» »

Pomoč pri razjasnitvi garancije avtomobila.

Pomoč pri razjasnitvi garancije avtomobila.

sinko999 ::

Vem da to nima veza nekak s rač. samo na kateri strani pa lahko dobim takšne in podobne inforamacije in pa tukaj je na voljo več tisoč ljudi po forumu ki bi mi lahko mogoče pomagali.

Torej situacija je sledeča:

Imam avto Fiat , zaradi leazinga ga moram vedno servisirati pri uradnem serviserju jaz pa sem ga po pomoti servisiral pri drugem, zdaj me zanima kak je kaj z garancijo itd. če kdo kaj ve naj prosim napiše. Prilagam 3 slike od moje splošne garancije.



Ni? ni ve?no !

SisQ ::

Pozdrav!

Koliko se jaz razumem na te zadeve si oplel, če nisi avta servisiral pri pooblaščenem serviserju za FIAT. To ti tudi piše v 7. točki na drugem listu. To pomeni, da boš nadaljne okvare moral plačat, čeprav mislim da za dele, ki ti jih niso menjavali na tem nepooblaščenem servisu, ne bi smelo biti problema - če smo realni. Je pa vprašanje kako to gledajo pri uvozniku za FIAT.


sinko999 ::

Ja na servise je bilo zamenjano sledeče olje, oljni filter.
Ni? ni ve?no !

SisQ ::

Jaaaaa, tako kot sem rekel, lahko se zgodi, da ti enostavno ne priznajo več garancije, čeprav mislim, da če ti npr. crknejo zadnji amortizerji ne bi smelo biti problema, ker nimajo veze z oljem in filtrom. Če bi ti pa slučajno šlo v maloro nekaj pri motorju pa se lahko izgovarjajo, da niso dela pri menjavi olja in filtra kvalitetno opravili in je to razlog za okvaro. Ker pa nisi menjaval pri pooblaščenem servisu, ti bodo zaračunali škodo - se pravi, adijo garancija.

Mimogrede kako dolgo ti še velja garancija'


OZZY ::

Pa a vi znate brat za kaj garancija ne velja in za kaj velja. Preberte točko 3 kaj piše o mazivih,filtrih in podobno. Garancija velja na popravila ne pa na redno vzdrževanje. Če gre kaj kaput moreš popravit pri pooblaščenem.

za vzdrževanje pa piše, da moraš poštemlat knjižico. če tega nisi storil maš problem (beri 2 točko).
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

ali3n ::

štempla od uradnega servisa načeloma ni problem dobit...>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

OZZY ::

nikjer ne piše, da ga moraš vzdrževat na pooblaščenih servisih. Piše samo da moraš imeti štempel o opravljenem servisu in natančne podatke kdaj in kaj.
Go with the flow.

MadMax ::

OZZY:
Že, toda kakorkoli že, gre za nepooblaščen poseg v izdelek.
Dejstvo je, da si bo nasprotna stran zadevo razlagala tako, kot njim paše...
Kako, se pa ve. Razen, če ne bo ravno xtra dober in lep dan ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

krneki0001 ::

Garancija ti zaradi menjave olja in oljnega filtra ne bo bo potekla predčasno. To je potrošni material in lahko bi ga prinesel s sabo na poobleščen servis, kjer bi ti morali to oni opravit, in bi ti morali dati štampiljko. Problem bi bil, če bi ti menjali kake dele motorja ali pa kej podobnega.
Zavore in diski, olje oljni filtri in zračni filtri ter tekočina za hlajenje motorja, žarnice, metlice brisalcev in podobne drobnarije niso predmet garancij in so potrošni material, ki ga garancija ne zajema.
Če bi se to štelo v garancijo bi lahko vsak dan bil na servisu in bi ti morali zamenjati olje, ker je ratalo črno - če si prevozil 10km po mestu ob največji gužvi.

LP
Nebivedu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9529096 (5352) LeQuack
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6324536 (22171) Tilen
»

Menjava olja Kia Ceed (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6613274 (11706) fikus_
»

Redni servis dražji od dogovorjenega. Kaj storiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19632923 (24465) Glugy
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27669145 (43089) D3m

Več podobnih tem