» »

popravilo vrat

popravilo vrat

Ashrack ::

vrata od spalnice so utrpele manjso poskodbo in sicer na spodnjem delu je nastala udrtina od cevlja.

je najbolje to potem dati mizarju da popravi?
....

Aston_11 ::

Nalepko čez ali pa pokitaj, pobrusi, prebarvaj vrata (če nimaš dveh levih).

Kiwix ::

Sicer je tema že stara ampak vseeno :), tudi jaz imam malo čuden problem pri notranjih lesenih/steklenih vratih. Popustil je namreč zgornji pant na podboju (sta samo dva, čeprav so vrata dokaj težka) sedaj pa me zanima kako to najlažje popraviti. Klical sem na Jelovico, kjer pravijo, da je edini način, da se zamenja celoten podboj saj je mehanizem oziroma pant vgrajen. Nesmiselno se mi zdi menjati celoten podboj zaradi enega panta... sedaj ta pant drži ampak zelo slabo zato me zanima ali bi lahko samo dodal še en pant, torej se zvrta luknjo v podboj in vrata ter doda pant? Vrata so stara cca 15 let, bi moral preveriti ampak verjetno so iz ivrke.

todjo ::

Ne bo šlo, ker ima pant na podboju nosilec, na katerega se ga privijači. Tudi obstoječi pant ima imbus 4 ključ (ob pantu, za gumico), s katerim ga pritrdiš. Poglej, če ni samo ta vijak popustil.

Kiwix ::

Ja, popustil je ta imbus, ki ga ne morem več dovolj močno zategniti, malo še zdrži ampak po določenem času pant popusti.

Zato bi mogoče pod ta pant namontiral kaj takega :).
https://www.merkur.si/snemalna-spona-he...

https://www.merkur.si/cilindricna-spona...

Trenutno imam takole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiwix ()

radmannsdorf ::

Pokliči lokalnega mizarja, bo zrihtal za šalo.

4T4T4O ::

zdravo, jaz imam isti problem, je kakšna rešitev, razen nove navrtave?
lp

Kiwix ::

Kako pa naj bi mizar zadevo rešil? :) zgornji pant bom pritrdil kolikor pač gre na sredino pa bom dal še enega, ki bo preprečil da bi se zgornji snel.

fikus_ ::

Mogoče kakšen 2 komponentni Epoksi pomaga, da bo pant trdno zalepljen v razmajan les.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8435992 (836) Hudobec82
»

Nastavljanje okovja (pantov:)

Oddelek: Loža
207283 (6890) akulp
»

panti na vratih, oknih... - mazanje

Oddelek: Loža
84035 (3867) Assass1n
»

Pomoč pri sestavi omare - ali je tukaj kakšen mizar?

Oddelek: Loža
61473 (1242) bauci
»

v steni skrita vrata - mizar in $$

Oddelek: Loža
164618 (3881) Highlag

Več podobnih tem