» »

hladilnik za navit I7 920

hladilnik za navit I7 920

1
2
»

RejZoR ::

Jezst furam svojega i7 920 D0 na 4GHz pri 1,32V, uporabljam pa ANTEC H2O 920 vodni sistem. Pred tem sem imel Thermalright AXP-140 ampak ni bil zmožen dohajat in je bil max clock za tisti cooler samo 3,8GHz. Pa še to se je kar fino grelo vse skupaj. Sedaj z vodnim pa imam sicer lasten Noiseblocker ventilatorje na minimalnih obratih, da se jih komaj sliši, pa procesor pod res hudim loadom dosega nekje 75-80°C. Kar je glede na zelo nizke obrate vseh ventilatorjev povsem sprejemljiva temperatura.

Si sploh ne predstavljam več, da bi v sistemu uporabljal zračni hladilnik. Je vodni tolk bolj učinkovit in praktičen, ker je večji del (radiator) lahko postavljen drugje in ne ravno nad CPU socketom, tko da se v majhnem ohišju vse lepo uredi. če pa bi imel velik tower cooler pa ne bi mogu dat napajalnika not, ker je ravno nad (nasproti) CPU socketa. Skratka tile closed vodni loopi so zakon.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

N4m31355 ::

Update:
CPU: Intel I7-920 D0 @4.147GHz @1.44V 100% stabien.
Hlajenje: Phanteks PH-TC14PE
Temp: cpu core 92°C max.

N4m31355 ::

Lep pozdrav!
konec poletja je, in spet navijam. prisel sem do 4.2!
[url]
[\url]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: N4m31355 ()

N4m31355 ::

ce bo dobra zima mogoce probam clo se kej vec.. platka je uspesno gnala 2 core na 217*21=4557

RejZoR ::

Ne moreš primerjat dvojedrnika s štirijedrnikom. Že zaradi termalnih razlik ne moreš pričakovat istih rezultatov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

N4m31355 ::

Isti proc. Pač tkt sta delala sam 2 jedra pa ht je biu na off.

gddr85 ::

a tole furaš 24/7 al je bil samo bench oz. test

RejZoR ::

N4m31355 je izjavil:

Isti proc. Pač tkt sta delala sam 2 jedra pa ht je biu na off.


Še vedno ni čist isto...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

N4m31355 ::

@gddr85. 24/7 furam 4ghz kr @4.2 mam kernel panic..

@rejzor vem da ni. Sam trenutno me ustavljajo temp.. Ko bo u sobi 17C ne 25 bom pa lahko spet probavu delat New personal best

RejZoR ::

Jezst ga mam na 4,2GHz oz ko skoči v turbo je na 4,4GHz. Gor imam obešen Antec H2O 920. Po kakšni uri in pol igranja ALien:Isolation mi je temperatura prilezla do 70°C s tem da najbolj pomoje zaradi grafične, ki kar lepo segreje kištico (ki pa je miniATX, tko da ni ravno neki zračna). Vglavnem ti vodni closed loopi so zakon. Vsaj pri meni, ker sem lahko relociral ogromen hladilnik kjer imam prostor, ker nad CPU socketom nimam opcije dat nekega orjaškega tower coolerja.

Po frostytech lestvici je tvoj Phanteks kar v vrhu, tko da ne bi smelo bit težav. Definitivno pa bi razmišljal o nižanju voltaže. 1,4V je kar visoko, sicer odvisno od revizije CPU-ja (D0 so bili bolj prijazni za navijanje). Sam imam mislim da 1,35V pa je pri 4,4GHz v turbo čist stabilen.

Nekako sem to dosegel z igranjem pri C states. C1E in SpeedStep sem pustil vklopljen, C-States pa imam izklopljen, ker mi procesor iz čudnega razloga nižal clock čeprav ni bilo potrebe pa tud nihanja med C-Stati rada povzročajo nestabilnost. Pred tem pa sem mogu furat na 4GHz in brez turbo, da je delal. Razlika v porabi je bila dost zanemarljiva glede na to kako mi ga je zaradi C-States bremzalo pri loadu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

N4m31355 ::

@RejZoR hvala ti za tole! pocakam cca 2 tedna da se ohladi, potem pa poskusim ponovno. trenutno je vse kar je pod 1.385V nestabilno v prime.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851859 (1155) freesty
»

i7 4790K pregrevanje

Oddelek: Strojna oprema
273762 (3328) All
»

Kateri top zračni CPU hladilnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
223159 (2730) RC14
»

CPU hladilnik

Oddelek: Kaj kupiti
366644 (5915) Tomson

Več podobnih tem