» »

Prejel blago, ne da bi plačal. :))

Prejel blago, ne da bi plačal. :))

DarwiN ::

Zgodi se 1x v življenju.. Naročiš artikel iz Avstrije za 90€, nakar se v trgovini zmotijo in te artikle, ki so bili v akciji, skupinsko pošljejo vsem kupcem, pomotoma tudi tebi, četudi še nisi plačal.. Tako dobiš tracking number in z zanimanjem spremljaš.. Ne moreš verjeti svojim očem, ko dostavna služba dejansko dostavi paket in rešeno.. Vsi srečni. :)

Nakar pa 1 mesec kasneje dobiš mail od trgovine, da je treba plačat ali pa bodo vložili tožbo..

Da se razumemo. Jasno je, kdo je tukaj guilty party, tko da ni treba preveč moralizirat.. Oni imajo prav. Bila je pomota, ki se lahko pripeti vsakomur. Moja dolžnost je biti pošten in plačati..

In če bi šlo za posameznika, bi jasno plačal že zdavnaj... Ker pa gre za podjetje, ki služi milijone, pa nimam nekih simpatij do njih in me mika, da bi jih ignoriral.:P.. Sem pomislil tudi na možnost, da lahko podjetje ta znesek terja od tistega njihovega zaposlenega reveža, študenta, ki je storil napako, ampak močno dvomim.. Sem že sam doživel podobne primere in škodo vedno pogoltne podjetje..

Torej? Kaj bi storili vi? Mislite, da blefirajo s to njihovo "legal action"? :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

technolog ::

Ne, ne blefirajo.

Usekaj se po prstih.

AC_DC ::

Kot vidim si prava Slovenska pizda, jaz bi jih takoj obvestil o tem.
Navijam da boš na koncu plačal 20 x 90.

The Player ::

DarwiN je izjavil:



Torej? Kaj bi storili vi? Mislite, da blefirajo s to njihovo "legal action"? :)


Stari, na lastno odgovornost. Zavedaj se, da si le ti sam odgovoren za svoja dejanja in nihče drug.

Drugače pa glede na to, da imaš uporabniško ime "Darwin", bo pa le čas pokazal, kaj bo naredila "naravna selekcija". ;)

lahko, da ne bo nič, lahko pa evolucija opravi svoje,...

matobato ::

Ce ti poslejo nek drug artikel ga obdrzis, ce pa ti poslejo artikel ki si ga narocil vendar placal napacno ceno ali pa sploh ne , potem placaj ali pa zahtevaj, da organizirajo pickup oz posli jim na njihove stroske.

shadeX ::

Za 90EUR bojo vlagali tožbo? Pa obvestilo preko maila? Ja seveda.

Oni računajo na to da se boš usral in izdelek plačal. Jaz bi ta izdelek vrnil nazaj.

P.S Za kateri izdelek se gre, če smem vprašat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

DarwiN ::

Torej sem jaz edini bananovec, ki razmišljam, da bi storil greh... Ostali ste vsi 100% pošteni, ne glede na okoliščine. Zanimivo. :)

Potem so tu še druge možnosti zadaj.

- Mogoče se javljate samo tisti brezmadežni.
- Mogoče se v zavisti javljate pretežno tisti nevoščljivi.
- Mogoče se vas večina ne zna postavit v kožo druge osebe in se vprašat, kaj bi dejansko vi storili.

Še kakšen tip osebnosti bi se našel..

Ni ravno skromno od mene, ampak bi rekel, da sem decent human being, a ta greh me vseeno mika, ker IMO nihče ničesar ne izgubi, medtem ko jaz profitiram. :D

shadeX je izjavil:

Za 90EUR bojo vlagali tožbo? Pa obvestilo preko maila? Ja seveda.

Oni računajo na to da se boš usral in izdelek plačal. Jaz bi ta izdelek vrnil nazaj.

P.S Za kateri izdelek se gre, če smem vprašat?


Ja pomoje tudi blefirajo, ampak nikoli ne veš.:D. Gre pa za tipkovnico.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

SambaShare ::

DarwiN je izjavil:


Ni ravno skromno od mene, ampak bi rekel, da sem decent human being, a ta greh me vseeno mika, ker IMO nihče ničesar ne izgubi, medtem ko jaz profitiram. :D


Nisi. Če bi bil, bi že vrnil na njihove stroške. Ne pa da tu iščeš potrdilo, da je OK da obdržiš.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

DarwiN je izjavil:

Zgodi se 1x v življenju.. Naročiš artikel iz Avstrije za 90€, nakar se v trgovini zmotijo in te artikle, ki so bili v akciji, skupinsko pošljejo vsem kupcem, pomotoma tudi tebi, četudi še nisi plačal.. Tako dobiš tracking number in z zanimanjem spremljaš.. Ne moreš verjeti svojim očem, ko dostavna služba dejansko dostavi paket in rešeno.. Vsi srečni. :)

Nakar pa 1 mesec kasneje dobiš mail od trgovine, da je treba plačat ali pa bodo vložili tožbo..

Da se razumemo. Jasno je, kdo je tukaj guilty party, tko da ni treba preveč moralizirat.. Oni imajo prav. Bila je pomota, ki se lahko pripeti vsakomur. Moja dolžnost je biti pošten in plačati..

In če bi šlo za posameznika, bi jasno plačal že zdavnaj... Ker pa gre za podjetje, ki služi milijone, pa nimam nekih simpatij do njih in me mika, da bi jih ignoriral.:P.. Sem pomislil tudi na možnost, da lahko podjetje ta znesek terja od tistega njihovega zaposlenega reveža, študenta, ki je storil napako, ampak močno dvomim.. Sem že sam doživel podobne primere in škodo vedno pogoltne podjetje..

Torej? Kaj bi storili vi? Mislite, da blefirajo s to njihovo "legal action"? :)


ko naročiš si obvezen plačat. ob naročilu si dobil verjetno digitalni račun. račun ni potrdilo da si plačal, ampak potrdilo da moraš plačat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

darkolord ::

Račun je verjetno dobil med ali po tem, ko je roba bila odpremljena.

Če je zadevo naročil, mora seveda plačati.

A v gostilni tudi ignoriraš natakarja, ko ti prinese račun šele, ko si že pojedel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

korenje3 ::

kako bi bilo fino v našem podjetju, kjer imamo roke plačila 60 do 90 dni... dobiš material v vrednosti 1 mio eur 3 mesece prej, potem si pa rečeš sej mi ni treba plačat... v stilu darwina.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

DarwiN ::

Lahko dajete še bolj nerealne primerjave?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

Obstaja tudi trik, kako zaslužiti na račun takih, ki mislijo, da bodo poceni prišli skozi. Pred leti so pri nas eni nekaj (knjige, se mi zdi) prodajali na obroke. Kupcem so za prvih par obrokov poslali položnice, potem so pa nanje "pozabili". Kupci vsi srečni, da bodo nekaj prihranili. Potem pa čez nekaj let šok - sodna terjatev z zamudnimi obrestmi vred. In ni nič pomagalo, ker je kupec dolžan plačati, tudi če prodajalec ne pošlje položnice.

nihče ničesar ne izgubi, medtem ko jaz profitiram.
Trgovcu je proizvajalec to podaril, in pošta brezplačno dostavila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

DarwiN ::

Trgovcu je proizvajalec to podaril, in pošta brezplačno dostavila?


En milijonar je oškodovan za ~92€, en Janez pa neupravičeno pridobi 90€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

V Hoferju kdaj kaj ukradeš? Po tvoji logiki se jim ne bi nič poznalo, ti bi pa malo profitiral.

DarwiN ::

Okapi je izjavil:

V Hoferju kdaj kaj ukradeš? Po tvoji logiki se jim ne bi nič poznalo, ti bi pa malo profitiral.

Mogoče bi ukradel, če bi lahko doma v naslonjaču sedel, kliknil ENTER tipko in bi se Hoferjev artikel kar magično pojavil pred mano..

In tell u what, podobno bi storilo vsaj 90% vseh ljudi. IMO!

In pravzaprev niti to ni primerna primerjava, ker že v osnovi pred samim dejanjem vključuje namero po goljufanju oz. kraji..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

particle ::

Sami poštenjaki na forumih. :D V real lajfu jih pa od nikoder.. Mramor te tudi hitro pa z veseljem po prstih užge.

iKst ::

Tožili te bodo in tožbo bodo gladko dobili. Ne misli, da 90€ ni dovolj za tožbo, sploh v primeru, da so enako napako naredili še pri drugih. Njim je vseeno, če znesek ni visok, sodne stroške boš tako ali tako poravnal ti, vse do zadnjega. Še njihovemu direktorju oz. tistemu, ki bo z odvetnikom prišel na sodišče boš plačal za pot in ure, ki jih bo preživel tam, po realni urni postavki, ki gotovo ni nizka.

martincek1 ::

Ti imaš nek butast izgovor, da si stvar naročil preko interneta in zato nisi odgovoren za svoja dejanja, ker se počutiš varnega na drugi strani sveta. In zdaj bi rad dobil nekoga, ki se bo s teboj strinjal, da upravičiš svoje dejanje in dobiš uteho češ da nisi storil nič narobe. Lepo kontaktiraj podjetje, povej, da lahko pošlješ nazaj na njihove stroške in je zadeva končana.

Jaz sem imel situacijo, ko sem bil star cca 13-14 let - naročil izdelek (s plačilom ob dostavi), ampak se je podjetje zafrnilo in mi poslalo brez plačila (cca 7€ vrednost). Čez cca mesec dni sem dobil pošto, da naj poravnam obveznosti ampak nisem imel denarja (porabil tistih 7€ - takrat SIT, kdo ve za kaj, kakšne čigumije hah) in nisem vrnil. Še zdaj si želim, da bi jim lahko vrnil ta znesek, iskal sem večkrat to podjetje po internetu ampak nisem našel ničesar. Ja, bil sem še mulc in oni so naredili napako, ampak to še ne pomeni, da sem jaz ravnal pošteno. Tako, da vse kar lahko v tem primeru rečem je, da si očitno tudi ti še mulc, drugače takega dejanja oziroma razmišljanja ne znam pojasniti.

Ashrack ::

A ko pa dosti multinacionalk placa samo 2% ali se manj davka na dobicek je pa vse vredu? Me niti malo ne zanima da jim to zakonodaja omogoca.

OP ce je to ena izmed firm ki take luknje v mednarodnem pravu izkorisca, ji placaj 0 e.
....

iKst ::

Če bo stvar obdržal, bo plačal v vsakem primeru. Samo vprašanje, samo teh 90€ ali 90€ + konkretne sodne stroške.

Ashrack ::

iKst je izjavil:

Če bo stvar obdržal, bo plačal v vsakem primeru. Samo vprašanje, samo teh 90€ ali 90€ + konkretne sodne stroške.

Vecinoma se multinacionalkam ne da jajcati za 90e.
....

theBill ::

Ob takem razmišljanju ni čudno, da vedno manj nemških in avstrijskih trgovin pošilja tudi v Slovenijo. Balkan z balkansko mentaliteto pač, kjer bolj kot nekoga nategneš, večji car si... ;((

iKst ::

Seveda se jim da jajcati. Niso postale multinacionalke zato, ker bi zastonj okol keš delile.

Poleg tega:

nakar se v trgovini zmotijo in te artikle, ki so bili v akciji, skupinsko pošljejo vsem kupcem


Jajcajo se za veliko več denarja.

Poleg tega 2:

Kje sploh piše, da gre za neko silno multinacionalko. Vsaka spletna trgovina, ki obrne par milijonov € letno še ni multinacionalka z neomejenimi sredstvi.

AnotherMe ::

Čisto mimo mogoče: kaj pa če jim izdelek lepo vrneš?

Nisi ga naročil, oni so ti ga poslali, sedaj pa hočejo plačilo?
Izdelek vrneš in je problem rešen - saj ga že v štartu nisi nameraval kupiti!

koyotee ::

Ali pa vprašaš za kak procent popusta, ker ai artikel očitno želel.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

St235 ::

shadeX je izjavil:

Za 90EUR bojo vlagali tožbo? Pa obvestilo preko maila? Ja seveda.

Oni računajo na to da se boš usral in izdelek plačal. Jaz bi ta izdelek vrnil nazaj.

P.S Za kateri izdelek se gre, če smem vprašat?


Kakšno tožbo?

Za take zneske se vloži izvršbo na podlagi verodostojne listine - računa. In potem ti pač trgajo iz TRR 90EUR, obresti in stoške izvržbe.

15 minut dela za njihovo pravno službo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

AC_DC ::

Artikel je naročil, plačal ga ni, (so v trgovini zajebali), dobil ga je.
Ne vem kaj je tu za razmišljati.Plačaj kar si naročil.

Riff ::

jaz bi plačal takoj po prejemu prejetega še neplačanega blaga

Ales ::

Če izdelka nikoli nisi naročil in so ti ga kar poslali ter zdaj terjajo plačilo, nisi izdelka dolžan niti vrniti niti plačati. Take bedarije so nekaj časa počeli pri nas z nesramno dragimi novoletnimi čestitkami.

Če si izdelek naročil in ne plačal, oni pa so ti ga kar poslali po pomoti, si ga dolžan plačati. Lahko pa ga vrneš v zakonskem roku in odstopiš od nakupa na daljavo.

ZaphodBB ::

AnotherMe je izjavil:

Čisto mimo mogoče: kaj pa če jim izdelek lepo vrneš?

Nisi ga naročil, oni so ti ga poslali, sedaj pa hočejo plačilo?
Izdelek vrneš in je problem rešen - saj ga že v štartu nisi nameraval kupiti!

To je zadnji moralni out.

Vrneš, tudi če še naprej gonijo svojo jim napišeš nazaj, da izdelka nisi hotel, da jim ga vračaš in da je zate zadeva zaključena.

Sodišče pa lahko še vedno odloči po svoje (ne vem kako imajo urejeno Avstrijci take male zadeve)*.

Je pa jasno, da je pri njih nekdo na hard zajebal, sedaj pa poskušajo rešit kar se rešit da.

p.s.: Tisto o miljonarju, ki se mu še poznalo ne bo - pa kaže zgolj na nizek intelektualni nivo avtorja.

*Edit: Lakotnik29 že povedal svoje
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

St235 ::

Okapi je izjavil:

Obstaja tudi trik, kako zaslužiti na račun takih, ki mislijo, da bodo poceni prišli skozi. Pred leti so pri nas eni nekaj (knjige, se mi zdi) prodajali na obroke. Kupcem so za prvih par obrokov poslali položnice, potem so pa nanje "pozabili". Kupci vsi srečni, da bodo nekaj prihranili. Potem pa čez nekaj let šok - sodna terjatev z zamudnimi obrestmi vred. In ni nič pomagalo, ker je kupec dolžan plačati, tudi če prodajalec ne pošlje položnice.



Imaš za tole kak vir? da se ne boš potem čudil, ko ti bom rekel, da govoriš neumnosti.

AnotherMe ::

AC_DC je izjavil:

Artikel je naročil, plačal ga ni, (so v trgovini zajebali), dobil ga je.
Ne vem kaj je tu za razmišljati.Plačaj kar si naročil.


Sem razumel, kot da je samo dal v cart in ni zaključil nakupa...

PLAČAJ!!

ZaphodBB ::

AC_DC je izjavil:

Artikel je naročil, plačal ga ni, (so v trgovini zajebali), dobil ga je.
Ne vem kaj je tu za razmišljati.Plačaj kar si naročil.

Pa res ja...

Jaz pa pravim naj ne plača. Naj plača še stroške izvršbe... Čeprav se zna zgodit, da še en trgovec ne bo hotel pošiljati v Slovenijo zaradi slabih izkušenj.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

AC_DC ::

Za vse nepismene, ki imajo problem pri bralnem razumevanju več kot 3 vrstic besedila.

https://slo-tech.com/forum/t664347/zace...

Boldano je bistveno:
Zgodi se 1x v življenju.. Naročiš artikel iz Avstrije za 90EUR, nakar se v trgovini zmotijo in te artikle, ki so bili v akciji, skupinsko pošljejo vsem kupcem, pomotoma tudi tebi, četudi še nisi plačal.. Tako dobiš tracking number in z zanimanjem spremljaš.. Ne moreš verjeti svojim očem, ko dostavna služba dejansko dostavi paket in rešeno.. Vsi srečni. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

fosil ::

Če si naročil potem je treba plačat.
Če nisi naročil, pa nisi dolžan plačat.
45. člen zvpot pravi:
Nenaročene ponudbe blaga ali storitve, ki pozivajo potrošnika k takojšnjemu ali odloženemu plačilu, niso dovoljene. Potrošnik nima nikakršnih obveznosti v primeru nenaročene ponudbe blaga ali storitve. Če potrošnik na ponudbo ne odgovori, se ne šteje, da ponudbo sprejema.
Tako je!

St235 ::

kater del je pretežak za razumet?

Zgodi se 1x v življenju.. Naročiš artikel iz Avstrije za 90EUR, nakar se v trgovini zmotijo in te artikle, ki so bili v akciji, skupinsko pošljejo vsem kupcem, pomotoma tudi tebi, četudi še nisi plačal..

Predvsem pa četudi bi bil izdelek nenaročen, ga NE smeš obdržat. Lahko ga vrneš in lahko podaš glede tega prijavo zaradi nepoštene poslovne prakse, nikakor pa ga ne moreš obdržat in uporabljat. Samo to nima nikakršne veze, on je izdelek NAROČIL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ZaphodBB ::

Nenaročene ponudbe blaga ali storitve, ki pozivajo potrošnika k takojšnjemu ali odloženemu plačilu, niso dovoljene. Potrošnik nima nikakršnih obveznosti v primeru nenaročene ponudbe blaga ali storitve. Če potrošnik na ponudbo ne odgovori, se ne šteje, da ponudbo sprejema.

Tukaj nič ne piše, da sme nenaročeno vzeti.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo blaga kupljenega preko interneta? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22757057 (5244) Groot
»

Vračilo blaga v enaa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9237198 (2167) tomaz-
»

Vračilo preizkušenega artikla preko Mimovrste

Oddelek: Pomoč in nasveti
4711149 (5647) c3p0
»

Mimovrste oddano naročilo/spreminjanje cene (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411808 (9533) Mare2
»

Prejem nenaročenega blaga

Oddelek: Pomoč in nasveti
273670 (2328) MIHAc27

Več podobnih tem