» »

Kateri mini pc??

Kateri mini pc??

1
2
»

hojnikb ::

opcija je tut en pc z rabljeno radeonko, pa lepo furaš opencl..
#brezpodpisa

todman74 ::

hojnikb je izjavil:

kupiš 20 komadov orange pi pcjov, pa zna bit hitrejše in bolj učinkovito kot en pc za 300e.


Tudi to je ena varijanta, al pa ondroid, sam me bolj vleče na win okolje.

hojnikb ::

In kaj profitiraš z win okoljem ?
Rabiš neki čimbolj barebones za najboljši performance.

Čeprav, če bo to samo za računanje in nič druga, glej opcije z dedicated grafiko. Grafika je za take stvari _Precej_ bolša kot cpu

http://boinc.berkeley.edu/wiki/GPU_comp...

Some BOINC-based projects have applications that run on GPUs. These applications run from 10X to 200X faster than the CPU-only version depending on the application, CPU and GPU in question. We urge BOINC participants to use them if possible. Just follow these instructions:
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

todman74 ::

hojnikb je izjavil:

In kaj profitiraš z win okoljem ?
Rabiš neki čimbolj barebones za najboljši performance.

Čeprav, če bo to samo za računanje in nič druga, glej opcije z dedicated grafiko. Grafika je za take stvari _Precej_ bolša kot cpu


Zato, ker tekmujem z ostalimi in na "grafičnih" projektih je trenutno konkurenca prevelika, pa še tiste 3kw štroma, ki jih trenutno pokurim, ne bi rad bistveno povečal.

hojnikb ::

torej ti bi rad najbolj učinkovito konfiguracijo za CPU področje.. Al kako ?
#brezpodpisa

todman74 ::

Ja.

hojnikb ::

to bo pa treba potem malo bolj naštudirat zadevo, kot pa samo iskat minipcje z šparovnimi cpuji.

Najprej bi začel sploh, čemu ta software daje poudarek (float, integer, kake posebne inštrukcije). Potem pogledaš na podlagi tega, a je bolše arm al x86.

Ko imaš enkrat to razdelano, gledaš konkretne čipe.
#brezpodpisa

todman74 ::

hojnikb je izjavil:

to bo pa treba potem malo bolj naštudirat zadevo, kot pa samo iskat minipcje z šparovnimi cpuji.

Najprej bi začel sploh, čemu ta software daje poudarek (float, integer, kake posebne inštrukcije). Potem pogledaš na podlagi tega, a je bolše arm al x86.

Ko imaš enkrat to razdelano, gledaš konkretne čipe.


Trenutno x 86.

hojnikb ::

žeže, ampak je tudi x86 bolši iz perf/wat stališča ?

kaj ti nuca 5x hitrejši x86 proc, če popije za to 10x več štroma.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ce ne rabis 4k, je trenutno tole za cca 110eur(rabis se 4G rama za 20eur + 40eur za ssd)
http://pchand.si/vsi-izdelki/izdelek.as...

todman74 ::

hojnikb je izjavil:

žeže, ampak je tudi x86 bolši iz perf/wat stališča ?

kaj ti nuca 5x hitrejši x86 proc, če popije za to 10x več štroma.


To mi je čist jasn, da sta moji dve android napravi bolj učinkoviti per/watt, kot moj phenom 9550, ampak phenom overall več naredi na 3 jedrih, kot oba androida na 6.

ce ne rabis 4k, je trenutno tole za cca 110eur(rabis se 4G rama za 20eur + 40eur za ssd)
http://pchand.si/vsi-izdelki/izdelek.as...


Rabil bi nekaj z vsaj 4. jedri.

hojnikb ::

To mi je čist jasn, da sta moji dve android napravi bolj učinkoviti per/watt, kot moj phenom 9550, ampak phenom overall več naredi na 3 jedrih, kot oba androida na 6.


a zdej loviš pure performance al perf/watt ??
#brezpodpisa

trnvpeti ::

_vsaj_ 4 jedra na minipc?
kaj sploh isces

todman74 ::

hojnikb je izjavil:

To mi je čist jasn, da sta moji dve android napravi bolj učinkoviti per/watt, kot moj phenom 9550, ampak phenom overall več naredi na 3 jedrih, kot oba androida na 6.


a zdej loviš pure performance al perf/watt ??


Performance mojega Phenoma za veliko manj štroma...na kratko.

trnvpeti je izjavil:

_vsaj_ 4 jedra na minipc?
kaj sploh isces


..ampak ne najdem nikjer v Evropi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()

todman74 ::

todman74 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

to bo pa treba potem malo bolj naštudirat zadevo, kot pa samo iskat minipcje z šparovnimi cpuji.

Najprej bi začel sploh, čemu ta software daje poudarek (float, integer, kake posebne inštrukcije). Potem pogledaš na podlagi tega, a je bolše arm al x86.

Ko imaš enkrat to razdelano, gledaš konkretne čipe.


Trenutno x 86.


No,mogoče sem se malo prenaglil...tole tudi hvalijo http://www.hardkernel.com/main/main.php

klemenSLO ::

trnvpeti je izjavil:

ce ne rabis 4k, je trenutno tole za cca 110eur(rabis se 4G rama za 20eur + 40eur za ssd)
http://pchand.si/vsi-izdelki/izdelek.as...


Kaj pa vem... Lih ta model mam na testu z SSDjem. Sicer čist simpatična zadeva. predvaja FHD v x264 in se pošteno muči. Če je kak večji bitrate so že težave. Čim pa dobiš kak HEVC format pa stvarca počepne. Če kupuješ 'za vnaprej' in ne misliš hitro menjati se raje še malo stegni.

Jst sm na mindfactory naroču skylake Pentiuma G4500T , ASRock H110M-ITX plato, 4 GB rama,Scythe Kodati Rev. B Topblow vent, 350 Watt be quiet! Pure Power L8 Non-Modular 80+ Bronze napajalnik. Ta je sicer premočan ampak ni sile. Skupaj 240EUR . Disk SSD in HDD mam že od prej. Še eno ohišje pri nas vzamem za 45 ojrov in sm skupaj za 300EUR sigurno sestavu mini ITX ki bo kos 4k TV. Sam g4500t ima Intel hd530 grafiko, ki HW dekodira tudi HEVC (8 bitni)

Po potrebi pa vedno lahko zamenjam procesor in kako mid range grafo dodam in mam super PC za splošna uporabo + kako igro za pognat na 1080...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

salcadoo ::

Nobenega. Je bolje biti brez. Dejstvo je, da je VELIKO teh računalnikov waste of waste. Poglej kot pravijo zgoraj (SSD, 4gb RAM-a). Sam se spomnim Acerjevih Inspirion One kompjutrov z 1 gb RAM-a...novih...in to leta 2015...groza :)

p.s. mogoče imajo na Amazonu kakšne novoletne popuste

work4 ::

Zdravo!

Videl sem, da je bilo kar nekaj tem o Mini PC - tale je ena daljših, pa še naslov je pravi za moje vprašanje.

Kateri Mini PC?

Nekaj iztočnic, želja:
    - spodoben CPU, v rangu i3, da normalno dela, tudi če imam hkrati prižgan Chrome s 30 zavihki, kjer se pri enemu vrti YT (FullHD), hkrati prižgano še Excel, PowerPoint in Skype ... pa tudi če dam screen-share na Skypu, da ga ne zmanjka :)
    - kolikor sem gledal odpadejo tisti procesorji s porabo par W in so bolj v igri tisti s 15W-35W TDP
    - je smiselno kupiti po komponentah?
    - cena ~350 €
    - kupil bi v Nemčiji (so kar občutno cenejši)
    - gledal sem komplete in v bistvu našel HP 260 kot nekaj takega, kar bi mi ustrezalo (drugi ponudniki so bili dražji oz. nudili manj za tako ceno), npr. sledeči modeli:
1. W4A54EA - Pentium 4405U, HD Graphics 510, 4 GB ddr4 (+ 1 prosta reža), 500 GB disk = 275 EUR
2. W4A51EA - i3-6100U (2x 2.30GHz), HD Graphics 520, 4 GB ddr4 (+ prosta reža), 500 GB disk = 345 EUR
Nato je tu še ProDesk 400, ki je pa še ~20 % dražji:
3. P5K28EA - i3-6100T (2x 3.20GHz), HD Graphics 530, 4 GB ddr4 (+ prosta reža), 500 GB disk = 415 EUR
Pri vseh so vključeni tudi WIN 7/10 ter tipkovnica in miška. Velikost: 175x34x177mm.

Kako so kaj Intelove grafične serije 500? Sodeč po podatkih v tabeli, je med zgoraj omenjenimi 520 dobra izbira (510 je vsaj na papirju precej slaba oz. basic izbira).
No, če se parkrat na leto spravim igrati kak 5 let star CoD ali NFS, več itak nabim.

vilonja ::

Če imaš malo več placa bi mogoče kaj takega lahko prišlo v poštev:
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Z rx 460 bi pa lahko igral tudi najnovejše igre. Nujno je pa da ima računalnik ssd, da ti bo zadeve hitro odpiralo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Kebo ::

Sestavi si mašino okoli ASRock Deskmini 110. Bo ceneje kot NUC in manjše kot vse ostale zadeve, lahko pa daš notri do i7-6700, 32gb rama, in 2 x 2.5" Diska in en m.2 pci-e.

Recimo kaj takega, ima 510 grafiko ampak lahko daš notri boljši procesor, po želji. Z windowsi iz kinguina in poštnino te pride zadeva 325€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup mini pc (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10215540 (6531) Ganon
»

MiniPC Z3775, Z3735F, ... kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16227087 (20065) peko_deko
»

Mini pc?

Oddelek: Kaj kupiti
355832 (3218) 49106
»

mini ITX računalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10422219 (18087) Dr_M
»

Hitrost oz. učinkovitost PCja

Oddelek: Pomoč in nasveti
233400 (2977) m0LN4r

Več podobnih tem