» »

INTEL - Turbo Boost

INTEL - Turbo Boost

DiaMonDer ::

Pozdravljeni!

Mene pa samo zanima če bi mi lahko nekdo tukaj razložil kako v bistvu deluje ta intel turbo boost tehnologija. Pravkar sem kupil prenosnik Asus ROG, ki ima i7 4860hq 2,4GHz (Turbo Boost to 3,6GHz) in me kot nekoga, ki se ne spozna ravno na to, zanima ali procesor avtomatično doseže ta limit hitrosti, ali je to overclockanje se pravi moram sam naviti procesor. Se pravi če mi nekdo razloži kot "otroku" kako ta stvar deluje.

Lp in hvala za odgovore.

Thuban ::

avtomatično dvigne hitrost na 3.6 GHz takrat ko je obremenjeno samo 1 jedro. Ko so obremenjena vsa pa dela na hitrosti 2.4 GHz.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

AC_DC ::

http://www.tomshardware.co.uk/forum/361...
Ok first of all what Intel(R) Turbo Boost does is that detects the temperature, if it is plugged in (on a laptop) and the number of cores in use. Based on this information it can clock the speed up. So if you are using only a single core and the temperatures are good you will get the best speed. For each additional core in use it may drop down 100MHz. So unless you are over heating you should still get a performance boost from Intel Turbo boost.

DiaMonDer ::

Hvala obema. Razumem ;)

DiaMonDer ::

Aja še to. Pa je potrebno ta turbo boost kje omogočit? recimo bios ali pa kakšen software ali je vse avtomatično?

Bizkit45 ::

po default je kr avtomatsko.
lahko si daš pa HWinfo dol in gledaš frekvenco kako skače gor pa dol :)
pol pa zaženeš en špil in evo ga..vidiš max vrednost.
načinov je več..Lahko pa limitiraš turbo tako da daš delovanje proca na 99%, ampak to pa že ni več vprašanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje - nestabilen PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
553679 (2984) aerox45
»

Zakaj nimajo laptop procesorji mešanih frekvenc jeder?

Oddelek: Strojna oprema
394091 (2902) Jst
»

Desktop procesor z najvišjo "tovarniško" frekvenco vseh časov

Oddelek: Strojna oprema
131578 (1129) mtosev
»

AMD Turbo CORE razložen

Oddelek: Novice / Procesorji
83763 (3131) Spajky
»

Intel ukinja prvi Core i7 procesor

Oddelek: Novice / Procesorji
324559 (2902) Machiavelli

Več podobnih tem