» »

Nastavljanje okovja (pantov:)

Nastavljanje okovja (pantov:)

akulp ::

Živjo,

mi zna kdo pojasniti, kako nastavljam okovje na sliki?

http://imgur.com/LEUrKli

Gre za Jelovica vrata. Kakor sem uspel videti, se pod tisto rjavo plastiko (podolgovato, zaokroženo) skrivajo trije "imbus" vijaki, verjetno vsak za svojo smer?

Vendar nimam pojma, kateri je za kaj. Preden se grem igrati in preizkušati, poskusim tukaj vprašati, če mi kdo zna povedati, da ne izgubljam časa.

Rad bi namreč nastavil vrata tako, da jih ob zapiranju ne bo treba dodatno pritisniti, da se popolnoma zaprejo. Namreč, zaprejo se, vendar moraš potem malo potegniti, da naredi klik in se dokočno zaprejo.

Hvala.
Lukcc

dj_uro ::

prvo ugotovi, kje preveč pritiskajo;
morda je krivo tudi, da je dihtunga (tesnilo) ven iz ležišča skočilo in se zaradi tega vrata odbijajo (opcija)
ko boš videl kje se prvo zadane, kontra imbus odteguješ/zateguješ

mal se poigraj, kaj dost ne moreš zajebat =)
vw-klub.si

krneki0001 ::

Sredinski del panta mora imeti nek vijak, ki ga losaš. Potem vrata porineš bolj notri ali bolj ven in zategneš vijak

akulp ::

@nebivedu
Na pantu absolutno ne najdem nobenega vijaka ...

@dj_uro
Ne, tesnilo zagotovo ni problem, sem preveril. Pač vrata so se malo razrahljala/povesila... So precej nova in še niso bila nikoli nastavljena. Druga (ista) vrata so mi serviserji poleti nastavili, problem je bil podoben in zdaj so tip top. Nisem pa bil zraven, da bi videl kako ...

Se pravi, naj bi bili tam spodaj pod plastiko imbusi za nastavljanje? Saj vem, nimam kaj zajebat, ampak bi vseeno raje videl, če kdo to pozna in mi pove, kateri je za kaj, da ne izgubljam časa.
Lukcc

koyotee ::

Če so prenizko daš podložko spodaj

Drgač pa poklič na servis ane, sej si jih drago plačal, pa naj ti povejo :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

akulp ::

koyotee je izjavil:

Če so prenizko daš podložko spodaj

Drgač pa poklič na servis ane, sej si jih drago plačal, pa naj ti povejo :)


Ne, ne, niso prenizke. Ni to problem. Samo fina nastavitev.

Okna vrata super, res brez pripomb, kar se tiče izdelave.
Kar se pa servisa tiče ... Sram naj jih bo.
Sem se že pičil z njimi, ko so mi hoteli zaračunati servis manj kot leto po montaži. Pa so potem hitro uvideli, da bom resno "štalo" naredil, če se ne bodo oglasili, glede na to, da sem vzel njihovo top linijo in kot sam praviš, pustil kar nekaj denarja tam.
Lukcc

dj_uro ::

Eden je globina eden je visina, tatretji pa zategne/odtegne..

Pojdi na spletno stran okovja pa tam poglej... 1000% pise

Lp
vw-klub.si

c3p0 ::

To so 3D panti, en je za višino, drugi za ven iz okvirja, tretji za nagib krila. Malo sprobavaš in se kmalu znajdeš.

akulp ::

dj_uro je izjavil:

Eden je globina eden je visina, tatretji pa zategne/odtegne..

Pojdi na spletno stran okovja pa tam poglej... 1000% pise

Lp


Hm ja, mislim, da sem našel. Baka 3 nasadila naj bi bila to.

www.doors.si/pdf/nastavitev_BAKA.pdf
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

BigHugo ::

akulp, poglej navodila na 15. strani. Morda ti bo pomagalo.

LP BigHugo
LP BigHugo

akulp ::

BigHugo je izjavil:

akulp, poglej navodila na 15. strani. Morda ti bo pomagalo.


LP BigHugo



Hvala. Tole sem našel. Ampak niso ista ...

Ravno tako sem ugotovil, da niso Baka 3, so pa ena od Baka izvedenk očitno.
Lukcc

krneki0001 ::

No. Saj se mrekel, da nekje mora biti vijak za nastavljanje. Samo še najt ga moraš. In to na sredinskem delu.
Pod tesnilom imaš luknjo za imbus vijak.

Poišči na googlu "tsvm okna vrata nastavitev vrat baka protect 3D". Vrglo ti bo pdf in tam notri imaš slikco, kjer se vidi, da je luknja pod tesnilom.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Baka %28word%29 @ Wikipedia

To ne more biti naključje.

akulp ::

krneki0001 je izjavil:

No. Saj se mrekel, da nekje mora biti vijak za nastavljanje. Samo še najt ga moraš. In to na sredinskem delu.
Pod tesnilom imaš luknjo za imbus vijak.

Poišči na googlu "tsvm okna vrata nastavitev vrat baka protect 3D". Vrglo ti bo pdf in tam notri imaš slikco, kjer se vidi, da je luknja pod tesnilom.


To sem našel. Ne, ampak dejansko so ta drugačna.

Pod tesnilom ni niti enega imbusa, sem vse pregledal.

So tam pod plastiko trije imbusi. Torej V samem okviru vrat. Sem zdaj štelal in tako fino naštelal, da zdaj se pa še spodaj zatikajo ...:)
Lukcc

flyko ::

jype je izjavil:

Baka %28word%29 @ Wikipedia

To ne more biti naključje.


Si me nasmejal 😂

akulp ::

Ok, se opravičujem, pod tesnilom je imbus, seveda.

krneki0001 je izjavil:

No. Saj se mrekel, da nekje mora biti vijak za nastavljanje. Samo še najt ga moraš. In to na sredinskem delu.
Pod tesnilom imaš luknjo za imbus vijak.

Poišči na googlu "tsvm okna vrata nastavitev vrat baka protect 3D". Vrglo ti bo pdf in tam notri imaš slikco, kjer se vidi, da je luknja pod tesnilom.



Je sicer vse skupaj podobno, kot v tistem navodilu, ni pa isto ... Zdaj sem čisto zafrknil vse skupaj ... Zdaj so tudi povešena, ko sem "štelal" zgornji in spodnji imbus (tam, kjer so tri luknje v vrsti - slika spodaj).

Skratka, zdaj sem nastavljal na vseh treh zgornji in prvi in tretji (zg in spodnji imbus) tam na okvirju (tisto plastiko s prve slike sem snel). Srednji imbus ne premaknem niti za mm.

Tistega na krilu pa še nisem nič premikal ...

Slika:
http://imgur.com/vDJuB20
Lukcc

akulp ::

Uspel. S pomočjo (prek telefona) serviserja Jelovice sem jih nastavil "v nulo".

Hvala vsem za pomoč.

Gre pa, sicer za Baka 3 nasadila. V mojem primeru tisti vijak na krilu nima veze, to, da sem nastavljal tiste na okvirju, je bilo prav, vendar je bila napaka ta, da nisem vedel, da je sredinski za višino in sem ga preveč odtegnil. Potem pa je bilo potrebno uporabiti vzvod, jih dvigniti itd...

Skratka, če se še kdo kdaj sreča s temi nasadili, tista ideja "poskusi malo vrteti, saj nimaš kaj zafrkniti", ni najboljša. Pa sem to vedel, pa vseeno včeraj prehitro poskusil. :)
Lukcc

krneki0001 ::

Odlično.

dj_uro ::

Saj nimaš česa zafrknit... to, da so ti vrata ''dol'' padla ni konec sveta; - nažalost je pri vsem tako, da če se ne spoznaš, raje pokliči (in mastno plačaj) strokovnjaka ali nekoga, ki to obvlada... Drugače pa sam malo eksperimentiraš in se na koncu tudi kaj novega naučiš, ane? - in pa kot pri vsem velja; vaja dela mojstra...

drugo pa je, če narediš nepopravljivo škodo - ampak pri pantih praktično ne moreš...
vw-klub.si

c3p0 ::

Vrata so ti lezla dol, ti pa nisi opazil? Za ene je res boljše poklicati serviserja, vsaj dokler se še javlja :)

Je pa za višino treba oba oz. vse tri imbuse na pantih hkrati vrteti zavoj po zavoj, drugače težo nosi samo en pant.

akulp ::

c3p0 je izjavil:

Vrata so ti lezla dol, ti pa nisi opazil? Za ene je res boljše poklicati serviserja, vsaj dokler se še javlja :)

Je pa za višino treba oba oz. vse tri imbuse na pantih hkrati vrteti zavoj po zavoj, drugače težo nosi samo en pant.


Eni res pridete sem samo pamet stresat, ker jo drugje ne morete?

1. Ne, niso lezla...enostavno padejo, ko odtegneš vse vijake, sploh če so malo "našponana".
2. Tole, da je treba za višino imbuse vrtet vse tri, je čista izmišljotina. Zg. in spodnji nimata absolutno nobene veze z višino. Tako da, zdaj bi ti jaz lahko rekel, da ti sploh raje imbusa ne dajaj v pante, ampak takoj pokliči, da nekdo pride.
3. Mogoče sem izpadel "lesen" pri vprašanjih, ampak verjemi, večino zadev pri hiši sam porihtam, tudi tole sem. Se pa vedno raje zatečem po nasvet, ker če je kdo to že prej počel, ti prihrani čas. ;)

dj_uro je izjavil:

Saj nimaš česa zafrknit... to, da so ti vrata ''dol'' padla ni konec sveta; - nažalost je pri vsem tako, da če se ne spoznaš, raje pokliči (in mastno plačaj) strokovnjaka ali nekoga, ki to obvlada... Drugače pa sam malo eksperimentiraš in se na koncu tudi kaj novega naučiš, ane? - in pa kot pri vsem velja; vaja dela mojstra...

drugo pa je, če narediš nepopravljivo škodo - ampak pri pantih praktično ne moreš...


Se strinjam. Le včeraj sem bil malo jezen sam nase, ker sem se lotil stvari, brez da bi prej dejansko našel navodila za prava nasadila. Jelovica ti zraven da na žalost prastara, ki s tvojimi vodili nimajo veze, le zavedejo te....kot so mene.

Sicer pa ja, sem se naučil, tako kot pred tem tudi za okna ... in jih kasneje še kolegu nastavil. Zdaj bom pa mogoče komu lahko še pri vratih pomagal.

Vsekakor pa tile 3D panti so malo drugačni in so lahko kar težave. Še serviser je priznal, da znajo bit kar sitni včasih, ampak ko pa se "uležijo" in ko jih nastaviš, je pa mir.

In še enkrat hvala za pomoč tistim, ki ste dejansko kaj pametnega povedali.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

popravilo vrat

Oddelek: Loža
81710 (932) fikus_
»

Kako namazati pipo?

Oddelek: Loža
134753 (4080) Stari maček
»

imbus vijak M5 8mm

Oddelek: Kaj kupiti
8813 (616) mat xxl
»

Vijaka ne gre "odšraufat"

Oddelek: Loža
4014228 (12848) assez
»

Kako odstranit "izrabljen" vijak

Oddelek: Pomoč in nasveti
103659 (3493) m.i.h.a.

Več podobnih tem