» »

Kleparska dela

Kleparska dela

sebavet ::

Lani avgusta sem kupil nov Toyota Rav4. Danes sem trčil v večji kovinski smetnjak in poškodoval sprednjo luč, blatnik, vrata... Avto je vozen. Zanima me ali moram popravilo opraviti na original Toyotinem servisu ali lahko popravilo pri naključnem kleparju, ki izda original račun za opravljena dela.

Isotropic ::

kasko?

sebavet ::

Ja mam kasko, problem je da mi na Toyota servisu ne dajo nadomestnega avta sosed avtoklepar pa ga da. Nujno rabim nadomestno vozilo...

aiko ::

Če ti sosed lahko da račun, pelji k njemu

sebavet ::

Mi lahko Toyota zaradi tega prekliče garancijo, namreč na področju blatnika na notranji strani, ki je tudi stisnjena potekajo cevi, kabli... To je bistvena stvar, ki me skrbi...

sajko ::

Tudi na Toyota servisu bi dobil nadomestno vozilo, le plačati ga moraš. Razen, če imaš kako asistenco, potem ti strošek lahko krije zavarovalnica (preberi splošne pogoje).

Kar se tiče garancije bo pa kdo drugi povedal.

šernk ::

garancijo ti seveda lahko prekličejo. razen če imajo pogodobo s tem avtokleparjem kjer misliš zadevo popravljat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sebavet ::

ja glede garancije se mi je kar zdelo....

čuhalev ::

Še to, nekatere zavarovalnice imajo vnaprej določene izvajalce popravil oziroma, ne moreš si zmisliti, sedaj bom pa zapeljal onemu, ker z njim nimajo pogodbe.

sebavet ::

Ja saj ta je pooblaščen za Triglav.

Utk ::

Imaš skoraj nov avto in kasko, zakaj hudiča bi kompliciral z neuradnimi servisi? Če je kakšna korist od uradnih, je v tem primeru.
Sosedu daj pa 20 evrov na dan za tist nadomestni avto pa bosta oba srečna, oz. ti ga naj da zavarovalnica, če imaš to zavarovano.

sebavet ::

Logično, ker se sosed bolj potrudi, kot original servis. Lastna izkušnja izpred petih let. Zato se ga poskušam izognit.

fikus_ ::

Če boš popravljal preko kaska, vprašaj, kateri serviserji so pooblaščeni s strani zavarovalnice in tam izbiraš. Če gre samo za plaharijo/plastiko, ti garancija ostane. Komplicirajo ti lahko zaradi prerjavitve, ampak to je zelo malo verjetno, da bo pleh prerjavel v garancijski dobi. Lahko pa pokasiraš denar od zavarovalnice in daš popravljat sosedu. V glavnem, pravi naslov za tvoja vprašanja je zavarovalnica!

Furbo ::

Morda si upravičen do nadomestnega vozila tudi preko svoje zavarovalne police, preveri.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Isotropic ::

to je itak stvar zavarovalnice, kje boš popravljal, in ne servisa.

mihec87 ::

Isotropic je izjavil:

to je itak stvar zavarovalnice, kje boš popravljal, in ne servisa.


Dokler ni v igri garancija..

sebavet ::

Ok, popravljat sem dal original servisu. 4 dni dobim avto iz avtomobilske asistence, nadaljnje 4 dni pa iz kaska. Ker ni zvit samo pleh ampak gre tudi za poškodbo nekaterih napeljav je vprašljiva garancija, če bi ga dal popravljat sosedu, ki je prav tako pooblaščeni klepar zavarovalnice. Kot je Mihec87 rekel: ob vprašanju garancije je klepar pomemben.

FTad ::

Si bom sposodil tole temo, da ne odpiram nove.

Torej toca mi je spredaj na havbi naredila nekaj vdolbin pred 4. tedni. Zanima me, ce te vdolbine tezje sanirati, ce mine dlje casa, ko je to povzrocila toca? Ali je naceloma vseeno, ce bi dal popraviti takoj naslednji dan ali pa cez pol leta?

Invictus ::

Vseeno, če ti ne začne rjaveti ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16844282 (10348) Mateja88
»

Zavarovalnica Sava - nadomestno vozilo

Oddelek: Na cesti
3814375 (12270) koyotee
»

Kasko, Sava Premium asistenca - nadomestno vozilo

Oddelek: Na cesti
54101 (3899) bambam20
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10631916 (29936) D3m
»

Ko ti avtohiše po toči nočejo popravljat avta...

Oddelek: Loža
204389 (3596) c00L3r

Več podobnih tem