» »

Nakup rabljenega avta iz (nižjega) srednjega razreda

Nakup rabljenega avta iz (nižjega) srednjega razreda

i33a ::

Pozdravljeni,
kupijem rabljen avto iz (nižjega) srednjega razreda za pod 20k€ in me zanimajo vaše izkušnje in mnenja.

Najprej se odločam med bencinarjem in dizlom.
- Na leto delam cca 15kkm (ne vozim se nujno vsak dan, ko pa se je najpogosteje to 40+km po regionalni cesti.. torej 60-100km/h)
Vem, da se dizli načeloma bolj splačajo ob več prevoženih kilometrih na leto in ob daljših vožnjah po avtocestah. Je pa v Nemčiji kar v trendu zmajševanja dizlov in posledično kar veliko ponudbe in uvoza v Slovenijo. Bi bilo ob dobri ponudbi smiselno gledati tudi smer dizla ob moji konfiguraciji vožnje?

Med modeli so mi najbolj všeč:
- Seat Leon
- Škoda Scala
- Audi A4 *(žal v budget pridejo le starejši / z veliko km)
- Golf Variant
- Ford Focus

Imate o katerem izmed njih dobre/slabe izkušnje ali kak uporaben nasvet? Nisem pa striktno omejen na omenjene znamke. Zanimajo me tudi Toyota, Volvo in kaka Opel Insignia.

Najlepša hvala za vse nasvete.

donvito ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

pa še liter bučnega olja dobiš gratis, to pa tudi nekaj šteje. :)

Miha 333 ::

donvito je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

pa še liter bučnega olja dobiš gratis, to pa tudi nekaj šteje. :)

Za isto ceno dobiš V60, V40 je kar mali.

HotBurek ::

Jst sem imel Audi A4 B6, 1.9 TDI, 131 konjev, 6 prestav, karavan,...

Naredil 200.000 kilometrov, na 160.000 podlage in sem bil 5 lastnik, tako da...

Vzdrževanje kolikor so olje, filtri, pol jermeni na 90.000.

Hud avto, če danes pomislim, mi je žal, da sem ga prodal.


Zdej enim tak avto ni, ker je star in morajo imet nov, modern avto, z ledicami, pa blututom, pa touch screen, pa 360 kamere, pa bočno parkiranje, itn.
Mene je to čisto lame, predrago za kupit, potem pa še 10x predrago za vzdrževat nečesa, kar sploh nočem, kaj šele, da rabim ali želim. Tako da, vsak ima svoj okus.


Če ti je preverjena klasika sprejemljiva, se najde.

Primer:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

wcpapir ::

Za 6k je malo predraga preverjena klasika, za 7 sem jaz kupil b8.5 2014 2.0tdi, multitronik in se že leto samo furam. V zakup sem vzel da je multitronik pač drag za popravilo in zato kupil najcenejšega naloudanga kaj sem dobil. Zaenkrat mu dobro kaže.

Drugače pa ja, sem si lastil B6 z skoraj 700.000km in znano zgodovino, mislim da je imel od vitalnih delov menjano le sklopko in vstrajnik če me ne vara spomin, za šobe sem siguren da so bile prve, nisem pa siguren za turbo. Vozil se je na relaciji kosovo berlin.

i33a ::

@donvito
V40 mi je sicer kar všeč avto, a je žal malo premajhen za moje potrebe (bolj ogleduje proti V60)

@HotBurek
Meni je pomembna povezljivost z bluetooth (recimo poslušanje podcastov itd.), android auto/apple carplay mi je pa dodaten plus, da imam navigacijo lahko tam na zaslonu in ne rabim telefona montirati na nek nastavek, ki se po možnosti še precej trese.

Avti, ki jih omenjate z veliko kilometri so večinoma Audijevi dizli?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volvo XC 90 vs mitsubishi outlander

Oddelek: Na cesti
242162 (1328) WizzardOfOZ
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521776 (17279) matobeli
»

SUV za 25000€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508983 (5964) negot
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328768 (23995) Heavy

Več podobnih tem