» »

Kombi v Avtodom

Kombi v Avtodom

harmony ::

Recimo da kupim en kombi, katerega bi zelel pretvoriti v Avtodom. Se to sme? To bi recimo delal v Bosni. Kaksne papirje je treba urediti? Fora je, ker si ne predstavljam tega, da grem v Bosno s kombijem, nazaj se pa pripeljem z Avtodomom.

Izkusnje?

Invictus ::

Seveda. Samo vsak vgrajen del mora biti homologiran ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Arctander ::

Se da. Sem delal vse sam.

Na kratko:

- Bivalni del mora imeti toliko ležišč, kolikor bo po predelavi v kombiju sedežev za prevoz oseb.
- V bivalnem delu mora minimalno biti: kuhinjski blok s tekočo vodo in vgrajenim plinskim kuhalnikom, miza in sedišča, postelja (lahko je zložljiva ali da se sestavi iz sedišč), 12V elektrika. Kuhalni blok mora biti ob oknu, ki se odpira, ali imeti urejeno aktivno zračenje.
- Glede vode rabiš tank s svežo in tank za odpadno vodo.
- Za plinsko napeljavo rabiš potrdilo o pregledu plinotesnosti (meni je izdal eden, ki vgrajuje plinske sisteme v avtomobile).
- Prostor za plinsko jeklenko mora biti zatesnjen in na dnu mora imeti prezračevalno cev (speljano skozi dno vozila). Najbolje je kupiti že narejen in atestiran plinski box, ki ga samo vgradiš.
- Če boš vgrajeval tudi 230V napeljavo, rabiš potrdilo o vgradnji in preizkusu od električarja.
- Načeloma se zahteva stojna višina, ampak se da tudi brez.
- Predali in omarice morajo imeti zapirala, ki preprečujejo odpiranje med vožnjo.
- Robovi "pohištva" morajo biti zaobljeni, v bistvu nikjer ne sme biti ostrih robov.
- Če boš dodatno vgrajeval klop, na kateri bodo med vožnjo sedeli tudi ljudje, moraš kupiti atestirano in z varnostnimi pasovi. Rabiš tudi potrdilo o strokovni vgradnji. Ob sedežih/klopeh, kjer med vožnjo sedijo potniki, morajo biti okna.

Sproti popisuj shranjuj račune od vsega, kar vgradiš. Tudi šraufe. Na koncu moraš namreč napisati tehnično poročilo o predelavi ter priložiti načrt (skice) predelave. Dobro je tudi, če faze predelave foto dokumentiraš. Sledi homologacija, kjer pregledajo, če se dejansko stanje ujema s poročilom o predelavi in ali so izpolnjeni vsi pogoji (zgornje alineje). Če je vse ok, pofotkajo in čez teden dobiš domov homologacijo.

Če boš predelavo delal v Bosni, ne pozabi na plačilo carine za material in delo.

Veliko uporabnega najdeš na forumu http://www.vwcampers.si.

NonPlusUltra ::

Arctander je izjavil:

Se da. Sem delal vse sam.

- Kuhalni blok mora biti ob oknu, ki se odpira, ali imeti urejeno aktivno zračenje.

Je lahko ob drsnih vratih? Nekaj podobnega, kot tule?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Arctander ::

IMO bi šlo skozi. Pomembno je, da se lahko med kuhanjem zrači.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj nočete imet avta na plin? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35337944 (25336) KAVINSKY
»

Spuščanje avtomobila

Oddelek: Na cesti
327014 (5762) čuhalev
»

Izbira ponudnika predelave na plin

Oddelek: Na cesti
216537 (5989) Buggy

Več podobnih tem