» »

Smiselnost in uporaba mainframov

Smiselnost in uporaba mainframov

1 2
3
»

pegasus ::

Nekaj slišim da je danes dopoldne nekaj štekalo po NLBju? ;)

krneki0001 ::

Na mainframeu?

HotBurek ::

Mainframe ja. Je zunaj premrzel zrak, pa je mašina podhlajena in "šteka". :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

SeMiNeSanja ::

Glede na to, da vse več Lunuxa laufa na mainframe-ih, bi se moral kakšen Jype fejst ugriznizi v jezik....oz. prste, s katerimi tipka....

SeMiNeSanja ::

Mi gre pa tudi malo na živec, ker se v komentarjih meša hruške in banane.
'Paypal je narejen na javaskriptu'...? JS je kos frontenda. Kaj dejansko laufa v ozadju, je pa nekaj popolnoma drugega.
Če primerjamo z avtom, eni govorijo o plehu, drugi pa o mašinah. Mainframe je pač dizel mašina, kakršna lahko poganja prekooceanke. Razni serverčki pa so bencinarji. Lahko je bencinar tudi od F1 - ampak ne moreš to primerjati z dizlom, ki poganja ladjo...

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Mi gre pa tudi malo na živec, ker se v komentarjih meša hruške in banane.
'Paypal je narejen na javaskriptu'...? JS je kos frontenda. Kaj dejansko laufa v ozadju, je pa nekaj popolnoma drugega.
Če primerjamo z avtom, eni govorijo o plehu, drugi pa o mašinah. Mainframe je pač dizel mašina, kakršna lahko poganja prekooceanke. Razni serverčki pa so bencinarji. Lahko je bencinar tudi od F1 - ampak ne moreš to primerjati z dizlom, ki poganja ladjo...

Če žviš v letu 1995, kdo tje kriv. Js je že en cajt močan player na serversidu. In paypal je za backend migriral iz jave na js.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

krneki0001 ::

HotBurek je izjavil:

Mainframe ja. Je zunaj premrzel zrak, pa je mašina podhlajena in "šteka". :)



Po moje prej kakšne optimizacije kot pa štekanje, ker naj bi imeli čisto novo mašino, pa to pomeni, da je kakšne zadeve še potrebno zoptimizirat. Verjetno je danes tudi dan plač (15.), pa je že tako večja obremenitev.

Kaj naj bi pa štekalo?

jype ::

Paypal ima malo več prometa, pa nobenega mainframa, pa ni danes nič štekal.

noraguta ::

Niti ne, ena srednja banka ima več transakcij kot paypal. Ampak vse je v istem velikostnem rangu. Je pa celotna paypal "transakcija" bolj kompleksna.

krneki0001 je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Mainframe ja. Je zunaj premrzel zrak, pa je mašina podhlajena in "šteka". :)



Po moje prej kakšne optimizacije kot pa štekanje, ker naj bi imeli čisto novo mašino, pa to pomeni, da je kakšne zadeve še potrebno zoptimizirat. Verjetno je danes tudi dan plač (15.), pa je že tako večja obremenitev.

Kaj naj bi pa štekalo?

Eh plače danes nebi smele bit glih problem itak jih najbrž namečete v batch.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

krneki0001 ::

Sej ni bil problem v mašini. Mašina je delala brez problemov. Šteknl je nekje drugje. Vsaj tako sem slišal.

jype ::

noraguta> srednja banka

NLB to ni, ane.

krneki0001 ::

Glede na slovenijo je največja. Pa ostale banke s tujino poslujejo preko nlb zaradi povezav. Če pa s svetovnega merila gledaš, je pa NLB ena izmed zelo majhnih bank.

Glede finančnih transakcij je pa tako; Paypal je imel 179 miljonov računov. In na teh računih ni obresti in kreditov. Tukaj je samo nakazilo na račun in nakazilo iz računa (torej + in -). In to bi lahko en navaden mysql vodil brez problema v eni sami tabeli s štirimi polji (komitent (integer), stanje(decimal), prihodek(decimal), odhodek(decimal)), zraven pa še ena tabela s podatki o komitentu in je to vse.
To ni problem vodit, ker nimajo nič kaj dosti drugega dela.
Ko imaš pa ti enkrat podjetja s tisoč in eno storitvijo, pa fizične osebe z dvatisoč in eno storitvijo, se pa stvari zakomplicirajo.

Sicer ne vem zakaj je potrebno toliko različnih storitev, ampak očitno morajo še nesposobni zaslužit denar, ko si izmišljujejo nove in nove storitve.

jype ::

Ko mi bo banka sposobna povedat, kdaj sem dobil denar, bom lahko paypal račun zaprl.

krneki0001 ::

Sej je to že nekaj let v uporabi, samo vklopit moraš SMS obveščanje in dobiš za vsako spremembo stanja SMS na telefon.

jype ::

Ja, ob kliringu, potencialno en teden po tistem ko je nekdo že brez denarja.

krneki0001 ::

SMS obveščanje deluje takoj. Če dvigneš na bankomatu, bo š sms dobil takoj po dvigu (mogoče minuta ali dve zamude - zakaj bi bilo pa potrebno vprašat mobitel)

jype ::

Če mi nekdo plača ali nakaže sredstva prek paypala, potem res deluje takoj. Če mi plača na katerokoli banko, ki ni moja, bo trajalo od nekaj ur do nekaj tednov. Če mi na mojo, potem bo pa _v nekaterih primerih_ takoj, včasih pa celo šele naslednji delovni dan.

Invictus ::

jype je izjavil:

Ja, ob kliringu, potencialno en teden po tistem ko je nekdo že brez denarja.

Zamenjaj banko. Sam sem obveščen takoj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

noraguta ::

Invictus je izjavil:

jype je izjavil:

Ja, ob kliringu, potencialno en teden po tistem ko je nekdo že brez denarja.

Zamenjaj banko. Sam sem obveščen takoj.

Z mainframetom?sej z garancijo lije jeben paypal?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

Invictus> Zamenjaj banko. Sam sem obveščen takoj.

Na keri banki pa si?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi IBM ukinja delo od doma (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10830842 (25471) Invictus
»

Kaj programirati?

Oddelek: Programiranje
273514 (2114) RockyS
»

Prihranek v podjetju z brezplačnim softwarom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508030 (6753) krneki0001
»

NSA vohuni tudi za finančnimi transakcijami

Oddelek: Novice / Zasebnost
4516573 (13513) krneki0001
»

Oracle ukinja razvoj za Itanium, Intel in HP razočarana

Oddelek: Novice / Procesorji
4713560 (12232) Poldi112

Več podobnih tem