» »

Letne gume 2016

Letne gume 2016

SuperVeloce ::

oni ze mislijo tako ocitno. imam letak v roki. sport contact 6 v 225-45-r17... dunno
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

eko_2k4 ::

Ali kdo pozna gume Sumitomo BC100?

Na internetu ni veliko informacij o tej gumi, profil pa je na videz enak kot pri starejšem Falken ZE912, cena pa je od Sumitomota precej nižja. (Falken je sicer znamka od Sumitoma).

Heisenberg ::

eko_2k4 je izjavil:

Ali kdo pozna gume Sumitomo BC100?

Na internetu ni veliko informacij o tej gumi, profil pa je na videz enak kot pri starejšem Falken ZE912, cena pa je od Sumitomota precej nižja. (Falken je sicer znamka od Sumitoma).

Če že kupuješ manj znane znamke, priporočam Landsail! Poglej zgoraj je link, da so na testu premagale Michelin

boolsheat ::

A velikost koles vpliva na porabo?

Tilen ::

Seveda.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gaius ::

Se splača vzet nove Continental premium contact 6 ali je tudi petka vredu?
Še to poletje mi bo zdržal profil potem bo treba menjat na jesen.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Co...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gaius ()

boolsheat ::

Tilen je izjavil:

Seveda.


Dobro, to mi je kar jasno, bolj me zanima, menjava iz železnih r15 na npr. alu r16. Bistvene razlike najbrž ni?

perci ::

Ne.

l0g1t3ch ::

Letne gume še četrto sezono na avto, yay or nay ?
Lani so se po mojem občutku še vedno peljale super, profila je še dovolj in tudi sam vulkanizer mi pravi, da jih bi bilo škoda že letos zavrečt. Gre pa za Michelin Primacy 3, kupljene in vožene od pomladi 2014, naredim pa nekje 10k km na sezono.

perci ::

če je filing dober, vozi. Mal sprobaj na mokrem, pa v kakem krožnem.

Gaius ::

Se letna guma več obrablja, če jo voziš tudi čez zimo? Sem namreč s primorskega konca in ni nekih pretirano nizkih temperatur tukaj. Vem, da rata z mrazom bolj trda in slabše prime cesto, a me zanima, če se kaj bolj obrablja čez zimo oz. če ji vožnja v nižjih temperaturah kakorkoli škodi.

Unknown_001 ::

Gaius je izjavil:

Se letna guma več obrablja, če jo voziš tudi čez zimo? Sem namreč s primorskega konca in ni nekih pretirano nizkih temperatur tukaj. Vem, da rata z mrazom bolj trda in slabše prime cesto, a me zanima, če se kaj bolj obrablja čez zimo oz. če ji vožnja v nižjih temperaturah kakorkoli škodi.


Načelno ne. Je pa to zelo značilno za zimsko gumo poleti. Da si boš lažje predstavljal analogija iz šolskih klopi. Imaš trdo in mehko radirko. Katero boš prej prežulil in katera bolje grabi? Logično premehka radirka spet ni dobra prav tako ne pretrda. Najbolje je vedno nekaj vmes.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Gaius ::

Kaj pa Michelin Crossclimate? Bi bla ta za primorkso boljša?

hojnikb ::

zmontiral premiumcontact5, pa da vidimo kako se obnesejo :D
#brezpodpisa

Gaius ::

Jst sm sicer kupil že par kompletov gum na mimovrste. Še vsakič sm dobil veliko ceneje kot pri vulkanizerjih.

MaterVola ::

https://www.mimovrste.com/letne-avtomob...

Najbližji vulkanizer ima enako ceno.

Gaius ::

Na našem koncu pa ni tako. Z nakupom na mimovrste eem pri vsakem nakupu dejansko prišparal za eno celo gumo.

šernk ::

Gaius je izjavil:

Kaj pa Michelin Crossclimate? Bi bla ta za primorkso boljša?


kolkkrat letno imaš sneg? imaš na tipični poti kakšen večji klanec?

če je odgovor na prvo 2x, in na drugo ne, vzemi letne pa si v snegu malce bolj previden in je. če hočeš bit siguren vzami uniroyal rainsport, zaradi profila, ki se odlično obnese v dežju je guma potem tudi v snegu precej boljša. pri 10k km letno, tudi malenkost večja obraba ne bi smela bit kritična.


crossclimate bo letno premagala samo v snegu, v vseh ostalih razmerah bo pa precej slabša, tako da se teh gum izogni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

FTad ::

Gledam te gume za letosnjo sezono:


Continental PremiumContact 6 235/45R17 97Y XL FR
https://www.mimovrste.com/letne-avtomob...

kaksno mnenje?

Tilen ::

http://www.gumax.si/index.php/default/c...

Tukaj imaš še ceneje. Uporabi kodo "zvestoba je lepa" in boš pridobil še 10 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

FTad ::

Hvala Tilen! :)

perci ::

Kaj pa je sploh razlika med premium contact 5 in 6?

Machete ::

Evo jaz sem danes plačal GOODYEAR 225/45R17 91Y EAG F1 ASY 3 FP
GY že dolgo nisem imel in gotovo ne morem falit..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

al1976 ::

Imel komplet GY EAG F1 dimenzije 235/45/17 in jo lahko samo pohvalim, odlična pnevmatika. Na suhem je po moje precej nad povprečjem, na mokrem pa tudi ni slaba.

Dimnik ::

al1976 je izjavil:

Imel komplet GY EAG F1 dimenzije 235/45/17 in jo lahko samo pohvalim, odlična pnevmatika. Na suhem je po moje precej nad povprečjem, na mokrem pa tudi ni slaba.


Povej še katero? Asymetric1, asymetric2, asymetric3??? Niso vse enake...

Heavy ::

Se splača sedaj na poletje nabavit zimske gume za drugo sezono? Trgovci kaj znižajo cene?
#TeamFelix

al1976 ::

Dimnik je izjavil:

al1976 je izjavil:

Imel komplet GY EAG F1 dimenzije 235/45/17 in jo lahko samo pohvalim, odlična pnevmatika. Na suhem je po moje precej nad povprečjem, na mokrem pa tudi ni slaba.


Povej še katero? Asymetric1, asymetric2, asymetric3??? Niso vse enake...


2ka.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goody...

GrimReaper ::

Machete je izjavil:

Evo jaz sem danes plačal GOODYEAR 225/45R17 91Y EAG F1 ASY 3 FP
GY že dolgo nisem imel in gotovo ne morem falit..

Imam enake, samo 215/45/17, celo leto brez ene pritožbe, praktično perfektna guma.
Potem je sicer še Dunlop SportMaxx RT 2, ampak sam te ne bi vzel že zato, ker je bila enka katastrofalna v dežju. Ceno imata pa obe top.
Conti SportContact 6 imaš pa samo 19"+. 5-ka je na Tyre Reviews precej slabša, plus obe imata veliko obrabo.

Heavy je izjavil:

Se splača sedaj na poletje nabavit zimske gume za drugo sezono? Trgovci kaj znižajo cene?

Ne verjamem, tiste, ki so bile prej 140EUR, so tudi sedaj, Hankook, katere sem sam dobil poceni, pa Gumax trenutno sploh nima.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

perci ::

Za mojo dimenzijo 215/50/17 je samo Efficient Grip na voljo. Ne vem kak rang je ta guma napram Eagle 1.

Pri Conti mi pa itak nič ni jasno. Premium contact 5, 6. Sportcontact ne vem kolk že...skratka, kaj je za kej primerno - nimam pojma.

Pomojem bom šel k vulkanizerju in rekel, naj neki normalnega gor vrže.

Tilen ::

SportContact so višjega ranga in mehkejše - se bolj obrabijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

perci ::

Kaj pa številke?

Aston_11 ::

Gaius je izjavil:

Na našem koncu pa ni tako. Z nakupom na mimovrste eem pri vsakem nakupu dejansko prišparal za eno celo gumo.

Jaz pa bi pušnil za ceno montaže in še par eur na komad, če ne bi vzel pri lokalcu.

Tilen ::

perci je izjavil:

Kaj pa številke?


Približno 15.000 kilometrov na pogonsko kolo in jih več ni. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

perci ::

Nene :). Nisva se razumela :). Kaj predstavljao številke ob modelu gum. Npr. premium contact 5 ali 6?

Tilen ::

Serijo. Najnovejša in najbolj dodelana je 6.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

FTad ::

Tilen je izjavil:

http://www.gumax.si/index.php/default/c...

Tukaj imaš še ceneje. Uporabi kodo "zvestoba je lepa" in boš pridobil še 10 EUR.


Koda je bila "zvestobajelepa". Sem jih ravno vceraj narocil. Pridejo res najceneje za 4 komade (396€). Se enkrat hvala :)

FTad ::

Od enega vulkanizerja sem slisal, da je dobro, da je bila guma vsaj pol leta prej shranjena v skladiscu od dneva izdelave, ces, da se naj bi sveze izdelane veliko hitreje obrabile. Torej, kot da bi pustil zrezek ulezati za x dni...

A kdo ve, ce to drzi?

energetik ::

Jaz bi rekel temu bulšit. Guma dobi svoje končne lastnosti v procesu vulkanizacije.
Nato se samo še stara.

FTad ::

Potem bi rekel, da se je na tak nacin zelel znebiti stare zaloge starejsih gum...?

Tilen ::

Obraba ni nič slabega, če guma opravlja svoje delo. Sem bolj vesel, če me obdrži na cesti in se obrabi, kot da ima profil in me odnese.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

perci ::

FTad je izjavil:

Od enega vulkanizerja sem slisal, da je dobro, da je bila guma vsaj pol leta prej shranjena v skladiscu od dneva izdelave, ces, da se naj bi sveze izdelane veliko hitreje obrabile. Torej, kot da bi pustil zrezek ulezati za x dni...

A kdo ve, ce to drzi?

Še bolj jo je pustiti enih 5 let v uležavanju. Potem je obraba še bistveno manjša :).

FTad ::

Koliko k kilometrov povprecno naredite z enim paketom gum, preden jih zamenjate? Jaz sem z novim paketom zimskih gum v zimski sezoni naredil 10k km, pa me zanima priblizno, za koliko sezon bi se bile (ob predpostavki, da je 85% km narejenih na AC pri normalni voznji).

Tilen ::

Jaz jih ponavadi zamenjam zaradi starosti, ne zaradi kilometrov. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

energetik ::

Tudi jaz, menjam jih ponavadi po 5 sezonah (~25 Mm) s vsaj še 6mm profila...
Letne pa menjam že na 4 leta, ker postanejo zaendrek na mokri cesti.

jero_no1 ::

FTad je izjavil:

Koliko k kilometrov povprecno naredite z enim paketom gum, preden jih zamenjate? Jaz sem z novim paketom zimskih gum v zimski sezoni naredil 10k km, pa me zanima priblizno, za koliko sezon bi se bile (ob predpostavki, da je 85% km narejenih na AC pri normalni voznji).


Za 2 zimi bodo sigurno še. Če bo toliko snega kot letos, potem bodo pogojno dobre tudi še za 4. sezono.

FTad ::

jero_no1 je izjavil:

FTad je izjavil:

Koliko k kilometrov povprecno naredite z enim paketom gum, preden jih zamenjate? Jaz sem z novim paketom zimskih gum v zimski sezoni naredil 10k km, pa me zanima priblizno, za koliko sezon bi se bile (ob predpostavki, da je 85% km narejenih na AC pri normalni voznji).


Za 2 zimi bodo sigurno še. Če bo toliko snega kot letos, potem bodo pogojno dobre tudi še za 4. sezono.


Hvala za info. Morda bi bile potem za 4. sezono, ali pa vsaj 3. sezono + poleti?

Han ::

Ravno prešel s CrossClimate na PremiumContact 5 - groza! PC5 je občutno bolj trda in glasna. Glede na specifikacije je boljša EfficientGrip Performance.

RejZoR ::

Vidim, da je zunaj že PremiumContact 6, samo še ni bila vključena v ADAC-ov test. Zdej sem pa v dilemi al it s PC5, ki je ocenjena dobro ali PC6, ki je novejša ampak nimam pojma kako se primerja s 5...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FTad ::

Han je izjavil:

Ravno prešel s CrossClimate na PremiumContact 5 - groza! PC5 je občutno bolj trda in glasna. Glede na specifikacije je boljša EfficientGrip Performance.


To je verjetno zato, ker si bil do sedaj navajen na CC...povej kako se ti bo zdelo cez 1-2 tedna ;)

Tilen ::

RejZoR je izjavil:

Vidim, da je zunaj že PremiumContact 6, samo še ni bila vključena v ADAC-ov test. Zdej sem pa v dilemi al it s PC5, ki je ocenjena dobro ali PC6, ki je novejša ampak nimam pojma kako se primerja s 5...


http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Conti...
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Conti...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719030 (3929) Morison
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712824 (10474) matobeli
»

Nove gume: kaj izbrati, oziroma je še kje ceneje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13541458 (26793) beta1
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297267 (69680) gruntfürmich
»

letne gume - kombinacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15148982 (38781) theBill

Več podobnih tem