» »

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7

««
5 / 10
»»

VelkBla ::

Mene nekaj zanima:

- ko izbiras določeno datoteko (sliko, mp3,...itd itd), te vpraša s katero aplikacijo jo želiš odpret in imaš več možnosti. Opazil sem, da ko se enkrat za eno odločiš, ne moreš spremeniti oz. izbrati drugo, edino, če sm nekje spregledal. S3 je imel recimo funkcijo "odpri enkrat" ali "odpri vedno".

Hvala in lp

Oldi ::

To tudi mene moti.
Glede Lapse It je pa na S7 neuporaben, slika ima zmanjšano bitno globino, verjetno samo 16 bitov za vse 3 barve. Za sončne zahode povsem neuporabno.

VelkBla ::

https://forums.androidcentral.com/samsu... ;3. post

Nekateri so rešili težavo s to aplikacijo: https://play.google.com/store/apps/deta...

Sem opazil, da kamera pri S7 nima nekaterih "filtrov" za slikat, kot jih je imela S3. Lahko jih seveda dodaš, ampak po defaultu jih ni .... ne vem no, res da sem imel s3 celo večnost in sem bil res navajn nanj, ampak me je S7 v nekaterih primerih pustila ...mlačnega.

SumTingWong ::

Prodaj mi S7 in kupi drug mobitel :)

klinker ::

SumTingWong je izjavil:

Prodaj mi S7 in kupi drug mobitel :)


Kaj jih ni dovolj na bolhi?

forplan ::

Moj prvi Samsung je tale s7 pa če ga še kupim se bom stran spravu...

Ima kdo isto težavo s kamero?
 kamera

kamera



To se mi dogaja ko hočem hitro kaj slikat, ko dvakrat kliknem home button. Sem testiral to se skoraj nikoli ne zgodi ko sem na svetlem samo v temi.

Ne razumem a je "izboljšava" ali kaj? Sem zamudil že par slik zaradi tega :( Ne vem no eno leto te navajajo na neko funkcijo se navadiš, potem pa zajebejo vse!!! Ali je res tako težko narediti eno možnost ali hočeš da se to prikazuje ali ne. Bedaki eni ej......
da se strinjam

VelkBla ::

Meni se to ne pojavlja, ne glede na svetlobo. Preglej napredne nastavitve. Mogoce se samo prvic pojavi ko uporabis to funkcijo?

Aja, pa tisto prejsnjo "neprijetnost", ki sem spraseval, sem nasel/pogruntal brez uporabe aplikacije; nastavitve --> aplikacije--> tri pikice zgoraj desno menu --> privzete aplikacije ---> Izbira privzete aplikacije ---> vprašaj ali samodejno določi

forplan ::

Dogaja se mi že sedaj nekaj časa. Na sumu imam posodobitve ki so bile kake 14dni nazaj kakih 300mb.

Ne vem preizkusil sem že vse nastavitve, brisanje podatkov aplikacij, nič ne pomaga...
da se strinjam

VelkBla ::

Zanimiv ... bom mal se pri sebi pogledal, ce bi se mi kaj takega pojavilo. Worst case scenario ...factory reset mogoce?


Se nekaj sem se spomnil: nastavitve - zaslon - ohrani zaslon izklopljen (aktiviraj) in potem poskusi narediti isto (double home button tap)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VelkBla ()

forplan ::

Ne ta nastavitev ne naredi nič pri kameri.
Factory reseta se zaenkrat izogibam ker se mi ne da vse na novo nastavljat.

Verjetno bo to nekakšna nova varnost. (Je pa že neki kuri američanki zgodilo da se je vključila kamero pa je šla tožit Samsung da jo hočejo naskrivaj slikat :) )
da se strinjam

VelkBla ::

https://forums.androidcentral.com/samsu...

https://forums.androidcentral.com/samsu... ; S7

Eni povezujejo s tistim kar sem navedel v prejsnjem postu.

delfinus ::

Hoj, imam tole novo napravo. Vprasanje, ali je komu uspelo usposobiti FM radio? Ce, kako?

lp, d.

blackbfm ::

na s7 fm radia NI, razen na ameriški verziji ki ima drug system-on-chip

delfinus ::

Hvala za odgovor, ki pomaga, da se ne mucim z iskanjem. lp, D.

Oldi ::

@forplan Jst imam na namizju bližnjico do kamere v Slow motion načinu in ni problemov. Pa telefon se mi zaklepa na pol ure, tako da ponavadi samo power in že lohk filmam.

noob96 ::

Je kdo že odkril, kdaj naj približno pričakujemo Android 8.0 OTA update, da ne bom vsak dan visel v nastavitvah :D

Scorpia ::

noob96 je izjavil:

Je kdo že odkril, kdaj naj približno pričakujemo Android 8.0 OTA update, da ne bom vsak dan visel v nastavitvah :D


Poglej si podobne teme npr. za s6. Lahko pa ti iz prakse povem, da se sam Samsung ne ve tocno kdaj bo posodobitev.
////

N0t0ri0us ::

poglej na sammobile.com. Ko začnejo ven rolati drugi operaterji, potem lahko čez mesec ali 2 pričakuješ še od slovenskih.

Ali kdo ve, ali je ogromno razlike med verzion in international verzijo? Verzion so za cca 50€ cenejši. Frekvence podpira vse, razlika pa je v procesorju, kateri je pri verzionu malenkost slabši, in pri firmwaru - predvidevam. Mogoče je še kakšna verzionova navlaka?

SumTingWong ::

Ameriški mobiteli so zaklenjeni na njihova omrežja (Verizon, T-Mobile, Sprint ipd.).

delfinus ::

Na USA ameriskih S7 imas FM radio hardware, ki ga lahko aktiviras s programom. To bi men prav prislo tu pa tam, a ga zal ni na verzijah, ki se prodajajo pri nas.
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

N0t0ri0us ::

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-...

Piše unlocked. Cena pa 312€ s poštnino. Najcenejšo evropsko verzijo sem našel za 380€ skupaj s poštnino.

Zdi se prelepo, da bi bilo res, ampak 125 prodanih telefonov, od tega v zadnjih 12ih urah 5.

N0t0ri0us ::

Prodajalec pravi, da nudi 3 mesece garancije, mednarodne garancije pa ni. Big question.. Plačati 70€ več za teoretično 2 leti vprašljive garancije, ali pa kupiti telefon "brez" garancije ceneje, ampak ga sam skoraj da ne moreš popraviti... V veliki dilemi sem :/

SumTingWong ::

Uporabljam S7 črne barve, kot nov (niti ene praske - ovitek + glass), kupljen aprila 2017 (SLO garancija torej do 2019). Tudi kar pride zraven je novo/kot novo. Koliko bi bil pripravljen ponuditi?

noob96 ::

SumTingWong je izjavil:

Uporabljam S7 črne barve, kot nov (niti ene praske - ovitek + glass), kupljen aprila 2017 (SLO garancija torej do 2019). Tudi kar pride zraven je novo/kot novo. Koliko bi bil pripravljen ponuditi?


300 EUR

N0t0ri0us ::

310 :)

SumTingWong ::

Toliko je ceno izgubil? V Sloveniji je nov 490€, v Nemčiji je 420€ + poštnina. Pol leta star, kot nov pa dobrih 300€? Bo odslužil v mojih rokah potem.

konspirator ::

N0t0ri0us je izjavil:

Prodajalec pravi, da nudi 3 mesece garancije, mednarodne garancije pa ni. Big question.. Plačati 70EUR več za teoretično 2 leti vprašljive garancije, ali pa kupiti telefon "brez" garancije ceneje, ampak ga sam skoraj da ne moreš popraviti... V veliki dilemi sem :/

Si kaj razmišljal o frekvencah čez lužo in v Eu ?

Spoiler alert: niso enake, kar pomeni da boš kupil drago opeko, razen čega ne misliš uporablja v "the land of brave and free".

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...

LTE band 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 13(700), 20(800), 38(2600), 39(1900), 40(2300) - G930V

900 Mhz band manjka (uporablja ga Telekom).


Samo zaradi fm radija bi kupil zda model ?
--

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Meni je cudno, da se toliko drzijo ceno. Galaxy S8 se ze dobi za 500eur. Realna cena leto dni rabljenega bi bila 100-150eur nizja od novega tj. 350-400eur. Folk pa prodaja rabjene S7 za ~350eur.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

N0t0ri0us ::

TELEKOM

LTE:
- 800 MHz, Band 20 (234 baznih postaj) IMA
- 900 MHz, Band 8 (36 baznih postaj) NIMA
- 1800 MHz, Band 3 (464 baznih postaj) IMA

UMTS:
- 2100 MHz (920) IMA

GSM:
- 900MHz (1082 baznih postaj) IMA
- 1800 MHz (136 baznih postaj) IMA


SIMOBIL

LTE:
- 800 MHz, Band 20 (468 baznih postaj) IMA
- 1800 MHz, Band 3 (124 baznih postaj) IMA

UMTS:
- 900MHz (256 baznih postaj) IMA
- 2100 MHz (381 baznih postaj) IMA

GSM:
- 900MHz (890 baznih postaj) IMA
- 1800 MHz (216 baznih postaj) IMA

VIR:http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...

Tako ali tako sem na simobilu, drugače pa imajo pri telekomu večino baznih postaj na 800 ali 1800mhz. Podatki so stari 2 leti, kolikor pa vidim pa gradijo samo 800 ali pa 1800 lte.
Telefon bi kupil zato, ker je precej cenejši in ne zaradi FMja :)

Telefoni pa zato držijo ceno, ker so dali zanje 600€+ in ker je cena novih v sloveniji še vedno okrog 600€

konspirator ::

Stare podatke glede števila baznih imaš.
https://www.mobilna-telefonija.com/info...
https://www.mobilna-telefonija.com/info...
V meniju označi gsm, umts, lte frequencies.


TELEKOM

GSM:
- 900 MHz (1122 baznih postaj)
- 1800 MHz (163 baznih postaj)

UMTS:
- 2100 MHz (926)

LTE:
- 800 MHz, Band 20 (499 baznih postaj)
- 900 MHz, Band 8 (190 baznih postaj)
- 1800 MHz, Band 3 (653 baznih postaj)
- 2600 MHz, Band 3 (2 baznih postaj)

------------------
A1 (SIMOBIL )

GSM:
- 900 MHz (1047 baznih postaj)
- 1800 MHz (219 baznih postaj)

UMTS:
- 900 MHz (428)
- 2100 MHz (448)

LTE:
- 800 MHz, Band 20 (791 baznih postaj)
- 1800 MHz, Band 3 (250 baznih postaj)
- 2600 MHz, Band 3 (1 baznih postaj)
--

N0t0ri0us ::

no kakorkoli. Prišel sem do zaključka, da je bil tisti s7 dober kitajski ponaredek za 312€. Listinga več ni, en negativen feedback ima prodajalec iz tega razloga, proizvajalčeve garancije tudi zato ni, prodajalec je iz hongkonga in še kaj bi se našlo...

freesty ::

Evo sem si jaz tudi omislil rabljenega s7.

Zdaj pa me zanima kak dolgo vam kaj drzi baterija? Ob 10h zjutraj imam 6% baterije dobrih 11h od polnjenja. Screen on time pa je nekje 3:45. 11 ur je zaradi noci. Drugace ne pridem niti blizu tega.

Je to normalno, ce sklepamo, da imam telefon dva dni in ga dejansko skoraj v eno uporabljam?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

blackbfm ::

preveč je dejavnikov da bi lahko enostavno primerjal baterijo.. ze slab signal ti lahko zre baterijo..pa opazam da ima veliko ljudi svetlost zaslona precej navito, na oled zna bit to hud battery drain.. jz dobim ven 4-5 ur screen on time, vecino casa svetlost pod polovico

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

konspirator ::

Svetlost na auto settings?

N0t0ri0us
Ni 312€ kitajski ponaredek preveč ?
--

freesty ::

Ne. Svetlost nekje na sredini.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

abyssus ::

Jaz običajno grem skozi 1 dan z leto starim S7 (vjutro odklopim, zvečer priklopim). Včasih morda dva dneva, če se spomnim vgasnit 4G. Imam neprestano 4G vklopljen, AUTO svetlost, zvečer ponavadi youtube nasekam pa kaki skype call. Slaba baterija za moje pojme, sploh, če recimo primerjam s prejšnjim Sony Z3 Compact. Aja, pa še uporabljam zaslon na 1080p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

delfinus ::

Hoj, battery usage mi kaze, da je ze 42,5 ur od polnjenja, pa se 22 ur mi predvideva da bo drzal, ampak ga ne zulim veliko cez dan. Mal interneta, email, tu pa tam kak klic. Imam tudi 2G stalno vklopljen, ker sem rad stalno dosegljiv, drugace me v kakih kotanjah vedno mece ven in nisem dosegljiv. To prihrani tudi baterijo. Wi-Fi je tudi stalno vklopljen. No imam pa to uro ves cas na displayu 24 ur na dan. Svetilnost imam na Auto. Ce pa telefon zulim mal bolj, npr video, spili, to pa ponavadi polnim 1x na dan, ponavadi zvecer.

lp, d.

njyngs ::

Jaz dobivam ven cca. 4 ure SOT. Ampak čist variira kaj uporabljaš. Appsi ki potrebujejo GPS in ga maš vklopljenega ti bodo hitreje jedli baterijo. Snapchat, ki ima ves čas uporabe vklopljeno kamero tudi. Itd.

- ves čas vklopljen 4g
- ves čas vklopljen BT
- 40% časa dodatno vklopljen WIFI
- 1 uro na dan ziher GPS

Moram pa še dodati, da zadnje čase (večkrat) vsakodnevno polnim baterijo ko/če pade pod 40%. Oz jo polnim do skoraj polne vedno, ko vem da dlje časa lutam po terenu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

SumTingWong ::

Vklopljeno: Data, BT, GPS, Sync, Auto brightness

Po pol leta uporabe imam tako: 7H SOT, baterija mi zdrzi vsaj en dan, najveckrst polnim naslednji dan sredi sihta.

dottor ::

Meni komot zdrži cel dan, pa ga uporabljam na AUTO svetlosti 1440p, vsaj uro mobilnih podatkov (nimam stalno vklopljeno), dosti krat tudi po 4-5 ur muzike v službi, tu pa tam kej slikat, kak klic in SMS. Ga pa dajem zvečer na polnilc iz navade (razen če nimam še več kot 50% baterije).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

freesty ::

Jaz imam sync prizgan skoz. 4g skoz. Brightness na auto. V 4h najvec brskam po netu, facebooku, mailu in instagramu. Druga skoraj ne uporabljam.

SOT ne pride cez 4 ure.

Katere verzije androidov pa imate gor? Jaz imam 7.0.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

SumTingWong ::

7.0, patch May 1st.

Evo trenutni podatki:
4h on battery, od tega 1h Screen ON, porabilo mi je 16%.

Nikonja ::

in smo spet tam, večina ima max 3 ure SOT ampak zmeraj se pojavi eden z 7 ur SOT in seveda ima vse vklopljeno in ga cel dan normalno vporablja.... očitno nekateri od nas dobijejo dve bateriji v enem telefonu ali pa smo vsi ostalo jeb... neumni.

Ma itak me ni briga iskreno povedano, meni je glavno da zdrži cel dan drkanja, ali ej to na koncu 2 uri ali 18 ur SOT mi je čist vseen ker ga ne šparam. Itak ga filam med šihtom tako da prišparam 5eur letno doma :)

SumTingWong ::

Ne da bi se hvalil, ampak sem presenečen nad baterijo. Tudi meni gre na živce, ko pri kakšnem telefonu vsi grajajo baterijo, potem se pa najde nekdo, ki pa pravi kako je oh in sploh. Zato ne bom več o bateriji.
Pri S7 mi je bolj beden Screen OFF battery usage ... tam gre veliko baterije.

Tudi meni je važno, da zdrži od jutra, ko izklopiš, do večera. In da ima mobitel Quick Charge v primeru, ko nujno to rabiš.

drekodovce ::

a komu ostaja kakšen etuij za s7? Vrnem skupaj z novim čez teden ali dva :)

freesty ::

Danes bil na samsung servisu, informativne cene, ce koga zanima.

Menjava okvirja: 110eur
Menjava ekrana: 200eur
Menjava zadnjega stekla: 80eur
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

dottor ::

Ve kdo kdaj pride Android 8.0? Pred dnevi je prišu en update pa ni bil.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

SumTingWong ::

Naj bi šele v januarju-februarju 2018.

modelno1 ::

Na Mobitelu smo še vedno na majskih varnostnih popravkih ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

dottor ::

Jaz sem na telemachu in ta teden je prišu nek update ampak ni 8.0.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi
««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S6 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37187870 (30044) theStranger
»

Italija kaznovala Apple in Samsung zaradi upočasnjevanja telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
6017033 (14164) MrStein
»

Samsung Galaxy S8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13423696 (12347) stefi91

Več podobnih tem