» »

IP TV + net na istem kablu - kockanje televizije?

IP TV + net na istem kablu - kockanje televizije?

akulp ::

Živjo,

odkar sem na optiki (100/20) opažam, da mi ob polni "dolvleki" torrenta kocka TV. Tudi če zmanjšam hitrost torenta na recimo 50Mbit se to še vedno dogaja. Pa ima več kot preveč "lufta".

Prej, na ADSLu se to ni nikoli dogajalo. Modem je isti kot prej. Prej je enostavno zmanjšal prenos torentu in IP TV delal tekoče...nima veze ali gre za HD kanal ali pa za povsem nepožrešen kanal, ki recimo pobere 2Mbit.

Je pa, kot sem že omenil, tv+net speljano po istem kablu.

Obstaja kaka razlaga/imam kaj narobe nastavljeno?

Hvala.
Lukcc

...:TOMI:... ::

Dolzina kabla? Katere barve paric so uporabljene za TV in za internet, glede na to, da gre za isti kabel?
Tomi

Nikonja ::

Pri meni je enak problem, ko so mi pri T2 zamenjali tisti svoj optični router. Prej ko sem imel Milan-a mi se to nikoli ni dogajalo, zdaj pa ko downloadam, takoj ko gre mal čez polovico pipice, začne kockat in zatikat. Ne vem zakaj ker njhov router zihr lahko prebavi 200mbit pa optičnem kablu je ziher placa za 1gbit če ne več.

akulp ::

Nikonja je izjavil:

Pri meni je enak problem, ko so mi pri T2 zamenjali tisti svoj optični router. Prej ko sem imel Milan-a mi se to nikoli ni dogajalo, zdaj pa ko downloadam, takoj ko gre mal čez polovico pipice, začne kockat in zatikat. Ne vem zakaj ker njhov router zihr lahko prebavi 200mbit pa optičnem kablu je ziher placa za 1gbit če ne več.


Točno tako, če DL nekje tam do 1/3 hitrosti, še nekako dela (čeprav tudi zakocka), potem pa konec.
Jaz pa imam,kot sem že omenil, celo fizično isti modem, kot prej na ADSL-u. Dvomim, da modem ne bi prebavil take hitrosti ...

...:TOMI:... je izjavil:

Dolzina kabla? Katere barve paric so uporabljene za TV in za internet, glede na to, da gre za isti kabel?


Ne, ne, narobe razumljeno. Nisem razdvajal kabla. Poslužujem se VLAN-ov (Realtek gigabit mrežna).
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

kalorijagr ::

Na optiki se to ne sme dogajati. Pokliči operaterja, da preveri svojo opremo;)

akulp ::

kalorijagr je izjavil:

Na optiki se to ne sme dogajati. Pokliči operaterja, da preveri svojo opremo;)


Težko.

SiOL ne daje nobenih odgovorov in ne preverja ničesar v zvezi z IPTV, ki ne teže preko njihovega BOX-a. Žalostno, a resnično.
Lukcc

OmegaBlue ::

Če se sam igraš z vlani v svoji mreži moraš nastavit tudi primerno prioriteto TV vlan. torrent bo drugače enostavno fental poceni switch.

Daj ti malo opiši kako si tole načaral skupaj in kje ti kocka TV, na samem STB ali na računalniku? Realtek mrežna tukaj ne bi smela ravno veze s TV.

P.S.
Operater ne odgovarja za tvoje zabluze ko se sam igraš z opremo, optika tukaj nima veze. Če je lokalna mreža narobe nastavljena ti nobena količina steklenega vlakna ne pomaga.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

akulp je izjavil:

kalorijagr je izjavil:

Na optiki se to ne sme dogajati. Pokliči operaterja, da preveri svojo opremo;)


Težko.

SiOL ne daje nobenih odgovorov in ne preverja ničesar v zvezi z IPTV, ki ne teže preko njihovega BOX-a. Žalostno, a resnično.



Ker to ni njihova stvar. Resnicno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tilenmpower ::

Da se pridružim temi tudi meni se zadnje čase dogaja ista stvar 100/10 optika t-2. Zgleda bo treba poklicat :)

akulp ::

OmegaBlue je izjavil:

Če se sam igraš z vlani v svoji mreži moraš nastavit tudi primerno prioriteto TV vlan. torrent bo drugače enostavno fental poceni switch.

Daj ti malo opiši kako si tole načaral skupaj in kje ti kocka TV, na samem STB ali na računalniku? Realtek mrežna tukaj ne bi smela ravno veze s TV.

P.S.
Operater ne odgovarja za tvoje zabluze ko se sam igraš z opremo, optika tukaj nima veze. Če je lokalna mreža narobe nastavljena ti nobena količina steklenega vlakna ne pomaga.


Torej, še enkrat.

Na ADSL-u je prej vse delovalo tip top. Isti sistem, isti računalnik, ista app za IPTV, isti modem. Vse isto, le preklopili so me na optiko.

Se strinjava, da če je delovalo na ADSL, da bi moralo na optiko toliko bolje. VLAN-e vmes nisem nič spreminjal.
Kot sem tudi že imenil, gre torej za kockanje na računalniku.

Tako da je, saj te stvari so mi načeloma kar jasne, nisem ravno nov v tem, že kar nekaj let uporabljam to in sodelujem v vseh možnih IPTV debatah na Siol-u/T2 in sledim zadevam.

Mi je pa tole dejansko zelo čudno. Sicer pa, na kratko, če sem kaj spregledal:

Tule ena fotka splošnih nastavitev:
http://imgur.com/PErbDDl

VLAN za IPTV ja na 3999.
Kar se tiče metrike (prioritete) VLANov so v Win10, vsaj za aplikacijo, ki jo sam uporabljam za IPTV (MCTV2) bile določene spremembe. Prioriteto sem nastavljal za IPTV in jo dal na 1, inter sem dal na recimo 50, vendar nobene razlike. Povsem enako se obnaša, kot če daš na "samodejno metriko".

Sem pa spreminjal tukaj:
http://imgur.com/cVYa8mr


Trenutno je VLAN z metriko 14 uvrščen pred internet adapterjem (22), vendar kot pravim, to sem poskusil spremeniti, pa ni bilo nič drugače.
http://imgur.com/lVe0xhd

Dr_M je izjavil:

akulp je izjavil:

kalorijagr je izjavil:

Na optiki se to ne sme dogajati. Pokliči operaterja, da preveri svojo opremo;)


Težko.

SiOL ne daje nobenih odgovorov in ne preverja ničesar v zvezi z IPTV, ki ne teže preko njihovega BOX-a. Žalostno, a resnično.



Ker to ni njihova stvar. Resnicno.


Žalostno sem rekel zato, ker T2 ti bo vsaj pogledal, če je z njihove strani vse ok, ker podpirajo IPTV, SiOL noče slišati za to ... S tega vidika je škoda, ker pač forsiarajo le in samo svoje STB-je.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

akulp ::

No, sem pa nekaj zaznal tudi.

Če grem sedja spremeniti metriko VLAN adapterja na recimo 2, bo na tem seznamu (ki ga btw dobim z netstat -rn | more) prikazan na prvem mestu, ampak metrika (prva kolona) pa bo ostala nespremenjena=14. ... To mi je malo čudno.
Lukcc

sajko ::

akulp je izjavil:


Na ADSL-u je prej vse delovalo tip top. Isti sistem, isti računalnik, ista app za IPTV, isti modem. Vse isto, le preklopili so me na optiko.

Se strinjava, da če je delovalo na ADSL, da bi moralo na optiko toliko bolje. VLAN-e vmes nisem nič spreminjal.


Na ADSL si seveda imel tudi 100/20 hitrost ... i guess not. V prvem postu praviš, da si znižal na 50M torrentov, kar je verjetno vsaj 5x višja hitrost kot na prej ADSL.

Sicer pa je test zelo enostaven.. če ti preko STB tudi šteka, potem je kriv SiOL (in ti morajo pomagat), drugače pa tvoje štrikarije.

akulp ::

sajko je izjavil:

akulp je izjavil:


Na ADSL-u je prej vse delovalo tip top. Isti sistem, isti računalnik, ista app za IPTV, isti modem. Vse isto, le preklopili so me na optiko.

Se strinjava, da če je delovalo na ADSL, da bi moralo na optiko toliko bolje. VLAN-e vmes nisem nič spreminjal.


Na ADSL si seveda imel tudi 100/20 hitrost ... i guess not. V prvem postu praviš, da si znižal na 50M torrentov, kar je verjetno vsaj 5x višja hitrost kot na prej ADSL.

Sicer pa je test zelo enostaven.. če ti preko STB tudi šteka, potem je kriv SiOL (in ti morajo pomagat), drugače pa tvoje štrikarije.


Čakaj, čakaj, kaj tukaj ni jasno. Seveda nisem imel 100/20.

Imel sem 16/1.

IPTV je prej kuril enako. Torej, ko sem gledal HD, je kuril cca 12-14 Mbit in je za net ostalo nekih 3-4 mbit.
V primeru, da sem ne vem, vlekel dol torrent s hitrostjo 16, se je ta zmanjšal na 3, IPTV pa je pobral ostalo, brez da bi kockal.

zdaj pa je na razpolago 100 enot, torrent sem omejil na 60 enot, prižgem IPTV, ki porabi reciva 20 ENOT, še vedno ostane nekaj lufta (ja, izmeril sem prenos, vleče v resnici 96mbit, stalno, brez problema) in stvar kocka. Torej?

Sicer pa prek STB ne šteka. Ampak je na drugem kablu ... Pišem na ta forum zato, ker vem, da je nekaj narobe pri konfugiraciji očitno, ampak s svojim znanjem, ne vem kaj.

Sem pa prepričan, da to mora delati.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

issak ::

Izmeri ping medtem ko ti torrenti laufajo. Meni doma naraste iz 30 na 200-300 pa tudi do 1s pride na DSLju če imam prižgane, tudi če downloadajo čisto počasi. Ker če imaš večjo hitrost downloadnja, imaš verjetno več odprtih povezav in več overheada.

Odpri CMD in poženi ping google.com -f brez torrentev in vmes prižgi torrente. Potem pa še TV zraven.
Kaj pa če zmanjšaš hitrost torrentev na 3mbps, tako kot prej, potem verjetno TV ne šteka več? Postopno zvišuj omejitev torrentev dokler ne prideš to težavne točke.
Za ruter je manjši problem handlati hitrost ene povezave (naprimer speed test, ki je kratek in samo do ene lokacije) kot pa tisoč vzporednih povezav, kar se lahko pri torrentih zgodi. Probaj malo zmanjšat število povezav v torrent klientu in opazuj.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

akulp ::

issak je izjavil:

Izmeri ping medtem ko ti torrenti laufajo. Meni doma naraste iz 30 na 200-300 pa tudi do 1s pride na DSLju če imam prižgane, tudi če downloadajo čisto počasi. Ker če imaš večjo hitrost downloadnja, imaš verjetno več odprtih povezav in več overheada.

Odpri CMD in poženi ping google.com -f brez torrentev in vmes prižgi torrente. Potem pa še TV zraven.
Kaj pa če zmanjšaš hitrost torrentev na 3mbps, tako kot prej, potem verjetno TV ne šteka več? Postopno zvišuj omejitev torrentev dokler ne prideš to težavne točke.
Za ruter je manjši problem handlati hitrost ene povezave (naprimer speed test, ki je kratek in samo do ene lokacije) kot pa tisoč vzporednih povezav, kar se lahko pri torrentih zgodi. Probaj malo zmanjšat število povezav v torrent klientu in opazuj.


Hvala, evo. To nisem pomislil. Da je lahko število povezav problem. Ker to pa, če se zdajle prav spomnim, sem povečeval ob tem, ko sem prešel na optiko.

In ja, če zmanjšam recimo na čisto nizko, potem deluje. Čeprav tudi včasih zakocka, če se prav spomnim.

Poročam.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

OmegaBlue ::

Btw, metrika nima veze s proriteto prometa na vlanu, samo kater vmesnik bo prej izbran za outgoing promet.

Če imaš preveliko število povezav na tej mašini za torrent to seveda lahko vpliva, sploh na realtek mrežnih karticah ni niso ravno biser tehnologije.

Če imaš možnost v driverjih mrežne kartice poglej, če se ti kje valja nastavitev za prioritizirat promet na njej. Ne vem kako bi oni temu rekli ampak poglej po karkoli kar omenja QoS ali kako priviligirano obliko, naprimer "Voice Vlan".

V nasprotnem primeru je lahko enostavno crap mrežna za to kar jo uporabljaš.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

akulp ::

OmegaBlue je izjavil:

Btw, metrika nima veze s proriteto prometa na vlanu, samo kater vmesnik bo prej izbran za outgoing promet.

Če imaš preveliko število povezav na tej mašini za torrent to seveda lahko vpliva, sploh na realtek mrežnih karticah ni niso ravno biser tehnologije.

Če imaš možnost v driverjih mrežne kartice poglej, če se ti kje valja nastavitev za prioritizirat promet na njej. Ne vem kako bi oni temu rekli ampak poglej po karkoli kar omenja QoS ali kako priviligirano obliko, naprimer "Voice Vlan".

V nasprotnem primeru je lahko enostavno crap mrežna za to kar jo uporabljaš.



Preverim. No, ampak biser tehnologije, gor dol. Še vedno se čudim, da je prej na ADSL delalo. Ni to čudno?

akulp je izjavil:

issak je izjavil:

Izmeri ping medtem ko ti torrenti laufajo. Meni doma naraste iz 30 na 200-300 pa tudi do 1s pride na DSLju če imam prižgane, tudi če downloadajo čisto počasi. Ker če imaš večjo hitrost downloadnja, imaš verjetno več odprtih povezav in več overheada.

Odpri CMD in poženi ping google.com -f brez torrentev in vmes prižgi torrente. Potem pa še TV zraven.
Kaj pa če zmanjšaš hitrost torrentev na 3mbps, tako kot prej, potem verjetno TV ne šteka več? Postopno zvišuj omejitev torrentev dokler ne prideš to težavne točke.
Za ruter je manjši problem handlati hitrost ene povezave (naprimer speed test, ki je kratek in samo do ene lokacije) kot pa tisoč vzporednih povezav, kar se lahko pri torrentih zgodi. Probaj malo zmanjšat število povezav v torrent klientu in opazuj.


Hvala, evo. To nisem pomislil. Da je lahko število povezav problem. Ker to pa, če se zdajle prav spomnim, sem povečeval ob tem, ko sem prešel na optiko.

In ja, če zmanjšam recimo na čisto nizko, potem deluje. Čeprav tudi včasih zakocka, če se prav spomnim.

Poročam.



Ping ni problematičen. Je vedno tam max 3-4ms, ne glede na to, če vse laufa. Po večini je 2ms.

Sem omejil torrent na max 3 povezave/torrent, pa nobene razlike ....
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

akulp ::

OmegaBlue je izjavil:

Btw, metrika nima veze s proriteto prometa na vlanu, samo kater vmesnik bo prej izbran za outgoing promet.

Če imaš preveliko število povezav na tej mašini za torrent to seveda lahko vpliva, sploh na realtek mrežnih karticah ni niso ravno biser tehnologije.

Če imaš možnost v driverjih mrežne kartice poglej, če se ti kje valja nastavitev za prioritizirat promet na njej. Ne vem kako bi oni temu rekli ampak poglej po karkoli kar omenja QoS ali kako priviligirano obliko, naprimer "Voice Vlan".

V nasprotnem primeru je lahko enostavno crap mrežna za to kar jo uporabljaš.


Tole so vse možne nastavitve:

http://imgur.com/EJzmA9m

Tale prednos in VLAN ima možnosti:

Prednost in VLAN omogočena
Prednos in VLAN onemogočena
Prednost omogočena
VLAN omogočen
Lukcc

OmegaBlue ::

Po pravici povedano, tole kar je v slovenščini pojma nimam kaj bi bilo :D Ampak kaže v pravo smer.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

akulp ::

OmegaBlue je izjavil:

Po pravici povedano, tole kar je v slovenščini pojma nimam kaj bi bilo :D Ampak kaže v pravo smer.


Ampak, kaj bi pa ti dal:)?

Prednost in vlan omogočena? :) Ker to itak imam ...
Lukcc

akulp ::

Čeprav QoS lahko tudi na Win štelaš, če prav vidim. Glede na to, da modem (vsaj nimam zdajle v glavi...nimam pa dostopa do njega trenutno) tega ne omogoča.

Ampak vseeno me matra, da bi moral zdaj to hendlati, glede na to, da je prej delovalo brez tega. Mislm, se bojim, da to ni razlog.
Lukcc

akulp ::

No tako, zdaj sem se še malo poigral s tem DL in ugotovil, da tudi če vlečem dol recimo iz Microsoftove strani, kjer je hitrost 8,6MB/S (=cca. 64 Mbit) TV kocka.

S tem mislim, da sem izločil problem torrenta (torrent, aplikacije, število povezav ...).
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

tilenmpower ::

Jaz imam t2 par let sedaj optiko 100/10 in zadnje mesece opazam to kockanje prej nikoli, tudi ko sem downloadal 10mb/s. Tko da poklicat bo treba problem ni pri nam :)

akulp ::

Nekaj se vas je javilo, ki imate težave na T2. Sam sem sicer, kot sem že omenil, na Telekomu.

Pa imate IPTV preko računalnika speljan? Ker jaz na samem STB-ju nimam težav.
Lukcc

CoolBits ::

Spremeni MAC svoje mrežne na tisti od STB, za preizkus seveda.
Na modemu so najbrž nastavljene prioritete tako da je iptv promet na računalnik enakovreden ostalemu na STB pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

akulp ::

CoolBits je izjavil:

Spremeni MAC svoje mrežne na tisti od STB, za preizkus seveda.
Na modemu so najbrž nastavljene prioritete tako da je iptv promet na računalnik enakovreden ostalemu na STB pa ne.


Evo stestiram in sporočim... Hvala za nasvet.

-----

Na žalost...ni to to.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

matter ::

Kaj pa če bi dodal svojo mrežno za IPTV, da ne bi prek istega interfaca gonil internet in IPTV ? Mrežne so danes poceni. Seveda, če imaš možnost priklopa 2x UTP na PC (odvisno kako daleč je modem).
Na ADSL si imel kompresiran video MPEG4(SD 3, HD verjetno cca 6Mbit), na optiki pa je verjetno MPEG2 in večji badwith. Zato je lahko razlika, ko si sedaj na optiki.
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

akulp ::

matter je izjavil:

Kaj pa če bi dodal svojo mrežno za IPTV, da ne bi prek istega interfaca gonil internet in IPTV ? Mrežne so danes poceni. Seveda, če imaš možnost priklopa 2x UTP na PC (odvisno kako daleč je modem).
Na ADSL si imel kompresiran video MPEG4(SD 3, HD verjetno cca 6Mbit), na optiki pa je verjetno MPEG2 in večji badwith. Zato je lahko razlika, ko si sedaj na optiki.



1. Imel sem včasih dva kabla in dve mrežni, ko je bil modem ob računalniku. Zdaj je drugje, imam možnost samo enega kabla (ok seveda, lahko bi šel vrtati delati luknje itd... pa nočem) in sem ravno zato hotel speljati zadevo preko enega kabla.

Saj načeloma zadeva ni zdaj nič kritična, oač ne loadam ko gledam TV, enostavno. Ampak bi pa srčno rad prišel do vzroka.

2. Na ADSL nisem imel kompresirano oz. sem izbiral med HD in SD, glede na to, če sem zraven potreboval pasovno širino za net. Zdaj uporabljam isto playlisto (isti IP-ji za kanale), torej ne, ni v tem problem.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

akulp ::

Aja, pa še enkrat. Izhajam seveda iz tega, da je tudi po enem kablu delovalo bp, dokler sem bil na ADSL.

Edino logično razlago, ki sem jo do sedaj našel je ta, da mrežna / modem / port na modemu enostavno ne zmore take količine prometa.

Kar sicer pomeni, da ne zmore cca 80 Mbit/s. Govorim za primer, ko omejim DL na 60 Mbit in da recimo IPTV "poje" 20 Mbit (pa jih ne).

Če spustim DL na recimo 5 Mbit pa IPTV ne kocka. Oz. res redko zakocka - ob nikakšrnem DLju nikoli ne zakocka, to je destvo.
Lukcc

Dr_M ::

Naj ti modem zamenjajo, za innbox v60u.
Jest imam pri telekomu optiko 100/20, 3 boxe preko switcha, 2 routerja (dinamicni IP, dobis dva), in se en switch za IPTV na compih (zanekrat 3). Tudi ce vse skupaj obremenim, dela bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

akulp ::

Dr_M je izjavil:

Naj ti modem zamenjajo, za innbox v60u.
Jest imam pri telekomu optiko 100/20, 3 boxe preko switcha, 2 routerja (dinamicni IP, dobis dva), in se en switch za IPTV na compih (zanekrat 3). Tudi ce vse skupaj obremenim, dela bp.


Ja, to sem razmišljal. Ampak je tako, da nimam nikakršne pametne podlage, da bi jim težil za to.

Dejansko na STBju dela in težko jim dokažem, da kaj ne deluje.

Ampak nimaš pa verjetno nikjer vezano preko enega kabla (IPTV+net) s pomočjo VLAnov? To bi potreboval eno žrtev, ki bi mi bila pripravljena stestirati, da vidim, če ni res splošen problem to ...
Lukcc

Dr_M ::

Ne nimam vlanov, ker se mi ne da j... s tem. Ker sem ze napeljeval kable, tist en dodaten ni predstavljal tezav.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ghost7 ::

akulp je izjavil:

Živjo,

odkar sem na optiki (100/20) opažam, da mi ob polni "dolvleki" torrenta kocka TV. Tudi če zmanjšam hitrost torenta na recimo 50Mbit se to še vedno dogaja. Pa ima več kot preveč "lufta".

Prej, na ADSLu se to ni nikoli dogajalo. Modem je isti kot prej. Prej je enostavno zmanjšal prenos torentu in IP TV delal tekoče...nima veze ali gre za HD kanal ali pa za povsem nepožrešen kanal, ki recimo pobere 2Mbit.

Je pa, kot sem že omenil, tv+net speljano po istem kablu.

Obstaja kaka razlaga/imam kaj narobe nastavljeno?

Hvala.




Na T-2 mi je povedal, da navaden kanal pokuri pri mpeg4 (motorola) 8 mbitov, HD pa vsaj 16.
Torej linija mi zmore prenest 30 mbitov, internet imam zakupljen do 20mbitov.
torej če gledam v HD mi prenaša z neta okoli 1.6MB/s, če navaden kanal 2.3MB/s (sepravi polna 20mbit hitrost).

lp

akulp ::

Dr_M je izjavil:

Ne nimam vlanov, ker se mi ne da j... s tem. Ker sem ze napeljeval kable, tist en dodaten ni predstavljal tezav.


Ja, to je druga...:)

Saj bom enako naredil, takoj ob prenovi dnevne... Za zdaj pa bo očitno to to.

Jezi me edino, ker ne najdem razloga...:)
Lukcc

akulp ::

BTW, je FTTH konektor na V60u enak tistemu na V50u, ve kdo?
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

sajko ::

akulp je izjavil:

BTW, je FTTH konektor na V60u enak tistemu na V50u, ve kdo?


Ja.

akulp ::

sajko je izjavil:

akulp je izjavil:

BTW, je FTTH konektor na V60u enak tistemu na V50u, ve kdo?


Ja.


Hvala.
Lukcc

akulp ::

Končna ugotovitev.

Krivda na strani modema.

Zamenjal modem na Innbox V60U in zadeva deluje tip top. :)

Hvala vsem za nasvete.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Daniel ::

Si imel prej na starem modemu priklopljeno v Gigabitni port?

Ta oprema ni ravno najbolj za to, da bi na njej zmeraj gonil na polno prenos in obenem še IPTV, je malce podhranjena.

akulp ::

Daniel je izjavil:

Si imel prej na starem modemu priklopljeno v Gigabitni port?

Ta oprema ni ravno najbolj za to, da bi na njej zmeraj gonil na polno prenos in obenem še IPTV, je malce podhranjena.


Ja, preden sem zamenjal na nov modem, sem poskusil preklopiti tudi na GB port, pa ni bilo nič bolje.

No, kakorkoli oprema gor dol, ta V60-ka deluje vrhunsko. Tudi WIFI ima občutno močnejši signal, čeprav trdijo na TK, da je čip isti. Ampak dvomim že s tega vidka, da ima V60 ac.

Skratka, zdaj dela tako, kot mora.

Sicer pa, res da to ni neka top end oprema, se mi pa zdi ta modem še vedno daaaaleč pred vsemi, ki jih je imel kakšen ponudnik inet storitev. Ali se motim?
Lukcc

...:TOMI:... ::

Saj je ze bil cas, da dajo malo bolj zmogljive naprave. Kinder jajcek modemi, na katere si moral nujno priklopit svoj router, da je delalo, kot je treba so, upam da preteklost.
Tomi

car100 ::

Jaz imam iz prve že modem Innbox V60U in ga nisem še uspel sesut je res dober, močen, nikol ne zakocka slika kljub polni liniji in 3 tvji. +Ima še 2 usb vhoda + podporo dnla + porte na modemu lahko sam menjaš, tako da za normalno rabo je več kot dober za profije se pa gor da router za 200€ pa more delat. Če ma kdo staro Innbox50 verzijo naj gre na Telekom menjat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677467 (19872) Tilen
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30658938 (24997) Lonsarg
»

T-2 ip tv vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
314482 (3791) sandmat
»

Telekom optika-paket modri (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10728086 (18612) ufek
»

dve mrezni kartici - IPTV + internet

Oddelek: Omrežja in internet
143215 (2031) telexdell

Več podobnih tem