» »

Kako zamenjati pokvarjen USB konektor na WLAN adapterju?

Kako zamenjati pokvarjen USB konektor na WLAN adapterju?

Volta ::

Torej imam tole zverino, ki pa ji je žal (po vsej verjetnosti) crknil usb kontakt. Do nedavnega je vse delovalo ok, potem pa se je začelo vedno večkrat pojavljati sporočilo disconnected/connected v Windowsih (včasih tudi usb device not recognized) in ko sem malo "zmigal" kabel se je zadeva ponovno vključila in delovala dalje. Seveda se je stanje slabšalo, dokler niti začasne rešitve niso več pomagale in je WLAN adapter za večno zaspal ;((

Močno sumim da je kriv Usb konektor, ker je bila zadeva velikokrat vklopljena in izklopljena, zato bi ga rad zamenjal. Ker pa v tem nisem vešč, se obračam na vas za pomoč. Po moji logiki je najbolje da nabavim nov usb konektor, odrežem starega stran, izvlečem kable in potem zalotam/pritrdim kable v nov konektor. Verjetno je potem catch pri kablih, da jih priključim v pravem zaporedju ne? Kje se dobi te konektorje pri nas in kako bi lahko preveril, če je res kriv pokvarjen konektor?

Kakršnakoli pomoč je dobrodošla! :)

AC_DC ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Volta ::

Iščem nekaj kar se da dobit pri nas, je to to?

http://www.conrad.si/USB-konektor-tipa-...

Volta ::

Sem kr poiskal par starih naprav/kablov, ki jih nisem rabil, našel par ustreznih, razrezal stran vse razen konektorjev in lotal dokler ni napravica začela delati. Skratka, po 4 urah v nočnih urah mi je ratalo in na srečo je res bil kriv usb konektor! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis HTC - Al' sem nor, ali je to banalnost na vrhuncu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12532824 (26909) shadeX
»

Prihaja obrnljiv USB (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
6527628 (23469) Mavrik
»

Nokia E7 - poškodba zaradi vlage

Oddelek: Pomoč in nasveti
182369 (2030) matobeli
»

Applova zamujena priložnost z Lightning konektorjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10536490 (30876) Gandalfar
»

Chieftec USB priklop na sprednji stranici

Oddelek: Strojna oprema
351385 (1103) S-Master

Več podobnih tem