» »

Elon Musk

Elon Musk

Temo vidijo: vsi
««
9 / 14
»»

jb_j ::

Zheegec je izjavil:

a on je iskal kapital? ima pa miljarde v spacex, paypalu.

Da, zato "funding secured". In njegov izgovor (ki je naveden v SEC dokumentaciji), da je imel "ustno zagotovilo Saudijcev, da mu bodo dali denar" - https://www.wsj.com/articles/elon-musk-...

tesla mu je le delna majhna izguba, na kapital ki ga obvladuje.


Tesla mu je ogromen dobiček (vsaj teoretično). Leta 2012, ko je Elon napisal, da "nima nič proti shortsellerjem" je njegov delež v Tesli bil vreden ~$700m miljonov. Sedaj, ko "sovraži shortsellerje" je njegov isti delež v Tesli vreden ~$10 miljard.

tudi če bi imel 10miljardno izgubo letno v tesli, bi bil še vedno močno v dobičku.

Ne razumem, kako naj bi to delovalo po tvojem?

zraven so mu pa mediji omogčl odkup poceni delnic v podjetju tesla.


Kaj so mu?

dobil pa je 20miljonov kazni + 20 miljonov kazni za podjetje.


Ja, to je dobil za manipulacijo vrednosti cene delnice. Kaj je tvoj point?

delnice je pa odkupil po zelo nizki ceni.


Katere delnice je odkupil kdaj?

in mu je takšna kazen približno takšna, kot da dobim 10 centov kazni,

Se strinjam, zelo pametno je bilo, da se je pogodil s SEC in sprejel dokaj milo kazen.


Dobil je ustno zagotovilo za prevzem njegovega podjetja,

če iščejo le dobiček ali destrukcijo alternativnih virov,
je v obeh primerih v podnu.

to je podjetje kamor, je lastni kapital vložil za razvoj nove panoge.

valda, da si je zakupu delnice, v podjetje, kjer je sam vložil v kapital, in razvoj podjetja,
zaradi tega, da ne bodo drugi narekovali, ali koliko dobička mora imet,
ali da bi mogoče celo malenkost zavirali razvoj v alternativne vire,
arabci, ki jim nafta nosi miljarde dnevno.

brate.
če naslednjič napišeš kontra izjave 2x,
na vsak podan stavek,
boš izpadel, da ti mogoče raste le plevel, poleg pameti, iz glave.
jype dela podobno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: nejcek74 ()

jb_j ::

na koncu bi mu dal prav, da toži SEC,
če mu ne bi dali drobižno kazen. (na njegov kapital)

Verjamem, da je blizu izjavam, o odkupu vseh delnic,
ki je podal na twitterju.

pri 40miljonih kaznih, se mu res ne splača vlačt,
po sodiščih, da dokaže svoj prav.

(če je slučajno kupoval delnice tesle,
pri skoraj -20-30% vrednosti)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Zheegec ::

Dobil je ustno zagotovilo za prevzem njegovega podjetja,

Da, od Saudijcev. Ki so mu obljubili denar. Izkazalo se je, da se je Elon lagal glede tega.

če iščejo le dobiček ali destrukcijo alternativnih virov,

Elon je upal, da iščejo delež v njegovem podjetju.

to je podjetje kamor, je lastni kapital vložil za razvoj nove panoge.

Ne, ogromno večino denarja je vložil trg. Okoli $50 miljard je dobil od Wall Streeta trenutno. In kmalu bo tega denarja zmanjkalo.

valda, da si je zakupu delnice, v podjetje, kjer je sam vložil v kapital, in razvoj podjetja,

Kaj in kdaj si je zakupil delnice? O čem ti govoriš? Elon je vložil okoli $70 miljonov lastnega denarja v Teslo od njegovega vstopa v Teslo od leta 2004 dalje.

zaradi tega, da ne bodo drugi narekovali, ali koliko dobička mora imet,


Kot prvo, za Q3 in Q4 je dobiček obljubil Elon Musk. Delničarji mu niso tega naložili. Kot drugo, če mu delničarji to želijo narekovati, mu trenutno lahko.

ali da bi mogoče celo malenkost zavirali razvoj v alternativne vire,


To vsekakor počne Tesla sama. SolarCity je zmanjšal promet za preko 50% odkar je Tesla prevzela SolarCity.

če naslednjič napišeš kontra izjave 2x,


Ti pišeš neke čudne verze, brez da bi povedal na kaj točno odgovarjaš.

Večinoma so tudi brez pravega pomeni, kot na primer: "zaradi tega, da ne bodo drugi narekovali, ali koliko dobička mora imet".


Kaj je naredil, da mu "drugi" ne bodo narekovali dobička, kdo so ti "drugi" (delničarji?) in ali se zavedaš, da mu drugi niso narekovali dobička, ampak je to Elonov lastni cilj za Teslo, ki si ga je za Q3 in Q4 Elon sam zastavil v začetku 2018?

na koncu bi mu dal prav, da toži SEC,

Toži SEC za kaj?

Verjamem, da je blizu izjavam, o odkupu vseh delnic, ki je podal na twitterju.


Je blizu izjavam, ja. Ker so to njegove izjave. Nikoli ni bilo vprašanje, če je blizu izjavam. Vprašanje je bilo, če so izjave resnične in če so ilegalna manipulacija trga delnic.

(če je slučajno kupoval delnice tesle, pri skoraj -20-30% vrednosti)

Kdaj? Link?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

jb_j ::

me pa zanima, kolk je zaslužu model,

ko je kupoval pod ceno vrednosti tesle,
najbrž je z odkupom, par procentov delnic,
odplačal celotno kazen SEC-ja,
če bi se komu dal računat.

Če bi sploh kdo imel podatke kolikšen delež v miljardnih podjetih
paypal spacex tesla, v delnicah ima on sam,

poleg 20 miljard v lastnem žepu.

Nikec3 ::

Prodaja EV-jev v ZDA septembra:
https://insideevs.com/monthly-plug-in-s...

Gre za nov mesečni rekord. Prodanih je bilo 44 600 avtomobilov, prejšnji rekord pa je bil od mesca prej pri 36 400 avtomobilih. Na letni ravni gre za 110% rast prodaje!

V celotnem miksu je bilo kar 30 000 Teslinih avtomobilov, ali kar 67% vseh prodanih! 8-O
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

jb_j ::

po moje bi še gates reku,
če bi musk vnovču vse delnce v podjetja,

v pokru, (all-in)

Fak, ta ma skor tolk dnarja kot jst.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Zheegec ::

me pa zanima, kolk je zaslužu model,

A to je sedaj samostojni verz? A ne znaš pisati normalnih stavkov?

ko je kupoval pod ceno vrednosti tesle,

Kdaj in kdo je kupoval delnice pod ceno? Imaš link?

najbrž je z odkupom, par procentov delnic,
odplačal celotno kazen SEC-ja,
če bi se komu dal računat.

Elon? Odkup delnic stane denar, ne prinaša denar. Najbrž misliš na novico, da bo Elon odkupil nekaj delnic Tesle (za $20 mio, če se prav spomnim) prejšnji teden? To je naredil zato, da je malo povečal vrednost delnic Tesle. Trenutno je s tem naredil nekje ~$0 dobička.

Če bi sploh kdo imel podatke kolikšen delež v miljardnih podjetih
paypal spacex tesla, v delnicah ima on sam,


Za Teslo sem ti že dogovoril na tvoj verz. Pa si spregledal. Za SpaceX ne vemo točno, lahko samo ugibamo. Tudi ne vemo, koliko delnic ima zastavljenih za posojila.

poleg 20 miljard v lastnem žepu.

Nima 20 miljard v lastnem žepu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jb_j ::

Zheegec je izjavil:

me pa zanima, kolk je zaslužu model,

A to je sedaj samostojni verz? A ne znaš pisati normalnih stavkov?

ko je kupoval pod ceno vrednosti tesle,

Kdaj in kdo je kupoval delnice pod ceno? Imaš link?

najbrž je z odkupom, par procentov delnic,
odplačal celotno kazen SEC-ja,
če bi se komu dal računat.

Elon? Odkup delnic stane denar, ne prinaša denar. Najbrž misliš na novico, da bo Elon odkupil nekaj delnic Tesle (za $20 mio, če se prav spomnim) prejšnji teden? To je naredil zato, da je malo povečal vrednost delnic Tesle. Trenutno je s tem naredil nekje ~$0 dobička.

Če bi sploh kdo imel podatke kolikšen delež v miljardnih podjetih
paypal spacex tesla, v delnicah ima on sam,


Za Teslo sem ti že dogovoril na tvoj verz. Pa si spregledal. Za SpaceX ne vemo točno, lahko samo ugibamo. Tudi ne vemo, koliko delnic ima zastavljenih za posojila.

poleg 20 miljard v lastnem žepu.

Nima 20 miljard v lastnem žepu.


Imaš prav.

In jaz se motim v vseh tezah.

Zato, pa sva le dva debila, ki imata mnenja o miljarderjih,
in kako razpolagajo s svojim premoženjem.

Ti trdiš drugače,
jaz verjamem, da je musk dobil poceni delnice.

Pa vsakemu svoj kos potice.
Imaš bolj prav kot jaz, nimam izobrazbe, za težke teme.

Zheegec ::

Zato, pa sva le dva debila, ki imata mnenja o miljarderjih,

Speak for yourself.

jaz verjamem, da je musk dobil poceni delnice.

Kdaj, kje? Link?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jb_j ::

Zheegec je izjavil:

Zato, pa sva le dva debila, ki imata mnenja o miljarderjih,

Speak for yourself.

jaz verjamem, da je musk dobil poceni delnice.

Kdaj, kje? Link?



imaš prav, najbrž so arabci, pokupil delnice tesle,
7. in 30. sept.



Musk ni imel nobene moči, da bi zaščitil podjetje, ki ga je praktično ustanovil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Zheegec ::

Linkal si mi ceno delnice za zadnji mesec. Kdo je po tvojem "pokupil delnice" in kako naj bi ta tvoj graf to prikazoval?

Za Elona točno vemo, koliko delnic je kupil. Ker mora kot CEO vsak nakup prijaviti najkasneje v 24 urah po nakupu. Kupil je za $20 miljonov delnic v tem obdobju. Kar je cca 0.0004% vseh delnic Tesle.

Musk ni imel nobene moči, da bi zaščitil podjetje, ki ga je praktično ustanovil.


Ima veliko moči, da zaščiti podjetje, ki ga je ustanovil. In to noro veliko, ker praktično obvladuje Teslo in njen nadzorni svet. To lahko doseže z boljšimi rezultati. Slabo kaže.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Magic1 ::

Sam res so mogoče trg Tesle izigrali Savdijci. Greš v pogovore z Muskom, vidiš da prijema, kupiš delnice, ga še malo besedno zasiguraš, tip twitne, prodaš, kupiš short, zanikaš. 2x profit, 0 rizik, zraven še zamaješ trg EVjev (svoje konkurence) na račun naivnosti Muska.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Zheegec ::

So preveliki, da bi se zamerili polovici Wall Streeta za nekaj 100 miljonov $ dobička.

zraven še zamaješ trg EVjev (svoje konkurence)

Ahaha
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Zheegec ::

Izgleda, da veliki vlagatelji počasi gredo proti izhodu, medtem ko verniki povečujejo svoj delež;

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

Nič čudnega, po novem Musk sklade, ki so (dolgoročno) vložili milijone v Teslo, obtožuje, da kujejo dobičke s tem, ko posojajo delnice tistim, ki stavijo na njihov padec.

Accused by Tesla Inc Chief Executive Elon Musk of making "excessive profit" by lending shares to short-sellers, top index fund companies shot back on Friday that they are only looking out for their investors.

The responses from BlackRock Inc and Vanguard Group came after Musk criticized the index fund providers on Twitter, part of his long-running grudge with short-sellers betting that shares of his electric carmaker will fall.

Read more at https://www.channelnewsasia.com/news/bu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Zheegec ::

‘Think of us small people’: Tesla fans are begging Elon Musk to stop tweeting

Presenetljivo, cel kup jih še vedno misli, da Elona briga za njih ali pa za njegovo "misijo reševanja planeta", ki nikoli ni obstajala. Je bila pa dobra reklama za prodajati avtomobile. Lahko kupiš high-performance cool Teslo in zraven še "rešuješ planet"? NORO!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cleanac ::

Ne glede na to koliko si želi rešiti planet, mora zraven zadovoljiti še "klub" ljudi, ki so vpleteni, katere pa reševanje sveta ne zanima toliko kot njega. Poleg tega ima Tesla vedno večjo konkurenco. Do sedaj so na trgu obstajale le "igračke", sedaj pa prihajajo podjetja, ki imajo dejansko kaj pojma o izdelavi avtomobilov in katerih kupci se ne zadovoljijo samo z nazivom EV, ampak še mora ponuditi kaj več.

Elon ima srce na pravem mestu, ampak je dokaj osamljen kar se tiče njegovega primarnega cilja.

Nikec3 ::

cleanac je izjavil:

Ne glede na to koliko si želi rešiti planet, mora zraven zadovoljiti še "klub" ljudi, ki so vpleteni, katere pa reševanje sveta ne zanima toliko kot njega. Poleg tega ima Tesla vedno večjo konkurenco. Do sedaj so na trgu obstajale le "igračke", sedaj pa prihajajo podjetja, ki imajo dejansko kaj pojma o izdelavi avtomobilov in katerih kupci se ne zadovoljijo samo z nazivom EV, ampak še mora ponuditi kaj več.

Elon ima srce na pravem mestu, ampak je dokaj osamljen kar se tiče njegovega primarnega cilja.

Ebebeebe, katera konkurenca prihaja? Prosim za znamke in prodajne številke.

Bolt? Proda se jih 15 manj kot Modelov 3
Kona, Ioniq? Mala prodaja
iPace? Mala prodaja
BMW? i3 i8 in nič novega še nekaj časa
VW? Nič vsaj do 2021
Audi? Imajo en SUV, ki ga v velikih številkah ne bodo prodali
Mercedes? Enako
Toyota? Nič
Mazda? Sploh nič?
Francozi? Nič

Dajmo razčistit že enkrat za vselej. Konkurenca ne more ubit Tesle. Teslo lahko ubije samo poslovanje in Elon Musk. Če bodo na leto naredili pol milijona modelov Y jih bodo tudi prodali. Model S je recimo star že 6 let, pa se še vedno prodaja v rekordnih številkah (za svoj segment)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

cleanac ::

Audi je že recimo prvi, ostali še pridejo - v naslednjih letih, ne jutri. Če pogledaš e-tronovo notranjost boš dejansko videl kaj evropski trg zahteva. Tesla žal ne izpolnjuje nek evropski nivo izdelave (pa ne mislim pokvarljivost), medtem, ko za ameriški standard je čisto solidna.
Razni Bolti, Zoe in Leaf niso posegali v Teslin tržni delež, Audi pa je. Leta 2020 bo še Mercedes.

Nisem napisal, da bo konkurenca ubila Teslo, bo pa zajedala v njen trg. Številke o predvidenih prodajah pa si tako iz kristalne krogle pobral?
Pa da bo jasno...jaz sem na strani Muska, ampak to ne pomeni, da je treba spregledati realno sliko.

Nikec3 ::

Nisem napisal, da bo konkurenca ubila Teslo, bo pa zajedala v njen trg. Številke o predvidenih prodajah pa si tako iz kristalne krogle pobral?
Pa da bo jasno...jaz sem na strani Muska, ampak to ne pomeni, da je treba spregledati realno sliko.

Ne, gre za napovedi proizvajalcev + ščepec izkušenj ki jih imam po dolgotrajnem spremljanju trendov pri EV-jih.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zheegec ::

Ne glede na to koliko si želi rešiti planet

Ne glede na to, koliko si želi "rešiti planet" (kaj to sploh pomeni? Pobegniti na Mars?), on to počne (oziroma zmore početi) samo v njegovi domišljiji. Gre se mu preprosto za denar in/ali slavo in/ali nerealne sci-fi fantazije.

Elon ima srce na pravem mestu, ampak je dokaj osamljen kar se tiče njegovega primarnega cilja.

Njegov primarni cilj je njegova pogodba za potencialnih $55 miljard (ja, miljard) kompenzacije, če Tesli uspe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

WarpedGone ::

Okapi je izjavil:



Po plazu kritik, ki jih je bil deležen serijski izdelovalec čudežev zaradi klevetanja angleškega jamarja (pedo boy), se je sedaj opravičil.

Iz Dela:
Musk je danes na twitterju priznal svojo zmoto in se opravičil. "Kot meni članek, so bile moje besede izrečene v jezi, potem ko je Unsworth povedal nekaj neresnic in namignil, da sem spolno občeval z mini podmornico, ki je bila zgrajena v luči prijaznosti in v skladu z opisom vodje potapljačev," je tvitnil Musk.

"A ne glede na njegove besede zoper mene, to ne upravičuje mojih besed in zato se opravičujem Unsworthu in vsem podjetjem, ki jih predstavljam kot vodja. Krivda je povsem moja."


Pa še kakšen milijonček mu bo moral stisnit, da ga Anglež ne bo tožil.


Ta anglež bo na koncu plačal še Muskove odvetnike, ker je sodnik bil tako zelo navdušen nad njegovim poskusom črpanja denarja iz bogataša.

Unsworth si je z rinjenjem podmornice v rit naredu mal slave in veliko finančnega minusa. Razen če bo muskove odvetnike iz svojega žepa plačal angežev odvetnik. Baje ga je zastopal brezplačno ...

Kakorkoli ... anti-musk scena failed again.
Zbogom in hvala za vse ribe

Cruz ::

WarpedGone je izjavil:

Okapi je izjavil:



Po plazu kritik, ki jih je bil deležen serijski izdelovalec čudežev zaradi klevetanja angleškega jamarja (pedo boy), se je sedaj opravičil.

Iz Dela:
Musk je danes na twitterju priznal svojo zmoto in se opravičil. "Kot meni članek, so bile moje besede izrečene v jezi, potem ko je Unsworth povedal nekaj neresnic in namignil, da sem spolno občeval z mini podmornico, ki je bila zgrajena v luči prijaznosti in v skladu z opisom vodje potapljačev," je tvitnil Musk.

"A ne glede na njegove besede zoper mene, to ne upravičuje mojih besed in zato se opravičujem Unsworthu in vsem podjetjem, ki jih predstavljam kot vodja. Krivda je povsem moja."


Pa še kakšen milijonček mu bo moral stisnit, da ga Anglež ne bo tožil.


Ta anglež bo na koncu plačal še Muskove odvetnike, ker je sodnik bil tako zelo navdušen nad njegovim poskusom črpanja denarja iz bogataša.

Unsworth si je z rinjenjem podmornice v rit naredu mal slave in veliko finančnega minusa. Razen če bo muskove odvetnike iz svojega žepa plačal angežev odvetnik. Baje ga je zastopal brezplačno ...

Kakorkoli ... anti-musk scena failed again.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Cruz ::

Evo, poglobljen članek o tem "pedo guy" primeru. Dolg, a vreden branja. Me zanima kako ga boste fanboyi zdaj branili.

Da bi me z njim zaprli v sobo za 15 min... >:D

Tesla's billionaire CEO fought a lawsuit over his own bad behavior and won. Elon Musk Can't Lose

https://www.buzzfeednews.com/article/ry...
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

WarpedGone ::

ga boste fanboyi zdaj branili.


O branjenju govorite le osebki, ki napadate.
Kdor ne napada, ne razmišlja v okvirih napada / obrambe.

Torej... zakaj čutiš potrebno po napadanju?
Se čutiš ogroženega?
Si fouš tuje sposobnosti, uspeha?
Nastavlja zrcalo tvoji nesposobnosti?
Boli tvoj lasten neuspeh v življenju?

Tough.
Zbogom in hvala za vse ribe

Cruz ::

Boli me to, da lahko milijarderji počnejo karkoli se jim zazdi brez posledic.

Drugače pa jaz ne napadam, to je realna slika. Razvajen otrok, ki je obogatel.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

WarpedGone ::

Jup, čista sreča in ful krivica, da ti pa nisi.

Če lahko oseba A pljuva nekaznovano, lahko nekaznovano pljuva tudi oseba B.
Neglede na dolžino TRR osebe A in osebe B.
Zbogom in hvala za vse ribe

Cruz ::

WarpedGone je izjavil:

Jup, čista sreča in ful krivica, da ti pa nisi.

Če lahko oseba A pljuva nekaznovano, lahko nekaznovano pljuva tudi oseba B.
Neglede na dolžino TRR osebe A in osebe B.
Ni vsak, ki ne mara Elona Muska žrtev lisice in kislega grozdja.

In ne velja. Musk je izjavo "pedo guy", totalno brez dokazov, javno objavil na Twitterju, na katerem ima 30 milijonov sledilcev. Ima seveda večji vpliv od nekega random človeka, ki ima na Twitterju 20 sledilcev. In tudi, če bi objavil nekdo z 20 sledilci, bi ga lahko prav tako brez problema tožil. Edina razlika je ta, da bi v tem primeru tožbo dobil. Pri gnoju, kot je Musk, pa težko oz. ne bi.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

WarpedGone ::

Se postavljaš nad sodišče in poroto?

V kakšno luč to postavlja tebe?
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Pri gnoju, kot je Musk,

Očitno si res še en neobremenjen in objektiven osebek.

Svet bil brez tebi podobnih bistveno lepši.
Zbogom in hvala za vse ribe

Cruz ::

WarpedGone je izjavil:

Se postavljaš nad sodišče in poroto?
Ko vidim krivico.

WarpedGone je izjavil:

Očitno si res še en neobremenjen in objektiven osebek.
Res sem, oz. vsaj poskušam biti.

WarpedGone je izjavil:

Svet bil brez tebi podobnih bistveno lepši.
 Enako pravijo za vas

Enako pravijo za vas



Jaz osebno se ne strinjam. Mislim, da bi bilo dolgočasno, tako za tebe/vas kot za mene.

Ne vem zakaj si tako k srcu jemlješ. Poglej realno pa boš videl, da je Musk gnoj. In brez skrbi, delnica bo prišla do 4-mestne številke, čeprav je gnoj.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

DamijanD ::

Cruz ::

One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

ZaphodBB ::

Cruz je izjavil:

'Musk's Idea Mars Skies': Eco-Warriors Bristle as Lights in Sky Revealed to be Starlink Satellites

Lako čemo. Goveda ploskajo...

Socialno čuteči bi radi izboljšali življenja ljudem v tretjem svetu, samo internetov jim pa ne privoščijo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

BigWhale ::

Cruz je izjavil:

'Musk's Idea Mars Skies': Eco-Warriors Bristle as Lights in Sky Revealed to be Starlink Satellites

Lako čemo. Goveda ploskajo...


Ko bodo sateliti v svojih orbitah ne bodo vec tako vidni. Se jih bo pa se vidl, ja.

Cruz ::

ZaphodBB je izjavil:

Cruz je izjavil:

'Musk's Idea Mars Skies': Eco-Warriors Bristle as Lights in Sky Revealed to be Starlink Satellites

Lako čemo. Goveda ploskajo...

Socialno čuteči bi radi izboljšali življenja ljudem v tretjem svetu, samo internetov jim pa ne privoščijo.
Je v enačbo potrebno vključiti še ostale faktorje, ne pa samo Globalni Internet jupi!
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Okapi ::

ZaphodBB je izjavil:

Cruz je izjavil:

'Musk's Idea Mars Skies': Eco-Warriors Bristle as Lights in Sky Revealed to be Starlink Satellites

Lako čemo. Goveda ploskajo...

Socialno čuteči bi radi izboljšali življenja ljudem v tretjem svetu, samo internetov jim pa ne privoščijo.

V tretjem svetu imajo praktično povsod internet. Če si ga kdo ne more privoščit, si ga ne more, ker nima denarja. Satelitski internet sigurno ne bo cenejši od najcenejših "zemeljskih" možnosti.

Tisti, ki živijo v tako odročnih krajih, kamor kabli in mobilni telefon ne seže, še zlasti nimajo denarja. Takih, ki denar imajo, je pa tam premalo, da bi se satelitski internet splačal. IMHO.

vostok_1 ::

Good point.

Zadeva sigurno ne bo tako poceni, da si bi jo lahko privoščil nek kmetovalec sredi sahela.
Za plačevati to reč moraš imeti ustaljen civiliziran slog. Banke, TRR, certifikat itd.
Tam kaj dosti jim ne ostane kot se preselit v bolj urbani del, kjer pa internet je prek omrežja.
Da ni to spet projekt bolj za elito, da ima hiter prenos kjerkoli na planetu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Cruz ::

Nič skrbet, bo že vojska uporabljala.

The Air Force And SpaceX Are Teaming Up For A 'Massive' Live Fire Exercise

The exercise will involve SpaceX Starlink satellites, a variety of military assets, and a new command and control system working together.


...

The demonstration will reportedly involve shooting down a drone and a cruise missile and will take place at several different sites including Marine Corps Air Station Yuma in Arizona to Eglin Air Force Base in Florida. The massive tests will also include ground forces, submarines, ships, and a variety of space-based assets.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

mikhaair ::

Pa saj to ni projekt, ki želi dobro kmetu na plantaži riža v Bangladešu, ampak za 'razviti' svet, ki bo tja prišel in lahko ta net uporabljal za nadzor, upravljanje, poslovanje, kar še ne vemo...

vostok_1 ::

mikhaair je izjavil:

Pa saj to ni projekt, ki želi dobro kmetu na plantaži riža v Bangladešu, ampak za 'razviti' svet, ki bo tja prišel in lahko ta net uporabljal za nadzor, upravljanje, poslovanje, kar še ne vemo...


Another good point.

Zgolj vprašanje, če bomo še razviti svet...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

WarpedGone ::

Live in 2 hours .. March 9, 20:50
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

O: Elon Musk's Billionaire Brother Told His Workers They Were Family. Until COVID-19 Hit.

Not a family as wealthy as Musk's - the self-proclaimed philanthropist and restaurateur, known for his signature cowboy hat, is the younger brother of multibillionaire Tesla founder Elon Musk. But workers at Next Door did have something called the Family Fund. A pool of money they contributed to out of their paychecks, the fund was supposed to be there for them in times of crisis.

Then a crisis hit. And the Family Fund wasn't there for them at all.

Next Door and Kimbal Musk touted themselves as all about "empowering the community, taking care of people, wanting to invest in people," said a former manager, who had been putting $2.50 a check into the fund. "That's part of the shock. Was this all just a hoax?"


Hm.



Hah. Ista sta. Oba imata napolnjen marketinški profil v javnosti. Ta njegov brat ima imidž kmetovalca, čeprav verjetno ne zna niti pravilno pometati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

WarpedGone ::

Pometač bo že vedu kako se pravilno pometa ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

Cruz je izjavil:

O: Elon Musk's Billionaire Brother Told His Workers They Were Family. Until COVID-19 Hit.

Not a family as wealthy as Musk's - the self-proclaimed philanthropist and restaurateur, known for his signature cowboy hat, is the younger brother of multibillionaire Tesla founder Elon Musk. But workers at Next Door did have something called the Family Fund. A pool of money they contributed to out of their paychecks, the fund was supposed to be there for them in times of crisis.

Then a crisis hit. And the Family Fund wasn't there for them at all.

Next Door and Kimbal Musk touted themselves as all about "empowering the community, taking care of people, wanting to invest in people," said a former manager, who had been putting $2.50 a check into the fund. "That's part of the shock. Was this all just a hoax?"


Hm.



Hah. Ista sta. Oba imata napolnjen marketinški profil v javnosti. Ta njegov brat ima imidž kmetovalca, čeprav verjetno ne zna niti pravilno pometati.

They got musked! Epic fraud, zelo mi je všeč. Sploh je zakon, ko se miljarderji grejo majhne prevarice, ker pač morajo iztisniti še dodatnih par $ iz svojih zaposlenih, z direktno in zelo očitno prevaro če je to potrebno. Itak dobijo pozitivni PR ko oznanijo svoj "charity", potem pa dosti manj negativnega PR ko se ugotovi, da je bila to samo prevara.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Cruz ::

WarpedGone je izjavil:

Pometač bo že vedu kako se pravilno pometa ...
Nekdo mora čistiti za "vizionarji".

Cruz ::

Can We Finally Stop Listening to Elon Musk Now?

Musk may simply be charting a Dunning-Kruger course through all of his soothsaying, but when he complains about the shackles of big government, hypocrisy is at work, too.

Cruz ::

Elon Musk once again denied knowing Ghislaine Maxwell, saying she 'photobombed me once' in a widely-shared 2014 photo

Tesla CEO Elon Musk has once again denied knowing Ghislaine Maxwell, saying that a photo of them together in 2014 was a result of her photobombing him.

Maxwell, who allegedly groomed young girls for convicted sex offender Jeffrey Epstein, was arrested by the FBI at her home in New Hampshire on Thursday.




A zgleda kot photobomb? :)

Epstein -- who killed himself in jail in August 2019 -- claimed in 2018 to a New York Times reporter that he had given advice to Musk while he debated taking Tesla provider.


Vizionar bil povezan z Epsteinom? :)

Jeffrey Epstein set Elon Musk's brother up with a girlfriend in effort to get close to the Tesla founder, sources say

But the social connection between Epstein and Musk may be more complicated than that, Business Insider has learned. Jeffrey Epstein was in regular contact with Elon's brother Kimbal Musk, the tech millionaire turned restaurateur who serves on the boards of his older brother's companies Tesla and SpaceX, according to two people familiar with their relationship.

It's unclear how Epstein and Kimbal Musk met initially, but they saw each other occasionally because Kimbal was dating a woman in Epstein's entourage at the time, the people said. The woman had previously dated Epstein and lived in an apartment building that Epstein's brother owned, which Epstein had used to house people close to him, including models from Eastern Europe.


Gnoj se zbira na kupu, ja.

Bonus:

One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

pegasus ::

To spada sem:

Za zgodovino ...

Cruz ::

Cool science guy, likes anime, 420 heheheh: https://twitter.com/elonmusk/status/129...

That bs was pushed by oil & gas interests to distract people from the $5 *trillion* per year they receive in subsidies. Bernard Sanders is a docile puppet of big oil!

To je bil odgovor na ta tweet od Sandersa: https://twitter.com/BernieSanders/statu...

Every time Elon Musk pokes fun at government assistance for the 99%, remember that he would be worth nothing without $4.9 billion in corporate welfare. Oh, Elon just l-o-v-e-s corporate socialism for himself, rugged capitalism for everyone else.

Prasici se trosijo ob Sandersu.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.
««
9 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Musk si je premislil in ne želi kupiti Twitterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
9912691 (6210) mtosev
»

Musk spet išče načine za odstop od nakupa Twitterja

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
448308 (4235) Masayoshi
»

Elon Musk postal drugi najbogatejši človek na svetu. Prvi ostaja Jeff Bezos. (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8715068 (11473) Poldi112
»

Elon Musk v Apple kot zamenjava za Tim Cooka?

Oddelek: Loža
202201 (1824) kow
»

SEC ovadil Elona Muska zaradi goljufije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
11731110 (26999) FlyingBee

Več podobnih tem