» »

skuter blokade

skuter blokade

pikam ::

Mene zanima kje ma vse skuter blokade razen na auspuhu ki sm jih ze dau dol???
hvala..

AapocalypseE ::

Hvala, ker si me tako nasmejal s tem postom. Boljšega foruma za skuterje nebi mogo izbrat :D
Drugače pa jaz, ko sem mel skuterja sem jo mel na auspuhu in nekje v mašini menda. Nisen zraven bil, ko je mehanik to delal.

Mitja358 ::

pa ti si legenda.. :D kako si lahko tako zelo zgrešil temo? hah:))

Azrael ::

Marsikje je možno, mehansko ali elektronsko.

Od enostavnih zamaškov v izpuhu, trdote vzmeti v variatorju, do vžigalnega sistema in sistema vbrizgavanja goriva ali vplinjača.

Seveda se implementacije naštetega razlikujejo med proizvajalci in seveda ni nujno, da so izkoriščene vse možnosti.

Kaj več pa na tako splošno vprašanje ni mogoče odgovoriti.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Skuter tako ali drugače ni zasnovan za hitrosti nad 60km/h .. zato še vedno previdno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

iggy ::

mularija na sesalcih...
Hey, you're fat!

bluefish ::

jeseni in pozimi je prav fin občutek in mir, ko se mularija s svojimi prdilniki ne zaletava v bližnji parkec.

c00L3r ::

Skuter tako ali drugače ni zasnovan za hitrosti nad 60km/h .. zato še vedno previdno.

To ni nujno res. Večina skuterjev priznanih evropskih in japonskih proizvajalcev je zasnovanih za hitrosti, ki jih dosežejo brez blokad. To je tam do 80km/h. V nekaterih državah niti ne vgradijo blokad. Te so dodane samo zaradi zakonskih prepdpisov. Niso pa zasnovani za kasnejše predelave, ki znajo končno hitrost povečat tudi do 100+km/h. Je pa res, da nekateri korejski skuterji niso varni niti pri 45km/h, saj so dejansko nestabilni :P (Sploh kakšni iz interspar-a)

Blokade se ponavadi skrivajo:
-slepa cev v izpuhu
-podložka v varijatorju, ki prepreči doseganje najvišjega prestavnega razmerja
-elektronski omejevalec obratov
-zapore v uplinjaču

1. in 2. blokado imajo skoraj vsi modeli, zadnji 2 pa odvisno. Vprašaj na Eumoto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

Dead_Eye ::

Največ omeji slepa cev v izpuhu. Zapora v uplinjaču(vsaj pri Piaggio skuterjih) nima efekta, mogoče pije kak liter več :), podložka v varijatorju pomaga samo, ko motor nima moči, da doseže obrate (slepa cev v izpuhu). Ko menjuješ jermen in valjčke vržeš ven še tisto podložko pa je :)

Skuter, da ni za 60km/h+? Mogoče tisti kitajski res ne, samo tistim zmazkom res ne moreš reči skuter :D
The one and only

julah ::

mularija na sesalcih...

eh se podpišem na to.

c00L3r ::

mularija na sesalcih...

eh se podpišem na to.


Skuterji so na dokaj slabem glasu ravno zaradi mularije, ki se naganja okrog. Obnašajo se kot največji idioti na cesti in ponavadi imajo izpuhe, ki presegajo dovoljeno glasnost.

Sicer pa so odlična prevozna sredstva za po mestu. Sploh, če jim odstraniš blokade so zelo primerni tudi za skok do mesta, ki je oddaljeno par km. Nizki stroški vzdrževanja, registracije in praktičnost. Je pa seveda spet res, da je policija zelo poostrila nadzor v zadnjih 2 letih nad predelavami. Onih temnejše polti, ki se vozijo okrog brez čelad z neregistriranimi in dostikrat ukradenimi, tistih pa ne lovijo ;)

Jaz sem mel mojega skuterja 6 let in mi je vedno dobro služil. Še zdaj mi je malo žal, da sem ga prodal, ampak sem pač rabil € za avto. Dostikrat bi mi prav prišel, ko bi rad samo v mesto v skočil in se mi za ubadat z modrimi conami in iskanjem parkirnih prostorov. ;((

Pyr0Beast ::

Skuterčki so dokaj super stvar, če le niso dvo-taktne prdalice, katere smrdijo daleč naokoli.

Prijatelj (kateri je imel bolj ali manj predelano mašino) je izjavil, da ima porabo 6L/100 na skuterju ..
Spet, mašina ni držala dosti kilometrov, preden je bila potrebna popravila. Podobno z ostalimi, kateri so si povečevali ego (in še kaj drugega - porabo :P) z 'športnimi' filtri, kateri ima luknje podobne velikosti kot cedila za testenine.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

To je vse odvisno kako se stvar izvede. Je mnogo zablod, kjer rezultat tuleča kripa, ki žge olala, ne gre nikamor in hitro dokončno crkne. Od super bencina, nitro razredčila, acetona in podobnih svinjarij za gorivo, šparanja pri olju, preveč prirezanih batov, izpušni kanal brušen navzdol, previsoke kompresije, povrtanih šob v vplinjaču, "športni filtri", narobe sestavljeno vse skupaj...

Tako kot muloti, ki OCjajo mlinčke, ne da bi vsaj pomislili kaj delajo in je rezultat povsem enak. Samo da so tam plave ledike, milijavžnt ventilatorjev in cigu migu hladilnikov, voltmodi in podobne bedarije.

Kot vsako stvar, tudi OC skuterja ali mopeda zahteva znanje, izkušnje in seveda pravo orodje. Potem je rezultat tak kot mora biti, bolj zmogljivo vozilce, ki ne kuri bistveno več, ali pod istimi pogoji še malenkost manj kot nepredelan, trajnost in varnost uporabe pa tudi ni ogrožena.
Nekoč je bil Slo-tech.

edge540 ::

Skuterje prepovedat mlajšim od 18 let, iz več zgoraj omenjenih razlogov. Me zanima koliko frajerjev ki si austjunajo skuterje da letijo 90 temu primerno nadgradi še zavore. Pa ne mi pravit da so skuterji primerni za takšne hitrosti, sploh kitajski šrot za 1000 €. Also, potrebno je uvesti svinjsko visoke kazni za prehrupne skuterje, ker se eni derejo kot stari švabski messerschmitti, ker se enim zdi fajn da iz dvotaktnke prdulje snamejo dušilce ali še bolje, celotne izpuhe. Zakaj se mi v Grazu nikoli ne zgodi, da me sredi mesta v peš coni hoče povoziti mulo z prduljo, v Mariboru pa tak, vsak drugi dan? Khm, policija?

VolkD ::

Imam prijatelje, ki se brez predelave skuterja sploh nebi mogel peljati. Vsaj skozi križišča ne. Bi se prej prižgala rdeča, kot pa bi speljal skozi. Kaj moremo ima pač 160+ Gg. jasno in predelan skuter !
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

rene14 ::

jaz ma eno prašanje imam skuterja PIAGGIO NRG POWER 50 ccm in hočem vzet blokadu na avspuhu ven pa me zanima kako hitrost bo potem skuter dosego :D zahvaljujem se že vnaprej

Steinkauz ::

Vsaj 150!

rene14 ::

resno me zanima

Azrael ::

Po vgrajenem števcu zna biti razlika zelo velika, vendar z vgradnjo kakega kvalitetnejšega brzinomera, večina postane zelo melanholična.

Nekaj razlike bo, tako v hitrosti, kot porabi goriva in hrupu, koliko česa pa je tako na uč nemogoče oceniti. Čudežev pa ne pričakuj.
Nekoč je bil Slo-tech.

rene14 ::

aha;((

lp :)potreboval bi gianneli avspuh za piaggi nrg power če prodaja kdo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rene14 ()

ACO01 ::

Ali gdo ve kje ima blokado motorja skuter Little fish 25 km/uro.In kako odstraniti blokado

RookY ::

Moj NRG 50 brez blokad(ostalo vse original) doseže 80Km/h po tablah na cesti in merjeno na tehničnem. Po lažnivem števcu pa skoraj 110Km/h8-O
Samo je še star model s frgazarjem...03 letnik.
Tako da tudi nov NRG brez blokad mora doseči vsaj 70Km/h, kar je dovolj za varno vožnjo.
Namreč pri max. 50Km/h(oz.45) se rado zgodi, da te avti ogrožajo s prehitevanjem.
Kvaliteten skuter brez problema zdrži 80Km/h...po moji oceni(ocenjujem po svojem) je za 100Km/h še dovolj dobro dimenzioniran.
Juhu juhu spet bom bruhu

Blinder ::

Koliko dela je za dat gor/ dol blokade na skuterju? Koliko ur zaračunajo mehaniki za tak poseg?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

c00L3r ::

Kakšen je namen za to? Samo opravljanje tehničnega, ali kaj drugega? V tem primeru imaš opcije elektronske blokade, podložke v izpuh, modifikacije variomata. Vse te so bolj začasne rešitve.

Če je slepa cev na izpuhu odrezana in zavarjena, je ne boš mogel dat nazaj gor, ker manjka kos železa :P

Blinder ::

samo opravljanje tehničnega.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dxx ::

20eur daš za elektronski omejevalec vrtljajev, skriješ nekam gumb in to je to.

Lp.

c00L3r ::

Včasih so za začasno blokado serviserji vstavili podložko v izpuh. Lahko pa malo pogledaš, kako je narejena jeklena vrv za plin in ji omejiš gibanje. Da bo šlo dat samo 1/2 ali pa 1/4 plina.

Ali pa vzameš valčke ven iz variomata, tako bo menjalnik vedno v najnižjem možnem razmerju (kot da bi imel avto v 1. prestavi). Ali pa omejiš gibanje zadnje jermenice v variomatu (to je ena izmed serijskih blokad). ALi pa investiraš v elektronsko blokado, kot je napisal dxx in gumb nekam pametno skriješ.

Dosti je opcij... Z malo tehničnega znanja lahko to sam urediš.

RookY ::

Najbolj enostavno sam narediš sam brez mehanika tako, da vstaviš eno podložko v izpušno cev z manjšim premerom od cevi, da ga malo zaduši.
Sam sem si naredil dihtungo, ki sem jo vstavil vmes tam kjer sta skupaj prišraufana izpušna krivina in naprej izpuh...pri meni 4 vijaki za odšraufat.
Blokado sem vstavil pred halo s tehničnimi...tja sem se pripeljal brez blokade. Po tehničnem pa spet ven vzel zadevo.
To je 2x5 minut dela.
Juhu juhu spet bom bruhu

zigec93 ::

mene pa zanima kje vse ima piaggio nrg blokade?

dxx ::

Prstan pri valjčkih, slepe cevi na izpuhu.

Klemo79 ::

Pozdravljeni,

Je morda že kdo kdaj iskal na SYM Symphony ST 50ccm 4taktni kako ga prisiliti v malo višjo hitrost... 45km/h je le toliko da oviraš promet kjer je 50km/h dovoljeno.

Kje je CDI enota? kje bi kupil odprto?
kakšen načrt povezave CDI-ja...

No ne vem koliko se da 4t motorje spravit na višjo hitrost... kdorkoli kakšen nasvet?

Hvala

Padly88 ::

Klemo79 je izjavil:

Pozdravljeni,

Je morda že kdo kdaj iskal na SYM Symphony ST 50ccm 4taktni kako ga prisiliti v malo višjo hitrost... 45km/h je le toliko da oviraš promet kjer je 50km/h dovoljeno.

Kje je CDI enota? kje bi kupil odprto?
kakšen načrt povezave CDI-ja...

No ne vem koliko se da 4t motorje spravit na višjo hitrost... kdorkoli kakšen nasvet?

Hvala

Blokada je na variomatu (okrogel prstan okoli puše med jermenico in variomatom), CDI lahko kupiš na saplex-u (nisem prepričan, če je sploh zablokiran, razen na 25km/h verziji). Končna bo realno 60-65km/h, nekateri pravijo celo ali nad 80km/h, ampak moraš vedet, da so to optimistični otroci, ki se hočejo dokazovat z svojim sesalcom ;).
To je le 4-takten agregat, z dva krat manjšo kubikažo od najcenejše vrtne kosilnice. Višjo hitrost (okoli 80-90km/h) lahko dosežeš z okoli 70cc kitom (večji bat in cilinder), bo pa šel res lepo v klanec.
Govorim iz lastnih izkušenj.
lp

hojnikb ::

Ja kupi drug motor.
#brezpodpisa

itsGHOST ::

Kaj kdo ve kje se lahko naucim dajat blokade gor pa dol, planiram kupit longjia znen f11 ali longjia firefox, f11 itak gre 32/35 iz trgovine, firefox pa 23/24 in ce kupim firefoxa bi ga rad dau na vsaj 30kmh pa ne znam.

hojnikb ::

naredi izpit za AM in bo šel motor 45kmh iz trgovine...
#brezpodpisa

Filip144 ::

Zdravo, a pozna kdo koga, ki bi znal odblokirati peugeot kisbee 2023, v bljzini Maribora ali Ptuja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorji, skuterji (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Na cesti
69481956 (2935) hojnikb
»

Motor za službo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11010491 (7753) hojnikb
»

predelava 50ccm skuterja (blokade, avspuh)

Oddelek: Loža
4317122 (6518) Ladjar
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417806 (9692) tech level
»

Kateri kitajski skuter

Oddelek: Loža
2421942 (21004) Primorec

Več podobnih tem