» »

Letne gume 2016

Letne gume 2016

energetik ::

Lej če so slabe na mokrem, so slabe in pika. Nimaš kaj pazit, ker ko zaviraš v sili je to na polno.
Torej te tvoje DOT 4311 _niso_ ok.

mikojan ::

Najboljse so Dunlop Sport BLu response.

MadMax ::

Najboljših ni.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

koyotee ::

Nabavil Dunlop Sprtmaxx RT2 225/50/17XL, poročam čez pol leta, zaenkrat brez pripomb.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

max00slo ::

fopi je izjavil:

poznate www.gume.si? Naj bi bila neka češka firma. Ima kdo izkušnje, so nazesljivi? Nekaj znamk je cenejših kot pri nas.

Ravno letos naročil gume pri njih. Nisem niti opazil da so čehi, dokler nisem dobil njihovega maila v polomjeni slovenštini :)

Dostava (GLS) dokaj hitra (cca 5 dni?), gume so bile stare cca 4-5 mesecev (Barum), plačal po prevzetju. Zadovoljen... predvsem s ceno :)
Si non confectus, non reficiat.

Tech_Nut ::

Sem vzel Goodyear EfficientGrip Performance, odlične gume. Naredil z njimi že 400 km in nimam ene pritožbe. Hvala vam!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

deadbeef ::

Jaz sem letos kupil Vredestein Ultrac Sessanta zakon gume.

ombre ::

Letos sem nabavil Savo UHP 215/55/16. Po cca 2000 km lahko rečem da niso bogve kaj - na suhi cesti se dobro držijo, v dežju pa so povprečne. O obrabi pa lahko povem šele na koncu sezone. :D
OmbreMan - Galaxy of knowledge

IQmanager ::

Sava UHP 225/45 R17 91Y zakon-veliko gume za to ceno.
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20...

Domobrancek ::

Pozdravljeni. Ma kdo mogoce izkusnje z nordexx gumami? Lp

Domobrancek ::

Pozdravljeni. Nekako sem zožal izbor gum na: Sava intensa HP in Nexen n blue eco. Zanima me katero gumo bi mi bolj priporočali in zakaj? Hvala Lp

D3m ::

Tista, ki je cenejša.
|HP EliteBook|R5 6650U|

theBill ::

Domobrancek je izjavil:

Pozdravljeni. Nekako sem zožal izbor gum na: Sava intensa HP in Nexen n blue eco. Zanima me katero gumo bi mi bolj priporočali in zakaj? Hvala Lp


Dimenzija?

energetik ::

Domobrancek je izjavil:

Pozdravljeni. Nekako sem zožal izbor gum na: Sava intensa HP in Nexen n blue eco. Zanima me katero gumo bi mi bolj priporočali in zakaj? Hvala Lp
Če že, potem NblueHD, ki naj bi bila na mokrem precej boljša kot Eco.

slovenec_89 ::

Letos spomladi sem na svojega A4 dal Sava Intensa UHP (215/45/17).
Po 12k prevoženih kilometrih lahko povem naslednje: Na suhi cesti se držijo zelo dobro. Prav tako tudi na mokri - nimam pripomb, pa vozim kar dinamično.
Problem je le obraba. Gume so sedaj nekje na 3/4 obrabe. Pobira jih zelo hitro, ker so precej mehke. Za svoj denar so kljub temu dober nakup.

FTad ::

Sicer je še vedno aktualna zimska guma, bi pa vprašal, če se slučajno splača že sedaj naročati nove letne gume, so pravzaprav kaj ceneje, kot pa da jih kupim ob začetku sezone letnih gum?

D3m ::

Vprašanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

bambam20 ::

FTad je izjavil:

Sicer je še vedno aktualna zimska guma, bi pa vprašal, če se slučajno splača že sedaj naročati nove letne gume, so pravzaprav kaj ceneje, kot pa da jih kupim ob začetku sezone letnih gum?



Vsekakor.Ampak dobil boš pač letnik izdelave 2016. Seveda so cenejše. Meni je žal, da jih zimske gume kupil jeseni, ker so bile nižje. Novembra je bila točno za mojo znamko dražje 2 € po gumi, s tem da sem rabil 14 colsko.

Potem se pa samo viša razlika v ceni in je brez problema lahko 10€ in več po gumi, če misliš kupit spomladi, ko bodo 2017 letne gume.

Tilen ::

Ne vem, če se ti to splača. Najceneje prideš skozi itak za njihov praznik na malo vulkanizerjevo (15. marec), ko se pogodiš za nakup pnevmatik skupaj z montažo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hojnikb ::

Kakšne izkušnje z bolj premium gumami za 175/65/r14 ?

trenutne savine so za na odpad, zato rabim nekaj drugega do marca :)
#brezpodpisa

Tilen ::

Letne gume do marca? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hojnikb ::

malo hecno sem se izrazo, rabim pač letne gume, ko bo zimske sezone konc.
#brezpodpisa

Tilen ::

Saj veš, če hočeš boljšo gumo, potem vsaj teoretično gledaš tudi bolj premium znamke - Continental, Goodyear, Michelin, Dunlop, Bridgestone.

Tole je test za ožje gume (2016):
Sommerreifen 185/65 R15 H

Tole je test za točno tvojo dimenzijo (2014):
Sommerreifen 175/65 R 14 T
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bambam20 ::

hojnikb je izjavil:

Kakšne izkušnje z bolj premium gumami za 175/65/r14 ?

trenutne savine so za na odpad, zato rabim nekaj drugega do marca :)


Kok časa so ti zdržale ( časovno ) in koliko km si z njimi napravil?

Tilen je izjavil:

Ne vem, če se ti to splača. Najceneje prideš skozi itak za njihov praznik na malo vulkanizerjevo (15. marec), ko se pogodiš za nakup pnevmatik skupaj z montažo.



Sam nimam tej izkušenj. Imam pa izkušnje, da so vulkanizerji najmanj fleksibilni in jih posekajo trgovine , ki prodajajo gume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Tilen ::

bambam20 je izjavil:


Sam nimam tej izkušenj. Imam pa izkušnje, da so vulkanizerji najmanj fleksibilni in jih posekajo trgovine , ki prodajajo gume.


Sam sem naredil tako, da sem vulkanizerju poslal link do pnevmatik in cene iz Mimovrste ter vprašal za njegov predračun skupaj z montažo. Najprej je bil nejevoljen, potem pa na računu dodal rabat za 181 EUR. Tako se to dela in vse pohvale podjetnim vulkanizerjem. Na koncu je bilo po eni gumi še vedno cca 2 EUR dražje od Mimovrste, ampak to me ni tako motilo, ker sem vse rešil na enem mestu.


Racun

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bambam20 ::

Tilen je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Sam nimam tej izkušenj. Imam pa izkušnje, da so vulkanizerji najmanj fleksibilni in jih posekajo trgovine , ki prodajajo gume.


Sam sem naredil tako, da sem vulkanizerju poslal link do pnevmatik in cene iz Mimovrste ter vprašal za njegov predračun skupaj z montažo. Najprej je bil nejevoljen, potem pa na računu dodal rabat za 181 EUR. Tako se to dela. Na koncu je bilo po eni gumi še vedno cca 2 EUR dražje od Mimovrste, ampak to me ni tako motilo, ker sem vse rešil na enem mestu.


Ni te motilo, da so bile vseeno gume dražje. Ja, očitno imaš pač viška denarja. Sam sem vzel letos zimske na petrolu. Brezplačan dostava in sem privarčeval 1.3€ po gumi. Vulkanizerji niso uslišali moji prošnji, da bi bili cenejši oz. enaki po ceni :).

Ne vem kaj si ti rešil in ne vem zakaj ne bi gume naročil preko mimo vrste in dobil ceneje. Očitno je za tebe 8€ drobiž. Povej mi, kdo te bi podari 8€ na lepe oči? :)

Vidim, da ti je dal sumljivo poceni montažo in centriranje. A ventilčke ti je pa stare pustil? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Tilen ::

Poglej, če mi Mimovrste na dom dostavi 4 gume in jih moram sem in tja prekladat, vozit do vulkanizerja, je to, da rešim vse na enem mestu, zame vredno 8 EUR. V primeru nakupa gum je bil na njihov praznik (veliko vulkanizerjevo - 15. november) tudi popust na montažo in stvari, ki sodijo zraven. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MadMax ::

Naročiš pri mimovrste, plačaš po predračunu in navedeš naslov za dostavo k vulkanizerju.
Pretežko?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tilen ::

Pretežko razumeti, da je ob naročilu gum pri vulkanizerju montaža le teh in centriranje ceneje, kot je bila razlika v ceni?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MadMax ::

Te razlike ni, razen če naredi brez računa.
Kdor trdi drugače, laže sebi in drugim, ali pa mu ne gre matematika.
Torej tudi če bi tvoje držalo: je težko plačat 2eur/kolo za montažo/balansiranje več, če isto gumo prek neta dobiš 5eur ceneje kot je pri vulkanizerju s popustom?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

hojnikb ::

bambam20 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Kakšne izkušnje z bolj premium gumami za 175/65/r14 ?

trenutne savine so za na odpad, zato rabim nekaj drugega do marca :)


Kok časa so ti zdržale ( časovno ) in koliko km si z njimi napravil?

Tilen je izjavil:

Ne vem, če se ti to splača. Najceneje prideš skozi itak za njihov praznik na malo vulkanizerjevo (15. marec), ko se pogodiš za nakup pnevmatik skupaj z montažo.



Sam nimam tej izkušenj. Imam pa izkušnje, da so vulkanizerji najmanj fleksibilni in jih posekajo trgovine , ki prodajajo gume.


gume so dot 2013, profila še dost, so pa zanič (trde). Kolk kilometrov je blo narejenih z njimi, pa nimam pojma (mel prejšn lastnik).

Tilen je izjavil:

Saj veš, če hočeš boljšo gumo, potem vsaj teoretično gledaš tudi bolj premium znamke - Continental, Goodyear, Michelin, Dunlop, Bridgestone.

Tole je test za ožje gume (2016):
Sommerreifen 185/65 R15 H

Tole je test za točno tvojo dimenzijo (2014):
Sommerreifen 175/65 R 14 T


štekam ja, da je treba gledat premium znamke, ampak pač rad bi našel nek optimum med premium znamkami (sploh na mokrem). Avto je lahkek brez kakršnih koli pomagal (abs, traction control) zato pač gume delajo praktično vse.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Tilen ::

MadMax je izjavil:

Te razlike ni, razen če naredi brez računa.
Kdor trdi drugače, laže sebi in drugim, ali pa mu ne gre matematika.
Torej tudi če bi tvoje držalo: je težko plačat 2eur/kolo za montažo/balansiranje več, če isto gumo prek neta dobiš 5eur ceneje kot je pri vulkanizerju s popustom?


Mimovrste 92 EUR po gumi in če te gume nesem istem vulkanizerju je montaža in centriranje cca 30 EUR.
Vulkanizer 94 EUR po gumi s popustom in montaža + centriranje 12 EUR, kar pomeni, da je končna cena z manj dela zame, še vedno bolj ugodna. Za 10 EUR.

Razumi prosim, da je komfort (manj dela zame) tudi nekaj vreden. Tudi, če bi bila končna cena pri vulkanizerju enaka ali kak eur dražja, bi se odločil za njega, ker bi vse uredil na enem mestu in tudi to cenim.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MadMax ::

Vsakomur svoje, še dobro da smo si različni.

Je pa vsekakor tale vulkanizer skregan s svojim cehom. Slednji namreč zahteva fiksno ceno storitev... Ampak to na srečo ni tvoja skrb :)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tilen ::

Ne pozabi, da so bile gume v osnovi pri vulkanizerju več kot 180 EUR dražje in če ne bi prilagodil ponudbe, bi pač moral vzeti na Mimovrste in montažo pri njemu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MadMax ::

Dejansko me čudi, da ti jih je dal po taki ceni.
Kar sem imel jaz opravka z njimi, niso cenovno prišli niti blizu...
Moj je vsaj toliko korekten, da me, če se slučajno spozabim in začnem spraševat po cenah, prekine in reče da za internetno ceno jih ne more zrihtat. Je pa manjši lokalni multipraktik, tako da ga po svoje razumem, se mu pač ne ljubi s tem ukvarjat ker mu ni to osnovna/edina dejavnost.
Ampak kot sem rekel, tudi z večjimi nisem imel sreče. Tudi pri še "malce" dražjih 17", pa sem vedno povpraševanje končal z: "4 gume z montažo in balansiranjem, plačilo takoj v gotovini"...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Aston_11 ::

Jaz sem continentalke kupil za par eur manj kot na spletu pri vulkanizerju, montaža v celoti zastonj. Me je hitro pred leti izučilo, da od takrat dalje, ko sem še iskal preko spleta, tega ne delam več....

FTad ::

Aston_11 je izjavil:

Jaz sem continentalke kupil za par eur manj kot na spletu pri vulkanizerju, montaža v celoti zastonj. Me je hitro pred leti izučilo, da od takrat dalje, ko sem še iskal preko spleta, tega ne delam več....


Ja, sam vseeno prej pogledaš na netu ceno, da te nebi vulkanizer nategnil za preveliko razliko v ceni ;)

jero_no1 ::

hojnikb je izjavil:


štekam ja, da je treba gledat premium znamke, ampak pač rad bi našel nek optimum med premium znamkami (sploh na mokrem). Avto je lahkek brez kakršnih koli pomagal (abs, traction control) zato pač gume delajo praktično vse.


Jz sem vedno izbral najcenejšo gumo med prvimi tremi na ADAC testu, potem pa ceneje.si in nekaj večjih vulkanizerjev za res najnižjo ceno (Furlan, Lašič, Špica)

Utk ::

MadMax je izjavil:

Naročiš pri mimovrste, plačaš po predračunu in navedeš naslov za dostavo k vulkanizerju.
Pretežko?

Če bi bil jaz vulkanizer, bi te te gume potem zelo drago prišle. A je resno kdo tak žid, da to dela?

MadMax ::

Hehe, pravkar si sebe imenoval za žida :)
Zakaj stranka žid? Saj se rej itak zmeniš z vulkanizerjem, sicer on ne bo prevzel gum. On ima pa registrirano dejavnost ne le prodaje ampak tudi storitve ter cenik le-teh.
In če bi bil v takem primeru kot ga je recimo navedel Tilen, ovca in plačal vulkanizerju "prvo" ceno (180+eur dražjo!), pa vulkanizer ne bi bil žid?
Ojoj...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

bambam20 ::

hojnikb je izjavil:



gume so dot 2013, profila še dost, so pa zanič (trde). Kolk kilometrov je blo narejenih z njimi, pa nimam pojma (mel prejšn lastnik).




Hvala za tole informacijo.

Aston_11 ::

FTad je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Jaz sem continentalke kupil za par eur manj kot na spletu pri vulkanizerju, montaža v celoti zastonj. Me je hitro pred leti izučilo, da od takrat dalje, ko sem še iskal preko spleta, tega ne delam več....


Ja, sam vseeno prej pogledaš na netu ceno, da te nebi vulkanizer nategnil za preveliko razliko v ceni ;)
Valjda. Na netu je bilo več po komadu.

bambam20 ::

Tilen je izjavil:

Poglej, če mi Mimovrste na dom dostavi 4 gume in jih moram sem in tja prekladat, vozit do vulkanizerja, je to, da rešim vse na enem mestu, zame vredno 8 EUR. V primeru nakupa gum je bil na njihov praznik (veliko vulkanizerjevo - 15. november) tudi popust na montažo in stvari, ki sodijo zraven. :)


ja revček ubogi no. pa kakšen parznik. Gum s enikoli ne kupuje 15 marec- 15 november! Vedno se kupuje letne pozimi in zimske poleti, ker so tako občutno nižje cene.

Aston_11 je izjavil:

Jaz sem continentalke kupil za par eur manj kot na spletu pri vulkanizerju, montaža v celoti zastonj..


večina na dajejo montaže zastonj, ker imajo preveč dela in se jim sladko jebe. Nefleksibilni čist. Če bi mi dal pri nakupu montažo, centriranje in menjavo ventilčkov zastonj bi jih zagotovo kupil pri vulkanizerju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

GrimReaper ::

bambam20 je izjavil:

Vedno se kupuje letne pozimi in zimske poleti, ker so tako občutno nižje cene.

Sam sem imel srečo, in sem jih dobil najceneje ravno takrat ko sem jih kupil, to je bilo 24.5.2016 (za marec in april ne vem, ampak več kot evro ceneje ni moralo bit, kvečjem več, ker take cene potem ni bilo več) in 13.10.2016.

Pri čevljih tudi vem da velja enako, ker sem sedaj kupoval superge in niso pozimi nič cenejše, razen če so zadnji kosi iz stare zaloge.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

GrimReaper je izjavil:



Pri čevljih tudi vem da velja enako, ker sem sedaj kupoval superge in niso pozimi nič cenejše, razen če so zadnji kosi iz stare zaloge.



zdajle je načeloma v vseh trgovinah obutev in oblačila znižana in bo verjetno kr obstalo do konca februarja. Klasični zimskih razprodaj z letošnjim letom nimamo več.

Gume so, ampak so iz prejšnje sezone. Se pravi, če kupuješ sedaj letne gume, bodo 2016 letnik in ne 2017, kot jih boš lahko kupil od 15 marca naprej. daj koga moti,če dobi pnevmatiko marec 2016 in ne mares 2017 je njegova stvar. Razlike pri gumah so pa občutne. Večja kot je več je popusta. če je recimo razlika npr. mimo vrste - vulkanizer pri istem modelu 14 colskem 6€ po gumi v plus mimo vrste, petorla itd.. Si lahko predstavlojaš koliko je potem pri 15, 16, 17 itd colskih gumah.

Men se tdi razlika mimo vrste 47€ - vulkanizer 53 € precejšnja....

FTad ::

bambam20 je izjavil:

Se pravi, če kupuješ sedaj letne gume, bodo 2016 letnik in ne 2017, kot jih boš lahko kupil od 15 marca naprej. daj koga moti,če dobi pnevmatiko marec 2016 in ne mares 2017 je njegova stvar. Razlike pri gumah so pa občutne.


To misliš razlika med ceno ali med kvaliteto med letniki 2016 in 2017?

Jaz ne vidim razloga, zakaj ne bi kupil najboljšo letno gumo letnik 2016 letos. A bi bila kvaliteta res toliko slabša od najboljše (pač po testih) letnik 2017?

harmony ::

Katero od teh?
Kleber DYNAXER HP 3 235/40 R19 96Y XL,71db = 134€
Semperit SPEED-LIFE 2 235/40 R19 96Y XL mit Felgenripp,72db = 155,4€
Uniroyal RainSport 3 235/40 R19 96Y XL mit Felgenripp,72db = 154€
Toyo PROXES T1 Sport 235/40 ZR19 96Y XL,71db = 150,20€
BF Goodrich g-Grip 235/40 R19 96Y XL,70db = 163,90€
Vredestein Ultrac Vorti 235/40 ZR19 (96Y) XL (70db) = 177€

Vredstein je se najboljsa se mi zdi, berem pa da gre za tezko gumo in da se uporablja vec ali manj samo na vozilih z 200+ KM

BF Goodrich ima se najboljse ocene, potem Toyo, vse ostalo pa ne vem. Semperit mi je cool, ker ima to zascito platisc. Uniroyal kaj pa vem, bolj za dez, ne vem kaksna je potem po suhem. Kleber pojma nimam.

Se kaksna ?

Tilen ::

Zakaj si pa izločil Dunlop in Continental? Na podlagi kakšnega testa?

DUNLOP SP Sport Maxx RT 235/40R19 96Y XL 177 EUR

CONTINENTAL ContiSportContact 3 235/40R19 96W XL 190,67 EUR

CONTINENTAL ContiSportContact 5 235/40R19 96Y XL FR 196,30 EUR
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

D3m ::

Kleber.
|HP EliteBook|R5 6650U|

harmony ::

Tilen je izjavil:

Zakaj si pa izločil Dunlop in Continental? Na podlagi kakšnega testa?

DUNLOP SP Sport Maxx RT 235/40R19 96Y XL 177 EUR

CONTINENTAL ContiSportContact 3 235/40R19 96W XL 190,67 EUR

CONTINENTAL ContiSportContact 5 235/40R19 96Y XL FR 196,30 EUR


Se ti ne zdi zaradi cene? Sicer pa, Dunlop za 177€ nisem nikjer nasel. Kje jih imas za to ceno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719029 (3928) Morison
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712823 (10473) matobeli
»

Nove gume: kaj izbrati, oziroma je še kje ceneje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13541454 (26789) beta1
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297259 (69672) gruntfürmich
»

letne gume - kombinacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15148982 (38781) theBill

Več podobnih tem