» »

Nakup preko kleineinzeigen.ebay.de

Nakup preko kleineinzeigen.ebay.de

makomako ::

Živijo!

Kupil bi smuči preko kleineinzeigen.ebay.de od nemca, pa me zanima kako naj se zmenim s prodajalcem glede plačila. Gre se za 250E vrednost. Prek ebaya si zavarovan, tu pa je kot neka bolha, lahko da te nat....jo.
Mu naj rečem da bom plačal preko paypala, je tam kaka varovalka če ne bi dobil smuči, da denar dobim nazaj ali mu kar nakažem prek sepa nakazila in verjamem da po poslal smuči.

Kaj priporočate, pošiljanje je preko iloxx je 22€, opcije z odkupnino pri iloxx ni.

lp

Tilen ::

Najprej zadihaj, ker ti primanjkuje sape.

Kleineinzeigen.ebay.de meni sploh ne odpre. Kje je torej ponudba na Ebay? Predvidevam, da je tam? Plačaj s Paypal, če se le da.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AnriK ::

Tilen je izjavil:

Najprej zadihaj, ker ti primanjkuje sape.

Kleineinzeigen.ebay.de meni sploh ne odpre. Kje je torej ponudba na Ebay? Predvidevam, da je tam? Plačaj s Paypal, če se le da.

http://www.ebay-kleinanzeigen.de/
Tako kot je OP povedal je to kleinanzeigen podoben kot naša bolha - ni takšnega varstva kupcev kot na pravem ebayu...

Če se dogovorita za plačilo preko paypala si še vseeno "zavarovan" vendar paypal pobere določeno provicijo prodajalcu, tega se morata oba zavedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnriK ()

makomako ::

"zavarovan" :D

Mi lahko bolj razložiš to prosim. Še nisem nikoli kupoval od privat osebe na tak način.

Zdaj če jaz njemu prek paypala nakažem 250E in on tega ne pošlje recimo, kako se potem to rešuje?
Kako pa paypal ve ali je prodajalec poslal al ne?

Težim...samo nebi se rad obrisal pod nosom za 250€.

lp

twom ::

Rešuje se enako kot pri nas če te kdo nategne preko bolhe (prijava na policijo in zasebna tožba; prvo je neučinkovito, drugo je drago). Vse skupaj je samo še malo težje ker je v drugi državi...

AnriK ::

makomako je izjavil:

"zavarovan" :D

Mi lahko bolj razložiš to prosim. Še nisem nikoli kupoval od privat osebe na tak način.

Zdaj če jaz njemu prek paypala nakažem 250E in on tega ne pošlje recimo, kako se potem to rešuje?
Kako pa paypal ve ali je prodajalec poslal al ne?

Težim...samo nebi se rad obrisal pod nosom za 250€.

lp

Pač na paypalu ofneš dispute pa oni potem preverijo ali je poslal itd. Ampak kot govorim pri plačilu moreš met obkljukano da kupuješ blago in NE da nakazuješ kolegu. V prvem primeru namreč prodajalec plača provizijo v drugem primeru pa provizijo plača ti oz. provizije ni, če imaš denar na paypalu (balance).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3790760940 (3073) aspire2k
»

ebay dražba

Oddelek: Pomoč in nasveti
3611954 (5388) Riff
»

E-bay plačilo pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
377143 (6140) PrihajaNodi
»

Paypal

Oddelek: Omrežja in internet
101924 (1673) Machete

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567102464 (47011) Tilen

Več podobnih tem