» »

Slabši performance po navijanju?!

Slabši performance po navijanju?!

neverjetni99 ::

Zdravo,

kaj je možno da je slabši performance v igrah po navijanju? V biosu mam že v naprej izbrane frekvence za procesor; 4.0, 4.2, 4.4 in 4,6ghz ampak, ker mam malo preslab hladilnik za procesor(i7 5820K z mugen 4) in grem komaj jutri nakazat za novega(se še odločam med H110i GT in Noctuo NH-D15, ker baje ni razlike v hlajenju) se mi je procesor dokaj grel in sem probal ročno se malo z voltažo igrat in frekvenco in sem ga spravil na 4.0ghz pri 1.10v ampak se mi v igrah zdi da so nižji FPSi. Je to možno in če je, zakaj? Pri 4790K ko sem mel navitega na 4.7ghz se mi je tud zdelo da mam majn fpsjev in sem dal nazaj na stock:))
Tak da že res dvomim v vseskup če bi sploh kupo boljšo hlajenje in navil procesor, bi pridobil sploh kaj na FPSjah v igrah iz 3.3 stock na recimo 4.2 ali pa 4.4 odvisno od voltaže in temparature? :O

Associated ::

m0LN4r ::

Na to vprašanje bi dobil odgovor, če bi med navijanjem po korakih hkrati beležil tudi performance z različnimi programi (CBR,Unigine, IBT...) in vsaj 2x dobil isti rezultat.

Ko prideš do točke, ko zadeva več ni hitrejša oz. se pri ponovitvi testa bistveno razlikuje od prvega.
Je treba začet iskati vrzok (nestabinost?) (memory controller?), mogoče pa pač ni glih sweetspot in ga je treba poiskat.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

neverjetni99 ::

Bom počakal da pride novi cooler, takrat pa se bom malo bolj posvetil navijanju.

gddr85 ::

za začetek mal voltaže dodaj pa poglej, če bo kej efekta

neverjetni99 ::

Ko izberem naprej izbrane hitrosti ki same navijejo procesor in dodajo voltažo itd, dela malo boljše ampak se mi je preveč grel procesor.

m0LN4r ::

Nenene to je treba ročno delat, lepo počasi eno tabelco pa riši piši.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Thuban ::

morda ti pregreje procesor in zaradi tega zniža frekvenco delovanja?

Nisem prepričan, samo ideja.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

gddr85 ::

taprav overclocker ne izbira že vnaprej izbrane hitrosti ;)

neverjetni99 ::

Thuban je izjavil:

morda ti pregreje procesor in zaradi tega zniža frekvenco delovanja?

Nisem prepričan, samo ideja.


ne, procesor pride tam 55-57 stopinj z ročno nastavljeno voltažo na 4.0ghz tak da še je "lufta". Bom počakal da pride pravi cooler, samo se nemorem odločit med H110i GT ali pa Noctua NH-D15, se morem danes odločit da grem čimprej plačat. Da bo čimprej tu in da čimprej navijem malo :))

gddr85 je izjavil:

taprav overclocker ne izbira že vnaprej izbrane hitrosti ;)


Eh bejži bejži kaj res? xD

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Drugič beleži base fps/score ter potem navite...Z "se mi zdi" ne boš prišel daleč...

Spock83 ::

neverjetni99 je izjavil:

Thuban je izjavil:

morda ti pregreje procesor in zaradi tega zniža frekvenco delovanja?

Nisem prepričan, samo ideja.


ne, procesor pride tam 55-57 stopinj z ročno nastavljeno voltažo na 4.0ghz tak da še je "lufta". Bom počakal da pride pravi cooler, samo se nemorem odločit med H110i GT ali pa Noctua NH-D15, se morem danes odločit da grem čimprej plačat. Da bo čimprej tu in da čimprej navijem malo :))

gddr85 je izjavil:

taprav overclocker ne izbira že vnaprej izbrane hitrosti ;)


Eh bejži bejži kaj res? xD



Dvomim, da je to prava temperatura pri 4.0ghz z dobrim zrakomlatom. Npr 4760k z Acaso Venom Voodoo pride čez 70°C. S 6770k pride tudi čez 70°C.

Lahko pa, da se motim :)

m0LN4r ::

To kolko je lufta, lahko ugotoviš po par urah IBTja, brez errorja in večjih časovnih razlik med izračuni v logu.
Vse ostalo je igračkanje.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

neverjetni99 ::

Spock83 je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Thuban je izjavil:

morda ti pregreje procesor in zaradi tega zniža frekvenco delovanja?

Nisem prepričan, samo ideja.


ne, procesor pride tam 55-57 stopinj z ročno nastavljeno voltažo na 4.0ghz tak da še je "lufta". Bom počakal da pride pravi cooler, samo se nemorem odločit med H110i GT ali pa Noctua NH-D15, se morem danes odločit da grem čimprej plačat. Da bo čimprej tu in da čimprej navijem malo :))

gddr85 je izjavil:

taprav overclocker ne izbira že vnaprej izbrane hitrosti ;)


Eh bejži bejži kaj res? xD



Dvomim, da je to prava temperatura pri 4.0ghz z dobrim zrakomlatom. Npr 4760k z Acaso Venom Voodoo pride čez 70°C. S 6770k pride tudi čez 70°C.

Lahko pa, da se motim :)


Akasa vodoo ni glih nek ekstra dober cooler in še ohišje igra vlko vlogo, sam mam 1x23, 3x20 in 1x14cm ventilatorje, tak da je kr prepih, je vse padlo za cca 7 stopinj.

Associated ::

Zakaj pol rabiš boljši cooler če imaš tako nizke temperature?

neverjetni99 ::

Associated je izjavil:

Zakaj pol rabiš boljši cooler če imaš tako nizke temperature?


Da bo več "lufta" za navijanje:))

Dr_M ::

A 55°C mas v idle?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

neverjetni99 ::

Dr_M je izjavil:

A 55°C mas v idle?


ne pod loadom v igrah

Spajky ::

Ko je proc navit do maximuma TL stabilnosti, ga je treba odvit nazaj za en korak ... Ker drugače s dogajajo interne napake, ki jih interni correction popravlja sproti in padejo performanse v praksi ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24853642 (2938) freesty
»

EK-Predator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6011488 (6658) Pennywis3
»

Navijanje fx-8320 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24542900 (29677) m0LN4r
»

hladilnik za navit I7 920 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6013957 (9863) N4m31355
»

Kateri CPU Cooler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7810911 (8370) zavajon

Več podobnih tem