» »

Etažna lastnina

Etažna lastnina

Simoleon ::

Pozdravljeni, eno pravno vprašanje.


Moja mati je nažalost zašla v hude finančne probleme zaradi svojega spja. SP je zaprla ampak dolgovi ostajajo. Za nekatere se je že zmenila za obročno odplačevanje iz pokojnine ampak vsega naenkrat ne bo zmogla. Je na točki ko ji ni ostalo niti dovolj za mesečno plačevanje stanovanja. Sedaj me je prosila če se lahko ona priseli k meni.

Jaz imam v svoji hiši z etažno lastnino urejen ločen del hiše (prizidek) ki ga občasno oddajam za malo dodatnega zaslužka. Spisala bi najemno pogodbo in bi ji stanovanje oddajal kot najemodajalec. Pa me zanima: Ali sem varen pred rubeži in podobnim ker je stanovanje urejeno z etažno lastnino? Če nekdo pride k njej z namenom rubljenja, je preostanek hiše z mojimi rečmi ločen in varen?


Hvala vnaprej!

MadMicka ::

Seveda je. Podobno kot v bloku, če dolžnik živi v enem stanovanju, ne morejo rubiti po celem bloku.

Tudi opreme v etažni lastnini, kjer bo živela tvoja mama, ne smejo rubiti, če je tvoja last.

Mare2 ::

Simoleon je izjavil:

Ali sem varen pred rubeži in podobnim ker je stanovanje urejeno z etažno lastnino? Če nekdo pride k njej z namenom rubljenja, je preostanek hiše z mojimi rečmi ločen in varen?


Hvala vnaprej!


V praksi je tako, da izvršitelj kar zarubi. Potem pa ti dokazuj... A nič ne gledaš TV?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

K0K0 ::

Če se v najemno pogodbo vpiše vse omare, tv..., jih verjetno ne smejo zarubit ?

Aston_11 ::

Vse, kar ima dolžnik v posesti, sme izvršitelj rubiti.

SaXsIm ::

Nepremičninski agenti so pri posredovanju najemništva ponavadi pripravili še seznam opreme, ki je že v stanovanju ter v kakšnem stanju je.
SaXsIm

K0K0 ::

Aston to je vsakemu jasno. Sam če je v najemni pogodbi napisano da je pralni stroj, tv, kuhalnik za vodo... last najemodajalca tega verjetno ne morejo rubit, ker lahko dolžnik takoj dokaže da ni njegovo.

BigWhale ::

Ce ima kdo kak on-topic nasvet, potem kar na dan z njim. Sicer pa se dajte vzdrzati pred raznimi moralnimi nasveti.

Mare2 ::

Tako je, ja.
V 83. členu ZIZ je navedeno, da sme izvršitelj zarubiti stvari, ki jih ima dolžnik v posesti. POSEST, ta termin si izvršitelji razlagajo vsak na svoj način.

Če bo izvršitelj zarubil tvoje predmete, za katere verjetno izkažeš, da imaš na predmetu izvršbe pravico, ki preprečuje izvršbo, lahko podaš ugovor tretjega v skladu s 64. členom ZIZ.

Izvršitelj ne sme zarubiti vsega, kar vidi. V 79. členu ZIZ so navedeni predmeti, ki so izvzeti z izvršbe.

Jaz ponavadi dam še nasvet nasprotni stranki. Evo. Ne nasedaj lepim besedam goljufov. Če si pa že (nasedel), se dobro pozanimaj kje in s čim razpolaga dolžnik. Po potrebi uporabi tudi poizvedovanje. Pravočasno izvedi vse izvršilne postopke. Vztrajaj, saj običajno dolžniki kar nenadoma postanejo brez premoženja.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

c3p0 ::

Kaj pa osebni stečaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12834380 (2097) 2dark
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20530524 (24079) 49106
»

Najemna pogodba - neposredna izvršljivost

Oddelek: Loža
367639 (6353) mat xxl

Rubež premičnin - prosim za nasvet

Oddelek: Loža
469369 (7690) Gandalfar
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332932 (18234) Invictus

Več podobnih tem