» »

Stroški vozila

Stroški vozila

pegasus ::

Pred nekaj dnevi sem se malo igral in skušal iz družinskih financ potegniti kake "big data" informacije. Recimo za svoj avto in prevoze sem ugotovil sledeče:
* časovno obdobje pet let in pol
* prevoženih cca 150k km
* celotni stroški (cena avta, vse cestnine/zavarovalnine/tehnični/vinjete, nove letne in zimske gume, gorivo, redni in izredni servisi, ...) nekaj malega čez 40k EUR

Iz tega se mi porajajo vprašanja:
1) Je to veliko ali malo? Nimam občutka ... ima kdo primerljive podatke?
2) Vsekakor si želim to številko v naslednjih petih letih zmanjšati. Zbiram predloge, kako.
3) Približno se zavedam vzorca voženj, ki jih delam. Imamo kak app, ki bi to konkretno beležil? Torej datum, razdalja, povprečna hitrost ter iz tega delal neko statistiko. Zdi se mi, da bi kot družina bolje shajali z enim električnim shopping cartom in enim kombijem za daljše razdalje in večje tovore, a bi rad to podkrepil s konkretnimi številkami.
  • spremenil: pegasus ()

Ice-Heki ::

Mogoče poveš kakšen avto imaš?

1) Sepravi naj bi dal za avto na mesec povprečno 600 EUR. Meni se to zdi veliko.
3) Poglej Drajv od Zavarovalnice Triglav.

mikojan ::

40k euro. Od tega ti jih je 20k placal delodajalec za potne stroske. Vecina preostalih 20k pa je luksuz

Dr_M ::


1) Sepravi naj bi dal za avto na mesec povprečno 600 EUR. Meni se to zdi veliko.


Ce ne ravno ne vozis golfa 2, tole ni nic posebnega, ce upostevas vse stroske povezane z avtom, vkljucno nakup.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Miha 333 ::

pegasus je izjavil:

Pred nekaj dnevi sem se malo igral in skušal iz družinskih financ potegniti kake "big data" informacije. Recimo za svoj avto in prevoze sem ugotovil sledeče:
* časovno obdobje pet let in pol
* prevoženih cca 150k km
* celotni stroški (cena avta, vse cestnine/zavarovalnine/tehnični/vinjete, nove letne in zimske gume, gorivo, redni in izredni servisi, ...) nekaj malega čez 40k EUR

Iz tega se mi porajajo vprašanja:
1) Je to veliko ali malo? Nimam občutka ... ima kdo primerljive podatke?
2) Vsekakor si želim to številko v naslednjih petih letih zmanjšati. Zbiram predloge, kako.
3) Približno se zavedam vzorca voženj, ki jih delam. Imamo kak app, ki bi to konkretno beležil? Torej datum, razdalja, povprečna hitrost ter iz tega delal neko statistiko. Zdi se mi, da bi kot družina bolje shajali z enim električnim shopping cartom in enim kombijem za daljše razdalje in večje tovore, a bi rad to podkrepil s konkretnimi številkami.

To je ca. 0,27 €/km, kar je blizu neke normalne oziroma realne cene vožnje z avtom. Avto je pač strošek.

Edino, kar lahko razmisliš je, ali bi morda 600 € mesečno pokrilo vožnje z javnim prevozom in taksijem za relacije, ki jih pač nujno moraš narediti. Če je odgovor ne, potem tako nimaš izbire.

čuhalev ::

Bistvena ugotovitev, ki ti ga mora pokazati takšna analiza za življenjsko dobo vozila je to, da je avtomobil (kot predmet nakupa) cenejši od vseh stroškov (gorivo, cestnina, servisi), ki jih imaš zaradi avtomobila.

zee ::

3) Približno se zavedam vzorca voženj, ki jih delam. Imamo kak app, ki bi to konkretno beležil? Torej datum, razdalja, povprečna hitrost ter iz tega delal neko statistiko. Zdi se mi, da bi kot družina bolje shajali z enim električnim shopping cartom in enim kombijem za daljše razdalje in večje tovore, a bi rad to podkrepil s konkretnimi številkami.


Imas aplikacije in dongle, ki jih vstekas v OBD2 (ali kakorkoli se ze klice diagnosticni port na avtomobilu), in ti potem dostavljajo podatke direkt iz avtomobilskega racunalnika. Vec informacij npr. tule.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pegasus ::

Imam Imprezo, kar niti ni važno. Važno je, da uporablja en bolj obskuren protokol na OBD2, tako da večina bluetooth adapterjev gor ne dela. Dela pa ultragauge, kar s pridom uporabljam in optimiziram "težo" noge. Rekord 5.19l / 100km.
Sem pregledal mal ponudbo aplikacij in preizkusil bom tri: easy auto log, mpg tracker in triplogr. Pa da vidimo ...

Steinkauz ::



Golf IV TDI 90km 1999

Avto kupljen za 5900eur leta 2007, trenutno vreden malo čez 1k, tko da sm še na izgubi vrednosti avtomobila zgubu slabih 5000eur.

HotBurek ::

Pri 7 L/100km in 150.00 km prevoženih je to 10500 L goriva. Vsak liter več ali manj je 1500 L.

Se pravi z 1L nižjo porabo privarčuješ 2000€ za celotno pot.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Aston_11 ::

Steinkauz je izjavil:



Golf IV TDI 90km 1999

Avto kupljen za 5900eur leta 2007, trenutno vreden malo čez 1k, tko da sm še na izgubi vrednosti avtomobila zgubu slabih 5000eur.

Off: kako ti rata poraba 5,6 z 1.9 TDI 90 KM?

Steinkauz ::

To mišljen da je visoka ali nizka?
Ker mam skor povprečje:
http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

globoko grlo ::

kaj pa delaš z zadnjo havbo? :)

Drgač pa cca 4K ojrov/let (brez vrednosti avta).
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Steinkauz ::

Eh prvič sem dal samo brusit in prebarvat pa je seveda spet vn udarilo.
Tako da sem v drugo raje menjal celo havbo.

Drugač pa dokej serijsko : rjavitev zadnje havbe pod ključavnico (zaradi istega vzroka pogosto crkne tudi zadnji motorček havbe), rjavitev blatnikov pri dnu(ker se nabira umazanija med blatnikom in kolotekom, ki zadržuje vodo)

Večina golf IV ma eno al pa drugo al pa kr oboje.

Sej letos verjetno menjam.

šernk ::

Povprečna poraba avtomobila: 7,78 l/100km
Število prevoženih kilometrov: 73.968,00 km
Skupno porabljen denar: 11.841,12 €
Skupno porabljen denar za gorivo: 7.953,13 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov: 16.01 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov (samo gorivo): 10,75 €
Povprečna poraba denarja na mesec: 187,95 €
Povprečna poraba denarja na mesec (samo gorivo): 126,24 €

manjka umes 2 leti in 40k km, ker nisem beležil. h temu se lahko doda še 4200eur nabavne vrednosti avta, oziroma sedaj je vreden še dobrih 700eur, tako da 3500eur, če razdelim na 8 let znese še 437eur/leto amortizacija oz slabih 37€/mesec, tako da mi gre za avto tam 220eur na mesec.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

pegasus ::

pegasus je izjavil:

preizkusil bom tri: easy auto log, mpg tracker in triplogr.
Easy auto log - za 10km poti mi je izmeril 7km. Useless.
Triplogr - za 125km poti (po števcu) mi izmeri 122km. Ajde, recimo znotraj merske napake. UI je rahlo čuden. Stvar dela stabilno v standalone načinu, ko sem jo sparil z accountom na online storitvi, je začela občasno kreširat. Zoprno. Zadevo lahko nakrmiš tudi s podatki o tankanjih.
MPG Tracker - osnovni dnevnik tankanj. Še najlepši ui - winphone textual all the way.

Malo se tudi razgledujem po avto.net in autoscount24 ... in zaenkrat mi izgleda kak majhen korejski jajček na bencin+plin kot najbolj smiselna izbira. Takoj za električnim biciklom :)

krneki0001 ::

pegasus je izjavil:

Imam Imprezo, kar niti ni važno. Važno je, da uporablja en bolj obskuren protokol na OBD2, tako da večina bluetooth adapterjev gor ne dela. Dela pa ultragauge, kar s pridom uporabljam in optimiziram "težo" noge. Rekord 5.19l / 100km.
Sem pregledal mal ponudbo aplikacij in preizkusil bom tri: easy auto log, mpg tracker in triplogr. Pa da vidimo ...


Kater letnik imaš? motor 1.5? 1.6? 2.0? 2.5? Oprema?

pegasus ::

1.5, 2006.

krneki0001 ::

Tebi bi že večina OBD2 naprav morala delat. do 2001 letnika so bili kr problemi, je bilo res težko najti obd napravo, po 2001 pa ni več problema. Samo najslabše kopije ne delajo dobro, vse ostalo deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS tracker/sledilnik

Oddelek: Loža
327901 (1222) Peter40
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14526190 (21992) krneki0001
»

Prevelika poraba goriva

Oddelek: Na cesti
255269 (4178) Scorpia
»

Avti, ki nimajo potovalnega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5613983 (11617) Spajky
»

Starejši avto, z nizko porabo - nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8218765 (12640) Mesar

Več podobnih tem