» »

Priklop avtoradia

Priklop avtoradia

BillyTheKid ::

Živjo!

Odločil sem se da bom zamenjal svoj stari avtoradio za novega (Pioneer mvh-160UI). Vendar pa me zanima, kje bi lahko kupil tale adapter oz. ali kdo ve, če je ob nakupu tega avtoradia že priložen:

 ISO-konektor

ISO-konektor



Vnaprej se vam zahvaljujem, LP

menjalnik ::

Je priložen!:)

...:TOMI:... ::

Ti raje išči kabel iz nestandardnega priklopa vozila na standarni ISO priklop. Danes rabiš 2 adapterja, ker se nihče ne drži standardov, ne proizvajalci radijev, ne avtomobilski proizvajalci.
Tomi

BillyTheKid ::

Moje vozilo že ima standardni ISO priklop, torej samo priključim in to je to.

Zgodovina sprememb…

menjalnik ::

Vsa vozila imajo že od leta 2000 iso priklop tako, da samo priklopiš in dela.

BillyTheKid ::

ampak ali je res tale adapter priložen? mislim če si 100% ali si to samo slišal nekje..?

miraldi ::

BillyTheKid je izjavil:

ampak ali je res tale adapter priložen? mislim če si 100% ali si to samo slišal nekje..?


Moral bi bit.

Če pa se nebo dalo priklopit, potem rabiš Eurokonektor točno za tvoj model avtomobila.

Žgajnar v BTCjuali pa RadioVili ga gotovo ima.

Za kater letnik in avto se gre?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

menjalnik ::

Saj sem ti napisal, da je! Iz prve roke ti govorim in ne nekaj napamet, lp

BillyTheKid ::

Fiat Punto letnik 2001 semizdi :D

BillyTheKid ::

evo sem slikal moj priključek iz avta (upam da se kaj vidi):

 priključek

priključek

AndrejO ::

menjalnik je izjavil:

Vsa vozila imajo že od leta 2000 iso priklop tako, da samo priklopiš in dela.

Ni res.

Vedno je potrebno preveriti, sicer se samo zafrkneš in potem iščeš še ta adapter.

BillyTheKid ::

Ampak tale kabel, ki sem ga slikal je primeren...ali ne?

AndrejO ::

BillyTheKid je izjavil:

evo sem slikal moj priključek iz avta (upam da se kaj vidi):

Na prvi pogled izgleda kot ISO: glede na velikost prstov prava velikost, pravi zobčki, pravo število pinov za A in B ISO konektorja (oba 2x8). Sicer je potem še odvisno od tega, če je prava povezava na pravem mestu na konektorju, to pa moraš nekje najti električno shemo za svoj avto ali pa koga, ki je to že sam montiral.

Preberi si opozorilo na koncu, da boš razumel zakaj je dobro najti nekoga, ki je to že dejansko sam delal: http://pinoutsguide.com/CarAudio/car_au...

Pač zihr je zihr varianta. V 99% je vse OK, lahko pa imaš pred seboj 1% primerek, kjer ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

BillyTheKid ::

Evo, v priročniku sem našel tole, mislim da je to to:

 tekst

tekst

 slika

slika

AndrejO ::

Jp, to je to. Če so pini v priročniku tam, kjer so v standardu, potem imaš pravi ISO konektor.

Sam radio pa ga bi res moral že imeti priloženega. Če ga nima, potem ti ostane teženje prodajalcu, kakšen lokalni servis za Pioneer ali pa eBay. Glede na to, da je to "rezervni del", boš moral precej globoko pobrskati, da boš našel poceni varianto (http://www.ebay.com/itm/Pioneer-MVH-160... (20 GBP ... eeek ;(().

OK, še enkrat sem prebral prvo vprašanje. Da, radio ga ima priloženega, zato pri nakupu to preveri, če kupuješ preko malih oglasov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

BorutK-73 ::

Če bi prvo šel na google bi videl da dobiš zraven.

Zgodovina sprememb…

menjalnik ::

AndrejO je izjavil:

menjalnik je izjavil:

Vsa vozila imajo že od leta 2000 iso priklop tako, da samo priklopiš in dela.

Ni res.

Vedno je potrebno preveriti, sicer se samo zafrkneš in potem iščeš še ta adapter.


Kaj ni res?! 100 avtov sem že podrl v življenju pa vsi so že imeli, razen par starih avtov. Predvidevam po sliki, da si ven spulil original radio? Kupi tistega Pionnerja in zraven boš vse dobil, še slikovna navodila za priklop. Lahko tudi pripelješ do mene pa ti vgradim, če si blizu mene. Aja pa Punto ma zadaj za en lulček prostora pa še velik konektor pride, tko da maš še to srečo ker imaš radio brez cd enote in zadaj ne zasede veliko.

Btw pa masko boš moral dokupit za radio, drugač bo grdo:P

BillyTheKid ::

Ven sem spulil original radio ja..a za masko si pa 100% da moram kupit novo? aja iz kje pa si drugač?

Zgodovina sprememb…

menjalnik ::

Lj okolica :) ja ker bo grda luknja okrog, maska te pride tam okoli 10€

BillyTheKid ::

Lj okolica kje? jaz sem iz Domžal :D

menjalnik ::

Maš Zs :)

Robi :P ::

Sam sem mesec dni nazaj kupil pioneer dh1600ub (avto mam 2009ceedSw) in zraven dobiš iso priklop ter navodila... če radio ne shranjuje nastavitev obrneš rdečo in rumeno žico druga nima it kej narobe... Sam sem moral kupit masko iz 2din na 1din da je zadelala luknjo in se estetsko zlila z armatura (stala je 20€)

AndrejO ::

menjalnik je izjavil:

AndrejO je izjavil:

menjalnik je izjavil:

Vsa vozila imajo že od leta 2000 iso priklop tako, da samo priklopiš in dela.

Ni res.

Vedno je potrebno preveriti, sicer se samo zafrkneš in potem iščeš še ta adapter.


Kaj ni res?! 100 avtov sem že podrl v življenju pa vsi so že imeli, razen par starih avtov.

Ne vem zakaj bi kdo v življenju podiral avte, ampak OK. Očitno si zgrešil najmanj Audi A3 l. 2004, Ford Focus l. 2009, Ford Mondeo l. 2004, Toyoto Yaris l. 2010 in Toyoto MR2 l. 2004.

menjalnik ::

Sem dolgo časa delal v firmi, kjer se to počne vsakodnevno. Zdaj to počnem samo za hobi;)Misliš original radio v teh avtomobilih?

AndrejO ::

Mislim na kable, ki ti ostanejo, ko original potegneš ven. V zgoraj navedenih primerkih konektor ni bil ISO in je bil potreben adapter.

Vanich ::

Kupil Alpine UTE-72BT. Seveda priloženi konektorji niti slučajno ne pašejo na VW Polo 9N letnik 2003, vgrajeni radio je bil pa (oziroma je še vedno) standardni VW "Beta" radio - na (predvidevam) klasičnih VW konektorjih za tista leta.
Se komu sanja, kje bi dobil odgovarjajoče konektorje?

Vanich ::

Vanich je izjavil:

Kupil Alpine UTE-72BT. Seveda priloženi konektorji niti slučajno ne pašejo na VW Polo 9N letnik 2003, vgrajeni radio je bil pa (oziroma je še vedno) standardni VW "Beta" radio - na (predvidevam) klasičnih VW konektorjih za tista leta.
Se komu sanja, kje bi dobil odgovarjajoče konektorje?


A je to tole kar nucam?




...samo; ni to! - taki (tistedva črna na levi) konektorji so že na priloženih kablih od Alpine radija - in sranje od VW kabla ne paše noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Vanich ::

VW kabli & konektorji v avtu pa zgledajo genau takole:



Konektorji od Alpine kabla, ki gre v radio, pa takole:



a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

fulgur ::

Pozdravljeni,

prosil bi za nasvet. Imam avtoradio JVC KD-X330BT v Polo 2003 9N, pa vsakič, ko avto prižgem, se prižge radio na frekvenci 97,5 MHz. Ali je možno kako nastaviti, da bi radio nadaljeval s špilanjem komada iz USB, pri katerem je končal, ko sem nazadnje imel prižgan radio oz. da bi vsaj začel s FM postajo, ki jo vedno poslušam?

Upam, da sem kolikor toliko normalno vprašal.

Že vnaprej hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

fulgur ::

Imam pa takole v avtu:



V S.kontaktu imam rumeno žico, v U pa rdečo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

d4vid ::

Obrni rdečo in rumeno okrog.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

fulgur ::

Hvala, v čem je pa razlika med + in +Ub?

fulgur ::

Prav razmišljam, da je S-kont v resnici Ignition, + pa je memory?

Heavy ::

+ je konstantno napajanje (torej memory). Pa poročaj če dela.
#TeamFelix

fulgur ::

Hvala. Sedaj dela vse tako kot mora. 8-) zamenjal sem rdečega in rumenega....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto zvočniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8711173 (6420) dottor
»

Kateri adapter za avtoradio alpine -> xplore

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82089 (1938) WildChild
»

Radio za clio 1

Oddelek: Na cesti
103017 (2813) BigWhale
»

Priključitev avtoradia

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234928 (4657) dottor
»

Menjava in priklop avtoradija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
145391 (4113) c0dehunter

Več podobnih tem