» »

AMD pokazal svojo najhitrejšo grafično kartico Radeon R9 Fury X2

1
2
3 4 5

D3m ::

Profitiral pri čem? Dali si za grafo 200€ zato, da si prišparal 1€ na leto?
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

preveč omejeno gledate na vse skupaj, večja poraba potegne marsikaj za sabo, tistih par eur za elektriko je brezveze sploh omenjat, kdor ne ve kaj še vse ostalo potegne za sabo pa naj si prebere kakšen review ali dva, da bo sploh vedel o čem piše
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Can you enlighten us. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

PredatorX ::

Res me zanima kolk bi porabila gtx 970 z 512 bitnim vodilom. Pa tud zanima me kako bo NVIDIA speljala VR

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

Can you enlighten us. :D

najboljše boš razumel, če si sestaviš high-end PC in poročaš kje si naredil napako
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PredatorX ::

Ce se prav spomnim je tomshardware naredil test kjer so R9 290 rabile 215-220W. GTX 970 pa tud nima gaming porabe pod 165W

Napajalc ::

Pa ignorirat 1440p monitorje ki dosegajo lepe cene tudi negre. Pač Hawaii je zmaga za uporabnike medtem ko Fury navaden tudi lepo sede z tako cene in hi-end performensom (ga odkleneš in malo naviješ = win).
011011100111010101100010

sandmodnigga ::

jlpktnst je izjavil:

Vsi ki težite glede porabe pozabljate, da je razlika sicer opazna (v porabi), vendar pa nimaš verjetno grafe dovolj časa obremenjene na max, da bi se ti pretirano poznalo na računih.

Recimo da grafa A kuri 50W več kot grafa B. Če uporabljaš 4 ure na dan vsak dan celo leto (kar je več kot povprečen uporabnik, razen seveda če nimaš službe in si 12 ur na dan v špilih - ne pozabite, na desktopu je razlika precej manjša, sem pa dal ravno zato več ur ker je tudi sicer mogoče več porabe v idle). Je to 50w * 4h * 356 dni = 71kWh * 0,073€/kWh (enotna tarifa recimo) ~ 5€ na leto ... + mogoče kak € zaradi večje porabe na ostalih dajatvah. Torej nekje do 20€ če si res hardcore... pa če je grafa zato nekaj cenejša/boljša whatever si definitivno profitiral.

Oh moj bog, ne govori tega, ti satanist. A ne vidiš, da nekateri kupujejo malenkost dražje nVidie zato, ker imajo boljše P/W razmerje? Saj še samo to velja. Važno je, da se lavfa Quake 3 na ultra hard, pa da je poraba enaka nuli. P/P je so old school.

PredatorX ::

Ni res!

Ahim ::

D3m je izjavil:

Can you enlighten us. :D


Jaz si tisto elektriko sicer lahko privoscim, enako kot si lahko privoscim graficno, ki pokuri manj (torej manj greje prostor, mesa prah in ropota). Zadnji dve graficni sta bili od ATI/AMD, ker sta bili v casu nakupa najboljsi izbiri po tem kriteriju in dovolj zmogljivi za moje potrebe, prejsnja je bila ATIjeva v prenosniku, pred tem pa S3 + 3DFX.

Kdo ve, mogoce bo pa nasldnja vendarle Intelova (v CPUju) - z veseljem bi se znebil enega ventilatorja, procesorskega bom pa tako ali tako moral kupiti, ce ne zelim ziveti s tovarniskim ... Ko se jim bo koncno posvetilo in bodo dali ven I7 z Iris Pro in kaksnim bugom manj.

Jakob_X ::

Dajte ze mir s to porabo. Pred maxwellom nobenega ni brigalo za porabo. Sem preprican da so se vsi, ki to konstantno omenjajo se lepo greli ob svojih fermijih.

D3m0r4l1z3d ::

Jakob_X je izjavil:

Dajte ze mir s to porabo. Pred maxwellom nobenega ni brigalo za porabo. Sem preprican da so se vsi, ki to konstantno omenjajo se lepo greli ob svojih fermijih.

malo si zamešal top grafe tipa 480 v svoji generaciji in high-mid range grafe 970 in 980, ki sta od Keplerja naprej nekaj čisto običajnega (v smislu taktike nvidie) in ravno to je fascinantno, to najbolj j*be AMD in s Polarisom so napovedali vojno ravno na tem področju, le zakaj
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

jlpktnst je izjavil:

Vsi ki težite glede porabe pozabljate, da je razlika sicer opazna (v porabi), vendar pa nimaš verjetno grafe dovolj časa obremenjene na max, da bi se ti pretirano poznalo na računih.

Recimo da grafa A kuri 50W več kot grafa B. Če uporabljaš 4 ure na dan vsak dan celo leto (kar je več kot povprečen uporabnik, razen seveda če nimaš službe in si 12 ur na dan v špilih - ne pozabite, na desktopu je razlika precej manjša, sem pa dal ravno zato več ur ker je tudi sicer mogoče več porabe v idle). Je to 50w * 4h * 356 dni = 71kWh * 0,073€/kWh (enotna tarifa recimo) ~ 5€ na leto ... + mogoče kak € zaradi večje porabe na ostalih dajatvah. Torej nekje do 20€ če si res hardcore... pa če je grafa zato nekaj cenejša/boljša whatever si definitivno profitiral.

Kot že omenjeno nižja poraba zahteva manj zmogljivi hladilni sistem oz. je ta lahko tišji, nižja poraba tudi manj obremeni napajalnik, ki je spet lahko šibkejši (malce cenejši ter spet tišji). Pa pri dovolj zmogljivi hladilni rešitvi bo manj požrešna grafa delovala hladneje, torej bodo temperaturni cikli manj hudi, kar je bolj zdravo za material (čeprav tukaj ima nVidia bistveno slabšo zgodovino od AMD-ja oz. sploh ima slabo zgodovino).

PredatorX ::

HD 5870 vs GTX 480 P/W
HD 6970 vs GTX 580 P/W
Prav nič P/W pomagal AMDju.
Še z začetkom 7970/50 proti GTX 580 niče ni omenjal P/W.

Če bi vprašal 10 gamerjev, ki uporabljajo NVIDIO: Zakaj so se odločili za NVIDIO? Nebi prav noben omenjal P/W, no mogoče 1 ali 2.
Sploh pa tisti gamerji, ki so kupili AMD proc z NVIDIO in potem še naklada, da je vzel NVIDIO samo zaradi P/W-ja. Seveda, AMD FX 8320 4.8GHz z GTX 970 1500core clock. Top P/W.

D3m ::

PrimozR je izjavil:

jlpktnst je izjavil:

Vsi ki težite glede porabe pozabljate, da je razlika sicer opazna (v porabi), vendar pa nimaš verjetno grafe dovolj časa obremenjene na max, da bi se ti pretirano poznalo na računih.

Recimo da grafa A kuri 50W več kot grafa B. Če uporabljaš 4 ure na dan vsak dan celo leto (kar je več kot povprečen uporabnik, razen seveda če nimaš službe in si 12 ur na dan v špilih - ne pozabite, na desktopu je razlika precej manjša, sem pa dal ravno zato več ur ker je tudi sicer mogoče več porabe v idle). Je to 50w * 4h * 356 dni = 71kWh * 0,073€/kWh (enotna tarifa recimo) ~ 5€ na leto ... + mogoče kak € zaradi večje porabe na ostalih dajatvah. Torej nekje do 20€ če si res hardcore... pa če je grafa zato nekaj cenejša/boljša whatever si definitivno profitiral.

Kot že omenjeno nižja poraba zahteva manj zmogljivi hladilni sistem oz. je ta lahko tišji, nižja poraba tudi manj obremeni napajalnik, ki je spet lahko šibkejši (malce cenejši ter spet tišji). Pa pri dovolj zmogljivi hladilni rešitvi bo manj požrešna grafa delovala hladneje, torej bodo temperaturni cikli manj hudi, kar je bolj zdravo za material (čeprav tukaj ima nVidia bistveno slabšo zgodovino od AMD-ja oz. sploh ima slabo zgodovino).


LOL. Dober razlog, da še bolj šparamo pri proizvodnji. :) Kar je tudi namen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Napajalc ::

Dobesedno je žrtev marketinga.
011011100111010101100010

D3m ::

Ahim je izjavil:

D3m je izjavil:

Can you enlighten us. :D


Jaz si tisto elektriko sicer lahko privoscim, enako kot si lahko privoscim graficno, ki pokuri manj (torej manj greje prostor, mesa prah in ropota). Zadnji dve graficni sta bili od ATI/AMD, ker sta bili v casu nakupa najboljsi izbiri po tem kriteriju in dovolj zmogljivi za moje potrebe, prejsnja je bila ATIjeva v prenosniku, pred tem pa S3 + 3DFX.

Kdo ve, mogoce bo pa nasldnja vendarle Intelova (v CPUju) - z veseljem bi se znebil enega ventilatorja, procesorskega bom pa tako ali tako moral kupiti, ce ne zelim ziveti s tovarniskim ... Ko se jim bo koncno posvetilo in bodo dali ven I7 z Iris Pro in kaksnim bugom manj.


Ahh bolj sem mislil, ko zagovarjajo porabo.
Koliko prišparajo pri grafični, da se sliši, kot, da se jim naložba povrne v 2-3 letih preden spet menjajo. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

mala poraba je varčevanje na vseh frontah; manj zmogljivi vrmji, manjši cooler/venti, manj toplote, manjša potencialna glasnost, daljšo trajanje baterije (laptopi itd)...

Ampaka seveda folk ne vidi druga kot nek fiktivni p/p
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

290x je super zadeva, moraš frame rate control uporabljati, da si na nivoju 970
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Napajalc ::

No lej, tudi če bi gtx 970 žgala samo 100w je utopija imet tak gpu v laptopu. Pogovarjamo se o desktop zadevi ki je komot malo bolj požrešna, in ne nočemo hi-end gpu z 200w ker to pomeni da nas molzejo, hočemo gpu z 250w porabe in 30% večjo zmogljivost od mid GPU z 200w porabe.
011011100111010101100010

D3m0r4l1z3d ::

to bo pa zdaj z novo arhitekturo in tehnlogijami, bodi malo bolj potrpežljiv in objektiven, pa ti bo jasno
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

gddr85 ::

btw kako si sploh prišel na idejo, da si vzel 290x? sigurno je imel nasprotni tabor nekaj enakovrednega 290ki, sploh kar se tiče porabe ;)

Napajalc ::

Objektivnost nas bo koštala preveč, ker ti bojo 2 leti prodajali isto zmogljivost z manjšo porabo, na koncu pa niti nbojo ohranili manjše porabe kot nek standard, ampak bojo spet nabasal na 14nm tolk tranzistorjev da bo 250w +. Še enkrat, ne se obnašat kod da je grafika že dosegla vrh.
011011100111010101100010

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

seveda je smiseln. Noče vsak nuklearke od amdja v kišti


This is getting old man.

Recimo razlika 40W in pol prbiješ, da rabiš za AMD nuklerako Krško za nvidio pa napajalnik.

Da faq man.

Recimo da je 80-90W, daj notr v ohišje polek nvidije eno 80W navadno žarnico, da bo isti efekt xD
Pozimi in poleti

Napajalc je izjavil:

Pa ignorirat 1440p monitorje ki dosegajo lepe cene tudi negre. Pač Hawaii je zmaga za uporabnike medtem ko Fury navaden tudi lepo sede z tako cene in hi-end performensom (ga odkleneš in malo naviješ = win).

1440p bo velika vecina 1080p userjev direkt preskočilo, ker nima smisla.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

jlpktnst je izjavil:

Vsi ki težite glede porabe pozabljate, da je razlika sicer opazna (v porabi), vendar pa nimaš verjetno grafe dovolj časa obremenjene na max, da bi se ti pretirano poznalo na računih.

Recimo da grafa A kuri 50W več kot grafa B. Če uporabljaš 4 ure na dan vsak dan celo leto (kar je več kot povprečen uporabnik, razen seveda če nimaš službe in si 12 ur na dan v špilih - ne pozabite, na desktopu je razlika precej manjša, sem pa dal ravno zato več ur ker je tudi sicer mogoče več porabe v idle). Je to 50w * 4h * 356 dni = 71kWh * 0,073EUR/kWh (enotna tarifa recimo) ~ 5EUR na leto ... + mogoče kak EUR zaradi večje porabe na ostalih dajatvah. Torej nekje do 20EUR če si res hardcore... pa če je grafa zato nekaj cenejša/boljša whatever si definitivno profitiral.

Dej zračuni še razliko za radeonke v 2-3 monitor načinu, brskanje, tipkanje, ipd. zadeve. Neboš verjel, kako velika je razlika, če recimo delaš 8 ur na dveh monitorjih z radeonko notr. Porocaj, ko bos zracunal.
Pa zračuni še za dve kišti v dualmonitor, kjer delata na vsakem druga oseba
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m0r4l1z3d ::

pač ni za opravičit Radeonke na 1000Mhz+, pa če si še tako smotan

gddr85 je izjavil:

btw kako si sploh prišel na idejo, da si vzel 290x? sigurno je imel nasprotni tabor nekaj enakovrednega 290ki, sploh kar se tiče porabe ;)

bila je v kompletu z ostalim kar vidiš v mojem podpisu in sem jo pač vzel, ker je bila cena za vse skupaj ugodna, prva napaka je bila, ker ni tri slot tri fan izvedba, druga pa da je 290x grozno požrešna na trenutke in v določenih igrah, kar me odvrača od Radeonk pred Fury-jem, Fury pa mi je predrag in pol izdelek napram novi generaciji, ki bo prišla
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

D3m ::

A koristiš multi multi monitor setup? Ne? Chill.

Vemo kaj uporablja molko. On to rabi...mi ne (vsaj večina).

m0LN4r je izjavil:

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

seveda je smiseln. Noče vsak nuklearke od amdja v kišti


This is getting old man.

Recimo razlika 40W in pol prbiješ, da rabiš za AMD nuklerako Krško za nvidio pa napajalnik.

Da faq man.

Recimo da je 80-90W, daj notr v ohišje polek nvidije eno 80W navadno žarnico, da bo isti efekt xD
Pozimi in poleti

Napajalc je izjavil:

Pa ignorirat 1440p monitorje ki dosegajo lepe cene tudi negre. Pač Hawaii je zmaga za uporabnike medtem ko Fury navaden tudi lepo sede z tako cene in hi-end performensom (ga odkleneš in malo naviješ = win).

1440p bo velika vecina 1080p userjev direkt preskočilo, ker nima smisla.


A si lahko še bolj smotan? :D To je bolj šala, kot pa dejanska primerjava.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

Napajalc je izjavil:

No lej, tudi če bi gtx 970 žgala samo 100w je utopija imet tak gpu v laptopu. Pogovarjamo se o desktop zadevi ki je komot malo bolj požrešna, in ne nočemo hi-end gpu z 200w ker to pomeni da nas molzejo, hočemo gpu z 250w porabe in 30% večjo zmogljivost od mid GPU z 200w porabe.

Govori v svojem imenu, drugi bi radi majhne hladne kište z Furyx2 performancom.
Meter x meter kište, z 10 litri vode pa 10 ventilatorji maš lahko ti, komot.

Si vidu MXM 980 in 970 ITX v akciji ? Damn, ko zadeva dejansko funkcionira brez vode in 100W dodatne žarnice

A si lahko še bolj smotan? :D To je bolj šala, kot pa dejanska primerjava.

Kaka primerjava, vzameš po želji 970/980 pa še eno 80W navadno žarnico, pa maš Radeon Thermal Dissipation in večji ali enak performance.
+cudo, +physics, +delujoče snemanje
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

sandmodnigga ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

pač ni za opravičit Radeonke na 1000Mhz+, pa če si še tako smotan

gddr85 je izjavil:

btw kako si sploh prišel na idejo, da si vzel 290x? sigurno je imel nasprotni tabor nekaj enakovrednega 290ki, sploh kar se tiče porabe ;)

bila je v kompletu z ostalim kar vidiš v mojem podpisu in sem jo pač vzel, ker je bila cena za vse skupaj ugodna, prva napaka je bila, ker ni tri slot tri fan izvedba, druga pa da je 290x grozno požrešna na trenutke in v določenih igrah, kar me odvrača od Radeonk pred Fury-jem, Fury pa mi je predrag in pol izdelek napram novi generaciji, ki bo prišla

GTX 750Ti je pa polizdelek napram poznejši generaciji. Your point?

m0LN4r je izjavil:

Napajalc je izjavil:

No lej, tudi če bi gtx 970 žgala samo 100w je utopija imet tak gpu v laptopu. Pogovarjamo se o desktop zadevi ki je komot malo bolj požrešna, in ne nočemo hi-end gpu z 200w ker to pomeni da nas molzejo, hočemo gpu z 250w porabe in 30% večjo zmogljivost od mid GPU z 200w porabe.

Govori v svojem imenu, drugi bi radi majhne hladne kište z Furyx2 performancom.
Meter x meter kište, z 10 litri vode pa 10 ventilatorji maš lahko ti, komot.

Si vidu MXM 980 in 970 ITX v akciji ? Damn, ko zadeva dejansko funkcionira brez vode in 100W dodatne žarnice

A si lahko še bolj smotan? :D To je bolj šala, kot pa dejanska primerjava.

Kaka primerjava, vzameš po želji 970/980 pa še eno 80W navadno žarnico, pa maš Radeon Thermal Dissipation in večji ali enak performance.
+cudo, +physics, +delujoče snemanje

Vse to ima tudi konkurenca. Malce nabijama a?

PS Vse življenje na NVidii

Zgodovina sprememb…

opeter ::

sandmodnigga je izjavil:

Folk nori, ker nek srednji_nižji rang grafike poje nekaj let staro highend pošast. Seen that, done that. CPUji, GPUji, ekrančki, ni da ni.
Ego odnos pa to v korelaciji z zmanjšanim e-penisom.


A zato so takšne cene na Bolhi? :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

m0LN4r ::


Vse to ima tudi konkurenca. Malce nabijama a?

Cude nima, GVR ? Si že probal ? HW dekoder na R9, kak to že deluje ? hdmi 2.0 majo tut baje...
pa še marsikaj drugega, lej poglej si vsaj zadnje novice o AMD, da boš vedel komu sledijo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PredatorX ::

sandmodnigga je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

pač ni za opravičit Radeonke na 1000Mhz+, pa če si še tako smotan

gddr85 je izjavil:

btw kako si sploh prišel na idejo, da si vzel 290x? sigurno je imel nasprotni tabor nekaj enakovrednega 290ki, sploh kar se tiče porabe ;)

bila je v kompletu z ostalim kar vidiš v mojem podpisu in sem jo pač vzel, ker je bila cena za vse skupaj ugodna, prva napaka je bila, ker ni tri slot tri fan izvedba, druga pa da je 290x grozno požrešna na trenutke in v določenih igrah, kar me odvrača od Radeonk pred Fury-jem, Fury pa mi je predrag in pol izdelek napram novi generaciji, ki bo prišla

GTX 750Ti je pa polizdelek napram poznejši generaciji. Your point?

m0LN4r je izjavil:

Napajalc je izjavil:

No lej, tudi če bi gtx 970 žgala samo 100w je utopija imet tak gpu v laptopu. Pogovarjamo se o desktop zadevi ki je komot malo bolj požrešna, in ne nočemo hi-end gpu z 200w ker to pomeni da nas molzejo, hočemo gpu z 250w porabe in 30% večjo zmogljivost od mid GPU z 200w porabe.

Govori v svojem imenu, drugi bi radi majhne hladne kište z Furyx2 performancom.
Meter x meter kište, z 10 litri vode pa 10 ventilatorji maš lahko ti, komot.

Si vidu MXM 980 in 970 ITX v akciji ? Damn, ko zadeva dejansko funkcionira brez vode in 100W dodatne žarnice

A si lahko še bolj smotan? :D To je bolj šala, kot pa dejanska primerjava.

Kaka primerjava, vzameš po želji 970/980 pa še eno 80W navadno žarnico, pa maš Radeon Thermal Dissipation in večji ali enak performance.
+cudo, +physics, +delujoče snemanje

Vse to ima tudi konkurenca. Malce nabijama a?

PS Vse življenje na NVidii


Drgač je tole tema o Fury X2.

@ Molnarček
Pa kolkrat moram povedat da je GTX 960 prva grafična z HEVC decoderjem!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

sandmodnigga ::

Slo-Tech politiki se sprenevedajo.
+cudo, +physics, +delujoče snemanje
Česa od tega pod svojim imenom nima AMD? Pa prosim, ne nabijat, ker vaše mnenje je pol +++++ vredno potem.

D3m ::

Physics ima tudi Havok. What's the point?
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimozR ::

Kaj ima pa multi-monitor veze pri firmi grafe?

pegasus ::

MacGyver141 ::

PrimozR je izjavil:

Kaj ima pa multi-monitor veze pri firmi grafe?


Ima zelo veliko.

PrimozR ::

Aham. To je morda razlog, da mi kišta s HD 6850 (ter s Q6600, navit za 25% na 3 GHz, 8 GB RAMa in s tremi diski + SSD-jem) v idle kuri tam 130 W.

nVidia it is then!

SuperVeloce ::

Lahko poskusiš, odklopi en monitor (fizično iztakni hdmi, dvi, ...)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Senitel ::

D3m je izjavil:

Physics ima tudi Havok. What's the point?

OpenGL ima tudi Direct3D. What's the point?
To je točno to kar si ti napisal.
In kaj ima Havok z GPU-ji?

PrimozR ::

Hm, zgoraj lažem, očitno je bilo prezgodaj po zagonu, se kišta še ni popolnoma umirila. Zdajle je na merilec kišta priklopljena že dva dneva (prelen, da bi ugasnil in odklopil), pa je z dvema monitorjema poraba med 70 in 80 (bolj 80) W, z enim pa okrog 50 W. Cirka 25 W razlike torej.

Napajalc ::

m0LN4r je izjavil:

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

seveda je smiseln. Noče vsak nuklearke od amdja v kišti


This is getting old man.

Recimo razlika 40W in pol prbiješ, da rabiš za AMD nuklerako Krško za nvidio pa napajalnik.

Da faq man.

Recimo da je 80-90W, daj notr v ohišje polek nvidije eno 80W navadno žarnico, da bo isti efekt xD
Pozimi in poleti

Napajalc je izjavil:

Pa ignorirat 1440p monitorje ki dosegajo lepe cene tudi negre. Pač Hawaii je zmaga za uporabnike medtem ko Fury navaden tudi lepo sede z tako cene in hi-end performensom (ga odkleneš in malo naviješ = win).

1440p bo velika vecina 1080p userjev direkt preskočilo, ker nima smisla.


Danes je 1440p monitor v igri in ne 1080p ali 4k, to je bistvo, in nVidia kartice kot so gtx 950/60 nimajo kaj počet na tej resoluciji, dočim konkurenca čisto ok prebavlja zadevo, razlike se še povčajo v mid gpu v prid r9 390 in to je to, je zadnjič lepo napisal nek strokovnjak kako je nVidia hendikepirana na višjih reoulucijah.
011011100111010101100010

Senitel ::

To kar je strakovnjak napisal in kaj si ti interpretiral je pa noč in dan.

sandmodnigga ::

Napajalc je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

seveda je smiseln. Noče vsak nuklearke od amdja v kišti


This is getting old man.

Recimo razlika 40W in pol prbiješ, da rabiš za AMD nuklerako Krško za nvidio pa napajalnik.

Da faq man.

Recimo da je 80-90W, daj notr v ohišje polek nvidije eno 80W navadno žarnico, da bo isti efekt xD
Pozimi in poleti

Napajalc je izjavil:

Pa ignorirat 1440p monitorje ki dosegajo lepe cene tudi negre. Pač Hawaii je zmaga za uporabnike medtem ko Fury navaden tudi lepo sede z tako cene in hi-end performensom (ga odkleneš in malo naviješ = win).

1440p bo velika vecina 1080p userjev direkt preskočilo, ker nima smisla.


Danes je 1440p monitor v igri in ne 1080p ali 4k, to je bistvo, in nVidia kartice kot so gtx 950/60 nimajo kaj počet na tej resoluciji, dočim konkurenca čisto ok prebavlja zadevo, razlike se še povčajo v mid gpu v prid r9 390 in to je to, je zadnjič lepo napisal nek strokovnjak kako je nVidia hendikepirana na višjih reoulucijah.

Danes je med profiji popularen gejming na 144Hz, po možnosti z FREESYNCOM (AMDJEVA REŠITEV). Resolucija tam okrog 800x600 pa vse do FullHD. Na višjih resolucijah nišče ne igra.

Napajalc ::

Profiji ne uporabljajo mid GPU, in imajo poleg normalnega pc še gaming PC. Zgleda smo sami profiji kle okol in en noob.
011011100111010101100010

Pluser ::

Tole je prihodnost . https://www.leapcomputing.com/

D3m ::

Senitel je izjavil:

D3m je izjavil:

Physics ima tudi Havok. What's the point?

OpenGL ima tudi Direct3D. What's the point?
To je točno to kar si ti napisal.
In kaj ima Havok z GPU-ji?


Kaj nima Havok z GPU-ji?

pegasus je izjavil:

In related news: http://gpuopen.com/welcometogpuopen/


Konkurenca GimpWorks.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

PredatorX ::

Senitel je izjavil:

To kar je strakovnjak napisal in kaj si ti interpretiral je pa noč in dan.


Kar je pa "strakovnjak" napisal sem pa jaz že 3 povedal.

m0LN4r ::

Steam survey si poglejte, koliko je 2+ monitor userjev, koliko nvidia userjev in koliko slovencev xD

Zdaj pa kalkulator v roke. Elektrika v nemciji je 27centov/kw oz. mal vec kot 2.3x vec, kot tle
in polek napajanja ene dodatne navadne zarnice, ji je polet treba tut klimo mal veckrat nazgat.
Da nebo pretezko lahk zracunas za eno navadno zarnico razlike, par ur idlanja, gledanje titanika in igre. 90w navadno zarnico.

In takoj vidis, da je v dobrem letu nvidia ze cenejsa od radeonke.


Kak so kaj izkusnje z GVR in gaming evolved pa tut veste izluscit iz steam survey.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SimplyMiha ::

Za nekaj centov cenejša? Vau.

Medtem pa vsake pol leta veselo kupujeto novo komponento, in to povsem brez potrebe, samo da bi pridobili tiste pol FPS-ja.

Absurd.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon Pro Duo: zelo zmogljiv, zelo požrešen in zelo drag

Oddelek: Novice / Grafične kartice
165311 (3269) D3m
»

AMD-jev tržni delež grafičnih kartic se je prepolovil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
45677956 (64238) Trololololol
»

AMD Radeon R9 Fury X je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8027970 (15303) PredatorX
»

Novi AMD-jevi čipi R9 3xx (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
16738762 (30449) m0LN4r

Več podobnih tem