» »

Garancija-a ni obvezna

Garancija-a ni obvezna

jazjaz51 ::

Pred 5 meseci sem kupil dve žarnici Osram night breaker - prvo sem zamenjal takoj in mi je pregorela prejšnji teden takoj sem jo zamenjal s drugo, ki pa je samo zažarela in takoj pregorela - ko sem to napisal na mimo vrste so mi odgovorili, da naj urejam preko uvoznika ker verjetno ni garancije - to da kao ni garancije na te žarnice (na druge Osram kao daje celo večletno) mi je potrdil tudi uvoznik - na računu pa ni označeno, da ni garancije ampak celo piše, da moram v primeru garancije priložiti račun.
Zanima me ali za določene produkte res ni potrebno dajati garancije (če je to res ali mogoče veste kje je to določeno) ali se samo izmotavajo, ker če človek plača 15€ po kosu potem pričakujem, da bo delala vsaj eno leto - originalne so mi delale 4 leta.

Thuban ::

fizika ti dela težave. Če bo žarnica svetila močneje to pomeni da se bo žarilna nitka hitreje obrabila.
Večjo svetilnost namreč dosežejo z višanjem temperature žarilne nitke, če se ne motim. To direktno vpliva na hitrejšo obrabo žarilne nitke. Ti dejansko plačaš več EUR zato ker se je nekdo moral posebej potruditi da je dosegel večjo svetilnost pri istih wattih (kao...čeprav realno ne sveti 100% več :) ). Če želiš imeti dolgo življenjsko dobo pač kupi navadne ali pa "long life" modele.


Garancija na žarnice....to je nekaj kar ni mogoče uveljavljati. Žarnica ti je lahko pregorela ker imaš izjemno slabo električno napeljavo v vozilu. Sem kupil že ogromno "boljših" žarnic in vse so delale okoli 50.000 km kar je pri meni nekaj več kot 1 leto.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

AndrejS ::

Preveri če maš kaj narobe z elektriko v avtu.

Thuban ::

še tole: ko avto vžigaš imej nujno ugasnjene luči. Nihanje napetosti med prižiganjem vozila jih bo zagotovo uničilo zelo hitro.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

bajsibajsi ::

Thuban je izjavil:

še tole: ko avto vžigaš imej nujno ugasnjene luči. Nihanje napetosti med prižiganjem vozila jih bo zagotovo uničilo zelo hitro.


Zato imajo dandanes prakticno ze skoraj vsi (sodobni) avtomobili avtomatski vklop luci z vzigom avta?! In motorji tudi...

GupeM ::

Imajo verjetno vgrajeno neko varovalo, ki preprečuje to nihanje napetosti.

Moj nekdanji Punto je sam ugasnil luči, kadar si mu vzel kontakt. Seveda sem se tega navadil in nikoli nisem ugašal luči. Žarnice mi je kurilo kot za stavo. Vsake 3 mesece sem jo menjal. Nato mi je brat rekel naj poskusim z ugašanjem luči ko ugasnem avto in jih prižgem, ko avto že dela. Od takrat naprej, več kot eno leto brez problema, potem pa sem avto tako ali tako prodal. Dvomim da bi imel ravno takšno (ne)srečo.

Utk ::

bajsibajsi je izjavil:

Thuban je izjavil:

še tole: ko avto vžigaš imej nujno ugasnjene luči. Nihanje napetosti med prižiganjem vozila jih bo zagotovo uničilo zelo hitro.


Zato imajo dandanes prakticno ze skoraj vsi (sodobni) avtomobili avtomatski vklop luci z vzigom avta?! In motorji tudi...

Med vergljanjem se praktično vsem ugasnejo luči, pametnejšim se pa ne prižgejo že ob kontaktu, ampak šele ko ga zares vžgeš. Prvim žarnice pač crkuje veliko bolj pogosto kot drugim.

In da, pol leta za te žarnice je normalna doba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jazjaz51 ::

Saj ni problem v pol leta problem je v drugi, ki je pregorela po 1 sekundi gorenja - in v odgovoru, da ni garancije na računu pa je napisano, da jo lahko uveljavim samo z računom.
PS
Če ena dela bp na drugi strani pa pregorita dve, je po meni napaka v žarnici in ne v napetosti - napeljavi.

BlaY0 ::

Ford ima recimo eno leto garancije na vgrajene žarnice, ko kupiš novega. Prav tako na gumice za brisalce.

sandmodnigga ::

BlaY0 je izjavil:

Ford ima recimo eno leto garancije na vgrajene žarnice, ko kupiš novega. Prav tako na gumice za brisalce.

Eno leto, ker so dolnžni dati najmanj toliko. Roko na srce, za žarnice vemo, koliko ur približno zdržijo, ker so ustrezno testirane. V enem dnevu vsekakor te norme ne moreš izpolniti.

BlaY0 ::

Ne, za žarnice in gumice ne, ker je to potrošna roba. VW recimo nima garancije na to ob nabavi novega vozila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Roadkill ::

A pri zelenjavarju dobiš garancijo na banano?
Ü

BlaY0 ::

sandmodnigga je izjavil:

Roko na srce, za žarnice vemo, koliko ur približno zdržijo, ker so ustrezno testirane.

Tole v bistvu ne vem kako naj si razlagam. Kako stestiraš žarnico, da dobiš ven podatek koliko časa ti bo zdržala. Enako me zanima recimo za trdi disk. Namreč s tem ko testiraš si v bistvu že skrajšal njeno/njegovo življensko dobo, ne razumem pa kako vedo za koliko 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Arctander ::

jazjaz51 je izjavil:

Če ena dela bp na drugi strani pa pregorita dve, je po meni napaka v žarnici in ne v napetosti - napeljavi.


Nope, lahko imaš samo na eni strani probleme z napeljavo. Pravzaprav to, da pogosteje pregorevajo na eni strani, kaže prav na problem v napeljavi na tisti strani.

St235 ::

sandmodnigga je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Ford ima recimo eno leto garancije na vgrajene žarnice, ko kupiš novega. Prav tako na gumice za brisalce.

Eno leto, ker so dolnžni dati najmanj toliko. Roko na srce, za žarnice vemo, koliko ur približno zdržijo, ker so ustrezno testirane. V enem dnevu vsekakor te norme ne moreš izpolniti.


Od kje si pa potegnil to neumnost, da je na potrošni material eno leto garancije?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378114082 (50054) polkar
»

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713344 (10502) dxx
»

Citroen C3 - Stabilizator napetosti?

Oddelek: Na cesti
264740 (4161) b3D_950
»

Ko ti crkne ena žarnica, zamenjaj še drugo - mit ali resnica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8619720 (16435) bambam20
»

Crkavanje zarnic

Oddelek: Na cesti
153279 (2772) dxx

Več podobnih tem