» »

glasni sosedje - kaj narediti

glasni sosedje - kaj narediti

«
1
2

Insan3Lik3 ::

pozdravljeni

vsak dan zadnje eno-dve leti se ubadam s tem (prosim poslusajte, 1min) http://www86.zippyshare.com/v/Mi61Pbny/...

ja, VSAK DAN, to do 00:30s se še nekako prenaša ampak večina tega dretja je kakor je od 0:30s naprej v priloženem posnetku
k temu dretju je dostikrat dodano kako ropotanje z vrati, skakanje po stanovanju, en nadležen zvok, ki me spominja kakor na kak skiro s katerim se po hodniku vozi

parkrat sem jih opozoril in je bil mir vsakič 2-3 dni potem pa jovo na novo
nevem kaj storiti ker to je večinoma čez dan, kdaj od 9 zjutraj, kdaj pa tudi do 23 zvečer
problem je ker veliko delam nočne in si nikakor ne morem spočit in sem veliko dni kot zombi

najraje bi jim zagrozil s kako prijavo ampak dvomim, da obstaja kaj, da jim prepoveduje tak hrup čez dan?
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W
  • zaklenil: BigWhale ()

Bud_Bundy ::

Kaj ni to otrok? Če gre za mladiča, verjami, da bi oni tudi radi videli, da ne bi jokal, ampak pač ne gre.

Insan3Lik3 ::

je otrok ampak stara kakih 5 let, sliši se kakor da jo mučjo al pa kej -.-
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Unknown_001 ::

Čepke za ušesa, ni druge. Verjem, se da kar OK spat s tistim, ti iz prve roke zagotavljam, če boš ne boš imel ravno najcenejših. Sam vprašanje je z budilko, če jo boš slišal.

Zdaj, če tud tastari robantijo pa po nepotrebnem hrup zganjajo te rezumem, vkolikor gre pa za otroka, pa pokaži malo razumevanja in se prilagodi. Ni druge. Če pa odrasli povzročajo hrup po 22.00 jih pa lahk prijaviš, sam spet vprašanje, če si pripravljen riskirat da bi se jim zameril, ker bi znal v bodoče pol nagajat. Ampak do takrat se pa ti lahko na glavo postaviš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Slušalke na ušesa, zvočno izoliraj sobo, kjer spiš.

Mali otroci občasno kričijo, sploh ko so utrujeni.Tu ne moreš ničesar.

GrimReaper ::

Otroci so hudič ja, nad nas se je pred kratkim tudi vselila družina z dvema otrokoma. Saj je bilo prej podobno, samo da sta bila otroka malo starejša, ampak so bili iz Anglije in so imeli stanovanje samo kot vikend za max 4 tedne na leto, pa tudi nisi bili tolk moteče glasni.
Zdaj imaš pa zvoke kot da bi en vedno omare premikal, čeprav gre verjetno samo za stole. Pa tek po stanovanju se precej sliši.
Si pa v takem primeru za 10 let dober, razen če imaš še to srečo, da se spet izselijo in pridejo novi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Insan3Lik3 ::

čepki so mi znani že nekaj časa ;((
pred njimi je bila v stanovanju družina s 4imi otroki od 1 do nekje 10 let pa ni bilo niti enega zvoka
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Dr_M ::

Policija, ni drugega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bud_Bundy ::

Ja sej imaš brate in sestre, katerih polovica je bila "tihih otrok", druga pač ne.

Edina rešitev bi bila boljša izolacija v stanovanjih namenjenih glasnim družinam. Ali pa mogoče odbitek od mesečnih stroškov za vse, ki poslušate to vpitje(potem bi se hitro pojavila boljša izolacija). Jaz vidim odgovornost na strani lastnika/upravitelja stavbe, ki naseli glasno družino, ampak ne poskrbi za kakršnokoli zvočno izolacijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Binnied ()

SimplyMiha ::

V lastnikovo stanovanje namestite zvočnike in v živo predvajajte zvoke iz problematičnega stanovanja.

LeQuack ::

Dosti ljudi ne spada v blok, ampak so na žalost vseeno v bloku. Ostane ti policija (99% neučinkovita) ali pa da se preseliš. Odvisno ali hočeš prišparati živce ali pa se bojevati z mlini.
Quack !

St235 ::

Dr_M je izjavil:

Policija, ni drugega.


In kaj bo policija naredila? Zaprla otroka ker joka? Al mamo po novem sankcije za loputanje z vrati sredi belega dneva?

bambam20 ::

Insan3Lik3 je izjavil:

pozdravljeni


parkrat sem jih opozoril in je bil mir vsakič 2-3 dni potem pa jovo na novo
nevem kaj storiti ker to je večinoma čez dan, kdaj od 9 zjutraj, kdaj pa tudi do 23 zvečer
problem je ker veliko delam nočne in si nikakor ne morem spočit in sem veliko dni kot zombi

najraje bi jim zagrozil s kako prijavo ampak dvomim, da obstaja kaj, da jim prepoveduje tak hrup čez dan?


Če z lepo besedo nisi rešil ne bo pomagalo nič. Imaš pač necivilizirane sostanovalce.

NonPlusUltra ::

Ne strinjam se z mnenji predhodnikov. Tole tuljenje je precej nenavadno. Prvič, ker se dogaja praktično vsak dan. Drugič, ker se dogaja že 1-2 leti. Tretjič, ker gre za otroka starega 5 let. In četrtič, ker je - nenavadno. Ne gre za običajen jok ali pa neprekinjeno tuljenje v afektu ali iz ihte. Takšno (s presledki in z eskalacijo tona proti končnemu izbruhu) tuljenje se ponavadi pojavi, ko jim npr. zdravnik jemlje kri iz žile, ko se jim oskrbuje kako rano, itd. Ali ko so v nemoči. Ali slišim prav, neki glas poleg, ki pravi "tiho!"? Ne pravim, da temu otroku počnejo kaj, pač pa, da se ne strinjam s predhodniki, da je vse to normalno. 1-2 leti vsakodnevnega tega tuljenja je normalno?
In ni res, da nimaš kaj. Najmanj, kar morajo stanovalci v bloku upoštevati, je stanovanjski red. Poleg tega, policijo lahko kličeš kadarkoli hočeš, če te nekdo moti pri počitku, ne samo ponoči, pač pa tudi podnevi. Res je, da je v zakonu kot motenje reda in miru v dnevnem času omenjeno samo povzročanje hrupa s tv in radio sprejemniki, a iz izkušenj ti povem, da jih lahko kličeš tudi podnevi.
Moj nasvet: pokliči policijo, bodo prišli in jih opozorili. Nato jih pokliči takoj ob naslednjem tuljenju. In tako vsakokarat, par dni zaporedoma. Oboji se bodo naveličali, sosedje obiskov policije in policija tega posredovanja, verjetno jih bodo prijeli bolj ostro. Otrok ne tuli tako zaradi niča, nek razlog obstaja. Ali mu kaj počnejo, ali je psihično bolan, ali je vzgoja zatajila, nekaj je, vsekakor pa ni normalno.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

St235 ::

Še enkrat kakšna pooblastila ima po vašem policija, če se sredi belega dne dere otrok in laputajo z vrati?

Dr_M ::

St235 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Policija, ni drugega.


In kaj bo policija naredila? Zaprla otroka ker joka? Al mamo po novem sankcije za loputanje z vrati sredi belega dneva?



Seveda, zakaj pa ne. Po 22 nimajo kaj ropotat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

St235 ::

enako kot se nepismeni kaj dosti nimajo za oglašat. Človeka moti hrup med dnevom, ker dela pomoči in spi podnevi.

shadeX ::

Se pravi jaz se lahko derem in povzročam hrup. Plus muziko imam lahko do konca naglas, pa s tem ne bom kršil nobenega zakona, čeprav se bo polovici bloka zmešalo. Seveda med 6h zjutro in 22h zvečer.

Hudo tole. The more you know.

NonPlusUltra ::

St235 je izjavil:

Še enkrat kakšna pooblastila ima po vašem policija, če se sredi belega dne dere otrok in laputajo z vrati?

Nikjer nisem napisala, da bo policija storila kaj drugega, kot preprosto intervencijo. In če se bodo te intervencije ponavljale, se bodo sosedje najbrž umirili.

shadeX je izjavil:

Se pravi jaz se lahko derem in povzročam hrup. Plus muziko imam lahko do konca naglas, pa s tem ne bom kršil nobenega zakona, čeprav se bo polovici bloka zmešalo. Seveda med 6h zjutro in 22h zvečer.

Hudo tole. The more you know.

Ne, hrup iz tv in radio sprejemnika, kot tudi raznih drugih akustičnih naprav, se kaznuje z okrog 100 eur kazni, tudi, če je povzročen čez dan. Pod pogojem, da nekoga moti pri počitku.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

kliči policijo. Ta jok je nenavaden....čuden. Tudi dretje neke ženske TIHO TIHO TIHO je čudno.

St235 je izjavil:

Še enkrat kakšna pooblastila ima po vašem policija, če se sredi belega dne dere otrok in laputajo z vrati?


http://www.policija.si/index.php/compon...

Če je kakšno nasilje. Morda je samo vzgoja butasta do kraja. Nevem. Ampak ta jok ni običajen jok ko otroku nekaj manjka ali jok iz ihte ko mu starši ne dovolijo gledat risanke.

edit.: policija ima pristojnost tudi pri motenju počitka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

GTX970 ::

Raje csd obvesti.

NoNickName
Pod pogojem, da nekoga moti pri počitku.

Je to kaj bolj definirano, razen da "moti počitek" ?
Mene pri počitku moti že zvonjenje zvonov, vendar se lahko pritožim samo na tramvajkomando.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Olórin ::

GTX970 je izjavil:

Raje csd obvesti.

NoNickName
Pod pogojem, da nekoga moti pri počitku.

Je to kaj bolj definirano, razen da "moti počitek" ?
Mene pri počitku moti že zvonjenje zvonov, vendar se lahko pritožim samo na tramvajkomando.


Verski običaji so dovoljeni.
Organizirane, v naprej najavljene prireditve tudi.

Dretke v bloku ne.

LeQuack ::

NonPlusUltra je izjavil:

St235 je izjavil:

Še enkrat kakšna pooblastila ima po vašem policija, če se sredi belega dne dere otrok in laputajo z vrati?

Nikjer nisem napisala, da bo policija storila kaj drugega, kot preprosto intervencijo. In če se bodo te intervencije ponavljale, se bodo sosedje najbrž umirili.

shadeX je izjavil:

Se pravi jaz se lahko derem in povzročam hrup. Plus muziko imam lahko do konca naglas, pa s tem ne bom kršil nobenega zakona, čeprav se bo polovici bloka zmešalo. Seveda med 6h zjutro in 22h zvečer.

Hudo tole. The more you know.

Ne, hrup iz tv in radio sprejemnika, kot tudi raznih drugih akustičnih naprav, se kaznuje z okrog 100 eur kazni, tudi, če je povzročen čez dan. Pod pogojem, da nekoga moti pri počitku.


Ni res, jaz sem ene parkrat klical policijo zaradi glasnega soseda, nek upokojenec ki je rad prižigal TV najbolj na glas ob 2 ali 3 zjutraj in me seveda zbudil, zjutraj pa služba itd. In policisti so rekli, da je to normalna jakost (pazi, ob 3 zjutraj) in da naj grem nazaj spat. Enkrat so celo šli pozvonit ampak ker možakar ni odpiral vrat ne meni ne policiji, so rekli več sreče prihodnjič in odšli. To je ta učinkovitost naše javne policije, res mi je žal vsakega centa ki jih dajem za njihove plače. Sicer pa saj je dosti da pogledaš novice ob teh raznih družinskih tragedijah ko mož tepe/ubije žene in podobno, 90% se nato odkrije da je recimo policija že večkrat posredovala, ampak kot si lahko mislite to njihovo posredovanje zgleda da pridejo in svetujejo da se "malo umirite" in to je to. Svetlobna leta od prave policije, kot jo imajo Američani, pa čeprav jih vsi radi kritizirajo, dejansko jemljejo svojo službo resno in niso tam da poberejo plačo in je to to.
Quack !

NonPlusUltra ::

Policijo lahko kličeš kadarkoli, katera pooblastila ima, pa ni tvoja naloga ugotavljati, ti si samo prijavitelj. Preberi si tole, še posebej zadnji del.

»Če govorimo o hrupu, ki ga povzročajo sosedje z vpitjem, s premikanjem pohištva, z glasnim pogovarjanjem v času obiskov ali pa ga povzročajo njihovi otroci s tekanjem, igranjem ali skakanjem, praviloma ne moremo govoriti o prekršku oziroma kršenju javnega reda in miru. Tovrstnih prijav prejme policija sicer kar nekaj, najpogosteje od stanovalcev stanovanjskih blokov. Policisti nemalokrat ob intervenciji ugotovijo, da so 'prizadeti' poklicali policijo, ne da bi se pred tem poskusili sami pogovoriti s sosedi o motenju,« odgovarja Drago Menegalija, predstavnik policije za odnose z javnostmi za področje kriminalitete. Dodaja, da je treba razlikovati med motenjem miru ali počitka v nočnem času, to je med 22. in 6. uro, ter hrupom, povzročenim z uporabo televizijskega ali radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali akustične naprave. V slednjem primeru gre prav tako za kršitev, ne glede na to, v katerem delu dneva oziroma noči je kršitev storjena.
»Pogoste so ravno prijave zaradi glasnega predvajanja ali živega izvajanja glasbe. Pri tem je treba opozoriti, da ne govorimo o prekršku, če ima organizator javnega shoda ali prireditve izdano dovoljenje za takšno prireditev in za uporabo akustičnih naprav. Namen zakonske norme je zavarovati mir in počitek občanov. Kršitev je lahko storjena tako na javnem kraju kakor tudi v zasebnem prostoru. Najnižja globa za tovrstne prekrške znaša 83,45 evra. Če je hrup posledica nujnih vzdrževalnih del (npr. sanacija okvare na vodovodni napeljavi), pa seveda ne moremo govoriti o prekršku.
Vsak primer je treba torej presojati posebej. Predlagamo vam, da o motenju z akustičnimi napravami obvestite policijo. Policisti bodo na kraju ugotovili dejansko stanje in ustrezno ukrepali,« dodaja Menegalija. Poudarja pa tudi, naj bodo ljudje pozorni na nasilje v družini, na katero opozarja hrup. »Občani prijavijo 'hrup' pri sosedih, policisti pa ob intervenciji ugotovijo, da gre za nasilje v družini, ki traja že dlje časa. Navzven se to pogosto kaže kot kričanje ene ali več oseb, razbijanje krožnikov in posode, premikanje ali celo lomljenje pohištva, udarjanje po vratih in stenah, zvok pretepanja osebe s plosko roko, jok in kriki žrtev (predvsem žensk in otrok) ipd. V takšnih primerih lahko prijavitelj z ustreznimi informacijami ob prijavi bistveno pripomore k temu, da policija ustrezno zavaruje žrtve in hkrati ukrepa proti povzročitelju nasilja. Prijava je lahko podana tudi anonimno.«
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Insan3Lik3 ::

NonPlusUltra je izjavil:

Ali slišim prav, neki glas poleg, ki pravi "tiho!"? Ne pravim, da temu otroku počnejo kaj, pač pa, da se ne strinjam s predhodniki, da je vse to normalno. 1-2 leti vsakodnevnega tega tuljenja je normalno?


se opravičujem ne razumem albanskega jezika, so sicer albanci, kdaj se tudi kaj drugo mama dere pa ne razumem, se pa strinjam s celim tvojim odgovorom da to nikakor ni normalno, res bi rad videl kako se obnašajo do tega otroka kadar tako joče
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

korenje3 ::

se ta zvok sliši skozi okno, skozi hodnik? sliši se nek odmev. po moje bi pomagala protihrupna okna in vrata...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

bambam20 ::

NIč ne boš dosegel. Lahko se preseliš v civilizirao sosesko.

St235 ::

NonPlusUltra je izjavil:

Policijo lahko kličeš kadarkoli, katera pooblastila ima, pa ni tvoja naloga ugotavljati, ti si samo prijavitelj. Preberi si tole, še posebej zadnji del.

»Če govorimo o hrupu, ki ga povzročajo sosedje z vpitjem, s premikanjem pohištva, z glasnim pogovarjanjem v času obiskov ali pa ga povzročajo njihovi otroci s tekanjem, igranjem ali skakanjem, praviloma ne moremo govoriti o prekršku oziroma kršenju javnega reda in miru. Tovrstnih prijav prejme policija sicer kar nekaj, najpogosteje od stanovalcev stanovanjskih blokov. Policisti nemalokrat ob intervenciji ugotovijo, da so 'prizadeti' poklicali policijo, ne da bi se pred tem poskusili sami pogovoriti s sosedi o motenju,« odgovarja Drago Menegalija, predstavnik policije za odnose z javnostmi za področje kriminalitete. Dodaja, da je treba razlikovati med motenjem miru ali počitka v nočnem času, to je med 22. in 6. uro, ter hrupom, povzročenim z uporabo televizijskega ali radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali akustične naprave. V slednjem primeru gre prav tako za kršitev, ne glede na to, v katerem delu dneva oziroma noči je kršitev storjena.
»Pogoste so ravno prijave zaradi glasnega predvajanja ali živega izvajanja glasbe. Pri tem je treba opozoriti, da ne govorimo o prekršku, če ima organizator javnega shoda ali prireditve izdano dovoljenje za takšno prireditev in za uporabo akustičnih naprav. Namen zakonske norme je zavarovati mir in počitek občanov. Kršitev je lahko storjena tako na javnem kraju kakor tudi v zasebnem prostoru. Najnižja globa za tovrstne prekrške znaša 83,45 evra. Če je hrup posledica nujnih vzdrževalnih del (npr. sanacija okvare na vodovodni napeljavi), pa seveda ne moremo govoriti o prekršku.
Vsak primer je treba torej presojati posebej. Predlagamo vam, da o motenju z akustičnimi napravami obvestite policijo. Policisti bodo na kraju ugotovili dejansko stanje in ustrezno ukrepali,« dodaja Menegalija. Poudarja pa tudi, naj bodo ljudje pozorni na nasilje v družini, na katero opozarja hrup. »Občani prijavijo 'hrup' pri sosedih, policisti pa ob intervenciji ugotovijo, da gre za nasilje v družini, ki traja že dlje časa. Navzven se to pogosto kaže kot kričanje ene ali več oseb, razbijanje krožnikov in posode, premikanje ali celo lomljenje pohištva, udarjanje po vratih in stenah, zvok pretepanja osebe s plosko roko, jok in kriki žrtev (predvsem žensk in otrok) ipd. V takšnih primerih lahko prijavitelj z ustreznimi informacijami ob prijavi bistveno pripomore k temu, da policija ustrezno zavaruje žrtve in hkrati ukrepa proti povzročitelju nasilja. Prijava je lahko podana tudi anonimno.«


Kaj ste ljudje res tako nepismeni, da za sabo ne znate brat? Ti v prvem stavku tega kar si sam citiral jasno piše, da ne bo nikakršne intervencije, če boš sredi belega dneva prijavil motenje javnega reda in miru z loputanjem vrat in jokanjem otrok, ker nimajo za kaj delat intervencije. Če boš pa nakladal, da se ti zdi da gre za družinsko nasilje boš pa kmalu ti dobil obisk policije. S takimi stvarmi se ni za zajebavat in prijavljat kaznivih dejanj zato, ker se ti sosedi zdijo preglasni. Prvič bodo prišli in če ne bo znakov nasilja v družini boš kmalu dobil položnico zaradi zlorabe linije za intervencijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

NonPlusUltra ::

Dragi Lakotnik29, morda sem res nepismena saj v prvem stavku res nisem prebrala nečesa, kar si ti, zelo pismen, očitno prebral. ("Ti v prvem stavku tega kar si sam citiral jasno piše, da ne bo nikakršne intervencije...")
Jaz, nepismena, sem prebrala samo, da vpitje in hrup ne predstavljata prekrška.
In spet sem, jaz nepismena, v drugem in tretjem stavku prebrala, da je takih prijav dosti in da policisti ob intervenciji (zaradi česa že?) ugotovijo, da se klicoči niso najprej pomenili s hrup povzročajočimi. Torej, nepismena, a z morda kančkom logike, se sprašujem: zakaj v drugem in tretjem stavku policist govori o intervenciji ob takšnih prijavah, če pa v prvem stavku, kot si ti prebral, jasno piše, da ne bo nikakršne intervencije? Morda sem preveč nepismena in napačno interpretirala tudi drugi in tretji stavek, mi ju prevedeš v jezik pismenih?
In ne bom komentirala tretjega predzadnjega stavka. Ga bom samo kopirala. Občani prijavijo 'hrup' pri sosedih, policisti pa ob intervenciji ugotovijo, da gre za nasilje v družini, ki traja že dlje časa.
Človek se celo življenje uči, grem trenirati svojo pismenost.

P. S.
Kdo in kje je omenjal prijavo kaznivega dejanja? Nihče, nikjer.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Mešaš hruške in jabolka. Eno enkratna prijava, drugo pa je tvoje sanjanje o rednih obiskih policije, ki naj bi pomirili sosede. V prvem delu ti jasno piše, da med 6 in 22 NI kršitev javnega reda in miru z povzročanjem hrupa kot je premikanje pohištva, dretje otrok itd... Prvič boš tako še mogoče lahko izsilila intervencijo policije (pa že to bo treba fino nakladat po telefonu, ker ti bodo pojasnili, točno to kar zgoraj piše). Naslednjič pa ti bodo mirno napisali položnico zaradi zlorabe interventne linije.

Al bom sedaj zvedel, da ne znam brat in tole ni tvoja izjava:
Nikjer nisem napisala, da bo policija storila kaj drugega, kot preprosto intervencijo. In če se bodo te intervencije ponavljale, se bodo sosedje najbrž umirili.


Občani prijavijo 'hrup' pri sosedih, policisti pa ob intervenciji ugotovijo, da gre za nasilje v družini, ki traja že dlje časa.

Navednice so tam z namenom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

vostok_1 ::

Weird. Men deluje kot nek (precej butasti in neprimeren) vzgojni ukrep iz strani staršev. Zaradi odmeva deluje kot, da se to dogaja na hodniku. Morda gre za kako ustrahovanje otroka zaradi neubogljivosti ali god knows what se današnji starši spomnejo. Mož pije, otrok tečen, žena pa nanj sprošča jezo? Certainly not that uncommon.

L1nK ::

presel se
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

detroit ::

Ne da se mi niti poslušat kakšnega dretja, za moje pojme s kakršnim koli nenormalnim zvoki posegajo v tvoj zasebni prostor in pravico do normalnega življenja. Ampak zakon ne ščiti normalnih.



Še kakšen kolega z misofonijo tu?:)
Skero

radmannsdorf ::

Insan3Lik3 je izjavil:


parkrat sem jih opozoril in je bil mir vsakič 2-3 dni potem pa jovo na novo

opozarjaj jih jovo na novo. jaz bi jih. takoj ko bi se jok začel, bi pozvonil na vratih in jih opozoril. pogovori se s sosedi, upravljalcem. naj še od njih kdo pride in pozvoni.

MarStre ::

Selitev je popolnoma napačna rešitev. Sam sem se preselil ker so prejšni nad mano po polnoči prestavljali omare, imeli cucka... sedaj pa imam nad sabo familijo s 3 otroki in je razbijanje od 7ih zjutraj do 11:30 :)

PS: nobni niso slovenci.

LeQuack ::

MarStre je izjavil:

Selitev je popolnoma napačna rešitev. Sam sem se preselil ker so prejšni nad mano po polnoči prestavljali omare, imeli cucka... sedaj pa imam nad sabo familijo s 3 otroki in je razbijanje od 7ih zjutraj do 11:30 :)

PS: nobni niso slovenci.


Pa se preseliš še enkrat.
Quack !

Tr0n ::

Insan3Lik3 je izjavil:

čepki so mi znani že nekaj časa ;((
pred njimi je bila v stanovanju družina s 4imi otroki od 1 do nekje 10 let pa ni bilo niti enega zvoka

In, ne mores spat s cepki?

Obstajajo tudi white noise masine.

lexios ::

Zakaj bi se ti selil? Preseli njih! >:D

francek1 ::

NonPlusUltra je izjavil:

Ne strinjam se z mnenji predhodnikov. Tole tuljenje je precej nenavadno. Prvič, ker se dogaja praktično vsak dan. Drugič, ker se dogaja že 1-2 leti. Tretjič, ker gre za otroka starega 5 let. In četrtič, ker je - nenavadno. Ne gre za običajen jok ali pa neprekinjeno tuljenje v afektu ali iz ihte. Takšno (s presledki in z eskalacijo tona proti končnemu izbruhu) tuljenje se ponavadi pojavi, ko jim npr. zdravnik jemlje kri iz žile, ko se jim oskrbuje kako rano, itd. Ali ko so v nemoči. Ali slišim prav, neki glas poleg, ki pravi "tiho!"? Ne pravim, da temu otroku počnejo kaj, pač pa, da se ne strinjam s predhodniki, da je vse to normalno. 1-2 leti vsakodnevnega tega tuljenja je normalno?
In ni res, da nimaš kaj. Najmanj, kar morajo stanovalci v bloku upoštevati, je stanovanjski red. Poleg tega, policijo lahko kličeš kadarkoli hočeš, če te nekdo moti pri počitku, ne samo ponoči, pač pa tudi podnevi. Res je, da je v zakonu kot motenje reda in miru v dnevnem času omenjeno samo povzročanje hrupa s tv in radio sprejemniki, a iz izkušenj ti povem, da jih lahko kličeš tudi podnevi.
Moj nasvet: pokliči policijo, bodo prišli in jih opozorili. Nato jih pokliči takoj ob naslednjem tuljenju. In tako vsakokarat, par dni zaporedoma. Oboji se bodo naveličali, sosedje obiskov policije in policija tega posredovanja, verjetno jih bodo prijeli bolj ostro. Otrok ne tuli tako zaradi niča, nek razlog obstaja. Ali mu kaj počnejo, ali je psihično bolan, ali je vzgoja zatajila, nekaj je, vsekakor pa ni ndormalno.

Ne piši neumnosti. Čez dan je kršitev le pretirana glasnost glasbenih naprav ali instrumentov. Če pa boš klical ponoči, da te moti otroški jok, se ti bodo pa le smejali. Če te to moti, si kupi hišo.

detroit je izjavil:

Ne da se mi niti poslušat kakšnega dretja, za moje pojme s kakršnim koli nenormalnim zvoki posegajo v tvoj zasebni prostor in pravico do normalnega življenja. Ampak zakon ne ščiti normalnih.



Še kakšen kolega z misofonijo tu?:)

Zakon ščiti normalne družine, ne konfuzne samce!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Insan3Lik3 ::

ja sej veste da se bom selil ja xD malo morgen

odmeva pa zato ker sem odprl vhodna vrata ko sem snemal, da se bo bolje slišalo na posnetku snemanim s telefonom, se pa isto sliši v stanovanju, še posebi v moji sobi, ki je z eno steno ločena od njihovega stanovanja
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

bleem ::

Jaz bi na tvojem mestu obvestil CSD in policijo. Pa ne za to, ker bi bil zvok moteč in ti ne moreš spati, ampak zaradi ponavaljanja dejanja. Jaz sem z mojo hčero imel probleme (jok je bil podoben na posnetku), ko je bilo treba it spat, se je pač drla, ampak to je trajalo kakšen teden dni.

Šmorn ::

Jaz imam obraten primer. Zgornja soseda se mi že dve leti opravičuje, ker njeni hčerki malce bolj trdo hodita po stanovanju. Bolj kot ji pravim da ni problema, bolj mi omenja zadevo :). Imam ogromno srečno s sosedi.

dexterboy ::

Tako, kot so že eni napisali; OBVEZNO obvestiti Policijo in CSD! Tako vpitje in tak hrup, ki se ponavlja že dve leti kaže samo na to, da nekdo ni primeren starš. Žal. Tako, kot niso vsi za na cesto, niso vsi za starše.
Tale posnetek kaže samo na to, v primeru, da je to ponavljajoče dejanje, da mama ni dorasla vlogi starševstva. Tudi jok, kot je nekdo zapisal, ni običajen jok. S temle otrokom zna biti nekaj hudo narobe; ali pa še bo v prihodnosti, ceh bo a plačeval družba. Če se kdo ne strinja, naj gre kdaj jeseni na brezplačna predavanja za starše v okviru vrtcev. Ko misliš da kaj veš, samo ugotoviš, da nič ne veš. In potlej imamo, kot je omenila Zdenka Zalokar Divjak, generacije zgubljenih otrok. Seveda, na račun staršev...
Če smo vsi za kam (vsaj v tej banana republiki), so za na Luno. Razen, ne izključujem te opcije, je ta, da smo vi že zaluno, pa tega še ne vemo.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

GTX970 ::

Tako, kot so že eni napisali; OBVEZNO obvestiti Policijo in CSD!

Tu moral opozoriti, da imajo csd vsaj dvojne standarde, ene za native Slovence in druge za cigane (s šiptarji je podobno).
Če bi to, kar počno ciganski otroci, delali otroci navadnih, bi bili starši slednjih že zdavnaj brez otrok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

opeter ::

@GTX970: res je, to lahko tudi jaz potrdim.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SimplyMiha ::

To bo zato, ker vsakič ko se spravijo na kakšne "ogrožene manjšine", se oglasijo varuhi pravic, Amnesty International, Bruselj žuga, ko pa gre za nas navadne smrtnike...

lexios ::

Ne piši neumnosti. Čez dan je kršitev le pretirana glasnost glasbenih naprav ali instrumentov.


Ne piši neumnosti, kaj piše v zakonu je dostikrat irelevantno v praksi. Al pač meniš, da ne bo problemov s policijo zaradi motenja javnega redu in miru, če vsak dan v stanovanju za par ur vžgem in navijam motorko? Vzdrževanje pač... Ali če se s kolegi vsak drugi dan sredi dneva nacedimo, za zabavo mal razbijamo po stanovanju in priredimo "karaoke" (dretje brez spremljave glasbenih naprav ali instrumentov)? Gre za povzročanje hrupa s početjem, ki ni normalno (po kakršnikoli definiciji že), kot v tem primeru:

"Prvič, ker se baje dogaja praktično vsak dan. Drugič, ker se dogaja že 1-2 leti, tretjič, ker gre za otroka starega 5 let, in četrtič, ker je nenavadno!"

Če si po pogovoru s starši dobil vtis, da otrok ni prizadet in je problem vzgoja, obvesti CSD, ker obstaja možnost, da je prizadet vsaj eden od staršev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

NonPlusUltra ::

Insan3Lik3 je izjavil:


parkrat sem jih opozoril in je bil mir vsakič 2-3 dni potem pa jovo na novo

Kar mi spet daje misliti, da je ta hrup in to tuljenje odvisno od staršev. Če si jih opozoril in potem je bil mir 3 dni, najbrž niso otroku zalepili ust. Pa tudi otrok sam se ni tako prestrašil tvojega opozorila, da potem 3 dni ne bi jokal.
Ne vem no, jaz bi poklicala tisto policijsko anonimno številko ali pa pisala s kakega anonimnega maila. Vseeno raje izpadem paranoična, če obstaja samo najmanjša možnost kakega trpinčenja, kot pa da si enkrat potem očitam, da nisem naredila ničesar, niti take malenkosti, kot je en klic.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

floyd1 ::

Enkrat so celo šli pozvonit ampak ker možakar ni odpiral vrat ne meni ne policiji, so rekli več sreče prihodnjič in odšli.


Imel podoben primer. Najemnica v stanovanju nad nami (nekaj časa sta bili celo dve, a se je druga precej hitro izselila) je imela čage tudi po 4 dni zaporedoma. Tam nekje do 1.00 zjutraj, včasih si jih slišal tudi ob treh štirih. Glasba sicer tiha, sicer pa pitje, kričanje, krohotanje, večkrat metanje stvari po tleh (kozarci, steklenice), loputanje z vrati. Pa še odprta okna (cigareti). Zbujali smo se vsi trije, kar je logično - včasih se je stanovanje kar streslo. Po mojih 4-5 intervencijah (prvi dve še na moč vljudni) sem poklical policijo. Niso jim odprli vrat (so pa policisti uspešno zbudili ves blok, tako so ružili po vratih in se drli, naj odprejo), so me pa potem nekateri sosedi malo postrani gledali. Nisem jih več klical, situacija pa se je na srečo uredila sama od sebe (neplačevanje najemnine in izselitev).

Buggy ::

5 letni otrok podnevi joka zaradi trmarjenja/izsiljevanja/zdravstvenih tezav ali pa kar tako histericno in se to se slisi v hodnik zgolj pritajeno, vi bi pa kar CSD in policijo klicali?!? Ima kdo od vas, ki ste tako pametni tukaj otroke in ve kake popadke znajo imeti in kako nemocen si lahko takrat? Seveda vas kot postene drzavljane skrbi zgolj ali se otroka trpinci in ne to, da v bloku nimate cez dan svojega mira ;((

Ko sem sam se zivel v bloku, sem cez dan poslusal iz sosednjega bloka na glas celo poletje eno in isto kaseto nonstop in to zelo naglas, zvecer so se pod blokom zbrali smrkavci s svojimi mopedki, ki so jih nazigali in se krohotali, ponoci pa je preko zracnika bilo slisati zabavo in topot zgornjih sosedov. Ja, zivis v bloku in na veliko stvari nimas vpliva, ker se od vseh pricakuje neko mero potrpljenja in civiliziranosti pri sobivanju. Vas moti pa jok otroka cez dan?!? Naj ga CSD odnese neprimernim starsem ali naj policija oglobi fotra, ker mu ne zaveze usta ali pa morda mamo, ker mu ne da tisto kar histrecino zahteva in novodobno vzgojno ustreze vsem njegovim zeljam?

Naj jaz sosedovega psa, ki se ponoci dere na zivali, kar ustrelim/zastrupim ali naj poklicem policijo ...vidim da so nasveti v tej temi res neverjetni!

@OP:Ja cepki bodo pomagali, pa cim manj razmisljanja in fokusiranja na te zvoke. Ce pa se iz kaksnih drugih vidikov opazis, da gre dejansko za trpincenje otroka, pa seveda ustrezno reagiraj. Jok 5 letnika, ki isce meje in zahteva svoj prav to sigurno ni nekaj, kar bi bilo blizu tega. Gre za rahle vedenjske motnje, ki minejo prej ali kasneje. Ce pa gre ob tem se dodatno za kaksne zdravstvene tezave, ki take male otroke rade mucijo pa je vzrok za jok se tolliko bolj razumljiv.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrup v bloku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6614464 (11339) T-Back

Protestniki pomagajte, prosim! Pustite pri miru vnuka! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29347060 (41037) OmegaBlue
»

Otroci na letalih

Oddelek: Loža
334441 (4243) Cervantes
»

Konstantno kršenje JRM motene osebe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9420288 (17148) crniangeo

Več podobnih tem