» »

navadno stikalo v menjalno

navadno stikalo v menjalno

rokas ::

Pozdravljeni!

Sem bol novinec v teh vodah in imam verjetno zelo neumno vprašanje pa vendar...
ali je možno navadno enopolno stikalo s pomočjo releja spremenit v izmenično oz menjalno stikalo?

Hvala!

LP!

FX6300B ::

odvisno kakšen rele, če je rele izmeničen potem se da samo za ta denak ko kupiš rele rajše kupiš izmenično stikalo, zakaj pa to rabiš drugače
May the force be with you!

SaXsIm ::

Samo z uporabo releja ne. Ker v osnovi je rele stikalo, tako da s stikalom, ki ga izklaplja stikalo, še nisi naredil nič.

Pri funkciji menjalnega / križnega stikala je bistvenega pomena dodaten vodnik med stikali. A to imaš? Ker drugače nima smisla.
SaXsIm

rokas ::

ja napeljava je sedaj že menjalna. problem nastane pri menjavi stikal (novejši touch) ki pa na žalost trenutno niso na voljo kot menjalna

rokas ::

FX6300B je izjavil:

odvisno kakšen rele, če je rele izmeničen potem se da samo za ta denak ko kupiš rele rajše kupiš izmenično stikalo, zakaj pa to rabiš drugače


kakšen rele bi pa rabu? mogoče veš kako bi se to zvezal potem? po hiši smo menjal stikala za novejša z touch in stikala tega proizvajalca še trenutno ne ponujajo izmeničnih in križnih stikal

mirator ::

In zakaj je problem v touch stikalih? Nabavi enopolna menjalna/križna stikala pa bo. Pojdi na spletno stran www.inled.si in se pozanimaj.

rokas ::

mirator je izjavil:

In zakaj je problem v touch stikalih? Nabavi enopolna menjalna/križna stikala pa bo. Pojdi na spletno stran www.inled.si in se pozanimaj.


material je že kupljen. niso pa tudi navadna stikala ampak za upravljanje na daljavo

FX6300B ::

rabil bi navaden rele katerega lahko preklapljaš z 220V in lahko preklaplja 220V

tule sem nahitro narisal shemo upam da boš si boš z njo lažje predstavljal



glede simbolov se pa opravičujem sem narisal kar v 123d.circuits.io ki nima navadnega stikala, sem uporabil pushbutton itd.

je pa res da imaš zaradi tega releja večjo porabo, hitro bo crknil , bo šla tuljava, se bo pregreval, saj rele ni namenjen da bi bil zelo dolgo prižgan vrjetno pa se da dobiti kaj bolj kvalitetnega :D
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

rokas ::

FX6300B je izjavil:

rabil bi navaden rele katerega lahko preklapljaš z 220V in lahko preklaplja 220V

tule sem nahitro narisal shemo upam da boš si boš z njo lažje predstavljal



glede simbolov se pa opravičujem sem narisal kar v 123d.circuits.io ki nima navadnega stikala, sem uporabil pushbutton itd.

je pa res da imaš zaradi tega releja večjo porabo, hitro bo crknil , bo šla tuljava, se bo pregreval, saj rele ni namenjen da bi bil zelo dolgo prižgan vrjetno pa se da dobiti kaj bolj kvalitetnega :D


em ful ti hvala! ni problema zaradi simbolov se bom znajdu ;) bom juter probal zvezat pa da vidim kok bom uspešn. hvala še enkrat :)

FX6300B ::

ni zakej samo res nevem koliko ti bo to držalo, pač stalno, probat pa ni greh :D
May the force be with you!

int47 ::

Če je instalacija narejena za menjalno stikalo in bi rad imel rele v dozi stikala, bo zmanjkalo žic za napajanje releja.

FX6300B ::

ponavadi se da vsaj še kako žico kje potegnit druače pa on rabi samo še fazo in nulo nekje dobit potem pa veže prek kupljenega stikala skozi rele, to bo že našel
May the force be with you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dve menjalni in križno stikalo - potrebujem pomoč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3923118 (10393) starfotr
»

Blokada faze v eno smer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334867 (3498) int47
»

Rele za led luči

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
214771 (4156) romex
»

vezava stikal

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
125489 (3993) milica

Več podobnih tem