» »

Ukraden (izgubljen) zunanji disk

Ukraden (izgubljen) zunanji disk

1
2
»

Phantomeye ::

Mehmed je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Kraja je tudi, če nekaj zgubiš, pa tisti ki najde obdrži zase. Ampak pustmo to.


Raj pustmo ja, ker ni.


Torej, če najdeš denarnico z dokumenti in denarjem, pa vržeš dokumente v smeti, denar pa pobašeš zase, ni kraja?

Mehmed ::

Ni.
Zatajitev je izraz ki ga isces.

Phantomeye ::

Mehmed je izjavil:

Ni.
Zatajitev je izraz ki ga isces.


Dobro ja. Sem ravno hotel popravit post. Ampak konec koncev je zadeva precej podobna. Ker lahko ukradeš telefon, pa se lahko v bistvu sklicuješ na zatajitev (si ga našel na tleh).

(5) Kdor si protipravno prilasti tujo premično stvar, ki jo je našel
ali je do nje po naključju prišel, se kaznuje z denarno kaznijo ali
zaporom do enega leta.

barakus ::

Priporocam https://www.backblaze.com/ ali http://www.code42.com/crashplan/

Ko bo pozar ali cryptolocker udaril ne bo pomagalo, da imas backupe na vec medijih.

Mehmed ::

Je podobno, se strinjam.
Ni pa vec fajn, ce te tretirajo kot lopova, ce recimo najdes eno stvar pa si na poti, da jo vrnes.
Kar bi se zgodilo, ce nekdo prijavi tatvino ane.

Mare2 ::

Če si na poti, je v redu. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Grey ::

Kako si v kopirnici printala? Si priključila ključek ali kar direktno disk? Si šla nazaj na lokacije vprašat? Menda imajo kamere. Vprašaj, če ti dovolijo pogledati na varnostni posnetek, če veš čas (na računu), ko si bila tam. Tako bi lahko eliminirala te tri lokacije. Če ni nikjer tam (tudi na posnetku ne), potem ti je nekje padel ven. Ali si kje zunaj na poti do lokacij brskala po torbici tako, da si stvari prekladala ven iz nje? Namreč, si ne predstavljam, da bi ti kdo vzel iz torbice disk, ki je priključen verjetno na kabel, ki se zaplete v ostale predmete...skratka glasno bi bilo in bi zelo verjetno to opazila/slišala. Razen, če si kje kdaj torbico pustila na tak način, da te dolgo časa ni bilo zraven.

Sansa ::

Ja, printala sem iz diska. Če bi mi padel iz torbice, bi slišala. Prišla sem domov in želela priključiti disk na pc, nakar sem ugotovila, da ga nimam v torbici. Seveda sem takoj šla nazaj na vse tri lokacije, tudi peš po isti poti. Danes semše obesila obvestila v vse tri prodajalne. Videonadzor imata verjetno pošta in trgovina (Hofer), si prepričan, da mi bojo predvajali posnetek?

AC_DC ::

Videonadzor imata verjetno pošta in trgovina (Hofer), si prepričan, da mi bojo predvajali posnetek?

Seveda, komaj čakajo.

Nehajte že preveč resno jemati Hollywood serije.

MrStein ::

Meni so.
Če bodo njej tudi, pa izve tako, da vpraša.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Alien123 ::

Me prav zanima kaj je mislila da bo policaj naredil, ko je sla rect za disk.. da bo skocil preko saltarja pa sprve do pošte? :D

Machete ::

Dobro no, saj je čisto ok, da greš izgubljeno stvar prijavit. Če ga kdo slučajno prinese, vsaj vejo koga kontaktirati.
Včasih jim tudi slučajno rata potrepljati kakega specialca, kjer mu potem doma najdejo mnogo drugij predmetov iz raznih kraj (t.i. specialni povratniki aka, junksi) in imajo spet lažje delo, če si to zadevo enkrat prijavil.
Izmišljati si zgodbe pa je drugo..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sansa ::

MrStein je izjavil:

Meni so.
Če bodo njej tudi, pa izve tako, da vpraša.


Kje si izgubil? Imajo posnetke v dotični trgovini in pošti, ali jih hranijo kje drugje? Kliko časa jih hranijo? Hvala!

zero_max ::

Prvo bi morala napisati vsepo vrsti kaj se je zgodilo tega dne...npr.

1. kateri dan v tednu je bil

2. ob kateri uri si šla

3. vrstni red kje si bila (lahko tudi časovno)

4. koliko časa si se zadrževala v posameznem prostoru in katerem

5. koliko ljudi je bilo v prostoru

6. koliko ljudi je bilo za tabo/ob tebi v vrsti v fotokopirnici, ko so printala

7. koliko časa je poteklo od tistega, ko si disk dala v torbico in ko si opazila, da ga nimaš več

8. koliko ljudi je videlo da, imaš disk (tj.koliko ljudi je po možnosti videlo, da jemlješ ven disk v fotokopirnici)

9. torbica (kako velika je, način zapiranja torbice, ...)

10. se spomneš, da ti je v tem času nekdo šel zelo blizu mimo tebe/se te 'ponesreči' dotaknil in se na hito opravičil (momljajoče) in še hitreje odpeketal

11. si bila v na troli v gužvi/malo ljudi, vendar kljub temu, da je bilo malo ljudi te je nekdo oplazil

12. kdo je sedel/stal za/pred tabo na troli

13. kaj točno vse si tisti dan počela z izgubljenim diskom (od A do Ž vse navesti, tudi najmanjše podrbnosti)

...itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

MrStein ::

Sansa je izjavil:

MrStein je izjavil:

Meni so.
Če bodo njej tudi, pa izve tako, da vpraša.


Kje si izgubil? Imajo posnetke v dotični trgovini in pošti, ali jih hranijo kje drugje? Kliko časa jih hranijo? Hvala!

Sem mislil: Vprašaj tam. Oni vedo odgovore na ta vprašanja, jaz ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

Machete je izjavil:

Dobro no, saj je čisto ok, da greš izgubljeno stvar prijavit. Če ga kdo slučajno prinese, vsaj vejo koga kontaktirati.
Včasih jim tudi slučajno rata potrepljati kakega specialca, kjer mu potem doma najdejo mnogo drugij predmetov iz raznih kraj (t.i. specialni povratniki aka, junksi) in imajo spet lažje delo, če si to zadevo enkrat prijavil.
Izmišljati si zgodbe pa je drugo..


Problem nastane, če prideš na policisko postajo in poveš, da ti je bil ukraden/zatajen disk. In potem ko te policist vpraša za opis in serisko številko je tvoj odgovor, da je bil tak črn kvader z usb vhodom.

MrStein je izjavil:

Meni so.
Če bodo njej tudi, pa izve tako, da vpraša.


Če je to res, so s tem naredili v bistvu še večjo kršitev, kot je izgubljen disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

Sansa, se enkrat. Na vsakem od teh krajev kjer je videonadzor bi morala biti nalepka o tem pa stevilka za kontakt.
Kontaktiras te, ki snemajo. Zaprosis za posnetek sebe, poves kdaj si bila tam pa svoj opis, da te lahko najdejo.
Oni potem zameglijo ostale osebe na posnetku pa ti naredijo kopijo. Mogoce ti zaracunajo tist dvd, to so detajli, ki so bolj od njih odvisni.

Mogoce pri mr.steinu ni bilo drugih na posnetku pa niso videli problema v tem, da mu ga direkt pokazejo. Ali so pa jebivetri, ne vem. Tko ali drugace pa prodajalci nimajo nic z videonadzorom, klici stevilko na nalepki.

Machete ::

St235 je izjavil:


Problem nastane, če prideš na policisko postajo in poveš, da ti je bil ukraden/zatajen disk. In potem ko te policist vpraša za opis in serisko številko je tvoj odgovor, da je bil tak črn kvader z usb vhodom.



Niti to ni tako nerešljiv problem. Saj veliko predmetov prijavljenih nima serijske, oz. je lastnik ne pozna.
In potem se ugotavlja na podlagi opisov, detajlov itd..
Lahko pa da ima punca račun s serijsko.

Lastništvo diska je sicer zelo preprosto ugotovit, če se že najde. Poveš par imen map, dokumentov, slik itd..
Težko boš za nekega random to vedel :)
Zdaj, če smejo kepi to preveriti, je pa drugo vprašanje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sansa ::

Klicala sem v varnostni nadzorni center Pošte in so mi rekli, da zaradi varovanja podatkov potrebujem sodni nalog. :/:/ Poslala sem še mail trgovini Hofer s prošnjo za posnetek in razložila situacijo. Upam na najboljše.

Drugače pa še vedno hranim originalno škatlo diska, torej serijsko št. imam.

Mehmed ::

Ne rabis naloga. Rabijo pa oni kazen ocitno.

https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-po...

Yohan del Sud ::

Še ena izkušnja s kontra vidika.
Se mi je zgodilo ene 4 leta nazaj ob takem času. Upokojena mama nabira koprive ali čemaž ali whatever, nekje proti polhograjskim dolomitom. Lej, sine, tole sem našla tam ob poti. Kaj to je?

Bil je random 1gb usb ključek. Po kratkem testiranju sem ugotovil, da pripada nekomu tretjeletniškemu dijaku. Vključno z domačim naslovom. Na lastne stroške sem ga spakiral (ključ) in anonimno poslal na njegov naslov. Ampak, če ne bi našel naslova, bi ga zadržal.
www.strancar.com

St235 ::

Sansa je izjavil:

Klicala sem v varnostni nadzorni center Pošte in so mi rekli, da zaradi varovanja podatkov potrebujem sodni nalog. :/:/ Poslala sem še mail trgovini Hofer s prošnjo za posnetek in razložila situacijo. Upam na najboljše.

Drugače pa še vedno hranim originalno škatlo diska, torej serijsko št. imam.


Zahtevati moraš posnetek sebe. Torej vidiš lahko kdaj in kaj si ti počela tam. Nimaš pa osnove, da bi lahko zahtevala posnetek kaj se je dogajalo po tistem ko si odšla (če si recimo pozabila disk)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026113 (8026) nergac
»

Zakonodaja videonadzora (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
10833899 (14077) St235
»

Videonadzor v bloku - smiselno?

Oddelek: Loža
426373 (4447) Mehmed
»

Praske z ključem po avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9124363 (21472) strup121
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629494 (27768) St235

Več podobnih tem