» »

Prenosni racunalnik za studij

Prenosni racunalnik za studij

Sno0py ::

Kateri prenosnik priporocate za studij?
Na njem bi se usak dan pisalo (Snov in zapiski) se pravi dobro bi bilo ce bi baterija zdrzala 4-5 ur..
Kot drugo bi ga uporabljal tudi za programiranje. Sicer grem na informatiko in bo tega dosti po mojem. (Tako da gledam da bo tudi zmogljiv).

1. Apple ali windows prenosnik? Ce primerjamo ceno enega in drugega se pravi okoli 1000-1200, kaj dobim vec za ta denar?
2. Kje kupiti?

Hvala vam za vsako informacijo in izkusnjo

mailer ::

Prenosnik za 500€ bo zadoščal.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Sno0py ::

Jah ce ze kupujem sem mislil kupit nekaj, da nebom rabil menjat po 1 letu.. Ce se pa kaj najde za 500€ bo pa super :D

MasterTade ::

Zamenjaš baterijo
Mors omnia aequat

zee ::

iPad + pisalo in gasaa.

V kombinaciji z raznimi oblaki (Google Drive, Evernote, Dropbox, ...) bi znal ze najcenejsi (16 GB) zadostovati.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

videc ::

mailer je izjavil:

Prenosnik za 500€ bo zadoščal.
Še enkrat. Za faks, seminarske, programiranje, bo tole več kot dovolj. Pa za faks ne rabiš Winsov ali OSX-a gor.

mojca ::

Kako pa vi na iPad tipkate? Ali kar zalaufate prepoznavanje govora in iPad sam dela zapiske?

Nobene potrebe ni več, da bi prenosnik menjal po enem letu. Moj je letnik 2009 in še odlično služi (čeprav je res, da sem vmes dodala ram in menjala disk). Pri Applu dobiš tja do 12 ur avtonomije (odvisno od modela), o čemer lahko pri prenosnikih za 500 EUR večinoma samo sanjaš (mi pa ni več všeč njihov model, ko je vedno težje menjati komponente naknadno).

Za delanje zapiskov je povsem vseeno, kateri operacijski sistem uporabljaš, prav tako zavoljo fakultete.

Ampak če nameravaš programirati, je izbirati med Windowsi in Applom kot da bi primerjal jabolka in okna. Oba operacijska sistema sicer omogočata tako in drugačno programiranje, ampak če uporabljaš nativna orodja, so paradigme povsem drugačne. V oknih nimaš tako spodobnega terminala kot na OS X-u ali v Linuxu, privrženci Visual Studia pa so čisto navdušeni nad tem IDE-jem in ukazne vrstice niti ne pogrešajo. Prednost jabolk je, da lahko na njih brez težav poganjaš oz. vizualiziraš tudi Windows ali Linux in da lahko programiraš za iOS.

Neke bajne zmogljivosti za učenje programinarja tudi ne potrebuješ, razen rama, ki ga (tuji, ne tvoji) programi vse bolj požrešno žrejo. Pozna se ti hitrost procesorja, če sam prevajaš prevajalnik, Qt, ... Še vedno denar za spodoben prenosnik ne bo vržen stan, ne bo pa verjetno to ozko grlo. Zares se mnogokrat bolje naučiš programirati na stari in počasni kišti, ker moraš znati optimizirati stvari, da tečejo bolj gladko.

amacar ::

mojca je izjavil:

Prednost jabolk je, da lahko na njih brez težav poganjaš oz. vizualiziraš tudi Windows ali Linux in da lahko programiraš za iOS.

To lahko tudi na windowsih.

slotech5 ::

kako bo programiral na iPadu oz. na prenosniku za 500€? jaz bi predlagal vsaj i5, 8GB in SSD - to naj bo pogoj.

avani ::

Če se ne nudi, predlagan, da pocakas do aprila, ko pridejo ven novi prenosni ki od lenova. Meni je se posebej vsec yoga serija 510, od 700€ dalje (cca). Enistavna, logicne komponente, touchscreen, se lahko poklopi v tablico. So pa danes prenosniki kot pralni stroji - menjas na dolga obdobja, šele ko so res pokvarjeni.

krneki0001 ::

Kupi rabljen Lenovo T510 ali T520 z I5 procesorjem, dodaj ram in SSD, pa imaš mašino za manj kot 500€, ki bo služila še nekaj let.

rastko22 ::

nevem če si sicer že kaj našel. Jaz sem kolegu par tednov nazaj predlagal nekaj takega iz neprodanih zalog (menda)
https://www.techtradecenter.si/prenosni...

Hodi na arhitekturo in mu je pomembna velikost ekrana, proc, ram, grafika..ta ma 17 ekran full hd resolucijo, i7 proc, ločeno grafo in pazi. Ko ga je kupil je ogotovil, da ima notr 2x po 1tb hdd :) čeprav je pisalo da ima samo 1 hdd. Tako bo čez čas fliknil notri še dodaten ssd disk pa bo mir za nekaj dodatnih let

če že imaš takšen budget potem jaz ne bi glih kupoval rabljenih prenosnikov..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rastko22 ()

PARTyZAN ::

Res je, da je prenosnik za 500€ dovolj, ampak:

- Neke bajne avtonomije ne moreš pričakovat za ta keš (vsekakor ne take, kot jo navaja OP)
- Ful je zabavno nosit par kil na hrbtu skozi vsa leta študija

Če si kupiš nekega ultrabooka maš kompaktno in prenosljivo zadevo, katero potem na dolgi rok vse bolj ceniš. Lepo je, če ma dovolj rama, da udobno laufaš še virtualko zraven. Na FRIju boš uporabljal tako Windows kot Linux.

Na tablico pozabi. To je lahko dopolnilo, ne boš pa na njej kodiral.

Zdutor ::

Sno0py je izjavil:

Jah ce ze kupujem sem mislil kupit nekaj, da nebom rabil menjat po 1 letu.. Ce se pa kaj najde za 500€ bo pa super :D


Na tvojem mestu bi dodal 100€ in si omislil poštenjaka Toshiba Satellite L50D. Trenutno v akciji, največ za svoj denar, baterija drži 6.5h.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MacBook.. Dobra izbira? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8813940 (11201) opeter
»

Izšla nova Galaxy Taba S2

Oddelek: Novice / Android
209241 (6517) Cheetah
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5630041 (25990) PrimozR
»

1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505892 (3772) Rias Gremory
»

joojoo tablet sedaj na voljo tudi v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6215397 (13035) MasterBlaster

Več podobnih tem