» »

Kateri avto kupiti do 8000€

Kateri avto kupiti do 8000€

«
1
2

xda develope ::

Zdravo!
Oče kupuje avto do 8000€.
Pogoji so da je diesel, čimmanj kilometrov, čimnovejši ter da je limuzina.
Lp

Scorpia ::

Veliko jih je takih, ki ima iste želje kot ti oziroma oče. Zato je tudi veliko ponudbe, z dizel motorji in malo kilometrine. Fora je pa v tem, da moreš imet srečo, da dobiš avto z realnimi kilometri. Večinoma so uvoženi in zgonjeni, pri nas se dober primerek ohrani v družini ali daljni družini ali pa kak znanec zagrabi. Nekaj jih konča na oglasu, ampak tle dilerji non stop prežijo in kar hitro speljejo avto. S tem da, če nisi dober pogajalec, bi še prodajalcu več dal denarja, kot diler. Zato ti priporočam, ves čas gledati oglase in čakat na dober primerek, kar zna tudi dolgo trajati. Tukaj ti bojo X avtomobilov nabili, ampak končna odločitev je tvoja. Tako, da se boš moral potruditi.
Glede na to, da nisi točen pri opisu, spada mestni avtek pod limuzino. Tako, da če kupuješ mestni avto, bo več možnosti, da boš dobil z malo prevoženimi, kot pri kaki ladji... Pa kupuj avto z znano zgodovino, tako da od lastnika kupuj, ne od dilerja. Ker če bo kaj narobe z avtom, bo diler celo dal telefonsko, od prešnjega lastnika, ker on ne bo sprejel odgovornost. Niso pa vsi taki, sem pa slišal kup podobnih primerov.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

Heisenberg ::

Honda Accord

toplakd ::

Za 8K€ bo accord bolj težka, glede na čimmanj kilometrov, čimnovejši in diesel. 2007 letniki se prodajajo nekje od 6,5k€ naprej z 200.000 km.

Unknown_001 ::

Škoda superb
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Placa ko dreka, pa še nič mu ne fali.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Matevz96 ::

S tako malo podatki je težko kaj predlagati, glede kilometrov glej, da je avto slovenskega porekla in od prvega lastnika.

Heisenberg ::

Unknown_001 je izjavil:

Škoda superb
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Placa ko dreka, pa še nič mu ne fali.

300.000KM! mal huda

Zheegec ::

Heisenberg je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Škoda superb
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Placa ko dreka, pa še nič mu ne fali.

300.000KM! mal huda

Za tako star avto je to normalno. Koliko pa pričakuješ od 8 let starega dizla?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

z3ro ::

Največ bi za ta denar verjetno dobil z Meganom, res pa da ni ravno limuzina.

hojnikb ::

nič nenavadnega za avto od potnika..
#brezpodpisa

xda develope ::

Zheegec je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Škoda superb
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Placa ko dreka, pa še nič mu ne fali.

300.000KM! mal huda

Za tako star avto je to normalno. Koliko pa pričakuješ od 8 let starega dizla?

Sam imam 10let starega dizla pa ima 214000

Stari maček ::

z3ro je izjavil:

Največ bi za ta denar verjetno dobil z Meganom, res pa da ni ravno limuzina.

Megane pri teh letih je loterija...elektrika je katastrofa, turbine pobira, podvozje je klump.

AC_DC ::

Mesta vožnja, ac ?
Delaš letno +25000 km ?

Heisenberg ::

Zheegec je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Škoda superb
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Placa ko dreka, pa še nič mu ne fali.

300.000KM! mal huda

Za tako star avto je to normalno. Koliko pa pričakuješ od 8 let starega dizla?


Moj je letnik 12/2008 imam pa točno 162650 KM, tako da je 300k kar veliko

z3ro ::

Stari maček je izjavil:

z3ro je izjavil:

Največ bi za ta denar verjetno dobil z Meganom, res pa da ni ravno limuzina.

Megane pri teh letih je loterija...elektrika je katastrofa, turbine pobira, podvozje je klump.

Pri teh letih je vsak avto loterija. Sploh pa koliko vem so edina bolj problematična stvar pri teh letnikih Meganov (2011/2012) ojnični ležaji...

Zheegec ::

Moj je letnik 12/2008 imam pa točno 162650 KM, tako da je 300k kar veliko

Torej se precej malo voziš. Upam, da imaš bencinarja :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

Zheegec je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Škoda superb
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Placa ko dreka, pa še nič mu ne fali.

300.000KM! mal huda

Za tako star avto je to normalno. Koliko pa pričakuješ od 8 let starega dizla?

Jaz pa trdim ravno nasprotno, da je to zelo veliko kilometrov.

Zakaj? Ker me do sedaj, še nihče ni prepričal, da se v povprečju za avtom dela 30kkm letno. Niti 20kkm. Niti 15kkm.

PS: da ne boste rekli da v prazno nabijam: http://insideevs.com/nissan-leafs-rack-...

V sloveniji, si upam trdit, da je povprečje še konkretno nižje, zelo pod 10kkm letno.

Tako da ja, omenjeni avto se je vozil od oka ene 3-5x več kot povprečen avto v sloveniji. Tako da ne, ni normalno, da se je toliko vozil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

loveJDM ::

Vsaj pošteno je napisal če druga ne

Unknown_001 ::

Mamo dizla pr hiš. Sicer nekoliko večji motor turbodizel. 9 let star. Ima tudi tam blizu 300.000km na števcu. Sedaj je bilo potrebno narest neka popravila na mašini, ker se ga je pač teralo - beri nič šparalo in servisiralo bolj poredko po izteku garancije - samo nujno pa še to z zamikom. Upam si rečt da bi zdržal še nekaj let. Turbina začuda sploh ni problematična.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dzinks63 ::

Vpišeš kriterije in dobiš ponudbo, če je kaj od tega sprejemljivo je pa odločitev na strani kupca.

npr.: 1.

npr.: 2.

npr.: 3.

Zheegec ::

Jaz pa trdim ravno nasprotno, da je to zelo veliko kilometrov.

To je malo kilometrov. Večina (ne vsi) ljudi, ki si kupi dizla si zračuna, pri koliko Km se jim ga splača. Od cca 25k km letno dalje se bolj splača dizla. Pri modernih dizlih z DPF filtri so kratke relacije celo slabe za cel avto in motor (zaradi delovanja EGR in DPF in podobnega), tako da se je modernih dizlov z zelo malo Km za izogibati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Buggy ::

spet neki gostilniski zakljucki...sam vprasam zakaj kdo kupi danes neprakticno 4 vratno limuzino? Zgolj oblika, ceprav ne vem zakaj?

Drugace pa ne vem kaj vas cudi kilometrina, jaz sem s turbo becinarjem ze blizu 300Kkm (kupljen pr 60Kkm). Pa ne mores verjet, je Opel, cipan (od 80Kkm) na 210KM in se predelan na plin (od 170Kkm)...pa se vedno ni razloga da bi menjal...ni bilo menjane ne masine ne turbine, so mi pa res vazne gume in bremze ter amortiterji, pa olje in filtre menjam na 15Kkm. Kdo bi si vedu da to celo se dela :)

luky ::

Fantje bom kar tu vprašal če kdo ve kje izdelujejo Ford Ecosport (Leta 2014 so ga v Indiji, potem pa so tovarno nekam preselili v Evropo).

Hvala in lp.
luky!

hammock ::

Zheegec je izjavil:

Jaz pa trdim ravno nasprotno, da je to zelo veliko kilometrov.

To je malo kilometrov. Večina (ne vsi) ljudi, ki si kupi dizla si zračuna, pri koliko Km se jim ga splača. Od cca 25k km letno dalje se bolj splača dizla. Pri modernih dizlih z DPF filtri so kratke relacije celo slabe za cel avto in motor (zaradi delovanja EGR in DPF in podobnega), tako da se je modernih dizlov z zelo malo Km za izogibati.

Glede na to v kaksnih avtih vidim dizle, bi rekel da si malokdo zracuna, ali se mu traktor splaca. Sam delam 25kkm letno, pa ni blo sans da se mi dizel splaca, je bencinar prevec varcen. Da o komfortu ne govorimo, zanesljivosti, problemih z DPF, in potencialnih okvarah...

Veliko je raznih malih avtov a la Opel Corsa, ki jih folk veselo kupuje z dizelskimi motorji. Pa so mestni avti, ko najbrz letno naredijo po 10 kkm.

Ko vprasam kolegico ki letno dela 10 kkm zakaj vozi dizla: ker se mi fajn zdi da morem bolj poredko tankat.

Vsakemu svoje;)

eric_cartman ::

luky je izjavil:

Fantje bom kar tu vprašal če kdo ve kje izdelujejo Ford Ecosport (Leta 2014 so ga v Indiji, potem pa so tovarno nekam preselili v Evropo).

Hvala in lp.


Sveže novičke okrog tega:

http://europe.autonews.com/article/2016...

GrimReaper ::

hammock je izjavil:

Sam delam 25kkm letno, pa ni blo sans da se mi dizel splaca, je bencinar prevec varcen.

To me pa res zanima ker bencinar je varčen, pa to mislim tak, ki ima več kot 100KM. Varčen pa da pije 8l ali manj pri taki vožnji kot se vozi dizla, ne da neki dodatno šparaš zato ker imaš bencinarja.
Ker recimo moj 1.4 MultiAir (ti naj bi bili še neki dodatno varčni, ampak tega sam ne vidim), ki ima 135KM, pije 11l. Pa to je normalna poraba za te konje, če bi mi pilo manj, ne morem govorit o 135KM, ampak spet o 80-100KM, ker 135KM avto ne bi nikoli videl.
Testno sem vozil Corso E 2015, ampak spet je imela samo 1.4T 100KM, tako da poraba 7,5l ni bila nič posebnega.
Mogoče Fordov 1.0 140KM, ampak ta gre precej slabo za svoje konje (moj je celo sekundo hitrejši):
http://www.avto-magazin.si/avtomobilski...
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ti nimas 11 litrov porabe zaradi 135 konjev, ampak zaradi enega.

GrimReaper ::

Saj pravim, če ne bi bilo tega enega, tudi ne moreš govorit da ima avto potem 135KM.
Recimo en dizel 2.0 140KM ti pije 7l, tudi če voziš s 140 konji, bencinar za to rabi 11l ( s tem da je vsaj 100kg lažji). Ravno zarad tega razloga sem sam eden redkih, ki tudi bencinarja tako vozi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

max00slo ::

Kakorkoli boš obrnil, boš po moje pristal na Renault Megane 3 1.5dci. Trenutno najboljša izbira do 9k. S tem da tukaj ni prevertenih KM ker jih ne more vsak ki ima pol ure časa "sajebat" ane? (mora prečipat CPU ter še CPU od ABS enote, kar je pa kar nekaj dela in pusti posledice znotraj izolacije motornega prostora).
Si non confectus, non reficiat.

xda develope ::

Kaj pa tale je za kaj?

Utk ::

GrimReaper je izjavil:

Saj pravim, če ne bi bilo tega enega, tudi ne moreš govorit da ima avto potem 135KM.
Recimo en dizel 2.0 140KM ti pije 7l, tudi če voziš s 140 konji, bencinar za to rabi 11l ( s tem da je vsaj 100kg lažji). Ravno zarad tega razloga sem sam eden redkih, ki tudi bencinarja tako vozi.

Jaz imam atmosfrrskih 140 in porabo 11 imam lahko samo ce vozim relacije do dveh km, ali pa ce se vozim 190 po avtocesti. Po navadnih cestah je to nemogoce. Tudi ce pretiravam.

Izbrisan_Acc ::

z3ro je izjavil:

Stari maček je izjavil:

z3ro je izjavil:

Največ bi za ta denar verjetno dobil z Meganom, res pa da ni ravno limuzina.

Megane pri teh letih je loterija...elektrika je katastrofa, turbine pobira, podvozje je klump.

Pri teh letih je vsak avto loterija. Sploh pa koliko vem so edina bolj problematična stvar pri teh letnikih Meganov (2011/2012) ojnični ležaji...


S kolegom sva oba kupila popolnoma istega megana, 1.6 16v, ista barva, isti mesec kupljen... On bi ga najrajs v Savo zapeljal. Crknil mu je vse od menjalnika do motorja, stikal, do ne vem še česa. Renoja ne bo kupil nikol več v živlen. Moj je bil pa v 4ih letih 1x na servisu zarad enga iztaknenga kabla. Po drugi strani mam pa jest take slabe izkušne z Volvom. V enem letu mi je šla pumpa za bencin, kabel za ročno, računalnik, senzor za zrak, display, spredni stabilizatorji in leva zadnja zavora. Prej ko v enem letu je šel stran ker dejansko nisem mel več za servise...

Dons bi verjetno probal z Škodo oktavijo.

luky ::

eric_cartman je izjavil:

luky je izjavil:

Fantje bom kar tu vprašal če kdo ve kje izdelujejo Ford Ecosport (Leta 2014 so ga v Indiji, potem pa so tovarno nekam preselili v Evropo).

Hvala in lp.


Sveže novičke okrog tega:

http://europe.autonews.com/article/2016...

Hvala lepa.
luky!

Nebomgabiksa ::

S80

bambam20 ::

GrimReaper je izjavil:


Recimo en dizel 2.0 140KM ti pije 7l, tudi če voziš s 140 konji,



To je pri Fiatu tako.

4-je krogi 2.0d 150 konjev poraba 4.4 l :)

Zheegec ::

bambam20 je izjavil:

GrimReaper je izjavil:


Recimo en dizel 2.0 140KM ti pije 7l, tudi če voziš s 140 konji,



To je pri Fiatu tako.

4-je krogi 2.0d 150 konjev poraba 4.4 l :)

Hmm? 1.9 dizel 170 konjev imam porabo okoli 5.5l. Pa ne vozim ravno počasi. Lahko bi imel manj, samo pač Trojanski klanec naredi svoje. Zakaj posplošuješ.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hammock ::

GrimReaper je izjavil:

hammock je izjavil:

Sam delam 25kkm letno, pa ni blo sans da se mi dizel splaca, je bencinar prevec varcen.

To me pa res zanima ker bencinar je varčen, pa to mislim tak, ki ima več kot 100KM. Varčen pa da pije 8l ali manj pri taki vožnji kot se vozi dizla, ne da neki dodatno šparaš zato ker imaš bencinarja.
Ker recimo moj 1.4 MultiAir (ti naj bi bili še neki dodatno varčni, ampak tega sam ne vidim), ki ima 135KM, pije 11l. Pa to je normalna poraba za te konje, če bi mi pilo manj, ne morem govorit o 135KM, ampak spet o 80-100KM, ker 135KM avto ne bi nikoli videl.
Testno sem vozil Corso E 2015, ampak spet je imela samo 1.4T 100KM, tako da poraba 7,5l ni bila nič posebnega.
Mogoče Fordov 1.0 140KM, ampak ta gre precej slabo za svoje konje (moj je celo sekundo hitrejši):
http://www.avto-magazin.si/avtomobilski...

Motor je 2.0 Skyactive G120 (toliko konjev ima), atmosferec z kompresijskim razmerjem 14:1. Avto pa Mazda 3 sedan z 1175 kg. Pije mi 6,5 l mesano pri kar hitri voznji z 4 ljudmi, ko sem sam pa 5,5-6 l, na lokalnih cestah 5 l brez truda. Avto gre solidno, 100 konjev na tono je kar ok. Za porabo ni tako pomemben motor, kot je pomembna majhna teza in aerodinamika (in stil voznje, seveda).

Isti avto z 2,2 dizlom in 150 konji zre slab liter manj na dober dan, torej ni racunice. Obenem je tezji, ima slabso razporeditev mase in s tem bistveno slabse vozne lastnosti, ropota in smrdi. No go.

Utk ::

bambam20 je izjavil:

GrimReaper je izjavil:


Recimo en dizel 2.0 140KM ti pije 7l, tudi če voziš s 140 konji,



To je pri Fiatu tako.

4-je krogi 2.0d 150 konjev poraba 4.4 l :)

Itak, do 70 na uro pa v motorju poteka obratna reakcija, nafta pa tece v rezervoar.

Invictus ::

Utk je izjavil:

[
Itak, do 70 na uro pa v motorju poteka obratna reakcija, nafta pa tece v rezervoar.

Pa še spotoma svizec zavije čokolado ...

Kolega je delal na servisu. Cel kup ljudi se je hvalilo kako jim dizli malo kurijo.

Dokler niso pri servisu plačali cel kup denarja, ker so jim saje zapacale filter goriva, katalizator, pa še nekaj. Nisem mehanik :D. Pozabil. Na koncu jih je en servis prišel več kot bi s svojo šparovno vožnjo prihranili goriva za celotno življenjsko dobo avta.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Nebomgabiksa ::

xda develope je izjavil:

Zdravo!
Oče kupuje avto do 8000€.
Pogoji so da je diesel, čimmanj kilometrov, čimnovejši ter da je limuzina.
Lp

Jaguar X-Type 2.2 D Classic -152-BREZ POLOGA 96x93€
diesel motor, 2198 ccm, 114 kW (155 KM)
Slovenski, 1. lastnik, l.2007, 121tkm
7.990 €

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

eric_cartman ::

Nebomgabiksa je izjavil:

xda develope je izjavil:

Zdravo!
Oče kupuje avto do 8000€.
Pogoji so da je diesel, čimmanj kilometrov, čimnovejši ter da je limuzina.
Lp

Jaguar X-Type 2.2 D Classic -152-BREZ POLOGA 96x93€
diesel motor, 2198 ccm, 114 kW (155 KM)
Slovenski, 1. lastnik, l.2007, 121tkm
7.990 €

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......


Notranjost pa iz leta '93. + zelo poceni vzdrževanje,...

ttommy ::

Invictus je izjavil:

Utk je izjavil:

[
Itak, do 70 na uro pa v motorju poteka obratna reakcija, nafta pa tece v rezervoar.

Pa še spotoma svizec zavije čokolado ...

Kolega je delal na servisu. Cel kup ljudi se je hvalilo kako jim dizli malo kurijo.

Dokler niso pri servisu plačali cel kup denarja, ker so jim saje zapacale filter goriva, katalizator, pa še nekaj. Nisem mehanik :D. Pozabil. Na koncu jih je en servis prišel več kot bi s svojo šparovno vožnjo prihranili goriva za celotno življenjsko dobo avta.


A to zaradi šparovne vožnje, ali zaradi tega ker so pač dizli?
Gamer

black ice ::

Saj je napisal.

Invictus ::

Zaradi šparovne vožnje in dizla. Saj bencinarji ne producirajo saj ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nebomgabiksa ::

eric_cartman je izjavil:

Nebomgabiksa je izjavil:

xda develope je izjavil:

Zdravo!
Oče kupuje avto do 8000€.
Pogoji so da je diesel, čimmanj kilometrov, čimnovejši ter da je limuzina.
Lp

Jaguar X-Type 2.2 D Classic
Notranjost pa iz leta '93. + zelo poceni vzdrževanje,...
pogojem pa zadost. OP pa do danes ni napisal kasnega vec ;)

sandmodnigga ::

xda develope je izjavil:

Zdravo!
Oče kupuje avto do 8000€.
Pogoji so da je diesel, čimmanj kilometrov, čimnovejši ter da je limuzina.
Lp

Ni problema. Za kakega tisočaka ti uredim poljubno število kilometrov. Vse od 0 pa tja do 900k. Na koncu dneva bo še vedno obstajal problem, da to ne bo reprezentativen podatek stanja vozila.

mailer ::

Dizla se več kot 2.0 po moje ne splača kupovat. Edin, ki bi bil zanimiv je zame Honda Accord a je mnogo dražji od 8k€. Za omenjeno vsoto glej dizle z 1.4 do nekje 1.6 motorjem. So pa to v večini primerov manjši avti tipa Polo, Yaris,... Glede kilometrov je škoda izgublajt besed, edini pomemben faktor pri oglasih je poštenje lastnika.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

MacGyver141 ::

hammock je izjavil:

Isti avto z 2,2 dizlom in 150 konji zre slab liter manj na dober dan, torej ni racunice. Obenem je tezji, ima slabso razporeditev mase in s tem bistveno slabse vozne lastnosti, ropota in smrdi. No go.


Tok tihega dizla so naredili, pa se zmer rečeš da ropota :(.
Šele ko na obratomer pogledaš, vidiš da je dizel :D.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

1600 kg težko kravo TDI 140 KM ga pod 6 niti jaz ne spravim, pa sem ta počasen na cesti. Morda bo z letnimi kaj drugače, v kar pa dvomim. Mokre ceste se sicer fajn poznajo, klanci tudi, but. 1,6 + lažja krava bi bilo OK, 2.0 je overkill v vseh pogledih.

Rok Woot ::

Jaz delam nekje 10k na leto, kupil se toyoto avensis in jo imam 15 let. Vecinoma delam dolge razdalje, bi bilo bolje da bi kupil bencinarja?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320456 (13890) sass628
»

Avto nižjega srednjega razreda (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8423828 (19735) dj_uro
»

Nov avto za 25k€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10616521 (11620) Buggy
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26141165 (31272) matobeli
»

Kateri avto do 2500€ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
46686200 (70343) AapocalypseE

Več podobnih tem