» »

Letne gume 2016

Letne gume 2016

««
«
1 / 6
»»

kuvanasarma ::

Najprej lep pozdrav vsem,

Kmalu bo prišel čas za nabavo letnih gum za letošnje poletje.
Testov žal še ni, zato me zanima kaj Vi priporočate :)
Velikost pnevmatik je 195/65/r15 prevozil bom pa cca 20-25k km v teh 6ih mesecih.

Cena je majhen faktor, bolj pomembno mi je da se dobro držijo na mokrem, ker moje 3 leta stare continentalke so me skoraj pustile na cedilu pri zadnjem dežju (po tem sem jih skoraj 1 mesec predčasno menjal za zimske).


S predlogi na dan :)

harvey ::

Goodyear EfficientGrip Performance recimo iz lanskega leta ocenjena kot top za mokro pa kakšen Pirell Cinturato, pa kakšen Michelin Primacy 3.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

gruntfürmich ::

jah, sj se ve kateri so top proizvajalci, kateri srednji in kateri pofl.
morda ne bi bilo slabo če bi namesto precenjenih nemških top znamk malo bolj sprobavali daljnovzhodne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kuvanasarma ::

To kateri so top,mid, in low proizvajalci se ve.
mene zanimajo bolj osebne izkušnje, ker se na "firmo" ne oziram če je guma res dobra

Miha 333 ::

Jaz sem bil z GoodYear EfficientGrip (navadna, ne Performance) v zadnjih 3 letih zelo zadovoljen.

Priporočil bi še Pirelli P7.

Unknown_001 ::

Miha 333 je izjavil:

Jaz sem bil z GoodYear EfficientGrip (navadna, ne Performance) v zadnjih 3 letih zelo zadovoljen.

Priporočil bi še Pirelli P7.


Pirelli ima zelo dobre pnevmatike, ampak vožnja pa ni ravno najudobnejša, če imaš dokaj trd avto. Je pa res da se ceste držijo kot nalimane. V osnovi tovarna cilja bolj na "športne" avtomobile, kjer je pred udobjem postavljen oprijem in ustrezna povratna informacija s cestišča. Jaz recimo to samtram kot prednost, ampak vsakemu drugače paše. Jaz imam na svojem čez tople mesece P Zero Nero gt 225/45 R17 - po kakih slabih cestah boš najprej mislil, da ti bo rit odpadla ampak avto je sploh pri zavijanju strašno odziven, tudi na mmokri cesti se skoraj ne pozna, edino luže te znajo zajebat kot pri vsaki gumi, ampak guma drugače opravlja svoje delo tako kot treba - udobja pa ni ravno :). Pri svojih sem dobil celo garancijo da če mi rata gumo predret v roku 2h let da mi novo pošljejo, pa še 2 bona za 20EUR na OMV :). Zgleda imeli so neko akcijo, tako da tudi to malo poglej. Kake Michelinke bi bile pa tudi vredu. V glavnem z nobeno gumo ne boš ravno hudo falil, če ne boš šparal in jemal najcenejšega šrota ali sumljivo znižanih pnevmatik (PONAREDKI!).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Dr_M ::

Jest bi P7 kupil le, ce bi jih dobil bistveno ceneje, kot konkurencne gume. Niso slabe, ampak jest imam precej mesane izkusnje. Recimo continental premiumcontact 5 so vsaj za en razred boljse kar se voznje in oprijema tice, zdrzijo pa od oka pol manj.
Recimo Michelin Primacy 3 so tudi zelo dobre, sploh za mokro cesto.

morda ne bi bilo slabo če bi namesto precenjenih nemških top znamk malo bolj sprobavali daljnovzhodne...


Mogoce, ce bom kdaj vgradil rollcage v avto. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

SumTingWong ::

Tudi sam dam +1 za GoodYear EffiecientGrip. Ter UltraGrip zimske.

tomazic89 ::

Lani sem imel Bridgestone Potenza RFT. Po suhem ko naliman, po mokrem pa ni take sigurnosti.
Letos bom poizkusil Goodyear Eagle F1 Asymetric 3 (spredaj) in Asymetric 2 (zadaj, ker jih v dimenziji za zadaj ne bo do meseca maja).

Tale stran je drugace zelo kredibilna z review-i: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goody...

kuvanasarma ::

Najprej hvala vsem za priporočila!
@gruntfürmich s temi si verjetno mislil na Toyo, Yokohama, Kumho, nexen...ali katere popolnoma čunglunga kot so jih imele provide? :D
Ker kakšnega Sailuna pa nebi, ker unih 60€ razlike mi precej manj pomeni kot telesne poškodbe in avto...

Tele EfficientGrip Performance so kar všečne, za mojo dimenzijo jih dobim že za slabih 50€, mogoče še ceneje...
Bojo letos novi modeli, ker tole so vse lanski modeli ali so to že nove?

M-XXXX ::

Sicer tale post ni namenjen OPju ker teh dimenzij ne delajo ampak vseeno:

Jaz osebno ne morem prehvaliti Michelin Super sport. Fenomenalna lega, fenomenalne na suhem in mokrem pa še relativno majhna obraba.

duque ::

SumTingWong je izjavil:

Tudi sam dam +1 za GoodYear EffiecientGrip. Ter UltraGrip zimske.


+1 (še dodaten plus je, ker jih delajo pri nas)

gruntfürmich ::

kuvanasarma je izjavil:

@gruntfürmich s temi si verjetno mislil na Toyo, Yokohama, Kumho, nexen...

dunlop, bridgestone.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kuvanasarma ::

Maš res, bridgestone je res Japonski, vendar Dunlop je pa od Goodyeara...

Bom si seveda pogledal tudi ti dve znamki. Hvala!

gruntfürmich ::

dunlop je v vsakem testu med top 4.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Wazzock ::

M-XXXX je izjavil:

Sicer tale post ni namenjen OPju ker teh dimenzij ne delajo ampak vseeno:

Jaz osebno ne morem prehvaliti Michelin Super sport. Fenomenalna lega, fenomenalne na suhem in mokrem pa še relativno majhna obraba.


Te Super sport dimenzij 255/35/R19 ima fotr in se skoz pizdi kok so glasne. To kar si napisal je vse res, sam on gre vseeno nazaj na Pirelli p-zero rosso asimmetrico. Pirelli se bolj obrabjo in slabše so v dežju, kar jim gre je da so v suhem in v glasnosti malce boljše obnesejo, pa tudi k so že čisto zlizane se držijo presenetljivo dobro.

Zanimivo je da pri testih pišejo da so Michelinke tišje, sam v realnosti je pa obratno. Pri določenih hitrostih in pritiskih žvižgajo k blesave.

Drgače so pa izkušnje v tem rangu takšne: Vse je eno veliko razočaranje (Dunlop, Continental, Bridgestone, Goodyear), razn Pirelli in Michelin. Vse istih dimenzij na Audi A6.

Dr_M ::

Ce se dunlopke niso v zadnjih 10 letih izboljsale za 500%, so to gume ranga nexen in ostala plastik fantastik krame.
Je pa treba uspostevat tudi sam avto. Enake gume se na razlicnih avtomobili lahko zelo razlicno obnasajo, tudi dimenzije so pomembne, tko da nekega univerzalnega recepta ni, je pa res, da ce je guma v startu slaba, je pac slaba.

Mogoce se kot zanimivost od inzenirja, ki dela v Goodyear/Sava in je obiskal nekaj kitajskih proizvajalcev pnevmatik. Na kitajskem imajo slabso tehnologijo in slabse proizvodnje procese, kot jih je imela Sava, ko so izdelali svojo prvo pnevmatiko za avto.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Seveda. Zato pa Sava spada skupaj s kitajci v Economic rank. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

M-XXXX ::

Te Super sport dimenzij 255/35/R19 ima fotr in se skoz pizdi kok so glasne. To kar si napisal je vse res, sam on gre vseeno nazaj na Pirelli p-zero rosso asimmetrico. Pirelli se bolj obrabjo in slabše so v dežju, kar jim gre je da so v suhem in v glasnosti malce boljše obnesejo, pa tudi k so že čisto zlizane se držijo presenetljivo dobro.

Zanimivo, tukajle naprimer imajo totalno različne reviewe:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Miche...
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Pirel...

Se pa strinjam omenjene Michelinke niso tihe, sam potem je to pa itak odvisno od izolacije v avtomobilu ali je moteče ali ne. Mene naprimer ne moti, oziroma ni glasnejše kot zrak.

Red_Mamba ::

jaz bom nabavil Continental SportContact 5
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zheegec ::

Unknown_001 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Jaz sem bil z GoodYear EfficientGrip (navadna, ne Performance) v zadnjih 3 letih zelo zadovoljen.

Priporočil bi še Pirelli P7.


Pirelli ima zelo dobre pnevmatike, ampak vožnja pa ni ravno najudobnejša, če imaš dokaj trd avto. Je pa res da se ceste držijo kot nalimane. V osnovi tovarna cilja bolj na "športne" avtomobile, kjer je pred udobjem postavljen oprijem in ustrezna povratna informacija s cestišča. Jaz recimo to samtram kot prednost, ampak vsakemu drugače paše. Jaz imam na svojem čez tople mesece P Zero Nero gt 225/45 R17 - po kakih slabih cestah boš najprej mislil, da ti bo rit odpadla ampak avto je sploh pri zavijanju strašno odziven, tudi na mmokri cesti se skoraj ne pozna, edino luže te znajo zajebat kot pri vsaki gumi, ampak guma drugače opravlja svoje delo tako kot treba - udobja pa ni ravno :). Pri svojih sem dobil celo garancijo da če mi rata gumo predret v roku 2h let da mi novo pošljejo, pa še 2 bona za 20EUR na OMV :). Zgleda imeli so neko akcijo, tako da tudi to malo poglej. Kake Michelinke bi bile pa tudi vredu. V glavnem z nobeno gumo ne boš ravno hudo falil, če ne boš šparal in jemal najcenejšega šrota ali sumljivo znižanih pnevmatik (PONAREDKI!).

Sem sprobal praktično vse "boljše" Goodyear in Pirelli gume. Sicer sem zadnje čase bolj na Pirelli, tako da novih Goodyear še nisem sprobal. Prve dvoje generacije Eagle F1 so solidno držale, ampak so bile precej glasne (tudi prve Asymmetric) in pa niso bile ravno OK po dežju (zaviranje). Nove so bojda dosti boljše (Asymmetric 2 ali celo 3 so že), ampak nimam izkušenj.
Trenutno imam Pzero Nero GT 225/50R17 in držijo solidno, prav tako so solidno udobne. Prej sem imel pa Pzero Rosso 225/50R17 Asymmetric, ki so pa napram vsem ki sem jih imel dosedaj držale NORO DOBRO. Ampak res noro. V vseh pogojih. Sem jih pa v dveh letih popolnoma zradiral (delam 35k km na leto), tako da jih ne kupim več, dokler malo ne izboljšajo obstojnosti :) Ampak kdor bi imel dober oprijem, so to to noro dobre gume.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

D3m ::

Ohhh ja. Bliža se čas, da prvič preizkusim Nexen na 225/45 R17.
|HP EliteBook|R5 6650U|

d4vid ::

Kaj priporočate za 185/55R15, za avto clio 1.2. Gledal sem nexen za 43€ na mimovrste...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Wazzock ::

M-XXXX je izjavil:


Zanimivo, tukajle naprimer imajo totalno različne reviewe:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Miche...
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Pirel...

Se pa strinjam omenjene Michelinke niso tihe, sam potem je to pa itak odvisno od izolacije v avtomobilu ali je moteče ali ne. Mene naprimer ne moti, oziroma ni glasnejše kot zrak.


Saj to je lih meni najbolj smešno, testi gum so po mojem mnenju najmanj zanesljivi izmed vseh testov. (Napram grafičnim, pralnim strojem, itd...), ogromno je odvisno od avta samega.
Primerjava je drgače z temi Asimmetrico.

bambam20 ::

kuvanasarma je izjavil:

Najprej hvala vsem za priporočila!
@gruntfürmich s temi si verjetno mislil na Toyo, Yokohama, Kumho, nexen...ali katere popolnoma čunglunga



Toyo so tudi svetovni jajc. Kupil dve zimski jesni 2014 in je po mokrem nezanesljiva. Glasne pa zelo. Bi bilo bo0lje, da sem vzel savo eskimo ...

Pinzl ::

sam imam v ožjem izboru :
-Goodyear EfficientGrip Performance
-Dunlop Sport BluResponse
-Continental Premium Contact 5
ki pa so lanske gume.
Me isto zanima, kdaj lahko pričakujemo nove teste za 2016?

bambam20 ::

zgleda, da res zelo hvalite Goodyear EfficientGrip .. A so glasne gume in kako dobro se obnesejo na mokri podlagi in kako hitro se obrabljajo?

AapocalypseE ::

Sam imam najboljše izkušnje z Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2. Zelo dobra na suhem in dežju.

Kolikor gledam Goodyear EfficientGrip Performance pa še ima boljše rezultate, tako da osebno bi kar te vzel.

TehDucky ::

Letos bom prvič kupil letne gume, prej sem vedno fural celoletne/zimske zaradi krajših razdalj, ki sem jih delal.

Imam 195/55/15 homologiran, kar pa je izredno tečna cifra, saj so že najcenejše gume 50€, ko pa prideš do nekega srednjega - višjega ranga pa so 70-85€.

Recimo, da sem gledal Dunlop BluResponse
http://www.gume-direkt.com/product/Dunl... 195/55/15 -> 71,60€

So lahko take Nexen primerljive? http://www.gume-direkt.com/product/Nexe...

D3m ::

So primerljive.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RedDrake ::

Podobno vprašanje, with a twist.

Na mojih vozih so vedno bile gume 65, 75 ali celo 80 (yugo powaaa!). Vožnja je bila recimo vedno relativno udobna, pa tudi čez ovinke je šlo povsem dovolj hitro (primerno avtomobilom pač).

Sedaj imam pa drugi avto, ki obupno potrebuje nove letne pnevmatike (obstoječe imajo cca 30kkm in 3 sezone za seboj in so trde kot plastika (Kumho ECST neki neki btw).
Problem je dimenzija.
Na avto bi moral dat 215/55/16 94 W
Ker pri gumah ne šparam, gledam samo premium znamke = Conti, Goodyear, Michelin morda Dunlop.
Cena je takoj 120 EUR / kos.
Na avto imam možnost nataknit tudi 225/45/17, ki jih dobim za cca 20 EUR/kos ceneje kot prvo dimenzijo.
Hkrati se ponuja možnost nakupa zelo lepih 17 original platišč, z varnostnimi vijaki za samo 200 EUR.
Vprašanje pa je - ali je vožnja s 45 gumo precej bolj neudobna kot s 55?
Recimo 55-ka je bila precej bolj tresoča čez naše njive, imenovane tudi ceste, kot pa recimo 65.
A gre za dve različni vozili, tako da nimam povsem direktne primerjave.
Avto btw ni namenjen dirkanju, ampak bolj "leisure" motoringu po zabačenih cestah, tako da nekega profita, razen lepšega izgleda, pri 45 gumah ni ...

kuvanasarma ::

Kakšne izkušnji imate z firmo Vredestein.
Namreč po zadnjih testih so se najbolje odrezale v mokrem.
Sicer ne za mojo dimenzijo, ampak vseeno

http://www.oeamtc.at/portal/uebersicht-...

neo987 ::

kuvanasarma je izjavil:

Kakšne izkušnji imate z firmo Vredestein.


Mogoce rahlo off-topic, nimam izkusenj z letnimi Vredestein pnevmatikami, nasplosno pa sem z Vredestein zelo zadovoljen kot z znamko, sem zvozil ze dvojne zimske pmevmatike te znamke in ne najdem ene slabe stvari razen tega da te marsikdo vprasa "kake te mas to gume?"

neo987 ::

Da dodam še to, sam ze 2 leti vozim na dveh avtomobilih 205/55 16 in 195/50 15, Dunlop sport bluresponse in moram izraziti navdusenje nad tem kako tihe so in nad obrabo ki je glede na to da so odlicne na mokrem dokaj majhna. Na mokrem so na istem avtomobilu boljse kot conti premium contact...ce komu kaj koristi

Lp

jusv ::

Kaj pa menite o znamki Hankook? V primerjavi z Vredestein?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

D3m ::

V redu znamka.
|HP EliteBook|R5 6650U|

boro10 ::

če bo komu koristilo
Prodam 4 lita platišča z gumami 2x vredestein sportrac 3 (2011) z veliko profila in 2x vredestein sportrac 5 popolnoma nove letne gume, kupljene pred zimo, vozene kaksnih 300 kilometrov (cena novih 100€) Gume so vse 195 / 50 / 15
Razmak 4x 100mm
Mitsubishi carisma
Renault Clio
In se drugi avtomobili

Cena po dogovoru
Prevzem Škofja Loka
041-221-588

tomazic89 ::

RedDrake je izjavil:


Vprašanje pa je - ali je vožnja s 45 gumo precej bolj neudobna kot s 55?


Pri tvoji dimenziji je torej razlika v visini stene gume 11.825cm proti 10.125. Kar pomeni da je 45 za dobrih 14% nizja. To je zelo malo in se vedno je precej visoka. Mislim da v udobju ne bo bistvene razlike, prej bi rekel da bo boljsi obcutek na volanu ob voznji skozi ovinke (zaradi sirse in malenkost nizje gume). Osebno bi sel na 17".

SuperVeloce ::

In te številke (45, 55) so procenti širine. Če na isti velikosti platišča montiraš različne širine, bo tudi % višine drugačen. Je pa zanimivo to, da imajo avtomobili z 225-45-17 dimenzijami v kartončku ponavadi predpisane 205-55-16, ne 215, kot tvoj
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

ignis ::

          ::

Red_Mamba je izjavil:

jaz bom nabavil Continental SportContact 5


Stara je kupila en japonski jajc od avta z 19" kolesi in je sedaj dala gor te gume. Ali so OK?

SuperVeloce ::

Ali so ok!? wtf, en post nad tabo imaš test, ki ti pove okvirno, kaj lahko od tega modela gum pričakuješ.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

D3m ::

ignis je izjavil:

Test letnih gum 2016:

http://www.bvgume.si/blog/Test-letnih-p...


Sava ziher podkupila test. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

SuperVeloce ::

Rezultat je res malo čuden. Sicer se lahko vsako leto spreminja zmes za enako dimenzijo, lahko da jim je Goodyear malo popustil in dal dostop do njihovega zadnjega techa... ampak jaz še nisem vozil intense HP na katerikoli dimenziji, ki bi po malo prevoženih in kakšnem letu ali dveh res dobro grabila na mokrem... pa bi z veseljem dajal denar za Savine gume na vseh avtomobilih v družini, če bi tole s testa držalo
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

D3m ::

SuperVeloce je izjavil:

Rezultat je res malo čuden. Sicer se lahko vsako leto spreminja zmes za enako dimenzijo, lahko da jim je Goodyear malo popustil in dal dostop do njihovega zadnjega techa... ampak jaz še nisem vozil intense HP na katerikoli dimenziji, ki bi po malo prevoženih in kakšnem letu ali dveh res dobro grabila na mokrem... pa bi z veseljem dajal denar za Savine gume na vseh avtomobilih v družini, če bi tole s testa držalo


Na testu je UHP.

Test je kakršen je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

SuperVeloce ::

Glej 185 dimenzijo, kjer je imela dober rezultat na mokrem.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

D3m ::

A vidim. Sem na hitro prebral UHP (mind fuck).

225/45 je zanimiv boljša od Michelina.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

SuperVeloce ::

Test je kakršen je.

In nisem rekel, da ni. Le izkušnje iz preteklosti od tistih, kateri lahko preizkusimo kaj več, kot sam en komplet gum na 5 let, se malo borijo proti tem rezultatom :). Če bodo rezultati še naprej takšni, se bo kupil še kakšen komplet savinih...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

          ::

SuperVeloce je izjavil:

Ali so ok!? wtf, en post nad tabo imaš test, ki ti pove okvirno, kaj lahko od tega modela gum pričakuješ.


Test poznam, spraševal pa sem uporabnika, ki mogoče ima take gume.

SuperVeloce ::

Red_Mamba jih zihr še nima. Ampak ja, gume so med najboljšimi, zato ti za "tastaro" ni potrebno skrbeti. Mogoče ji edino obraba ne bo všeč. Lahko pa jo prosiš, da ti "da en krog" in nam sporočiš tvoje občutke
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719027 (3926) Morison
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712822 (10472) matobeli
»

Nove gume: kaj izbrati, oziroma je še kje ceneje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13541450 (26785) beta1
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297251 (69664) gruntfürmich
»

letne gume - kombinacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15148979 (38778) theBill

Več podobnih tem