» »

Ojačanje wifi signala z dodatnim routerjem

Ojačanje wifi signala z dodatnim routerjem

Zlatan ::

Torej, zadeva je sledeča. Do sedaj sem imel Linksys WRT54GL, ker pa je v drugem štuku slab wifi signal, sem nabavil dodaten router (E900), da bi jih brezžično povezal in ojačal oz. extendal signal. Na oba sem instaliral DD-WRT in sem jih nastavil takole:

glavni router:




dodatni router:




Zadeva se mi nekako ne poveže, pa ne vem zakaj. Poskusil sem nastavit dodatni router tudi kot repeater, pa nič boljše. Kdo vidi kakšno očitno napako pri nastavitvah?
  • spremenil: Zlatan ()

trulex ::

Mogoče moraš dati start IP address na prvem na 192.168.1.2 ali kaj več, ali pa spremeniti IP na drugem na večji naslov, npr. .100.

sinko999 ::

Vklopi si wds . zavihek wireless , not vpišeš mac adreso od drugega routerja in v drugem routerju narediš enako.

IP pusti enake, na routerju 2 daj da ti dhcp forwarda od prvega routerja in to je to ...

potem pa če je potreba skriješ ime omrežja
Ni? ni ve?no !

SeMiNeSanja ::

Kljub temu naj premakne tudi start IP za DHCP server nekam višje, saj ne gre, da ima statično konfigurirano .1 in .2, istočasno pa oba naslova 'tala' še preko DHCP. Ne vem, koliko je DD-WRT pameten, da bi spoznal, da .1 ne gre deliti naprej, ker sam uporablja ta naslov, zatakne se pa zagotovo pri .2, ki ga bo dinamično dodelil prvemu (ali drugemu) klientu, ki bo zahteval IP naslov. Tako potem pride do adresnega konflikta (en klient + drugi router z naslovom .2) in jasno, da se bo nekje zalomilo.

#000000 ::

A kdo ve slučajno kako se z routerjem povezat na unifi ?

SeMiNeSanja ::

Ponavadi povežeš unifi na router (kot dodatni accesspoint).

Kaj bi pa ti rad? WAN stran povezal na Unifi? Rabiš SSID, user/pass, po možnosti mora Unifi imeti zapisano še tvojo MAC adreso kot dovoljeno za priklop.
Potem pa te podatke nastaviš na routerju.

KAKO - pa poglej v priročniku od routerja - zagotovo imaš točno opisano.
Seveda pa ni nujno, da tvoj router sploh podpira to možnost. Bi moralo tudi pisati v priročniku.

#000000 ::

ne jest hočem ddwrt router povezat na unifi omrežje, kot repeater ali client bridge a problem je ker ddwrt ne vidim nastavitve za geslo. unifi ima za userja email naslov ter geslo, router pa te opcije ne pokaže.

SeMiNeSanja ::

To nastavljaš pod Wireless parametri. Daš, da je prvi AP 'Client', pa bi moral dobiti tudi polje za geslo.

Jaz se na DD-WRT lih ne spoznam, da bi ti lahko rekel, če tega za zunanji dostop lahko daš na dodaten virtualno AP, tako da že nastavljenega ne podiraš. Poskusi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167117 (32010) hojnikb
»

wireles mi nagaja :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
232326 (1884) mulc007
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366319 (4632) maremare
»

wifi ne dela, dd-wrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514475 (3977) BorutK-73
»

Linksys WRT54GL in e-točka (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
586395 (5374) ...:TOMI:...

Več podobnih tem