» »

Seminarska naloga -- vodno hlajenje PCja -- review request

Seminarska naloga -- vodno hlajenje PCja -- review request

darh ::

Pojasnilo -- ob času izbiranja naslova seminarske naloge sem bil brez ideje kaj naj uzamem. Hotel sem združitit prijetno s koristnim in dokumentirati izdelavo lastnega sistema vodnega hlajenja. Žal me je prehitel čas in poteptala lenoba :\.

Tako da je tukajle le bolj na splošno ogled postopka ipd.
Če se vam da pogledat in če koga kaka stvar zbode, naj omeni.

- seminarska.pdf ~ 500 Kb.


[po moje se bo tale tema počutila najbolje tu, v nasprotnem primeru jo premaknem v oddelek "Šola"]
Excuses are useless! Results are priceless!

pele-on ::

Zelo huda seminarska naloga sam mam eno pripombo:
K si napisu da majo akvariske črpalke pretok 50-300 l/h (kera pa ma tok mal) se men to zdi zlo mal.Jaz mam 1200 l/h pa če maš dva bloka recimo za proc in grafo je že skor premal.Pri vsakem bloku se pretok zmanša pa še hitrejšo črpalko maš hitrej gre topla voda iz bloka in to se zlo pozna pri temperaturi.

darh ::

vzeto na znanje :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Highlag ::

Sem prebral našel tudi nekaj napak, verjetno bo še kdo kako.

Torej:

Omenjaš hertze. Oznaka za hertz ni "h" ampak Hz

višjo napetostjo prag tolerance dvignemo in tako zagotovimo jasneše signale. -> jasneše ->jasnejše

V začetkih razvoja .. je bil v prvih sistemih 286,386 ...... ? Kaj je 286?
Mogoče bi moral dati malo več opisa. Ne vedo vsi kaj je 286?

počasi in ker je topel zrak povrhu .... -> Tudi hladen zrak je enako slab prevodnik toplote; izpusti "topel"

slika 3. -> na sliki so sestavni deli ventilatorja ne pa ventilator

Poskrbijo za zapolnenje rež pri hladilnikih slabše kvalitete – neravna površina stika. ->
Bolje: poskrbijo za zapolnjenje rež med hladilnikom in delom, ki ga hladimo. Na mikroskopslem nivoju nobena površina ni idealno ravna. Zato med dvema telesoma ni nikoli popolnega stika. Tam, kjer ni stika pa je toplotna prevodnost izredno majhna. Termalna pasta zapolni te male reže in s tem pripomore k boljši toplotni prevodnosti. Ali kaj podobnega :-), Mogoče kaka slika?

Električno neprevodne paste so na osnovi silikona in cinka. -> a niso na osnovi oksidov teh elementov, ker cink kar lepo prevaja?

Najboljs smotrna je uporaba črpalke z rotorjem. -> Najboljs -> Najbolj?

že za 30.000 - 40.000 SIT si je mogoče izdelati povsem spodoben sistem, -> bolje -> za 30.000 - 40.000 SIT si je že mogoče izdelati povsem spodoben sistem

Upam, da sem napisal dovolj razumljivo. Splošni vtis je OK, samo mogoče bi se moral bolj postaviti v hlače nekoga, ki se ravno ne ukvarja z računalniki na tem nivoju, in mu razni izrazi, ki se tebi zdijo samoumevni (Molex ...) niso znani, ker boš verjetno moral to seminarsko predstavil kaki veči grupi ljudi.

V glavnem si na dobri poti :D !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

darh ::

seminarska ravno sprintana... tko da.. zamudu si za 10 min :)

Drugače sem pa že popravu uglavnem kar si svetoval, tako da, če bom mogu še enkrat printat, bo popravljena verzija tam.

Predstavljeno bo samo izpitni komisiji... (tole je seminarska za maturo... 8-) )
Excuses are useless! Results are priceless!

rc-car ::

No, seminarske ravno nisem bral me pa zanima kako to, da to delaš šele zdaj? A niso bili uradni roki za oddajo kak mesec (oz. še več) nazaj. Ker mi smo imeli že zagovore in smo že izvedeli točke itd.

Pa na predstavitvi boš pokazal kako delujoče vodno al boš sam govoru? Pa vidim, da imaš po dolžino ravno na spodnji meji :) Glede na to, da sem jaz o bistveno bolj dolgočasni zadevi skupaj spravil ravno toliko bi se lahko ti -- glede na to, da samo predstavljaš nekaj -- bolj potrudil (samo predlog ;)).
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

darh ::

po liniji najmanjšega odpora... :D
mi smo mel rok oddaje do danes AFAIK :\


aja... "zanimivost" neke stvari je jako relativna stvar :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

rc-car ::

mi smo mel rok oddaje do danes AFAIK
Zanimivo :)

aja... "zanimivost" neke stvari je jako relativna stvar :)
Zanimivost hitro pade, če moraš o nekem butastem programu napisat 16 strani ;)
S tem, da jaz na več kot 10-ih straneh nisem popisal več kot 1/3 strani.. Itaq noben ne bere tega :)

Anyway, good luck.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Janus ::

link za seminarsko mi ne dela, a bi mi jo lahko kdo poslal na mail Janus62@email.si hvala

darh ::

Sem umaknil, glede na to, da je že mimo. Dobiš.
Excuses are useless! Results are priceless!

Freelancer ::

A zdej si pa ze umaknil? Hmm. Ce se ti da mi prosim poslji na mail. Je v profilu.

Dami ::

Škoda da si umaknil, kr me res zanima. Če ti ni odveč bi te prosil če mi sendaš na mejl.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

darh ::

freelancer, dami -- sem dal nazaj zdej, link dela.
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri GSM?

Oddelek: Kaj kupiti
51053 (940) jabe
»

Članek: Kištica utišaj se (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13613150 (8145) Glicerin
»

Epson preganja proizvajalce kompatibilnih kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
787444 (6231) CaqKa
»

"direct die cooling"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241726 (1441) Vesoljc

Se en vodni blok (ideja) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
875144 (3838) morphling1

Več podobnih tem