» »

Siri prihaja na Mac OS X

Siri prihaja na Mac OS X

Slo-Tech - Le vprašanje časa je bilo, kdaj bo Applova osebna pomočnica Siri z iOS prispela tudi na Mac OS X, še zlasti po integraciji Microsoftove Cortane v namizno verzijo Windows 10 (in celo v iOS in Android). Že lani je Siri prispela na pametne ure Apple Watch in na Apple TV. Očitno tudi na osebnih računalnikih ne bo več treba čakati prav dolgo, dotlej pa se bo treba zadovoljiti z Dictation.

Apple naj bi Siri vgradil že v naslednjo verzijo svojega namiznega operacijskega sistema, torej v OS X 10.12 (kodno ime Fuji), ki ima iziti jeseni, potem ko so jo več let testirali. Na Mac OS X bomo Siri našli v Menu Bar, kjer bo imela svojo ikono, podobno kot jo ima recimo Spotlight. Klik nanjo bo aktiviral glasovno komunikacijo s Siri, moč pa jo bo poklicati tudi z bližnjico na tipkovnici ali vzklikom Hey Siri. Siri bo znala iskati po spletu, zaganjati aplikacije, predvajati glasbo, preverjati vreme, urejat koledar ipd.

Siri bo največja novost v OS X 10.2. Ostale bodo manjše izboljšave in poliranje funkcij, skupno pa bo sprememb manj, kot jih je bilo v OS X Yosemitu.

56 komentarjev

«
1
2

martincek1 ::

Me veseli, da naj bi bila Siri največji nov feature na OSX in da bodo kvečjem spolirani obstoječ operacijski sistem. Bi bil čas, da leekne tudi kakšen podatek o novi šasiji Macbook Proja.

popster ::

sm ugotovu da obstaja tudi nekaj za open source fane:https://github.com/claritylab/lucida

stara mama ::

Seveda obstaja že kar nekaj teh pomočnikov, ampak mene po uporabnosti do zdaj ni prepričal še niti eden in niti siri ne - v bistvu je isti jajc kot vse ostalo.
Je hitrej naklofat po tipkovnici kar rabiš, kot pa palamudit računalniku kaj naj počne, pa lahko še celo sfali!

Power userji uporabljajo tipkovnico + shell,
povprečni uporabniki klikajo po ikonah,
siri in podobno pa tisti, ki jim je dolgčas.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Se pravi zdaj bodo dodali Siri, hroščatost OSX in počasnost pa ostaneta...
sudo poweroff

Meizu ::

Pocasnost?

Qushaak ::

Da. Počasnost in hroščatost. Prav je napisal.

martincek1 ::

Ne, zmotil se je :)

leiito ::

Apple spet premika meje možnega. Zadnje čase že komaj dohajamo vse updejte OS-ov, beta verzije prihajajo skoraj tedensko in z vsako mini revolucija.

In tudi ostali so se zgleda navzel dobrih manir, npr. Synology DSM 6.0 beta.

twom ::

Samo še izdelke naj začnejo prodajat, namesto polizdelkov. Mislim splošno, ne samo jabuk ali računalniške programe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

b4d ::

poweroff je izjavil:

Se pravi zdaj bodo dodali Siri, hroščatost OSX in počasnost pa ostaneta...

Bistvo je povzeto, temo lahko kar zaklenemo.

Apple naj da spet ceno za upgrade in zadevo naredi kot spada. Ze nekaj verzij dodajajo funkcionalnosti, ki so zame neuporabne. Vmes pa malo pokvarijo mission control, network manager ipd.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

Bambolo ::

Mogoče bi morali prej narediti, da bi bil Spotlight search polno funkcionalen v vseh državah in ne samo po nekaterih. Tudi hendlanje oken na namizju je po nepotrebnem zakomplicirano in pomanjkljivo.

dexterboy ::

Jabuk da ima polizdelke?
Fantje, a vam je slabo?
:))

(poskusi vključit iphone z outlook strežnikom zaradi službene elektronske pošte. šus u glavo, mona!)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Pithlit ::

stara mama je izjavil:

siri in podobno pa tisti, ki jim je dolgčas.

Pa tisti ki imajo roke zaposlene s čim drugim... in na ta način povečujejo produktivnost in optimizirajo procese...

...pa magari samo zato ker imajo roke do komolca v masi za čevape pa niso ziher a so dodal vse začimbe al ne.

"Hey Siri, I'm home!"
Life is as complicated as we make it...

kronik ::

dexterboy je izjavil:


(poskusi vključit iphone z outlook strežnikom zaradi službene elektronske pošte. šus u glavo, mona!)


Kot exchange admin ali user? Kot user sem porabil ene 15s.

MrNighthawk ::

A kdo sploh uporablja Siri, Cortano, Google Now,...? In zakaj jih kaj uporabljate?

Nekaj časa sem se trudil s Cortano in Google Now...pa ne vem no. Lažje in hitreje vtipkam kaj kot pa, da sprašujem, kdo je predsenik ZDA :)

          ::

MrNighthawk je izjavil:

A kdo sploh uporablja Siri, Cortano, Google Now,...? In zakaj jih kaj uporabljate?

Nekaj časa sem se trudil s Cortano in Google Now...pa ne vem no. Lažje in hitreje vtipkam kaj kot pa, da sprašujem, kdo je predsenik ZDA :)


Jaz si vse alarme, opomnike in podobno v telefonu nastavljam preko Siri.

Apple ::

MrNighthawk je izjavil:

A kdo sploh uporablja Siri, Cortano, Google Now,...? In zakaj jih kaj uporabljate?

Nekaj časa sem se trudil s Cortano in Google Now...pa ne vem no. Lažje in hitreje vtipkam kaj kot pa, da sprašujem, kdo je predsenik ZDA :)


aktivacija/deaktivacija alarma, dvig/spust rolet, aktiviranje ročnega/avtomatskega načina prižiganja/ugašanja luči, sprememba želene temperature v prostoru, odpiranj/zapiranje garažnih vrat, špilanje uspavank za otroke, kuhanje kave, prižiganje/ugašanje kaloriferja v kopalnicah, reset modema, etc.
LP, Apple

krneki0001 ::

MrNighthawk je izjavil:

A kdo sploh uporablja Siri, Cortano, Google Now,...? In zakaj jih kaj uporabljate?


Uporabljam Cortano v avtu. Klicanje je simpl. Poveš, koga naj pokliče in je rešeno. Ni treba niti telefona prijet v roke ali klikat po ekranu.
Pa recimo, sem v nekem selu in ne vem kam bi moral it, da bi prišel domov in med vožnjo rečem cortani "take me home", pa mi vklopi here drive in pokaže pot do doma.

Za take zadeve je uporabna.

MrNighthawk ::

Apple je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

A kdo sploh uporablja Siri, Cortano, Google Now,...? In zakaj jih kaj uporabljate?

Nekaj časa sem se trudil s Cortano in Google Now...pa ne vem no. Lažje in hitreje vtipkam kaj kot pa, da sprašujem, kdo je predsenik ZDA :)


aktivacija/deaktivacija alarma, dvig/spust rolet, aktiviranje ročnega/avtomatskega načina prižiganja/ugašanja luči, sprememba želene temperature v prostoru, odpiranj/zapiranje garažnih vrat, špilanje uspavank za otroke, kuhanje kave, prižiganje/ugašanje kaloriferja v kopalnicah, reset modema, etc.


In vse to dejansko uporabljaš ali samo naštevaš iz reklamnega oglasa? Dokler sem v najemniškem stanovanju bom rolete dvigal ročno...pa še hitrejšje ;)

krneki0001 je izjavil:



Uporabljam Cortano v avtu. Klicanje je simpl. Poveš, koga naj pokliče in je rešeno. Ni treba niti telefona prijet v roke ali klikat po ekranu.
Pa recimo, sem v nekem selu in ne vem kam bi moral it, da bi prišel domov in med vožnjo rečem cortani "take me home", pa mi vklopi here drive in pokaže pot do doma.

Za take zadeve je uporabna.


Ok za klicanje ja je koristno...dokler ne pokličeš "Štefka Gregorčič"

Nazadnje, ko sem googlu rekel take me home mi je odgovoril, da nima dovoljenja za to :))) ampak ja razumem namen. In v nekaterih primerih je takšna stvar koristna...ampak se mi zd, da včasih pretiravajo z možnostmi uporabe.

Kenpachi ::

Ja, ben, do "prave uporabe" je mnogo vmesnih korakov. Ne gre tech razvit cez noc.
Zaraki Kenpachi.

Apple ::

MrNighthawk je izjavil:

Apple je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

A kdo sploh uporablja Siri, Cortano, Google Now,...? In zakaj jih kaj uporabljate?

Nekaj časa sem se trudil s Cortano in Google Now...pa ne vem no. Lažje in hitreje vtipkam kaj kot pa, da sprašujem, kdo je predsenik ZDA :)


aktivacija/deaktivacija alarma, dvig/spust rolet, aktiviranje ročnega/avtomatskega načina prižiganja/ugašanja luči, sprememba želene temperature v prostoru, odpiranj/zapiranje garažnih vrat, špilanje uspavank za otroke, kuhanje kave, prižiganje/ugašanje kaloriferja v kopalnicah, reset modema, etc.


In vse to dejansko uporabljaš ali samo naštevaš iz reklamnega oglasa? Dokler sem v najemniškem stanovanju bom rolete dvigal ročno...pa še hitrejšje ;)

krneki0001 je izjavil:



Uporabljam Cortano v avtu. Klicanje je simpl. Poveš, koga naj pokliče in je rešeno. Ni treba niti telefona prijet v roke ali klikat po ekranu.
Pa recimo, sem v nekem selu in ne vem kam bi moral it, da bi prišel domov in med vožnjo rečem cortani "take me home", pa mi vklopi here drive in pokaže pot do doma.

Za take zadeve je uporabna.


Ok za klicanje ja je koristno...dokler ne pokličeš "Štefka Gregorčič"

Nazadnje, ko sem googlu rekel take me home mi je odgovoril, da nima dovoljenja za to :))) ampak ja razumem namen. In v nekaterih primerih je takšna stvar koristna...ampak se mi zd, da včasih pretiravajo z možnostmi uporabe.


Ni iz reklame, dejansko uporabljam... Nekatere več, nekatere manj...
LP, Apple

poweroff ::

martincek1 je izjavil:

Ne, zmotil se je :)

Nič se nisem zmotil. Upgrade Maverick kište na Yosemite in sedaj na el Capitan je bila čista katastrofa. OK, Kapitan je malce boljši (za odtenek). Še zmeraj pa je sranje precejšnje.

Mail App je pa čista katastrofa.

Pardon, ne govorim o eni kišti. Govorim o več kištah.
sudo poweroff

msjr ::

poweroff je izjavil:

Upgrade Maverick kište na Yosemite in sedaj na el Capitan je bila čista katastrofa. OK, Kapitan je malce boljši (za odtenek). Še zmeraj pa je sranje precejšnje.

Mail App je pa čista katastrofa.


Mail je res bolj žalosten kot prej, sicer dela na Kapitanu ok, samo močno pogrešam kolešček, ki bi mi povedal a še downloada ali ne. Pa včasih ne naredi highlighta folderja v katerega mečeš maile, kar je še malo bolj zoprno. Pa to, da mission control za začetek ne prikaže contenta ostalih desktopov (why apple?). Ampak hrošči? Zadnjič sem slučajno naletel na enga asusa, pa so mi win10 večkrat zmrznili kot imac in macbookpro skupaj. Sem pa slišal, da ga neke serije airov serjejo (svoje čase sem imel enega aira, še tisto belo varianto, ki se je neprestano sesuval, so še neki posti na slotechu, kjer besno rantam).

Nazaj na siri. Pri meni je na dopustu, kaj pa vem, moram enkrat kakšnega hipsterja malo povprašat, kako je zadovoljen s tetico, midva se ne razumeva preveč.

Apple ::

msjr je izjavil:

poweroff je izjavil:

Upgrade Maverick kište na Yosemite in sedaj na el Capitan je bila čista katastrofa. OK, Kapitan je malce boljši (za odtenek). Še zmeraj pa je sranje precejšnje.

Mail App je pa čista katastrofa.


Mail je res bolj žalosten kot prej, sicer dela na Kapitanu ok, samo močno pogrešam kolešček, ki bi mi povedal a še downloada ali ne. Pa včasih ne naredi highlighta folderja v katerega mečeš maile, kar je še malo bolj zoprno. Pa to, da mission control za začetek ne prikaže contenta ostalih desktopov (why apple?). Ampak hrošči? Zadnjič sem slučajno naletel na enga asusa, pa so mi win10 večkrat zmrznili kot imac in macbookpro skupaj. Sem pa slišal, da ga neke serije airov serjejo (svoje čase sem imel enega aira, še tisto belo varianto, ki se je neprestano sesuval, so še neki posti na slotechu, kjer besno rantam).

Nazaj na siri. Pri meni je na dopustu, kaj pa vem, moram enkrat kakšnega hipsterja malo povprašat, kako je zadovoljen s tetico, midva se ne razumeva preveč.


Siri je skozi n nadgradenj bolj pametna... Zdaj razume tudi angleščino s slovanskim naglasom :D.
Cca 4 leta nazaj sem moral ukazovati Siri v nemščini, če sem želel upravljati hišo.

Bel Air? A ni bil tisto samo MacBook (plastik fantastik)? Vsi Airi so bili že od nekdaj samo v silver barvi.
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

msjr ::

Apple je izjavil:

A ni bil tisto samo MacBook (plastik fantastik)? Vsi Airi so bili že od nekdaj samo v silver barvi.

True, MacBook je bil :D

roli ::

Se strinjam, da je zadnja leta postal Mac OS malo hroščat in počasen. Iz časov 10.5, ko sem jaz začel uporabljat Applovo mašinerijo (kar niti ni tako dolgo nazaj) se je z vsako različico premikalo na slabše. Da ne omenjam Xcode. Ta je sicer še vedno meni eden ljubših IDEjev in je nedavno dobil veliko novih stvari. Ampak tudi zelo, zelo veliko novih hroščev. Po drugi strani sem pa na premium Asusovem laptopu (ki košta toliko kot primerljiva Applova mašina) ob nadgradnji na Windows 10 bentil, da bolj nebi mogel. Marsikatera od njih še vedno ni urejena. Tako, da ni samo Apple kriv.

Kar se pa Siri tiče... meh. Google Now na svoji uri še uporabljam. Za nastavljanje alarmov in timerjev je stvar odlična. Pa mogoče za pogledat kako vreme. Ampak na uri. Na desktopu nekako ne vidim neke hude uporabne vrednosti.
http://www.r00li.com

Meizu ::

Saj se hkrati verjetno tudi zavedate, da os dandanes ni vec tako enostaven, kot windows 95?

roli ::

Meizu je izjavil:

Saj se hkrati verjetno tudi zavedate, da os dandanes ni vec tako enostaven, kot windows 95?

Seveda. Ampak Mac OS 10.5 katerega sem prej omenjal je izšel leta 2007. Njegov zadnji update pa leta 2009. Tudi njegovi nadgradnji (torej 10.6, izšel leta 2009 - takrat kot Windows 7) ni nič manjkalo. Tako, da stvar ni pretirano stara. Niso to časi Windows 95, ko ni imel sistem vgrajenega še nič. V tem času nekih hudih revolucionarnih stvari v operacijske sisteme niso začeli vgrajevati. Hell, tisti stari je imel s sabo še vso navlako za poganjanje prastarih Power PC aplikacij. Ampak kljub temu je deloval za uporabnika hitreje in se je manjkrat sesul. In to na starejši mašini.
http://www.r00li.com

sodnicaN ::

bv dokler ne bomo imeli dejanska aija in se bo lahko naučila tvojega jezika navad in ostalih stvari

in boš recimo lahko rekel 'ej,siri, daj mi loadat nov del game of thrones, odpiši na debilne maile in pokliči na servis od appla in jim jeb* mater če še niso popravili mojega inevemkaj'

Kenpachi ::

A da ti pove nazaj "Ha? Nisem tvoj suženj, ti debelo zavaljeno govno, nared si sam!"
Zaraki Kenpachi.

kronik ::

MAC OS nujno potrebuje konkreten rewrite kode ker trenutno je prepočasen. Sem naložil win10 in zadeva deluje s svetlobno hitrostjo, mac os je še samo za specialne taske zadaj...

poweroff ::

Primer Applovske gnilobe: http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p...

Rešitev? Bomo pač zipali datoteke v 21. stoletju!
sudo poweroff

          ::

poweroff je izjavil:

Primer Applovske gnilobe: http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p...

Rešitev? Bomo pač zipali datoteke v 21. stoletju!


A si te PDF datoteke kje validiral? Sam sem imel probleme z določenimi PDF-ji, ki se na nekaterih modelih tiskalnikov niso pravilno tiskali. Ko sem te PDFje preveril (za to obstaja nekaj online servisov), sem videl, da je vzrok v tem, da datoteka ne zadostuje vsem standardom. Ko smo to odpravili, je tiskanje delovalo tudi na problematičnih tiskalnikih.

poweroff ::

Datoteke so validirane, brez skrbi.

Point je, da datoteke v Linuxu čisto normalno prikaže in sprinta. Enako na telefonu.
sudo poweroff

b4d ::

Jaz lahko sluzbeni tiskalnik zabasem ce direkt iz Keynote tiskam :D Pade v en zanimiv error :P
b4d.sablun.org

leiito ::

Mail app je res rahitičen. Probi te Libre Office / Cute pdf generirane pdfje čez browser poslat, gmail. Pa tut sicer, če za kej, maš za pošiljanje fajlov maso nekih rešitev.

nejcek74 ::

Matthai, I feel you pain, samo nimas kaj. Ce te lahko potolazim, cez kake dve verziji OS X bo napaka verjetno popravljena in bo na vrsti kaj drugega.
Ali gre slucajno za pdf-e, ki jih tudi preview ne more odpreti? Kot so recimo tisti, v katerih imas polja za vnos - obrazce?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

aleksander10 ::

poweroff je izjavil:

Primer Applovske gnilobe: http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p...

Rešitev? Bomo pač zipali datoteke v 21. stoletju!


Dej ne pljuvaj, če ti nekdo na Jabuku poskuša pomagat.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

razerznak ::

sam mam ja iphonu izlopljeno siri, ne vidim potrebe po njej, na macu bo pa kar za sprobat,
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

leiito ::

Re: Siri, funkcija ni čist mim, k bo na Apple TV delal tudi v Slo, ma nek potencial, čeprou bo najbrž že prej 9.2 odpravu hipersenzibilnost trackpada na remotu.

Na telefonu ga pa že zdej uporablam za klice, ampak mam 6 in hey siri dela samo, ko se polni. Je kul funkcija, sploh ko maš polne roke ali pa če itak kličeš čez spikerphone, + navadt se morš.

poweroff ::

Torej, ne gre za PDFje z obrazci, pač pa čisto običajne text+slike PDFje velikosti < 200k.

Po Applu pa seveda ima pravico pljuvati. Dokler ga nisem začel resno uporabljati, sem imel o njem precej dobro mnenje. Zdaj pa vidim, da je zadeva podobno sr**e kot Windowsi. Kar me pa pri vsem skupaj moti je pa to, da Apple fanboyi napak ne priznavajo in skušajo osebno diskreditirati tiste, ki napake odkrijejo.

Pač, lepo kritično povej, da je zadeva pač sr**je, da konkurenca pač ni dosti boljša, in da je to to. Saj drugače je look&feel Appla super, nekatere stvari ima zelo dobro rešene (sploh kar se tiče securitya), ampak a je tolk težko priznat, da ga na določenih področjih Apple pač preprosto lomi??
sudo poweroff

leiito ::

To ni res, Matthai. Jaz sem "fanboy" Appla v smislu, da že dolgo uporabljam veliko njihovih izdelkov in sem zelo zadovoljen, veliko bolj kot sem bil z androidom in PCjem in enako izkušnjo imajo frendi in znanci, ki sem jih "prepričal", da probajo, čeprav je možno tudi, da mi nočejo povedat iskreno, ker sem jim svojo robo prejšnje generacije prodal zelo ugodno ali celo šenkal, ampak nikakor mi ni težko priznat, da je mail app pod kritiko, iTunes itak ne uporabljam, tudi iCloud ima še precej porodnih krčev, sploh v navezi z iBooks, ki je možna v beti 9.3. Tko da valjda ni vse 100%in super duper, ampak vse dela in dela hitro in zanesljivo, beta verzije so zelo dobre, vsaj za moje pojme, mogoče sta v zadnjem letu android in PC nardila korake od par svetlobnih let in sta zdej hitrejša, bolša, lepša, ampak meni je OK, sploh pa sistem briljira v kontekstu povezljivosti in povezovanja naprav, z Macbooka na iPad, z iPhona na Apple TV in vse druge permutacije.

roli ::

Zakaj pa preprosto ne uporabljate drugega mail appa, če vam vgrajeni ne ustreza? Saj jih je na voljo ogromno.
http://www.r00li.com

leiito ::

Na službenem uporabljam Outlook, ni glih, da bi se človek hvalil, sploh ker izven pisarne nimam dostopa do arhiva na serverju, privat pa gmail, ki ima za iOS sicer soliden app, za Mac je pa opcija mogoče Boxy, ampak ko je beta verzija Synology 6.0 prinesla Mail Plus, sem prešaltal nanj.

http://www.theverge.com/2015/12/19/1062...

Egidij88 ::

Zakaj nimaš arhiva še lokalno?

          ::

Matthai, ali si mogoče probal problematični pdf poslati preko npr. web interfejsa od gmaila ali kako drugače? Zanima me, če je napaka omejena na pošiljanje po mailu (Mail, Outlook) ali gre za sistemsko zadevo?

Kar pa se tiče Appla in njegovih izdelkov, pa jih precej časa nisem uporabljal, saj so mnenja o njih deljena in sem nekako bolj verjel tistim, ki jih grajajo. Potem pa sem dokaj nepričakovano (lahko bi se reklo proti svoji volji, he he) dobil MacBooka, čeprav nekaj let starega, zaradi katerega sem pošteno spremenil svoje mnenje. Do tedaj so moje izkušnje vključevale le Windows in cca. 6-7 mesecev katastrofe od Ubuntuja. OSX ima sicer svoje hibe, ampak overall je pa v vseh pogledih daleč spredaj, zato sem ga takoj posvojil ter ravno zaradi te izkušnje v Hoferjevi akciji kupil tudi Iphona, o katerem imam enako dobro mnenje.

poweroff ::

Sem, preko webmaila deluje brez problema. Tudi če zadevo skopiram preko SFTP na ciljni sistem deluje.

Jaz sicer moram reči, da mi Windowsi z vsako novo verzijo povzročajo večje težave pri uporabi. Ubuntu je pa top. Zlasti uporabniška izkušnja. Saj Mac je pa prvi pogled čisto OK, ampak ko pa od računalnika hočeš kaj več, se pa z Linuxom ne more primerjati. Edina resna prednost Maca je ta, da ima določene aplikacije res zelo kvalitetno narejene. Recimo Pages je super zadeva (če odmislimo dejstvo, da obstaja 20 verzij Pagesa in vsi formati niso kompatibilni med sabo), dela out of the box, ampak tukaj so potem težave združljivostjo. Jebiga, živimo pač v prevladi Windowsov in če ne znaš sodelovati z Winsi je to slabost.

Kakorkoli - tako butastih napak, kot sem jih našel na Macu v ostalih sistemih ni.

Recimo zadnjič v Mail app ni piskal zvok za dohodna sporočila. Rešitev? Iz Apple forumov (!) - v nastavitvah onemogočiš dohodni zvok, ugasneš Mail in ga spet omogočiš. Potem dela.

Mislim, WTF... in tega je še precej.
sudo poweroff

b4d ::

poweroff je izjavil:

Pač, lepo kritično povej, da je zadeva pač sr**je, da konkurenca pač ni dosti boljša, in da je to to. Saj drugače je look&feel Appla super, nekatere stvari ima zelo dobro rešene (sploh kar se tiče securitya), ampak a je tolk težko priznat, da ga na določenih področjih Apple pač preprosto lomi??


Lahko zakljucimo, to je to, lepo uporabljajmo manjse zlo pa je :)
b4d.sablun.org

          ::

poweroff je izjavil:

Ubuntu je pa top. Zlasti uporabniška izkušnja.


Sedaj vidim v katerm grmu tiči zajec, oz. bolje rečeno, v katerem grmu tiči trol.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čez dober teden prihaja macOS Sierra

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4214648 (11566) matijadmin
»

Applove novosti na WWDC: macOS Sierra, iOS 10, watchOS 3

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2911951 (9488) hojnikb
»

Applove novosti: iOS 9, OS X El Capitan, Apple Music, watchOS 2, Apple Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037997 (33504) m0LN4r
»

Novi iPadi, iMaci, OS X Yosemite bržčas v četrtek

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
86617 (5624) Nummy
»

Applova predstavitev - povzetki prodajnih statistik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7922075 (19343) pleomax

Več podobnih tem