» »

Letne gume 2016

Letne gume 2016

Tilen ::

http://www.gumax.si/index.php/default/d...

Uporabi še kodo "zvestobajelepa" in dobiš eno za 174,83 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

harmony ::

Kupujem samo v DE ali AT. Ne v Sloveniji. Tako, da zal odpade.

Tilen ::

Ne razumem? Tam se nahajaš, ali kako? Gumax je uradni uvoznik za Slovenijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

harmony ::

Tilen je izjavil:

Ne razumem? Tam se nahajaš, ali kako? Gumax je uradni uvoznik za Slovenijo.

Ja.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dajarra ::

Če je kdo kaj bolj na tekočem glede pnevmatik.

Kakšno proporočilo za Seat Ibizo?
Tale model:
http://www.carbuyer.co.uk/reviews/seat/...

Srednji razred gum.
Avto ne gre ne vem kako, 70 konjev. Rad bi, da je siguren na mokrem pa da bodo zdržale par sezon.

Hvala

Trupl0 ::

pravkar naročil Goodyearke Efficient Grip 195/65R15 91H na gumaxu.
Koda zvestobajelepa še vedno deluje.
komplet plačal 8€ manj kot na mimovrste, ki je imel tudi najnižjo ceno na spletu.

Odločal se med continental ampak, ker so šestice samo od 16" dalje sem potem raje vzel Goodyear.
If you are going through Hell, keep going !

D3m ::

Trupl0 je izjavil:

pravkar naročil Goodyearke Efficient Grip 195/65R15 91H na gumaxu.
Koda zvestobajelepa še vedno deluje.
komplet plačal 8€ manj kot na mimovrste, ki je imel tudi najnižjo ceno na spletu.

Odločal se med continental ampak, ker so šestice samo od 16" dalje sem potem raje vzel Goodyear.


Sem misli, da bo več.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dajarra ::

Kaj sploh vzeti v obzir pri nakupu gum?
Če mi lahko kdo pomaga pri zgornjem vprašanju..

Hvala

High5 ::

Na prejšnji strani je nekdo omenil da dobiš letnik izdelave 2016... Za info: Goodyear efficient grip performance, ki sem jih dobil pred dnevi z mimovrste imajo DOT 0517, made in France. Čist frišne torej.

Vozim jih pa seveda še ne.

jero_no1 ::

Dajarra je izjavil:

Kaj sploh vzeti v obzir pri nakupu gum?
Če mi lahko kdo pomaga pri zgornjem vprašanju..

Hvala


Tole bi po moje kar zadoščalo - Uniroyal. Če s ene motim, imaš tole domenzijo, ki sem jo prlimal.

Tilen ::

Mislim, da bo Hofer s ponudbo zadnje serije Continentalovih pnevmatik absolutni zmagovalec. Ne hitite. V zadnjem katalogu obljubljajo akcijo s 16.3.2016.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dajarra ::

jero_no1 je izjavil:

Dajarra je izjavil:

Kaj sploh vzeti v obzir pri nakupu gum?
Če mi lahko kdo pomaga pri zgornjem vprašanju..

Hvala


Tole bi po moje kar zadoščalo - Uniroyal. Če s ene motim, imaš tole domenzijo, ki sem jo prlimal.


Hvala. Dimenzijo imam 175/70/R14

Zmagovalci lanskih testov:
Continental PremiumContact5 in pa recimo Goodyear Efficient Grip performance ne najdem v "mojih dimenzijah".
Ni vseh gum v vseh dimenzijah?

N0t0ri0us ::

iščem ene bolj športne pnevmatike. Trenutno imam bridgestone potenza re002, ampak so glasne za znoret in jih bom zamenjal. Se obnesejo super ampak me hrup zelo moti, sploh ko zamenjam zimske in letne gume se to ogromno pozna.

Iščem tam nekje do 60€ dimenzijo 205/55 r16. Obraba ni problem, ker ne delam veliko km, glavno da se drži

Imate kak predlog?

Tilen ::

 2017

2017

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RedDrake ::

Sem upal, da bo letošnji test vključeval tudi kakšno bolj "športno" dimenzijo.

Morda ima kdo kak dober predlog za 235/45/17 94W (ali Y), za avto, ki dela poleti max kakšnih 2000 km.
Važen je samo grip na suhi podlagi, vse drugo nima veze. Budget v glavi imam tam nekje do 70-80 EUR/kos.

xda develope ::

N0t0ri0us je izjavil:

iščem ene bolj športne pnevmatike. Trenutno imam bridgestone potenza re002, ampak so glasne za znoret in jih bom zamenjal. Se obnesejo super ampak me hrup zelo moti, sploh ko zamenjam zimske in letne gume se to ogromno pozna.

Iščem tam nekje do 60€ dimenzijo 205/55 r16. Obraba ni problem, ker ne delam veliko km, glavno da se drži

Imate kak predlog?

Danes sem na gumaxu videl uniroyal rainsport 3 za60€. Potem je pa se koda zvestobajelepa in dobis stiri za 227.55€

Tilen ::

RedDrake je izjavil:

Sem upal, da bo letošnji test vključeval tudi kakšno bolj "športno" dimenzijo.

Morda ima kdo kak dober predlog za 235/45/17 94W (ali Y), za avto, ki dela poleti max kakšnih 2000 km.
Važen je samo grip na suhi podlagi, vse drugo nima veze. Budget v glavi imam tam nekje do 70-80 EUR/kos.


Tole.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kuvanasarma ::

Živjo,

Letos kupujem za večji avto, rabim 17", torej na izbiro po "nabavnih" cenah dobim sledeče pnevmatike
Sava Intensa UHP 2 95Y XL FP-->najcenejša, dobrih 70€
Goodyear EffiGrip Performance 95W-->najdražja, skoraj 115€
Fulda SportControl 2 95Y XL FP cca.93€
Nokian Z LINE 95W-->cca 100€/kos

Zanima me ali se splača dajat mnogo več denarja za GY, Nokian ali Fuldo, ter ali bo Savina gume kul? Avto je P5008, tako da neke res hudo športne vožnje ni :)

Heisenberg ::

Je že kdo kdaj vozil gume LANDSAIL LS588 UHP ???
So malce težje za dobiti pri nas, ampak so neverjetno poceni in imajo kar dobre ocene na testnih straneh.

jero_no1 ::

Dajarra je izjavil:


Hvala. Dimenzijo imam 175/70/R14

Zmagovalci lanskih testov:
Continental PremiumContact5 in pa recimo Goodyear Efficient Grip performance ne najdem v "mojih dimenzijah".
Ni vseh gum v vseh dimenzijah?


Naštete gume so očitno res samo v večjih dimenzijah. Verjetno so v tej dimenziji primerljive Goodyear efficientgrip compact in Continental ecocontact 5.
Poglej recimo še tukaj - Vulkanizerstvo Furlan

v8v8 ::

Mene tudi zanimajo te gume landsail ce ma kdo kakšne izkušnje?

šernk ::

RedDrake je izjavil:

Sem upal, da bo letošnji test vključeval tudi kakšno bolj "športno" dimenzijo.

Morda ima kdo kak dober predlog za 235/45/17 94W (ali Y), za avto, ki dela poleti max kakšnih 2000 km.
Važen je samo grip na suhi podlagi, vse drugo nima veze. Budget v glavi imam tam nekje do 70-80 EUR/kos.


za 80 eur z gripom v suhem boš trpel na mokrem konkretno. Oz sploh ne boš dobil gume, ki bo imela grip na suhem. Priporočam pa uniroyal ali nexen N'fera SU4. Prva je boljša v mokrem, druga v suhem.
https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev...

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev...

najbolj popularna nexen N8000 v SLO je za v smeti proti SU4. ampak ker se je nekdo odločil da so nexen gume top p/p sedaj vsi hvalijo N8000, čeprav nima v zvezi z N'fera gumo nič.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tilen ::

Jaz bi sedaj v vsakem primeru počakal, ker bo Hofer zaradi ogromnega naročila zagotovo dobil precej dobro ceno za Continental.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

karafeka ::

Samo da ne bo potem na voljo samo en komad na prodajalno, tako kot za kake tehnične stvari.

Tilen ::

Verjetno boš samo povedal kakšno dimenzijo rabiš, plačal in potem bodo oni to dostavili iz centralnega skladišča, ker oglašujejo dostavo do vrat po vsej Sloveniji.

Continental - Hofer - 16.3.2017 (prva stran)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Heisenberg ::

v8v8 je izjavil:

Mene tudi zanimajo te gume landsail ce ma kdo kakšne izkušnje?


Sam jih bom verjetno nabavil zase.
Sem raziskal vse možno na netu in najbolj izpostavljam to:


Landsail beats Michelin – surprise result in Finnish tyre test

TEST / MNENJA

The Player ::

(se opravičujem, sem pisal v napačno temo kako lahko izbrišem ta post?)

Mogoče kdo ve, sedaj ko se bo začela poletna sezona, ali bodo imeli kakšne akcije za zimske pnevmatike?

Zgodovina sprememb…

luxxx7 ::

Napišite malo cene gum zraven svojih dimenzij...

Miha 333 ::

Tilen je izjavil:

Verjetno boš samo povedal kakšno dimenzijo rabiš, plačal in potem bodo oni to dostavili iz centralnega skladišča, ker oglašujejo dostavo do vrat po vsej Sloveniji.

Continental - Hofer - 16.3.2017 (prva stran)

Cene enake kot pri najcenejših spletnih trgovcih, imajo pa samo Continental in še to samo ene 5 najpogostehših dimenzij. PremiumContact 5 205/55/16 je 70 €.

mojca ::

Mi zna kdo povedati, koliko je dejansko razlike med gumo tipa T in H? Bo guma tipa H zdržala kakšno sezono dlje? Razlika v ceni je 13 EUR na kos oz. 52 EUR za celoten set gum (Continental PremiumContact 5 T stane 52, H pa 65 EUR).

Gre za Opel Corso 1.4, ki gre le redko preko 110 km/h in nikoli preko 140 km/h.

luxxx7 ::

Ne, zaradi višjega hitrostnega razreda ne bo več zdržala.

Miha 333 ::

mojca je izjavil:

Mi zna kdo povedati, koliko je dejansko razlike med gumo tipa T in H? Bo guma tipa H zdržala kakšno sezono dlje? Razlika v ceni je 13 EUR na kos oz. 52 EUR za celoten set gum (Continental PremiumContact 5 T stane 52, H pa 65 EUR).

Gre za Opel Corso 1.4, ki gre le redko preko 110 km/h in nikoli preko 140 km/h.

Letne morajo biti najmanj takega hitrostnega razreda kot je napisano v homologaciji. Samo pri zimskih velja izjema.

mojca ::

Sprašujem zato, ker me vsi prepričujejo, naj kupim H. Homologacije ne najdem, ampak po več indicih sumim, da je zahtevan razred T. Torej: ob predpostavki, da homologacija zahteva razred T (in da za svojo dozo adrenalina ne potrebuješ ceste oz. da voziš precej penzionistično), me zanima, ali obstaja kakršenkoli razlog, da bi raje kupil gumo razreda H. Ali se bo pri 50 oz. 90 km/h v primeru nesreče, spolzke ceste, ... guma kaj bolje obnesla? Bolje prijela? Zdržala dlje?

GrimReaper ::

Na vse je odgovor ne. Mene bi s T gumo edino skrbelo se vozit 200km/h, ampak če je vse prav, ne bi smel obstajat avto, ki ima v homologaciji T in ima končno hitrost več kot 180-185km/h.
Za hitrosti do 110km/h je pa vsaka guma dobra, v bistvu če ne greš nikol na AC, hitrostni indeks ni pomemben.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

rosomah ::

malo off topic..... kumho wintercraft wp71 .. 215/55r17 98v ... zlo dobra guma.....je pa res, da je avto 4x4.....

Dajarra ::

Kaksna preverjena tuja stran, od koder se dajo dobiti cenej gume?

Tilen ::

Kdo ti bo pa plačal poštnino? Si v tujini?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dajarra ::

V Sloveniji.
Saj sem našel nekaj strani,kjer so gume 10% strani, pa vseeno ne vem katere so preverjene itd.

Tilen ::

Ne vem, zakaj bi naročal iz tujine, ker sta npr. Gumax in Mimovrste zagotovo preverjena prodajalca.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

šernk ::

liderpnevmatik.si dobil brez problemov. Imajo tudi možnost da ti jih dostavijo do določenih vulkanizerju. Pridejo pa iz nizozemske gume, zato je treba nanje počakat 3-5dni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mirkuma ::

 Hofer cene

Hofer cene

za Continetalke niso nič kaj ugodne (drugje se jih dobi po ugodnejši ceni, tudi pri vulkanizerju).
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

Tilen ::

Kateri vulkanizer ima cenejše po ceniku?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Longinus ::

Jaz sem dobil pri vulkanizerju nove continentalke premiumcontact 6,dimenzije 225 45 17, plus montaza in centriranje
za nizjo ceno na gumo kot jo ima hofer.
Tak da rajsi narocite pri kakem vulkanizerju,bo ceneje
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

Tilen ::

Hofer sploh ne prodaja PremiumContact 6, 225 45 17. Najprej se nauči primerjati enake produkte.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mirkuma ::

Tilen je izjavil:

Kateri vulkanizer ima cenejše po ceniku?

Vulkanizerstvo Špica, Vulkanizerstvo Lašič (pri obeh za gotovinsko plačilo), tudi Mimovrste itd...
Saj z dostavo je cena dobra pri Hoferju, ni pa nujno najugodnejša.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

FTad ::

Longinus je izjavil:

Jaz sem dobil pri vulkanizerju nove continentalke premiumcontact 6,dimenzije 225 45 17, plus montaza in centriranje
za nizjo ceno na gumo kot jo ima hofer.
Tak da rajsi narocite pri kakem vulkanizerju,bo ceneje


Ja in koliko si plačal potem zanje?

Longinus ::

na gumo 93 evrov
lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

šernk ::

govora je o sportcontact6...ti pa prodajaš za 93eur po gumi premiumcontact6.

eno je guma, ki je konkurenca pirelli P zero, michelinu pilotsport4, drugo je guma ki je konkurenca pirelli Pzeronero itd...
ja cena gum je skoraj identična med temi ponavadi +15%/guma, s tem da se športne gume za razred bolj obrabljajo in tako cena na km pri njih izjemno naraste.

poleg tega je sportcontact6 nova guma, v slo praktično dobavljiva izključno preko hoferja, vsi ostali ponujajo sportcontact5. premiumcontact in ostali niso v tem razredu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Longinus ::

Does the Sport Contact 6 replace the Sport Contact 5?
No, the Sport Contact 6 replaces the 5P, so is currently only available in 19" and above
malo dvomim da bi potem imel hofer sportcontact6 17col gume
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719030 (3929) Morison
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712824 (10474) matobeli
»

Nove gume: kaj izbrati, oziroma je še kje ceneje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13541459 (26794) beta1
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297268 (69681) gruntfürmich
»

letne gume - kombinacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15148982 (38781) theBill

Več podobnih tem