» »

Poceni vs draga sončna očala

Poceni vs draga sončna očala

1 2 3
4
5

K3kec ::

bambam20 je izjavil:



Višja prepustnost UV žarkov. Tega pa niso potestiral, ker na Inštitutu ne morejo. Samo preverili so, če imajo vsa očala ustezen nanos, ki je po zakonodaji.;).

Znano je, da v svetu porast očesnih bolezni.

Sicer pa. hej. Mladi smo. oči so pa večne. Starosti pa nihče ne bo dočakal.

lp.

Potem upam da boš dodal kakšno študijo kjer so potestirali to in ugotovili tvoje domneve

darkolord ::

Zato se tega niti ne testira (več):

 Polikarbonat

Polikarbonat

bambam20 ::

K3kec je izjavil:

bambam20 je izjavil:



Višja prepustnost UV žarkov. Tega pa niso potestiral, ker na Inštitutu ne morejo. Samo preverili so, če imajo vsa očala ustezen nanos, ki je po zakonodaji.;).

Znano je, da v svetu porast očesnih bolezni.

Sicer pa. hej. Mladi smo. oči so pa večne. Starosti pa nihče ne bo dočakal.

lp.

Potem upam da boš dodal kakšno študijo kjer so potestirali to in ugotovili tvoje domneve


Glede, da ti osebno zgolj gledaš na nebistvo in to so okvirji, pri katerih je vseeno ali so za 5e, samo da ti dobro sedejo na obraz. Same šipce so tudi v optiki zelo poceni.

smacker ::

Pri očalih ni vse v prepustnotsi UV žarkov. Če si daš plastični pokrov čez oči, bo 100% zaščita pred UV, ampak videl boš za en k***. Kolkor sem jaz testiral preden sem kupil, sem čez poceni očala slabše videl kot čez dražja. Celotna slika postane pretemna, težko ločiš barve, pri nepolariziranih se pojavi bleščanje. Pri najcenejših polariziranih (cca. 50€) pa nisem razpoznal svetlobnih izvorov (ekrani, semaforji,...). Vzorec testiranih očal je bil majhen, probal par komadov v različnih trgovinah/optikah in pri kolegih, ampak sem jih poskusil več kot nekateri, ki so naročili najcenejša iz Ali-ja. S spletnimi trgovinami iz tujine se nisem ukvarjal, ker nisem želel kupit brez da poskusim. Na koncu sem kupil v optiki polarizacijska, znamke Exess za cca. 100€. Poskušal tudi dražja očala bolj cenjenih znamk, ampak so bile razlike v kvaliteti majhne, v ceni pa za faktor 2-3.

bambam20 ::

smacker je izjavil:

Na koncu sem kupil v optiki polarizacijska, znamke Exess za cca. 100€.



Tole si pa zelo preplačal. Dobiš v tujini za 10€ s poštino enako dobra.

Lp.

MrStein ::

OK, jaz vam pošljem podatke, vi pa "zrihtate" poceni očala. Zmenjeno?
Še provizijo plačam.
Win-win situacija.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

K3kec ::

bambam20 je izjavil:



Glede, da ti osebno zgolj gledaš na nebistvo in to so okvirji, pri katerih je vseeno ali so za 5e, samo da ti dobro sedejo na obraz. Same šipce so tudi v optiki zelo poceni.

Pa kaj bullshitaš nekam v prazno, nikjer nisem izjavil da imam očala za 5€, ker jih nimam, pa tudi če bi jih imel to ni stvar debate. Ti trdiš da ti cenejša očala očitno uničujejo uči, hkrati pa ne podaš nobenega vira za to.

MrStein ::

Vir je bil ravno malo prej objavljen. Citat:
Ustrezno UV zaščito so imela ... neustrezno pa očala, ponaredek znane blagovne znamke, ki so bila kupljena na ulici v Vietnamu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

Par dni nazaj sem na poti dosti na hitro nabavil Polaroid PLD 2023/S CVL Y2, torej siv/črn okvir in sive leče. Prišla so 65 EVR, če bi imel kako štacuno več na izbiro bi mogoče prihranil še kak EVR, ampak ni slaba cena. Sem zadovoljen zaenkrat.

Mogoče se v tej temi ni dovolj izpostavljalo - iščite polarizirana sončna očala, sploh ne glejte navadnih.

MrStein ::

Hmm, so s temi kaki problemi če jih imaš v avtu in pogledaš na kaki LCD?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zee ::

Znajjo bit rahlo mavricasti, vendar se da prezivet.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

bambam20 ::

zee je izjavil:

Znajjo bit rahlo mavricasti, vendar se da prezivet.



Nisem zaznal tega pojava. Pa mam v avtu digitalni števc.

Od kar uporabljam očala s polarizacijskimi šipcami ( 2 leti ) ne bi šel več nazaj na klasične sončne šipce.

Ales je izjavil:

Par dni nazaj sem na poti dosti na hitro nabavil Polaroid PLD 2023/S CVL Y2, torej siv/črn okvir in sive leče. Prišla so 65 EVR, če bi imel kako štacuno več na izbiro bi mogoče prihranil še kak EVR, ampak ni slaba cena. Sem zadovoljen zaenkrat.

Mogoče se v tej temi ni dovolj izpostavljalo - iščite polarizirana sončna očala, sploh ne glejte navadnih.



Glede polarizacijskih očal se premalo ve in načeloma ljudje mislijo, da so enaka navadnim sončnim očalam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

darkolord ::

MrStein je izjavil:

Hmm, so s temi kaki problemi če jih imaš v avtu in pogledaš na kaki LCD?
Tistega pred seboj načeloma vidiš bp, ostale pa čisto odvisno - lahko mavričasto (barvne), lahko pa sploh nič.

Tavher ::

bambam20 je izjavil:

RockyS je izjavil:

Prispevek je prikazal točno to kar se že cel čas "trobi" v tej temi, razlika je samo v kvaliteti izdelave okvirjev (in kar spada zraven). Kvaliteta leč je pa enaka. In to je meni zelo pomembno, ker lahko izgubim/polomim 10 očal za ceno enih (200€).



Ene šipce so no name s poceni premazi , druga imajo kvalitetne šipce priznanih izvajalcev. Ne vem zakaj je tukaj govora o predragih okvirjih?

Bistvo očal so šipce in verjetno priznana podjetja vlagajo precej denarja v razvoj in obstojnost premazov oz. nanosov? Raziskave stanejo.

Sicer pa kupujte očala po 5€ na tržnici. kdo vam brani. Oftalmologi potrebujejo stranke.


Fora je ravno v tem da to NI res. Lahko se prepričuješ da si dal 200 EUR in so zdaj oh in sploh, če se boš počutil boljše.
Dejstvo pa je tudi da vsega ne gre kar tako zmetati v en koš in da so v kvaliteti vendarle razlike pa čeprav majhne. A za povprečnega uporabnika so cenejša očala prav tako dobra in nič slabša za zdravje oči.

bambam20 ::

Tavher je izjavil:



Fora je ravno v tem da to NI res. Lahko se prepričuješ da si dal 200 EUR in so zdaj oh in sploh, če se boš počutil boljše.
Dejstvo pa je tudi da vsega ne gre kar tako zmetati v en koš in da so v kvaliteti vendarle razlike pa čeprav majhne. A za povprečnega uporabnika so cenejša očala prav tako dobra in nič slabša za zdravje oči.


V očalih za 200€ pač niso boljša stekla pač pa tam preplačaš znamko okvirja :). O tem že ves čas debata, da preplačaš Ray ban firmo ..

vseeno pa so šipce od renomiranega proizvajalca bolše, slika je čistejša, ni lomljenja slike kot šipece v enem kitajskem ponaredku ..

darkolord je izjavil:

MrStein je izjavil:

Hmm, so s temi kaki problemi če jih imaš v avtu in pogledaš na kaki LCD?
Tistega pred seboj načeloma vidiš bp, ostale pa čisto odvisno - lahko mavričasto (barvne), lahko pa sploh nič.



mavrična barva je mogoče odvisna od kvalitete polarizacije ?


Sam mavričnosti nisem zasledil..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

SambaShare ::

bambam20 je izjavil:


mavrična barva je mogoče odvisna od kvalitete polarizacije ?


Sam mavričnosti nisem zasledil..


Sam tudi ne, mi pa pofiltrira polovico lcdja klimatske naprave, odvisno kako so obrnjena. Števec pa vidim normalno.

K3kec ::

MrStein je izjavil:

Vir je bil ravno malo prej objavljen. Citat:
Ustrezno UV zaščito so imela ... neustrezno pa očala, ponaredek znane blagovne znamke, ki so bila kupljena na ulici v Vietnamu.

Lahko da si sam butl al pa troll, ampak da vzemeš iz konteksta sam to kar želiš pa ne gre.

bambam20 ::

SambaShare je izjavil:

bambam20 je izjavil:


mavrična barva je mogoče odvisna od kvalitete polarizacije ?


Sam mavričnosti nisem zasledil..


Sam tudi ne, mi pa pofiltrira polovico lcdja klimatske naprave, odvisno kako so obrnjena. Števec pa vidim normalno.


Skratka. Ljudje me gledjao verjetno čudno, ko grem v trgovino in imam očala na nosu. Si mislijo, ta človek je čudak :).

Superboyy ::

Največja nevarnost za sončna očala je moja pozabljivost, in še ker z njimi delam kot svinja z mehhom, si rajš vsake par mesecev kupim učinkovit šrot za 10 eur, kokr da bi se konstantno sekiral kako sem jih odložil oz. kje sem jih izgubil, pa nosil sabo štorasto šatuljo za zaščito.

UV zaščito majo itak vsaka dobro, ko se ti plastika poškoduje pa pač zamenjaš. Še vedno prideš ceneje skozi. In tud vsi kolegi, ki so se že nategnil z nakupom očal za 100+ eur (katere so potem izgubil ali poškodovali) zdej furajo isto mentaliteto.

MrStein ::

K3kec je izjavil:

MrStein je izjavil:

Vir je bil ravno malo prej objavljen. Citat:
Ustrezno UV zaščito so imela ... neustrezno pa očala, ponaredek znane blagovne znamke, ki so bila kupljena na ulici v Vietnamu.

Lahko da si sam butl al pa troll, ampak da vzemeš iz konteksta sam to kar želiš pa ne gre.

Kako prepoznamo butla ali troll-a v pogovoru? To je tisti, ki argumentira z žalitvami.

Nič ni vzeto iz konteksta. Test je ugotovil, da so najdražja očala najboljša, nevarna za oči pa so cenejša.

Če pa si ti videl kaj drugega, pa povej (citiraj). Z ali brez konteksta.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

bambam20 ::

MrStein je izjavil:


Test je ugotovil, da so najdražja očala najboljša, nevarna za oči pa so cenejša.


Članek je bil narejen amatersko. Po tem bi sklepali, da očala, ki so vmesnem segmentu niso dovolj kvalitetna?

Pri sončnih okvirijih se še kako preplača proizvajalca. osebno si pa ne bi nikoli kupil očal, na katerih piše Ray Ban. To je enako, kot, da bi si šel kupit obleko Versace. Crap.

noraguta ::

zee je izjavil:

Znajjo bit rahlo mavricasti, vendar se da prezivet.

Ne ven v katerem stoletju živiš zaplankanc, ampak zadnjih nekaj let se proizvajalci že zavedajo tega in postavljajo polarizacijsko ravnino pod kotom. Kr neki na pamet smartassriš

MrStein je izjavil:

K3kec je izjavil:

MrStein je izjavil:

Vir je bil ravno malo prej objavljen. Citat:
Ustrezno UV zaščito so imela ... neustrezno pa očala, ponaredek znane blagovne znamke, ki so bila kupljena na ulici v Vietnamu.

Lahko da si sam butl al pa troll, ampak da vzemeš iz konteksta sam to kar želiš pa ne gre.

Kako prepoznamo butla ali troll-a v pogovoru? To je tisti, ki argumentira z žalitvami.

Nič ni vzeto iz konteksta. Test je ugotovil, da so najdražja očala najboljša, nevarna za oči pa so cenejša.

Če pa si ti videl kaj drugega, pa povej (citiraj). Z ali brez konteksta.

Test sponzoriran od koga?

Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

bambam20 ::

noraguta je izjavil:

zee je izjavil:

Znajjo bit rahlo mavricasti, vendar se da prezivet.

Ne ven v katerem stoletju živiš zaplankanc, ampak zadnjih nekaj let se proizvajalci že zavedajo tega in postavljajo polarizacijsko ravnino pod kotom. Kr neki na pamet smartassriš



Mogoče ima pa polarizacijska očala starejšega letnika?

Moja tega nimajo. Res pa je, da so bila kupljena let 2014.

Malajlo ::

Point polaruzacijskih očal je ravno v tem, da polarizacija NI pod kotom. Mora biti vodoravna, da poreže odboj s ceste in vodne površine.
Glede LCDjev avtih - hja, švabi so še par let nazaj obračali filter narobe. Šalabajzerji totalni. Polarizacija mora biti enaka kot na očalih, sicer imaš temo. In tudi pod kotom je fail.

bMozart ::

Okapi je izjavil:

Za začetek upoštevaj, da je precej več kot 1% možnosti, da boš kupil ponarejena očala, pa tega sploh ne boš vedel, in tudi cena bo enako visoka, kot bi kupil prava. Kanalov, po katerih prihajajo dobro ponarejena očala v trgovine, ki sicer prodajajo originale, je ogromno.

Kot drugo, upoštevaj, da ima recimo Luxottica 12 tovarn (6 v Italiji, 3 na Kitajskem, po eno v ZDA, Braziliji in Indiji), in da tri kitajske naredijo toliko očal kot 6 italijanskih. Izdelava očal ni nek strašen hi-tech, in na Kitajskem imaš še druge tovarne, ki izdelujejo očala in po kakovosti ne zaostajajo nujno za tistimi tremi od Luxottice.

Za premislek o tem, kako napihnjene so cene očal, sta tule dva (optična) izdelka, ki stanete enako. Zdaj pa malo razmisli, koliko tehnologije in dela je potrebnega za izdelavo enega, in za izdelavo drugega.

Dve "navadni" šipci, malo plastike, malo kovinske žice - 150 evrov.



13 natančno zbrušenih leč, kovina, plastika, elektronika ... 150 evrov.




Preprosta logika ti mora povedati, da če lahko naredijo dober zum s samodejnim ostrenjem in umirjevalnikom slike za 150 evrov, in pri tem zaslužijo, je mogoče dobra očala (brez dioptrije) narediti za 15 evrov (oziroma jih prodati za 15 evrov in pri tem zaslužiti - proizvodna cena je še nižja).


+1
Lepa primerjava. :)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

zee ::

noraguta je izjavil:

zee je izjavil:

Znajjo bit rahlo mavricasti, vendar se da prezivet.

Ne ven v katerem stoletju živiš zaplankanc, ampak zadnjih nekaj let se proizvajalci že zavedajo tega in postavljajo polarizacijsko ravnino pod kotom. Kr neki na pamet smartassriš



Brez ad hominem bi slo?

Soncna ocala, ki jih imam, so malenkost starejsega letnika in nekateri LCD-ji so malenkost mavricasti, kot sem napisal.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bambam20 ::

zee je izjavil:

noraguta je izjavil:

zee je izjavil:

Znajjo bit rahlo mavricasti, vendar se da prezivet.

Ne ven v katerem stoletju živiš zaplankanc, ampak zadnjih nekaj let se proizvajalci že zavedajo tega in postavljajo polarizacijsko ravnino pod kotom. Kr neki na pamet smartassriš



Brez ad hominem bi slo?

Soncna ocala, ki jih imam, so malenkost starejsega letnika in nekateri LCD-ji so malenkost mavricasti, kot sem napisal.


Koliko je to malekost? Bi bilo dobro vedeti.

r3dkv1c4 ::

Po mesecu dni uporabe kitajskih špeglov lahko rečem le eno.
Vredne so svojega denarja in niti centa več.

Oči se nikakor ne morejo navadit več, kot uro uporabe.
Po več urah nošenja čutim otesnjenost za ušesi in rahel glavobol.

V primerjavi s kvalitetnimi brand špegli, ki jih imam na glavi tudi po 12h skupaj in niti ne vem, da so na glavi, niti ne mislim razpravljat, ker nima smisla.

Tisti, ki želi, naj jih kupi in nosi, jaz sem s kitajci končal.
Kupil sem jih zgolj za test.

Še vedno sem mnenja, da so dobri špegli 100€ in več......z malo brskanja po netu, se jih dobi lahko skoraj pol ceneje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

bambam20 ::

r3dkv1c4 je izjavil:



Še vedno sem mnenja, da so dobri špegli 100€ in več......



Okvirji da,. Šipce ne. Bistvo očal so šipce. Lp

Ales ::

MrStein je izjavil:

Hmm, so s temi kaki problemi če jih imaš v avtu in pogledaš na kaki LCD?

Sem bolj na izi te dni in sem včeraj komaj imel priliko malo bolj natančno prešpegat notranjost parih avtomobilov prav s Polariod očali. Vse LCD-je sem videl normalno, brez mavric, brez da kakega ne bi videl sploh. V starejšem nemcu (nekdo je omenjal), Mercedes W210 z velikim Comand ekranom, avtomatsko klimo, potovalnim računalnikom itd., vse ok.

Tudi sicer sem zaenkrat zadovoljen. Lahko jih nosim več ur, brez kakega glavobola ali česa podobnega, okvirji se mi zdijo kar kvalitetni. Vse kul.

bambam20 ::

Ales je izjavil:


Sem bolj na izi te dni in sem včeraj komaj imel priliko malo bolj natančno prešpegat notranjost parih avtomobilov prav s Polariod očali. Vse LCD-je sem videl normalno, brez mavric, brez da kakega ne bi videl sploh. V starejšem nemcu (nekdo je omenjal), Mercedes W210 z velikim Comand ekranom, avtomatsko klimo, potovalnim računalnikom itd., vse ok.

Pri kvalitetni polarizaciji teh anomalij ni ;)

;-) ::

Zdaj ze imam mesec dni lesena ocala wood fellas narocil iz tujine (cca130€) prej sem uporabljal rayban aviator oboje z polarizacijo, nevem ali je z raybankami kaj narobe al z temi pri oveh polarizacija v naravi lepo "deluje" mi pa raybanke ki so 1x drazje pobrisejo vse ekrancke z avta :) zaenkrat sem zadovoljen z lesom nevem pa kako bodo izgledale cez cas

49106 ::

Obrni glavo za 90 stopinj

bambam20 ::

49106 je izjavil:

Obrni glavo za 90 stopinj



Lahko za 91? LOl

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

49106 ::

Lahko, lahko pa tudi 89. Bolj se bos priblizal kotu 90, vec bos videl

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

bambam20 ::

49106 je izjavil:

Lahko, lahko pa tudi 89. Bolj se bos priblizal kotu 90, vec bos videl



Nisem opazil in ta trenutek vrtim polarizacijska očala in glavo ko zmešan.

r3dkv1c4 ::

bambam20 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:



Še vedno sem mnenja, da so dobri špegli 100€ in več......



Okvirji da,. Šipce ne. Bistvo očal so šipce. Lp

Nehaj blodit.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

bambam20 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:



Še vedno sem mnenja, da so dobri špegli 100€ in več......



Okvirji da,. Šipce ne. Bistvo očal so šipce. Lp

Nehaj blodit.



POvej mi. kaj je bistvo očal. Gledanje skozi šipce ali okvir? kaj dejansko ščiti oči pred škodljivimi žarki? Okvir? Žalostno,da tako razmišljaš. Razočaral si me. :(

MrStein ::

Oboje je pomembno.
To je tak, kot če bi hotel ugotoviti ali so bolj pomembne roke ali noge.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

Oboje je pomembno.
To je tak, kot če bi hotel ugotoviti ali so bolj pomembne roke ali noge.


To pa sploh ni primerjava. Okvir je lahko za 5€ iz bolšjaka. Kdor kupuje full drage okvirje po 200€, da se mu ob starni sveti Ray ban itak nima okusa.

MrStein ::

Saj nogo imaš tudi lahko iz trhlega lesa. Saj je vseeno, a ne? Glavno da stoji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

Saj nogo imaš tudi lahko iz trhlega lesa. Saj je vseeno, a ne? Glavno da stoji.



To si zdaj tako rekel, da je pri avtu najbolj pomembna sončna streha kot zavore in pnevmatike. LOl.

Ales ::

Karoserija na avtu ni pomembna? Ne izgled in ne strukturna integriteta? ;) Seveda je. In ja, motor, zavore in vse ostalo je tudi. Nimam pojma zakaj potreba po teh primerjavah, ki so milo rečeno malo mimo.

Kvaliteten okvir in lepo oblikovan okvir JE pomemben. Ali je nek okvir nekomu vreden 100+ EUR pa že zna vsak sam zase presodit.

bambam20 ::

Ales je izjavil:



Kvaliteten okvir in lepo oblikovan okvir JE pomemben. Ali je nek okvir nekomu vreden 100+ EUR pa že zna vsak sam zase presodit.


Lohk kupiš Hugo Boss obleko pa zgledaš kot kmet. Samo, plačal pa si. To pa ja.


Kaj ti bo karoserija, če nimaš dobrih zavor in kvalitetnih gum?

Tudi tisti okvirji za 10-15€ so lepi. Ne mi buč prodajat pa tle pametovat, da so lepi zgolj okvirji, kjer piše Ray Ban in podoben šrot, kjer plačaš zgolj brand. Ko se na njih usedeš in večinoma so iz plastike pa ti zadeva pokne.

Plastika pa ni titan.

r3dkv1c4 ::

bambam20 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:



Še vedno sem mnenja, da so dobri špegli 100€ in več......



Okvirji da,. Šipce ne. Bistvo očal so šipce. Lp

Nehaj blodit.



POvej mi. kaj je bistvo očal. Gledanje skozi šipce ali okvir? kaj dejansko ščiti oči pred škodljivimi žarki? Okvir? Žalostno,da tako razmišljaš. Razočaral si me. :(

Kupi 2 šipe, večjega formata i jih z diamantom poreži na majhne kose , dve roki imaš in jih drži pred očmi.

Po tvoje so šipe vse enake in za šipe boš dal 5€ pa si rešen očal za naslednjo dekado.

Vsi bomo srečni in zadovoljni.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

Imaš ti rupsi kakšno strokovno podlago, da so vse šipe enake?

Nimaš!

Torej živiš v zmoti.

Imam troje očal, različnih proizvajalcev in samo z enimi lahko gledam cel dan in oči ne bodo utrujene.
To so Dirty Dog Turk.

Pri nas so nekje 120€, našel pa sem jih za 51 funtov s poštnino vred.

oči ne bodo utrujene.


samo to je pomembno za oči, torej šipce.....kar ne morem rečt za kitajce....oprosti Rupsi ampak to je dejstvo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

darkolord ::

Primerjaš seveda enako barvo in zatemnitev pri Kitajcih in ne-Kitajcih? Lahko daš slike obeh očal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

r3dkv1c4 ::

darkolord je izjavil:

Primerjaš seveda enako barvo in zatemnitev pri Kitajcih in ne-Kitajcih? Lahko daš slike obeh očal?

Jih imaš na spletu ogromno.

Ni tako preprosto, da se primerja barva stekel.....vprašaj kakšnega pravega stručkota in naštel ti bo ogromno pomembnih faktorjev pri obdelavi stekel.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

bambam20 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Imaš ti rupsi kakšno strokovno podlago, da so vse šipe enake?

Nimaš!

Torej živiš v zmoti.



Očitno se nisva razumela, saj nisem nikjer trdil , da so vse šipce enake. Očitno me slabo bereš. Napisal sem, da os bistvo očal šipce in ne, da imajo šipce v poceni okvirjih za 5EUR iz bolšjaka enakovredne nanose UVA A in B za zaščito oči.

Sam ima en sončni nastavek za dioprijska očala, ki je bil narejen v optiki po meri ( 90EUR ) in sončna očala s polarizacijskimi stekli, kupljena v opitiki ( 90EUR ).

PLus to imam še 3 okvirje z dioptrijskimi stekli ( vse nekje ( šipce plus okvir ) 500EUR po posamičnih očalih )..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

darkolord ::

r3dkv1c4 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Primerjaš seveda enako barvo in zatemnitev pri Kitajcih in ne-Kitajcih? Lahko daš slike obeh očal?

Jih imaš na spletu ogromno.

Ni tako preprosto, da se primerja barva stekel.....vprašaj kakšnega pravega stručkota in naštel ti bo ogromno pomembnih faktorjev pri obdelavi stekel.
Ne, zanimajo me točno tvoja očala.

Ali imajo tvoja kitajska očala, in tvoja očala, ki niso kitajska, vsaj približno enako barvo šipic in stopnjo zatemnitve?

Da slučajno ne primerjaš hrušk in jabolk.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957643 (717) del0
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829442 (3823) energetik
»

Korekcijska zaščitna očala

Oddelek: Loža
4513284 (12617) ulemek
»

Sončna očala 21. stoletja

Oddelek: Loža
4010351 (7446) Steinkauz
»

Ray Ban (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517607 (15600) Rok Woot

Več podobnih tem