senzor bi se posebej kupil,da ga pripoji k alarmu.
Zdaj pa čakam na naročeno pošiljko,potem pa k avtoelektričarju na vgradnjo.

Hvala za vse.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

balocom ::

Tam kjer si slikal konektor na avtu si povsem prepričan da nisi slikal vmesnega pretvornika ISO-avtoradijo. Veliko avtoradijev v današnjih časih ima na sebi poseben konektor, pretvornik na iso pa pride zraven. Poglej po kablu navzgor če je v kakem večjem kupu izolirca skrit iso konektor.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

WinXP ::

Bom šel še 1x preverit malo kasneje...pa javim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

Alec999 ::

balocom ima po vsej verjetnosti prav ... nižje po kablu je verjetno pravi konektor.

WinXP ::

Imeli bi mi vsi trije prav da bi mogel biti ze notri ISO konektor -a ko je pogledal avtoelektricar odspodaj je potrdil kar govorim jaz -prejsnji lastnik ga je stran odrezal in potem izoliral... no zdaj so mi zmontirali uspesno novi avtoradio noter in avtoalarm.



Danes pa sem ugotovil da je levi (in desni) GUMB za spuscanje in dvigovanje stekla zatajil -kar mi prodajalec vozila seveda ob prodaji vozila ni rekel...in mi bo v ponedeljek avtoelektricar prisel se to zamenjat. Zdaj ko je avtoelektricar vgradil se avtolarm v avto se ta ni in ni hotel prizgati ob spuscenih steklih,verjetno je to povezano,ker alarm zaznava spuscena stekla in blokira vzig?8-O
Mi je pa cudno da mi ne pusti sneti dol niti ploscice z avtoradija...

Avtoelektricar pravi da sem imel tudi izpraznjen akumulator (poslusal sem glasbo pol ure) ne da bi imel prizgan avto...pa da so te zadeve toh svoh? 8-OTako da bo tudi stestiral v ponedeljek akumulator ce je se dober...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto zvočniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8711144 (6391) dottor
»

Priklop avtoradia

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
349515 (7522) fulgur
»

Kateri adapter za avtoradio alpine -> xplore

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82086 (1935) WildChild
»

Zamenjava avtoradia

Oddelek: Loža
82188 (1948) šernk
»

Menjava in priklop avtoradija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
145388 (4110) c0dehunter

Več podobnih tem