» »

Hydor Seltz L30-2 = glasna

Hydor Seltz L30-2 = glasna

Floyd ::

Vem, da je o tem že bilo govora a nisem našel tem a spomnem se da že takrat nisem razumel kaj točno je treba naredit.
Torej, imam črpalko Hydor Seltz L30-2 in je zelooo glasna. Poslušal sem jo ko je bila še suha (brez vode). A je potem ko po njej teče voda kaj tišja? Kaj pa uno ko se nekaj nekam zalepi? A slučajno uno črno na koncu (in na začetku) impelerja treba zalepit na pumpo?
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

VASkO ::

joj joj, pumpe ne poganjaj na suho

najprej jo potopi pa pol poslusaj

QuickShot ::

impeler se lepi samo na maxijetih, pri hydorju ni potrebno,

pa ne laufaj pumpe na suho, če je nočeš uničiti

BaRtMaN ::

Kar tudi izrecno piše v navodilih za uporabo. :P

Floyd ::

Ma sej na suhem je "laufala" največ 2-3 sekunde. Lih tko da sm probal če dela!
Torej pri tej pumpi se nič ne spreminja? A je kdo kaj spreminjal - modificiral?
Bartman: Kje si pa še vidu koga da bere navodila?! ;) :D
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

BaRtMaN ::

Ja, obstaja nekaj modov... za nadaljne podatke poišči TribesManovo temo, ko je mislil, da mu je šla pumpa po gobe.

TribesMan ::

Jah po moji modifikaciji je pumpa res res tiha. Dejansko se trese minimalno, ubistvu sploh ni treba pene podstavit pod njo v ohišju ampak jo daš direkt na une gumijaste "vakumske" nogice in nič ne trese ohišja. Je pa v 90% če ti trese pumpa najbolj možno da imaš zrak v pumpi... najlažje to pogruntaš tako da pumpo med delovanjem malo potreseš... če začne šumet potem je bil zrak notr...

Edina stvar ki me še moti na tej pumpi so priključki... ko bo čas za to bodo bili zamenjani... ker definitivno so najožje grlo v vsem mojem sistemu, no če odštejemo morphlingov MK4...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Floyd ::

TribesMan: Kakor te jaz razumem si uni mali črni gumici ki držita kovinsko os impelerja nekako odščipnil in nekam zalepil. Zanima me kaj in zakaj si odščipnil in kam si prilepil (not na pumpi (pol ne bi mogel več odpirat inpelerja) al na uno plastiko na katero lahko prišraufaš cevi skozi katere voda pritaka)?
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

TribesMan ::

Narobe si razumel. Impeler (to je tisti mlinček) moraš snet z osi (oziroma ločiti ga moraš od magneta), najbolje da si pomagaš z ploščatim izvijačem. Potem pa je notri med impelerjem in plastiko ki se pritrjena na magnet, en črna o-ring gumica (to pomeni da je njen presek enak krogu). Če pa pogledaš notranjo stran impelerja (tam kjer se vtakne una plastika od magneta) pa vidiš da je tam en zob, ki preprečuje da bi se impeler vrtel na osi. Problem je zdej, ker je tista gumica na mestu, kjer je zob predebela in zato sili impeler iz centra (zadeva opleta). Vse kar moreš nardit je to da gumico tako odškrbneš da se bo gumica od znotraj lepo prilegala tistemu zobu...

Bolj natančno ti pa ne morem povedat... sej bi slikal sam ni aparata... pa še pumpa je zmontirana.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Wad@ ::

Pa toplota? Koliko toplote odda pumpa? Ker jo imam par dni vžgano(ni še compa, pa da zrak malo sprazni...) in je hladilnik kar malo topel, pa voda tudi na otip(če primerjam cev po kateri voda kroži in tisto, v kateri stoji(t-člen).

Eddy ::

Seveda malo segreje.
Ti pa nimaš ventilatorja prižganega in se zaradi tege ne ohlaja...
Po tovarniških nastavitvah porabi L30 puma 27 W energije...
Določen del gre v toploto...
www.ekwaterblocks.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodna pumpa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
966388 (4709) LittleDevil
»

Bi L30 zdržala dve LADI?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
441828 (1122) DominusSLO
»

Problem z pumpo!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171770 (1452) DominusSLO
»

Na kaj pazit, ko delaš vodno hlajenje!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1018366 (6466) Jackass
»

Pumpa kaput!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402381 (1422) Tugo

Več podobnih tem