» »

Skuter

Skuter

«
1
2

mackilla ::

Pozdrav
Zanimam se za nakup skuterja do 50ccm. Uporabljal ga bom za občasno vožnjo v službo , trgovino ter skupaj z punco na tenis ter podobno. Moram omeniti da sem visok skoraj 190 cm in , da je med vožnjo kar nekaj klancev ampak razdalje so maksimalno 10 km.Glede na to , da sem visok bi bilo fajn, da je skuter kolikor toliko udoben. Gledal sem dva skuterja , ki sta v mojem cenovne razredu do maksimalno 1500 evrov. rad bi kupil novega , da bi se izognil težavam. Kitajci prav tako odpadejo slišal sem preveč slabih stvari , da bi se lahko mirne vesti odločil za enega. Všeč sta mi tudi Yamaha neos ter Honda NSC50 amapk sta žal malo preko cene , ki sem jo pripravljen plačati. Zanimajo me tudi izkušnje med 2t ter 4t motorji vem , da so 4t malo počasnejši ampak bolj zanesljivi.

Vsaka pomoč bo zelo dobrodošla.


http://www.nahtigal.si/sl/do-50-ccm/100...

http://www.subelj.si/sym/orbit-ii-4t/

IcEk` ::

Priporočam nakup 2T vodno hlajenega skuterja, sploh če ga boš kasneje odblokiral zaradi klancev. Z nakupom skuterja z Minarelli mašino (Yamaha Aerox, Malaguti F15, F12,..) ali Piaggio mašino (Gilera Runner,..) ne moreš zgrešit, kar se tiče zanesljivosti, hitrosti in razpoložljivosti rezervnih delov.

mackilla ::

Vem , da so Yamahe in Piaggio najbolši ampak so žal veliko predragi.

Dajarra ::

Čez par dni si grem ogledat enega rabljenega skuterja.
Vse karakteristike in cena so mi všeč.
Kaj pa je takšnega, da lahko pogledam glede motorja in pomembnih stvari?
Torej na kaj biti pozoren, da bi lahko recimo laik odkril kakšno večjo napako ?

Hvala

loveJDM ::

Prvo poglej kako motor laufa,štartaš in glej prosti tek,naj bodo lepi obrati konstantni...ne glede če je hladen,motor ne sme težko štartat,ker to je samo izgovor,verjemi,ker tudi meni je 50cc endura pri -10 štartala v tretje potem ko je celo noč stala.Pelji se do končne hitrosti in vozi tako ene 10sekund da boš videl če trokira ali pa ga zaliva,ker potem se zna pojavljat težava z fergazerjem.Drugih napak vbistvu niti ne more bit,sprobaj komplet elektroniko vse smernike,dolge luči,štop luč in to je to.Poglej še blok mašine da ni kje kaj počen,ker to ne vpliva na vožnjo in bo normalno laufal,ampak se zna zgodit da pokne.Števec hitrosti naj deluje ker drugače računaj 50e še za to,pa vilce prednje naj ne puščajo pa naj bodo ravne,lepo se ustavi s prednjo bremzo tako da bodo šle noter pa boš videl če so ok.Vglavnem če se ti zdi ok ga vzameš,ker karkoli gre narobe je easy fix pri skuterju,če je normalen agregat...Res pogoj za nakup naj bo zgoraj omenjen minarelli ali pa piaggio agregat,ker drugače ti bo žal.Pa to ni nujno da je Yamaha ali Gilera,ker ti agregati so v ogromno skuterjih ampak je treba preverit.

Verjemi 2010 letnik piaggio/minarelli bo dlje delal kot China import...Pa nima dejansko kaj it narobe,bat in cilinder sta pod 100EUR z tesnili komplet,pa delo ene 20EUR pa maš par let mir,ne glede na letnik.

Recimo kaj takega je definitivno boljši nakup kot kak nov kitajc,pa tudi Honde ne glej,čeprav mi je ena ljubših znamk,so ti skuterji kurc....
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=108...

Ne primerjat znamke skuterjev z znamkami avtov,ker tam se cena nabija u pm zaradi znamke,tu pa se dejansko plačuje kvaliteta.

PS:daj link :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

Dajarra ::

Hvala za izcrpen odgovor!

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=108...

Tole se mi zdi dober value buy. Ima vse kar potrebujem/zelim: 14colske gume, nima dosti prevozenih, prostor med nogami odprt, Aprilia.
Pa ni neka ultra sportna edicija, ki se zaradi tega drazje placa.
Mnenje?
Ja, je pa dvotakten ampak razliko v bencinu bom na sezono placal nekje 60-80e kolikor sem racunal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dajarra ()

gregor_m ::

loveJDM je izjavil:

Prvo poglej kako motor laufa,štartaš in glej prosti tek,naj bodo lepi obrati konstantni...ne glede če je hladen,motor ne sme težko štartat,ker to je samo izgovor,verjemi,ker tudi meni je 50cc endura pri -10 štartala v tretje potem ko je celo noč stala.Pelji se do končne hitrosti in vozi tako ene 10sekund da boš videl če trokira ali pa ga zaliva,ker potem se zna pojavljat težava z fergazerjem.Drugih napak vbistvu niti ne more bit,sprobaj komplet elektroniko vse smernike,dolge luči,štop luč in to je to.Poglej še blok mašine da ni kje kaj počen,ker to ne vpliva na vožnjo in bo normalno laufal,ampak se zna zgodit da pokne.Števec hitrosti naj deluje ker drugače računaj 50e še za to,pa vilce prednje naj ne puščajo pa naj bodo ravne,lepo se ustavi s prednjo bremzo tako da bodo šle noter pa boš videl če so ok.Vglavnem če se ti zdi ok ga vzameš,ker karkoli gre narobe je easy fix pri skuterju,če je normalen agregat...Res pogoj za nakup naj bo zgoraj omenjen minarelli ali pa piaggio agregat,ker drugače ti bo žal.Pa to ni nujno da je Yamaha ali Gilera,ker ti agregati so v ogromno skuterjih ampak je treba preverit.

Verjemi 2010 letnik piaggio/minarelli bo dlje delal kot China import...Pa nima dejansko kaj it narobe,bat in cilinder sta pod 100EUR z tesnili komplet,pa delo ene 20EUR pa maš par let mir,ne glede na letnik.

Recimo kaj takega je definitivno boljši nakup kot kak nov kitajc,pa tudi Honde ne glej,čeprav mi je ena ljubših znamk,so ti skuterji kurc....
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=108...

Ne primerjat znamke skuterjev z znamkami avtov,ker tam se cena nabija u pm zaradi znamke,tu pa se dejansko plačuje kvaliteta.

PS:daj link :)


Tudi sam kupujem skuter. Gledam tale link, ki si ga poslal, skuter ima preko 16.000km, kar sem mi zdi veliko.
- Koliko kilometrov se za skuter smatra veliko?
- Vožnja brez blokade verjetno zmanjša življenjsko dobo skuterja?

loveJDM ::

Voznja brez blokade res ne vpliva,skuterji gredo cez 30k km zlahkoto tak da nic bat...vglavnem z masino nima kaj bit ne glede na prevozene,ker tudi ce gre kaj imas za mali denar nazaj skup...poglej cene na frcomoto pa bos videl zalogo in cene delov za pia agregate,ce ti je oblika vsec nimas z njim kaj zgresit.

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me katera znanka skuterjev je najboljša gledal sem skuterje znanke SYM? in koliko let držijo povprečno skuterji? Prosim za odgovor

hojnikb ::

Najboljši bodo kakšni italjani, sym je kitajc, tako kot vsi drugi. Je pa vse odvisno od budgeta in kakšen skuter sploh kupuješ.
#brezpodpisa

trancer01 ::

Sym je tajvanski Kitajec in bistvo boljši od celinskih Kitajcev.

d4vid ::

Sym je čist vredu, poznam kar nekaj lastnikov, ki ga vozijo brez problema, sem ga imel tudi sam. Edini problem teh skuterjev je tuning, ker težko dobiš določene dele, če pa že, pa dost dražje kot za aprilio/yamaho/piaggio....
Original dele pa dobiš.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

trancer01 je izjavil:

Sym je tajvanski Kitajec in bistvo boljši od celinskih Kitajcev.

bistveno boljsi je stretch. Ja, kaksne stvari so boljse, ampak tista osnova (okvir, motor, cvt) je pa se vedno common mold kitajski GY6. In za ceno noname ali sym je lahk tut x2, kar pomen da lahk kupis noname enga kr na zalogo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

markasaso12 ::

Hvala vam za vaša mišljenja zdaj takoj še nebom kupil novega. Motorja ampak me je pač zanimalo jaz bi imel skuterja ki ima velike kole kr sem doma na hribu in malo več konjev 2 3 katere znanke skuterjev bi mi priporočili sicer pa mi je najbolj pomembno da se ne kvari in da drži nekaj let in da so za dobit rezervni deli lahko pa tudi mi prilepite sliko skuterja za katerega mislite da bi bil primeren ?

markasaso12 ::

markasaso12 je izjavil:

Hvala vam za vaša mišljenja zdaj takoj še nebom kupil novega. Motorja ampak me je pač zanimalo jaz bi imel skuterja ki ima velike kole kr sem doma na hribu in malo več konjev 2- 3 katere znanke skuterjev bi mi priporočili sicer pa mi je najbolj pomembno da se ne kvari in da drži nekaj let in da so za dobit rezervni deli lahko pa tudi mi prilepite sliko skuterja za katerega mislite da bi bil primeren ?


:)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Nekaj z 2 taktno mašino bo ok izbira. 70cc kit, če ti bo še to premal.
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me ali imajo skuterji tudi prestave 1 in 2 kr pri Tomosu Flexerju se prav čuti in sliši ko da motor v 1 ali 2 prestavo kako je pa pri skuterjih? Lep pozdrav :)

hojnikb ::

Tipični skuterji nimajo nobenih prestav, ker majo CVT menjalnik.
#brezpodpisa

Likalnik ::

Zivjo, mogoce kdo lahko pomaga...imam skuter Yamaha aerox 2004 vodno hlajen...in imam tezave s hladilno tekocino...ce napolnim posodico na max in se grem vozit...kaksen klanc oziroma kjer je pod mocnim naporom...mi hladilno tekocino vn vrze...do polovice posodice...potem pa dela in ni tezav.
Zamenjal sem ze vse hladilnik, posodico in zamasek pa se vedno ven mece...mislim, da pri zamasku...tocne lokacije ne morem odkrit ker, ko odprem plastiko je itak vse mokro.

Je kaksna druga tezava, ker kot receno vse to sem zamenjal in bi moralo biti v redu...razen ce je kaj varnostno in ce je prevec tekocine jo ven mece...je to mozno?

Gejspodar ::

Zdravo,

Imajo hladilna rebra zamašek/cap? Če ja, potem ga (hladnega) odvij in dolij tekočine do vrha. Če nimajo se greš pa lahko gimnastiko s snemanjem in polnjenjem/odzračevanjem z rotacijo.

Likalnik ::

Ne vem ce imajo cap...po spominu sodec se ne spomnim, da bi bil kaksen zamasek, da bi lahko dolil tekocino(jutri bolj podrobno pogledam)...ce je potem ga samo odprem in dolijem tekocino?
Namegujes, da je zrak notri? Cisto mozno ker sem menjal celoten hladilni sistem in sem celo tekocino zlil ven in potem novo notri.

Prosim za bolj detaljni opis glede gimnastike...ce pac tega cap-a ni...kako se potem zrak oziroma zracne mehurcke spravi ven...kaksno rotacijo si imel v mislih.
Ce mi lahko malo bolj podrobno opises ta sistem bi ti bil hvalezen.

Tale hladilnik je
https://www.frcomoto.si/si/nadomestni-d...

Ima ta kje za dolit? Oziroma kaksen cap?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

hojnikb ::

sj v rastezno posodo se nikol ne naliva na maks, ampak do crte, ki oznacuje maksimum.
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Zato se pa imenuje raztezna. Da gre tja tekočina, ko se "raztegne" pri segrevanju.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Likalnik ::

Ja razumem to...dolijem tekocino do max(kjer je oznacena crta max, ne polna posoda) in ce je tekocina do crte max mi jo recimo ko grem v hrib vrze ven do polovice med min in max...to se ne bi smelo dogajati...ce dolijem do crte max bi morala tekocina ostati do te crte...meni jo pa ven vrze....
Ne morem ugotoviti zakaj oziroma sem, danes probal zrak ven spustiti (ce je slucajno notri) pa se dolil tekocino do max in mi jo je zoper vn vrglo...ne vem zakaj

Oziroma mi lahko kdo svetuje na kaksen nacin zrak ven spravim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

WizzardOfOZ ::

to pa pomeni, da ti pritisk nabija v raztezno posodo ker je na cilindru nekje dihtungo prebilo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Likalnik ::

No tega sem se bal...je to lahko razlog? Kaj to pomeni v praksi...se vozimo se naprej...lahko motor crkne in ostanem na cesti...zaradi tega?

Mogoce sem nasel mesto kjer spricne tekocina ven...pri stiku med hladilnikom in cevjo...se sedaj zamenjal pritrdilni obrocek...in zaenkrat je bilo v redu...sem se sel peljat v hrib pa ni spustilo...ne morem pa se 100% trditi, da je reseno...moram malo vec testirati

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

WizzardOfOZ ::

lahko je slab čep in zrak zraven vleče, lahko je slab spoj (kar si ti že ugotovil), lahko je dihtunga.

če si zamenjal objemko in je sedaj dobro, je bilo očitno to, da je zrak zraven prišel.


vozi se in boš videl, če sedaj ne bo več problemov, potem v redu, če se bodo ponovili, probaj zamenjat čep, če še to ne bo, pa do mehanika, ki bo zamenjal dihtungo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Hvala ti za pomoc.
Cep ne more biti ker je nov..menjal sem cep, hladilnik in posodo.

Objemka..kot sem rekel...sem jo zamenjal ker sem vidu da je pri stiku med cevko in hladilnikom bilo nekaj tekocine vmes( kot receno testiram)

Ce je pa dihtunga...jo bom sam zamenjal to ni problem....

Tezava je, da smo imeli v petek iti namen na morje s skuterji...pac sem motor na to pot tudi pripravljal...tako, da sem dolocene dele malo pregledal in dolil tudi hladilno tekocino (ker jo je bilo samo do polovice) in seveda vceraj tudi opazil to metanje vode ven......sedaj sem se pa malo "usral" da bi sel na tako "dolgo" pot

Kot receno...jutri se testiram..ga bom se malo v hrib matral in ce ne bo vrglo vode ven bo super(po danasnjem hitrem testu jo ni)

Likalnik ::

Sem se vozil in je spet vn vrglo vodo...iz zamaska...tam okrog je bilo mokro...sedaj pa ne vem ali ima zamasek varnostno da ven vrze...? Ali spusca?

mancini ::

Seveda mora na zamašku ven vrečt in varnostnih razlogov, ker drugače bi ti nekje nekaj razneslo.

Vprašanje je zakaj ti ven meče

Likalnik ::

Najvrjetneje je res dihtunga na cilindru za zamenjat...sej ce se logicno pomisli...motor je letnik 2004 v original stanju in se ni bila nikol menjana...cudno bi bilo, da se v tem casu ne bi strgala oziroma da ne dihta vec

hojnikb ::

Poglej kakšne barve olje maš. Če je odneslo dihtungo, se včasih zgodi, da se začne mešat olje z vodo in maš potem takšno lepo nutello namesto olja. Preveri to. Se kadi kaj belo, ko se voziš?

Js bi preveril še ostale dela hladilnega sistema. Termostat, vodno črpalko, kiler.... če karkoli od tega ni ok, boš mel povišane temparature in bo ta antifrizu hotl vrzit ven.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

c00L3r ::

Glede na letnik je agregat verjetno 2 takten. Ne bo se dalo preverit vode v olju oz. barve olja, ker uporablja mešanico.

Je bila že menjanja vodna črpalka? Jaz bi tukaj začel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

hojnikb ::

c00L3r je izjavil:

Glede na letnik je agregat verjetno 2 takten. Ne bo se dalo preverit vode v olju oz. barve olja, ker uporablja mešanico.

Je bila že menjanja vodna črpalka? Jaz bi tukaj začel.

Riiight, to je 2stroke zadeva ;)
#brezpodpisa

Likalnik ::

Da napisem update...cez vikend sem sel z njim na morje v Umag... in sem imel tezave s pregrevanjem...to pregrevanje je cist random...se je naredilo, da sem si vzel pavzo...sel na pijaco...motor se v tem casu ohladil...naredilo kilometer in se je lucka prizgala...se ustavim, pocakam kaksno minuto in se odpeljem naprej...50km brez problema...potem se zadeva ponovi.
Kot receno vodo iz posode mece ven...vsakic ko se lucka prizge se tudi posoda v celoti napolni z vodo...ko ga ugasnem se potem tudi voda pocasi spusti na dolocen nivo.

Sedaj med tednom sem zamenjal dihtngo na glavi...se pravi dve dihtunge...same dihtunge na spodnjem delu celindra nisem menjal...samo na glavi.
Prav tako sem lansko leto zamenjal cel hladilni sistem...hladilnik, posodo, zamasek...tudi vodno pumpo...
Sedaj res ne vem vec kaj narediti..nimam ideje kj se zamenjati...razen cevi, teh nisem menjal.

Gre pa za 2t tako, da barvo olja ne morem pogledati.

Prosim za pomoc kaj naj se zamenjam...se strinjam, da nekje pride zrak v sistem in napolni posodo do konca in zaradi pritiska vrze vodo ven.

Likalnik ::

Sedaj je ideja samo se ta, ce je termostat zanic in da se random priziga...samo mi ni logicno zakaj potem vodo ven mece...lahko zaradi polvarjenega termostata vodo ven mece?
Jutri bom izklopol termostat...nafilal posodo do oznake max in se sel pelat...ce je termostat kriv bi morala voda ostati notri v nasprotnem primeru jo bo vrglo ven.

WizzardOfOZ ::

Termostat je zapora v cevi. Vodo spusti skozi, ko je ta dovolj ogreta. Če slučajno ostane zaprt, potem vodo vrže v ekspanzijsko posodo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Tidule ::

lahko zaradi polvarjenega termostata vodo ven mece?


Lahko, ce je termostat blokiral in voda ne zacne krozit, ko je segreta potem bi se lahko dogajalo kar opisujes. Vzemi termostat ven in bos videl ce to resi problem.

Likalnik ::

Termostat sem vzel ven in ga pomocil v vrelo vodo in se je odprl...naceloma potem termostat dela.

Razen ce motor sestavim nazaj brez termostata in se grem pelati na ta nacin....ce bo kaj razlike...samo kot receno termostat dela

Moznost je, da je glava pocena...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

WizzardOfOZ ::

Ja, daj sestavi brez termostata in testiraj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Likalnik ::

Fantje update...dal sem termostat ven in naceloma dela...moram se malo dalj testirat, da lahko potrdim za 100%...ampak hladilno sem nalil do oznacbe max in ni nic ven vodo ven vrglo (ponavadi jo je takoj oziroma dost hitro) sedaj po cca pol ure voznje je ni...tako, da sm skoraj preprican da je bil to razlog.
Narocim nov termostat? Ali mislite, da je bolje ce sem brez...termostat je par eurou tako, da bi ga zamenjal...ce ne bodo spet tezave...samo recimo, da z novim ne bo tezav.

Drugo vprasanje oziroma nasvet....prakticno sem imel cel motor razstavljen (plastike so vse dol) odprl sem tudi pokrov motorja/variomata...tam sem videl sledi jermena(rob jermena) je cca pol centimetra od roba...ocitno se ne zvrti cisto do konca...slucajno sem imel doma 6g valjcke (notri so bili 5g) in se je zvrtel cez...tisti rob se je zbrisal...ampak sedaj mi ga pri nizkih obratih zelo mori...sele ko je gas cez polovico dela lepo....so valjcki pretezki?
Ali valjcki vplivajo na koncno hitrost ali ne? Oziroma jermen pridje pri tezjih valckih visje kot pri lazjih...v nacrtu imam probat se 4,5g da vidim razliko pri nizjih obratih...ne bi pa rad izgubil koncne hitrosti

Tidule ::

Narocim nov termostat?

ja, sploh če voziš tudi, ko je hladno. Brez termostata bo precej dlje trajalo, da mašina doseže delovno temperaturo.

Termostat sem vzel ven in ga pomocil v vrelo vodo in se je odprl...naceloma potem termostat dela.

Termostat se zna obnašat precej muhasto in včasih odpre, vasih ne. Glede na to, da je majhen strošek menjaj da boš 100%, če seveda se težave brez termostata ne bodo ponovile.

hojnikb ::

Likalnik je izjavil:

Fantje update...dal sem termostat ven in naceloma dela...moram se malo dalj testirat, da lahko potrdim za 100%...ampak hladilno sem nalil do oznacbe max in ni nic ven vodo ven vrglo (ponavadi jo je takoj oziroma dost hitro) sedaj po cca pol ure voznje je ni...tako, da sm skoraj preprican da je bil to razlog.
Narocim nov termostat? Ali mislite, da je bolje ce sem brez...termostat je par eurou tako, da bi ga zamenjal...ce ne bodo spet tezave...samo recimo, da z novim ne bo tezav.

Drugo vprasanje oziroma nasvet....prakticno sem imel cel motor razstavljen (plastike so vse dol) odprl sem tudi pokrov motorja/variomata...tam sem videl sledi jermena(rob jermena) je cca pol centimetra od roba...ocitno se ne zvrti cisto do konca...slucajno sem imel doma 6g valjcke (notri so bili 5g) in se je zvrtel cez...tisti rob se je zbrisal...ampak sedaj mi ga pri nizkih obratih zelo mori...sele ko je gas cez polovico dela lepo....so valjcki pretezki?
Ali valjcki vplivajo na koncno hitrost ali ne? Oziroma jermen pridje pri tezjih valckih visje kot pri lazjih...v nacrtu imam probat se 4,5g da vidim razliko pri nizjih obratih...ne bi pa rad izgubil koncne hitrosti

valjcki ti naceloma vplivajo na to, kako visok se bo motor zvrtel ko se vozis. torej 5g vlacki recmo 7k rpm, 4g 8k rpm itd... na koncno lahk vpliva, ce ni z stock valcki v pravem powerbandu.
#brezpodpisa

Likalnik ::

Tidule je izjavil:

Narocim nov termostat?

ja, sploh če voziš tudi, ko je hladno. Brez termostata bo precej dlje trajalo, da mašina doseže delovno temperaturo.

Termostat sem vzel ven in ga pomocil v vrelo vodo in se je odprl...naceloma potem termostat dela.

Termostat se zna obnašat precej muhasto in včasih odpre, vasih ne. Glede na to, da je majhen strošek menjaj da boš 100%, če seveda se težave brez termostata ne bodo ponovile.


sem malo prespal...in sem se odločil, da bom brez termostata....termostat ima funkcijo, da se ti motor hitreje ogreje na delovno temperaturo....kadar je zima je parkiran (vedno)...poleti, če se pa eno minuto dalj peljem z ne do konca gasa ne bo nič narobe.....ravno za to sem raj brez kot pa, da se težave ponovijo....sem malo bral po tujih forumih in jih folk zelo hitro ven vrže in so brez.

glede valjčkov....bom pa testiral od 4 pa do 6g....in videl kaj mi najbolje ustreza.

kakorkoli...hvala vsem za pomoč....krivec je bil termostat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

hojnikb ::

termostat le daj nazaj not. Je tam z razlogom. Tudi mrzu agregat ni dobr da je skos
#brezpodpisa

markasaso12 ::

Pozdravljeni ali mi zna gdo profesionalno svetovat imam namen kupit skuter 25 katerega naj kupim skuter Peugeot ali sym
Seveda nameravam kupiti šele čez 2 leti nekje? Kakšnje je vaše mnenje o tem?? Lep pozdrav ??

hojnikb ::

Naso mnenje je to, da ze kupujes par let skuter/tomos/samokolnico, pa ti nic ne uspe kupit. Pridi 14 dni pred nakupom, ne 2 leti. To je to.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

markasaso12 ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni ali mi zna gdo profesionalno svetovat imam namen kupit skuter 25 katerega naj kupim skuter Peugeot ali sym
Kakšnje je vaše mnenje o tem?? Lep pozdrav ??

Tidule ::

hojnikb je izjavil:

Naso mnenje je to, da ze kupujes par let skuter/tomos/samokolnico, pa ti nic ne uspe kupit. Pridi 14 dni pred nakupom, ne 2 leti. To je to.

hojnikb ::

Tidule je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Naso mnenje je to, da ze kupujes par let skuter/tomos/samokolnico, pa ti nic ne uspe kupit. Pridi 14 dni pred nakupom, ne 2 leti. To je to.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skuter 25 km/h (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7218483 (338) predi
»

Motorji, skuterji (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Na cesti
69481431 (2410) hojnikb
»

skuter blokade

Oddelek: Na cesti
3522389 (460) Filip144
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417558 (9444) tech level
»

Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10140881 (37065) Telbanc

Več podobnih tem