» »

Ko ti avtohiše po toči nočejo popravljat avta...

Ko ti avtohiše po toči nočejo popravljat avta...

c00L3r ::

Imam sledeč problem. Avto (Seat Ibiza letnik 2005), ki je polno kasko zavarovan je stolkla toča. Potrebno je veliko kleparskih in ličarskih del in kar je najnujnejše menjava vetrobranskega steka. Zdaj pa je finta, da se na kleparske storitve čaka po več mesecev v MB, saj je zaradi toče poškodovanih več 1000 avtov predvsem v okolici Ptuja. Cenilec pa napiše samo 1 list za popravilo. Avtohiše pa nočejo jemat takih, ki bi zdaj radi meli zamenjano vetrobransko steklo, kasneje pa prišli na kleparske in ličarske storitve. Ker ne dobijo denarja za menjavo šipe takrat ko jo menjajo, ampak komaj takrat, ko zaključijo z celotnim delom. Kar pa bo komaj čez par mesecev ali celo drugo leto (odvisno kdaj prideš na vrsto). Bil sem pri treh avtohišah v MB in povsod so mi rekli, da če bom imel posebej za šipo papirje in posebej za kleparijo mi lahko naredijo šipo v par dneh, kleparijo pa čez par mesecev ali drugo leto. Če pa imam vse skupaj, pa naj grem raje "drugam". Seveda vsaka avtohiša našteje vse druge avtohiše kot "drugam". Danes večer sem klical Zavarovalnico Maribor (kjer pa na liniji delajo študentke ki mi ne morejo prav pomagat) in sem dobil telefonsko od CARGLASS saj oni za Zavarovalnico Maribor delajo menjave stekel. Tudi tja sem klical in mi je spet mlajša gospodična zatrdila, da bo posredovala moj problem naprej in dobim jutri odgovor ali je možno popravljat pri njih samo steklo, če gre za samo 1 zapisnik. Vendar sumim, da mi ne bodo mogli pomagat, saj imam spet vse na enem zapisniku. Aja, ko sem vprašal cenilca, če mi lahko naredi 2 zapisnika (ker sem slutil podobne težave), je rekel nekaj v stilu: "Ne, saj gre za 1 odškodninski primer. Vam bodo pri avtohiši zdaj menjali steklo, kasneje pa delali kleparijo." Fajn bi bilo, da bi mi še povedal, kje se nahaja ta "dobrosrčna" avtohiša. Ne bi pa rad šel k privat kleparju, saj imam zavarovano še nadomestno vozilo in je te stvari dosti lažje reševat preko avtohiš.

Ideje, predlogi? Katere avtohiše še jemljejo popravilo stekel in kleparijo kasneje? Meni sploh ne bi bil problem dat kar vse zdaj takoj popravljat, samo zaradi velike količine avtov to ne bo mogoče. NUJNO pa rabim novo vetrobransko, saj vedno bolj poka. Če ne bom drzgače rešil, bom mogel it do cenilca, pa tam malo povzdignit glas, ali kaj naj naredim?

hamax ::

Na parkiriscu vrzi kamen v sipo in poklici cenilca naj oceni skodo, ki ti jo je prizadel vandal :P
Tako bos imel en zapisnik samo za sipo :D

Pyr0Beast ::

A da bi založil nekaj denarja za šipo, katerega bi nato dobil nazaj nebi šlo ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zheegec ::

Na parkiriscu vrzi kamen v sipo in poklici cenilca naj oceni skodo, ki ti jo je prizadel vandal :P
Tako bos imel en zapisnik samo za sipo :D

Čista zmaga :)Sem skoraj umrl od smeha.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AngelOfDeath ::

Če imaš zavarovano nadomestno vozilo, lahko tega vzameš pri rent-a car ? malo povprašaj na zavarovalnico.
edit: Slovnica

#000000 ::

Ma ko jih jebe, nič zalagat, razlož kretenu od cenilca naj ti napiše 2 zapisnika, drugač bo pokal.

Zeberdee ::

Jaz bi stopil direktno do tvojega zastopnika, referenta in povedal primer. Drugače kasko uveljavljaš tu, in se seliš drugam. Poleg tega pa seliš tudi hišo in usa druga zavarovanja.

djordjevic ::

Ja, Zavarovalnica Maribor zna bit zakon. Dokler ne zagroziš z odvetnikom, so vsi lepo na ležerno.

solatko ::

Problem je samo v tem, da je škod veliko, da je zavarovalni pirmer en in da servisi ne morejo in nočejo financirat zneska za steklo in montažo nekaj mesecev. Lahko pa to narediš sam in na zavarovalnici zahtevaš delni poračun škodnega primera (na podlagi računa).

DimmniBurek ::

Na sovoznikovi strani razbij šipo in prijavi da ti jo je en stolkel ponoči na parkirišču.
Prej se malo pozanimaj kaj ti zajema kasko...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Go-ahead ::

Kolikor vem, ti je zavarovalnica na podlagi računa dolžna plačati škodo, torej če jim vnaprej prineseš račun za šipo in zatevaš plačilo in nakazilo direktno serviserju to morajo narediti.

Problem je v avto hišah, kjer imajo dela preveč in se strank izogibajo na raznorazne načine. Povej jim da so ti na zavarovalnici rekli da bodo račun menjave stekla plačali naprej in naj prenehajo s tako bedastimi izgovori.

Sploh pa umirite se malo z odgovori češ daj Serviserju, zastopniku, cenilcu po pi*ki,... Kmalu bo kdo predlagal da naj potegnem ven kalašnike in začnemo vseprek streljati in to zaradi malo večje toče????

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

apachee ::

Iz lastnih izkušenj ti povem tole: PRSTE STRAN OD ZAVAROVALNICE MARIBOR, pa bo vse lepo in prav. Aja pa tudi od Adriatica. Obe namreč še vedno delujo po staroveških metodah in država jim to dopušča (kar je žalost).

Od kar smo na Triglavu je vse OK. Ni idealno ampak vsaj funkcionira civilizirano.
You can't win without The Finn!

klemenSLO ::

Prepričan sem da se najde na vsaki zavarovalnico tako dobra kot slaba izkušnja. Adriatica ni več, je Adriatic Slovenica.
VEš da je več dela če je tok škode naenkrat pol bi va vsak se zmišljeval pa dal popravljat samo delno. Se pa strinjam da bi vsaj vetrobransko steklo morali zamenjati.

AndrejS ::

Vse zavarovalnice so pizde... ko poberejo denar se vsi fine delajo, ko pa treba izplačat pa za vsako malenkost komplicirajo.
Jaz sem moral po nesreči 3x hodit cenilcu, ker se gospodu ni dalo preklonit in natančno pogledat škodo. (zavarovalnica MB)

jernejl ::

Od kar smo na Triglavu je vse OK. Ni idealno ampak vsaj funkcionira civilizirano.

Jaz pa začuda poznam celo ljudi, ki so bili nezadovoljni pri Triglavu in so odšli drugam. Kdo bi si kaj takega mislil, kajne? Z vsako zavarovalnico imajo ljudje dobre in slabe izkušnje.

Sicer pa se nekateri obnašate, kot da je zavarovalnica kriva, če v delavnici potrebujejo pol leta za popravilo avtomobila.
Kolikor sem razbral iz prvotnega teksta, je zavarovalnica svoje delo že opravila - cenilec je že priznal vso škodo (tudi cenilci imajo gužvo v takih primerih) in jo bo zavarovalnica najbrž tudi poravnala servisu, ki bo avto popravil. Jasno, takrat ko bo delo opravljeno.

Kaj bi šele bilo, če bi cenilec naročil, da se oglasiš čez nekaj mesecev, ker imajo ogromno dela?

Bo treba poskusiti pri kakem malo bolj oddaljenem servisu, kjer ni take gneče.

OChack ::

Če imaš zavarovano nadomestno vozilo, lahko tega vzameš pri rent-a car ? malo povprašaj na zavarovalnico.

in dajo ti ga za 2 dni...tko je blo pr men s tem da sm biv 1 mesc brez vozila.
in kokr sm ličarja upraškov kako je z zavarvalncam je reku da najmn problema ma z triglav, pa generali in mislm da adriatic sta še vredu, ni treba vedno policijskega zapisnika met in ne komplicirajo, se da dogovorit, ostale še posebej mariborska pa pravi da se treba izogibat v velikem loku,ker komplicirajo in ne dajo denarja tako da ostajam na treh glavag,
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

#000000 ::

Kolikor vem, ti je zavarovalnica na podlagi računa dolžna plačati škodo, torej če jim vnaprej prineseš račun za šipo in zatevaš plačilo in nakazilo direktno serviserju to morajo narediti.

Problem je v avto hišah, kjer imajo dela preveč in se strank izogibajo na raznorazne načine. Povej jim da so ti na zavarovalnici rekli da bodo račun menjave stekla plačali naprej in naj prenehajo s tako bedastimi izgovori.

Sploh pa umirite se malo z odgovori češ daj Serviserju, zastopniku, cenilcu po pi*ki,... Kmalu bo kdo predlagal da naj potegnem ven kalašnike in začnemo vseprek streljati in to zaradi malo večje toče????


Glede talanja batin oz. bežnih groženj. Veš zavarovalniški agenti, cenilci ipd. imajo zelo debelo kožo, tko da če si preveč vljuden in miren boš čakal v nedogled ali pa zadevo (ponavad kako malenkost do 150€) plačal sam in škode sploh ne boš uveljavljal, ravno to pa jim je zgleda cilj.

WarpedGone ::

Pol me pa folk čudno gleda, ko rečem da mam samo obvezno zavarovanje.
Zbogom in hvala za vse ribe

kmetek ::

A ni smešno, ko vas Zavarovalnice scat peljejo, nihče ne grozi z inšpekcijo ali uradom za varstvo potrošnika. Ko pa vam kaj v računalniku crkne, pa vsi takoj v jok k Janši.

poweroff ::

Dobite si sposobnega osebnega zavarovalniškega agenta, pa bo. Ko sem jaz imel karambol sem ga poklical in mi je vse zrihtal.
sudo poweroff

c00L3r ::

Hvala vsem za odgovore. Danes sem ugotovil da je od sodelavca bratranec šef kleparske delavnice pri eni izmed avtohiš v MB. Sem se peljal tja, povedal koga poznam in je vse steklo kot po maslu... Šipo bodo menjali drug teden ali pa naslednji (odvisno kdaj dobijo novo). Kleparijo pa mi bodo delali najverjetneje 1x v naslednjih 2 mesecih. Če tega ne bi rešil tako kot sem pa bi najverjetneje šel do cenilca. Čeprav lahko tudi avtohiša prej zahteva denar od zavarovalnice za delno popravljeno vozilo (npr. šipa), samo je malo več birokracije, pa več dogovarjanja z zavarovalnico. Te pa se jim ne da to delat... najverjetneje zato ker tak majo dela še in še... V glavnem kot povsod drugje rabiš tudi tukaj veze. Žalostno ampak res :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841477 (7543) Mateja88
»

Menjava vetrobranskega stekla (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6837907 (5903) BCSman
»

Avto majhna škoda na parkirišču, cenilec pa komplicira (polica Triglav, LJ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5313252 (7060) LeQuack
»

Zavarovalnica Sava - nadomestno vozilo

Oddelek: Na cesti
3812971 (10866) koyotee
»

Zavarovalnica - kasko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6719096 (17575) fosil

Več podobnih tem