» »

kvazi 3D slike

kvazi 3D slike

Paramedic ::

A mogoče kdo ve, kje bi se dalo dobit tiste 'slike' na internetu, ki če se zazreš globoko not, vidiš take like...Pol bi jih pa naprintu. A bi to vredu zgledalo? P.S.: Tiste 'slike' zgledajo na prvi pogled kot zadnja stran bančnih izpiskov - taki sivi vzorci.
End transmission.

bastadu ::

Pej na Yahoo! al pa ker drug brskalnik in not napiši "stereogram". Teh strani je ful, fotke pa si lohk pol tut sprintaš (vseeno delujejo). Če znaš gledat je full cool...:D:D

Paramedic ::

Najdu sm jih. Ka so dobre!! Povejte folk, kolk vas zna gledat tiste stereograme.Napritane niso tako dobre, ampak razbrat se jih da.
End transmission.

Sergio ::

Ja jaz spadam med 80% manjšino, ki jih zna gledati :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Paramedic ::

80% - a misliš, da jih res zna tolk gledat, al misliš, da jih zna 20%? Sam ej, full so lepe!
End transmission.

blue96 ::

TI ČLOVK.!!
PEJD NA WWW.EYETRICKS.COM0:)0:)

ce ti rata vsaj en foto razbrat, si car...

AJDE
.

Paramedic ::

Sej tam sem jih gledu. VSE so full lepe in takoj jih razbereš. To si mislu na podstrani 3dstereo. Tiste sem si vse shranu;)
End transmission.

zetko ::

Hude so tele slikce ja sam k se men že mal vrti :D

Sumo ::

Jst v teh slikah nikol nc ne vidm... A lahko poveste kako je to treba gledat?

Paramedic ::

SUmo -> če to prvič delaš se ti bo posvetlo po kake pol ure. Gldat morš (prvič samo) blizu kake 20cm. Pa sem in tja mal škiliš potem pa poskušaš to kar vidiš izostrit. Ampak to ne gre kar tak. Poskušaj, pa ti bo enkrat uspelo. Sam oči te lahko mal pečejo, če dolgo gledaš.Hm, a ker ve če to kej fejs škodi očem. Ker že itak mal slabo vidim na daleč:\
End transmission.

luni ::

Jaz nikoli nic ne vidim :(
Artificial Intelligentia

Paramedic ::

Luni -> če vidiš enkrat, vidiš VEDNO;)Js sem nazadnje eno tako sliko vido pred ene 6 leti, pa sem v ene 5 minutah spet pogruntu. Sej veš kako je če se kam zagledaš. V to sliko se zaglej, maj poškil sem pa taj. Prit ti pa mora tako telo(lik) ven iz slike, podobno kot če gledaš tiste slike, kjer rabiš rdečo in modro lečo (v #D kinih jih dobiš).Upam, da bo ker spregledal. Če je Esmeralda spregledala, boste pa še vi:D
End transmission.

whatson ::

zdaj vem način kako zmesti človeka: pokažeš mu stereogram! :D

jaz sem dooolgo rabil da sem sploh kaj skapiral

:8)

btw... dajte napište mi še par urljev do dobrih stereogramov...

LuiIII ::

Gledanje teh stereogram se da navaditi. Prav tako se lahko navadiš, da vidiš 3D samo iz dveh slik, ki seveda ustrezata pogojem stereosnemanja. Jaz recimo v hribih slikam po dve sliki iste panorame s tem, da stopim korak v levo ali desno. Ko slike razviješ jih položiš skupaj (levo na levo in desno na desno) in malo poškiliš ter fokusiraš na srednjo sliko, ki je kompozit leve in desne. Dobiš krasen 3D. Aja slike morata biti poravnane.

Lui

Rott-von-weiler ::

tri de fotke so ponavadi slabe in ne vidiš kaj ekstra najboljše pa je vsaj za mene 3d kino ko se strelajo pa misliš da tebe pa ko ti vlak nasproti pripelje si misliš da se bo v tebe zaleto to je užitek:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

bastadu ::

Jaz sem tut rabil zelooo dolgo da sem skapiral, kako gledat. Zdaj nimam več problemov. Vse fotke lahko vidim, le da so nekatere malo težje in moraš bolj napeti oči... Tako kot je rekel že nekdo zgoraj, ko enkrat vidiš, vidiš vedno. Ampak poskusiti moraš s čim lahkim, npr z 2 kanalno sliko (tako jo jaz poimenujem, nevem pa če se res tako imenuje), ta slika je sestavljena iz dveh slik, vidnih na prvi pogled. Potem je najbolje, da si sliko daš na papir in poizkusiš gledati vsako slikico (od dveh) z vsako učko pravokotno, čez list. Tako boč prevaral oko, de je predmet na sliki nekje v ozadju lista in je viden kot tridimentionalen. Naprimer, če imaš sliko z okni in v teh oknih je balon (ta slika je nekje na eyetricks.com, to se mizdi da je 3 ali 4 kanalna, lahko vidiš isto sliko kot jo na prvi pogled, le da vidiš napr. balov bolj v ozadju, kot je okno. To ti da prostorski občutek...
Toliko

Rott-von-weiler ::

Sam za te fotke rabiš one 3d špegle kr drugač te začnejo oke bolet vsaj mene:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

bastadu ::

Pri 3dšpeglih pa se ti ni potrebno čisto nč potrudit, da bi videl 3d... to je čisto nekaj drugega:\

bastadu ::

No tule je en 2 knalni stereogram. Ko botse tega spregledali, boste verjetno lažje razumeli težje...

whatson ::

waaaaaah... zdaj ze nekaj casa (ur) bulim v te zadeve.. uffff... glavobol se me loteva :D

bastadu ::

Kaj je tole:

rooster ::

Heh, nice!:)
A s ti tut not padu?

bastadu ::

Še ena stran za učenje gledanje stereogramov....

bastadu ::

Ka nobeden ne zna gledat in povedat kaj je v oni fotki zgoraj?!:D

freserovski ::

čaga ej stari:D, no bom pa jaz povedal kaj je, piše namreč:slo-tech, če se ne motim8-)Ej, kako si pa to naredil?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Rott-von-weiler ::

lahko da piše slo-tech jaz pa vidim da si kitajci riž mečejo:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

Loki ::

A se da v stereograme skrit tut besedilo?
I left my wallet in El Segundo

RobertM ::

Tukaj imate linkdo online izdelovanja stereogramov:))
Lep pozdrav Robert

bastadu ::

Bravo Cobra! Res piše slo-tech, kako pa sem to naredil, pa je že tak RobertM napisu link do online generatorja. Tu lahko narediš samo text, v Corel PHOTO-PAINTu pa lahk tudi kaj drugega nardiš, sam samo črno-belo....

bastadu ::

Roberto, če se da v stereogram dati celega koja, bi bilo čudno, da se nebi dalo tudi texta...:D:D

freserovski ::

Jaz sem tudi videl neke ludeke najprej, potem pa sem malo bolje pogledal in videl, da pise slo-tech, BRAVO JAZ. Sam zaj ko sem se navadil, ful hitro vidim vsako slikico:))
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podpora stereoskopskim 3D posnetkom na YouTube

Oddelek: Novice / Brskalniki
115378 (4373) antonija
»

3D HD TV Sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
769299 (7214) Spajky
»

PDF - 3 strani hkrati na ekranu

Oddelek: Pomoč in nasveti
161043 (942) kilobajt
»

Tetris dopolnil 25 let

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
313597 (2263) noraguta
»

Samouničljiv SMS

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
234064 (3087) B-D_

Več podobnih tem