» »

Nov avto za 25k€

Nov avto za 25k€

1
2
3

Tilen ::

Tisti subaru ima to že v paketu ali zakaj odgovarjaš na mesec dni staro sporočilo? Kako se v slovenščini reče omenjeni funkcionalnosti, ker je na avto.net pri dotičnem modelu med opremo ne najdem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

krneki0001 ::

Tilen je izjavil:

Tisti subaru ima to že v paketu ali zakaj odgovarjaš na mesec dni staro sporočilo? Kako se v slovenščini reče omenjeni funkcionalnosti, ker je na avto.net pri dotičnem modelu med opremo ne najdem.


Če greš naročat ta avto (levorg), boš čakal nanj par mesecev, ker se prodajajo za med, in jih ne sfolgajo narest tako število (enako velja za subaru XV).
In če že naročaš tak avto, doplačaš za eyesight tistih 1800 evrov.
http://www.subaru.com/engineering/eyesi...

Zadeva je zelo uporabna in boljša od vseh konkurenčnih. Praktično edini avto na testu je bil subaru, ki se je ustavil.

Tilen ::

No, potem pa prosim skonfiguriraj takšnega s to opremo za 25.000 EUR. Veliko sreče.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

krneki0001 ::

Tilen je izjavil:

No, potem pa prosim skonfiguriraj takšnega s to opremo za 25.000 EUR. Veliko sreče.


Ne bo šlo, je osnovna cena 28k. Sicer ne vem zakaj so ga pripeli v to temo, ampak sem samo opozoril na to da s tem sistemom vgrajenim ne rabiš prednjih senzorjev.

Tilen ::

V to temo je bil pripet zato, ker je na avto net z neko X opremo v spremejemljivem cenovnem okvirju.

Mimogrede, da ne boš te tehnologije preveč opeval.

Subaru Eyesight recall
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krneki0001 ::

Tilen je izjavil:

V to temo je bil pripet zato, ker je na avto net z neko X opremo v spremejemljivem cenovnem okvirju.

Mimogrede, da ne boš te tehnologije preveč opeval.

Subaru Eyesight recall


72k avtomobilov. junija je bil pa vpoklic. Napake pa ni na levorgu.
According to the report submitted to National Highway Traffic Administration (NHTSA), this recall affects about 72,000 vehicles. The recall addresses a brake light switch that can interfere with the software that triggers the automatic braking, potentially causing the automatic braking to not function as intended. There are no reported injuries due to this risk.


Levorg z eyesight stane 30.700€.

RedDrake ::

korenje3 je izjavil:

A kdo ve zakaj je med tem nemškim ponudnikom in slovenskim skoraj 10kEUR razlike v ceni?
http://www.autoflex24.de/CM/DE/fahrzeug...


Težko reči, zakaj takšna razlika. DMV-ja je namreč pri tem vozilu samo okoli 2000 EUR. Če točno tega uvoziš v SLO te bo prišel okoli 41k EUR končna cena, brez prevoza (ki je kar drag špas, slab tisočak gre hitro).
Od kje še dodatnih 5k EUR razlike ne vem. Mogoče je to tistih 5k EUR popusta, ki ti ga potem vedno dajo :) in s tem izpadejo blazno dobrodelni ...

Btw, povprečna poraba 7,1L :D
Avtomobili podobne teže in velikosti z dizli podobne moči dosegajo povprečno porabo okoli 9,5L.
Bencinci pa od 11 naprej ...
Davčna utaja FTW!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Mavrik ::

Tilen je izjavil:

No, potem pa prosim skonfiguriraj takšnega s to opremo za 25.000 EUR. Veliko sreče.


Identična stvar je na voljo v Mazdi 3, ki s takšno polno opremo v Sloveniji stane glih okroglih 25.000 EUR z avto menjalnikom :)
The truth is rarely pure and never simple.

krneki0001 ::

Mavrik je izjavil:

Tilen je izjavil:

No, potem pa prosim skonfiguriraj takšnega s to opremo za 25.000 EUR. Veliko sreče.


Identična stvar je na voljo v Mazdi 3, ki s takšno polno opremo v Sloveniji stane glih okroglih 25.000 EUR z avto menjalnikom :)


Levorg je konkurenca mazdi 6, ker je to naslednik legacyja. Mazda 3 je pa konkurenca imprezi. Impreza z eyesight pa pride tudi okoli 23k, oziroma še malo manj. Dvignjena impreza (subaru xv) pride 25k s tem sistemom.

korenje3 ::

Tilen je izjavil:

3000 EUR je verjetno samo DMV plus ostali stroški.

http://www.kreativni-najemi.si/pages/si...

Tukaj sem za hec vnesel podatke in je strošek cca 10.000 EUR.


glede na to da dobim prevoz zastonj, bi bil strošek samo dmv, ki je cca 2300EUR.

torej 40k bi me stal avto v nemčiji, v sloveniji pa 49kEUR z enako konfiguracijo.

A se plača za nov avto kupljen v tujini davek iz države kjer si avto kupil ali slovenski davek?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Mavrik ::

Kako ti je pa uspelo priti od 25.000 do 40.000 EUR? :)
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Oprema ? :)
#brezpodpisa

korenje3 ::

Mavrik je izjavil:

Kako ti je pa uspelo priti od 25.000 do 40.000 EUR? :)


mah preveč sem kljukice delal :)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

r3dkv1c4 ::

za 25k€ škoda octavia combi , style, 2.0TDi DSG
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

RedDrake ::

korenje3 je izjavil:



glede na to da dobim prevoz zastonj, bi bil strošek samo dmv, ki je cca 2300EUR.

torej 40k bi me stal avto v nemčiji, v sloveniji pa 49kEUR z enako konfiguracijo.

A se plača za nov avto kupljen v tujini davek iz države kjer si avto kupil ali slovenski davek?


Davek se plača v sloveniji, ampak se prej odvzame davek iz države nakupa.
Tvoj primer bi stal potemtakem:
(36.164,00 - 5.774,08 (Nemški DDV))*1,06*1,225 = 39.461,31
Mislim da so še neke dajatve v zvezi z uvozom (homolomo, neke takse), ampak skupaj ni več kot par 100 EUR.

korenje3 ::

pa DMV? ki naj bi bil več kot 2kEUR za te izpuste... oz. 1860EUR, če se to računa pri neto ceni...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

RedDrake ::

Nisem natančno napisal.
DMV je 6%, DDV pa 22 (to sta faktorja 1,06 in 1,22) (oz. jaz sem napisal 1,225!!! - kar je napačno, torej je še par EUR ceneje).

Je pa res dobro vprašanje, od kje 20% razlike v končni(!!) ceni pri novem avtu iz DE ali SLO ...
Našega uvoznika je morda treba malo za ušesa ...

korenje3 ::

DMV ni 6%. oz je tam 5% če pretvoriš v % ... :p
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

RedDrake ::

DMV je 6% za vozilo na bencinski pogon standarda EURO6 z izpustom CO2 med 150g/km in 170g/km.

Viri: FURS XLS izračun ; AMZS tabela za DMV

DMV se vedno gleda na davčno osnovo.
Če je vozilo novo in kupljeno v tujini, potem je davčna osnova neto cena v tujini (torej bruto cena - nemški DDV).
Če je vozilo rabljeno in kupljeno v tujini, potem je davčna osnova bruto cena v tujini.

Čez vse gre seveda še DDV, zakaj pa ne.

korenje3 ::

To je nateg. če kupiš vse ostalo, je ddv tak kot v državi kjer si stvar kupil... sam na avtih so vidl da se da malo bolj zaslužit, pa so rekl da bo kle slovenski davek.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

wisky ::

Kateri avto priporočate. Cena 20k-25k. Moram povedat da naredim na dan približno 250km. Več kot 200km se vozim po AC. Najvažnajša mi je poraba,udobje ter varnost. Nekako se najbolj nagibam k audiju A5 ker mi je že od nekdaj všeč.Gledal sem tega http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...... sedaj me pa zanima kaj pravite na ta avtomobil oz. na tega prodajalca ki ga prodaja. Vem da ima malce več prevoženih ampak ne vem če se mi splača kupit čist nov avtomobil kajti na mesec bom naredil približno 5k km. imel bi ga pa za približno 7+ let. Prosim če mi svetujete nekaj od audija. Letnik nekje 2013

gruntfürmich ::

probaj se stegnat vsaj do a7, ker a5 je za kmete
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

MB CLA 180 z 1.6 turbo bencinskim motorjem. Poraba na relacijo tudi pod 5 litrov.

audiji so pa res samo še za kmetavze. :))

wisky ::

Kaj pa manjka A? A7 mi je predrag.Kaj pa manjka audiju?Malce dvomim da bi 1.8 bencinar porabil manj kot 5l ali pač?

Bellzmet ::

Tale tip je znan preprodajalec avtomobilov, gre za uvožene avtomobile. Glede prevoženih km nimam komentarja (lahko da so tukaj pravi). Kar poglej koliko oglasov ima na avto.net

Če res delaš 5k na mesec -> 60k/leto -> avto 7+ let -> 420.000 km si definitivno kupi nov avto. Pa npr. tale iz oglasa ima 200k se pravi boš imel po 7 letih ene 600.000km!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

wisky ::

Sem tudi premišljeval da bi kupil nov avto, ampak za 25k ne vem če dobim kakšen audi z dobro opremo. Ampak nov avto bo po par letih zgubil dosti naceni ker bo imel dosti prevoženih ali? kopujem prvič avtomobil tako da vsaka pomoč bi mi prav prišla.

Bellzmet ::

Ja če kupuješ za 7+ let in za letno 60k km se splača nov avto, dizel. Seveda pa ne boš spodobnega Audija novega dobil za 25k. Potem nimaš druge izbire kot rabljeno, če želiš Audi. Bo pa kar težko dobit kakšnega spodobnega za 25k EUR in z relativno malo (realnimi) kilometri. No seveda, če te ne moti, da boš imel po 5 letih 500.000km (kar seveda za sabo potegne kar nekaj servisov...).

Sicer je pa tema NOV avto za 25k EUR. Nov Audi za 25k EUR zame ne obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

wisky ::

Ja saj to pravim da za 25k ne bom dobil kaj pametnega. Važno mi je pa tudi udobje. Vem da je tema nov avto ampak nisem hotel odpirati nove teme. Glede km pa ne vem ali je vseeno ali ima avto po 5 letih 500.000km ali malo manj v ceni pa je razlika če kupim novega ali pa rabljenega. Ampak na žalost je budget 25k mogoče malo več

RedDrake ::

Če res rabiš avto za 250km/dan za službo, potem smatraj to kot delovni pripomoček.
Rabljen dizel iz nemčije z uradno 190kkm (možno da je realno, lahko pa da je tudi 300kkm) bo imel v kratkem veliko več servisnih pit stopov, kot nek skoraj nov ali nov avto. Saj finančno ti servisi najbrž niso problem, če razmišljaš samo o audijih (luksuz garantiran), ampak, ko bo šel recimo vztrajnik (kar se BO zgodilo), boš brez avta za vsaj en dan. Vsaka izredna stvar, ki se ti zgodi, ti lahko avto onesposobi za kak delovni dan ali dva ...

Jaz imam osebno dva avtomobila.
En je poceni, zanesljiv in udoben. Za potovanja, poti v povezavi s službo, ipd ...
Drugi je drag, bolj športen in predvsem za moj užitek v vožnji.

Tega načela (poceni, zanesljivo in udobno) se držim že vsaj 10 let in zaenkrat nisem imel še niti enega izrednega servisa. Seveda je tu nekaj sreče, a če se kupuje pametno (in predvsem novo, ali skoraj novo) potem je to bolj odvisno od pameti, kot sreče ...


Pa še moj predlog:

Škoda Superb 2.0 TDI.
Avto je star dobro leto, prodaja ga uradni zastopnik, kilometrov praktično nič, cena manjša od Audija.
Udobje, prostornost je praktično enako. Če nujno rabiš grete zice pa navigacijo v avtu (ki je vedno slabša od namenskih rešitev ...) potem ti pa ni spasa.


/sarc
Pa za A5 ne pozabi na trenirko pa zabrito frizuro, za popoln učinek ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

wisky ::

Na dan naredim 250km tako da ne vem če se splača varčevati pri udobju ali? Audi mi je pa že od nekdaj všeč tako da ne vem če bi katerega drugega izbral ;((

D3m ::

Ok, kaj priporočate za mlado družino z dvema otrokoma (drugi je na poti)?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

iKst ::

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Ganz nov A4 za 28 jurjev. Mogoče še par 100€ dol dobiš zdaj pred koncem leta. Opreme ni veliko, ampak imaš vse kar potrebuješ za udobno vožnjo. Pa kar je zate IMHO najbolj pomembno, imaš 4 leta garancije z neomejenimi kilometri.

Če nisi hud Audi fan, lahko za 20 do 25 jurjev dobiš solidno opremljen in motoriziran avto v srednjem razredu. Octavia, Mondeo, Mazda6... Izbire je ogromno, so pa vsi avti v tem razredu relativno udobni.

Sicer pa pojdi probat Audija preden kupiš, da vidiš, če ti trdi sedeži in podvozje odgovarjajo.

wisky ::

Probal bi tako ali tako pred nakupom. Nisem takšen veliki audi fan ampak so mi že od nekdaj všeč.

krneki0001 ::

wisky je izjavil:

Malce dvomim da bi 1.8 bencinar porabil manj kot 5l ali pač?


1.6 bencinar s turbino, ne 1.8. In ja na dolge relacije pride poraba pod 5 litrov. Preverjeno iz prve roke.

iKst ::

Pri 70kmh v najvišji prestavi, pa mogoče mal po klancu navzdol.

krneki0001 ::

iKst je izjavil:

Pri 70kmh v najvišji prestavi, pa mogoče mal po klancu navzdol.


Tempomat 130km/h po avtocesti od ljubljane do frankfurta.

RedDrake ::

To kar pravi nebivedu je možno.
Tehnika napreduje in tudi bencinski motorji večajo izkoristek (sploh turboti).
Recimo moj 12 let star 210KM 2.0 turbo (motor je po zasnovi še iz 90-ih) in tehta 2 toni (2 osebi + malo prtljage), s tempomatom po ravni AC pri 120km/h drži porabo 6,0. Pri 130 je okoli 6,5. Je pa res, da klanci porabo takoj dvignejo v dvomestne številke :). Dvigovat 2 toni pač stane ...

Samo za takšne razdalje (250km/dan) je dizel pač kralj.

@Whisky: Če rabiš 100% zanesljiv avto, se izogibaj uvoženim kripam iz tujine. Poglej raje po malo manjšem avtu (kot že rečeno A4, VW passat, Škoda Suberb, Mazda 6, kaka druga znamka, ...), ki bo nov ali skoraj nov (max 1 leto in kilometri pod 50kkm).

Če ti je za zanesljivost dokaj vseeno, potem kupi kar ti je všeč in je.

Še to, tak Audi, ki si ga linkal, stane v nemčiji 17-18k EUR. Če ga uvoziš na lastno pest, te skupaj s prevozom pride okoli 20-21k EUR.
Poglej še to opcijo. Tist dodatni denar, ki ostane, pa daš v to da ti avto na zanesljivem (sploh ne nujno uradnem!) servisu preverijo 100% in preventivno menjajo vse kar kaže kakršnekoli znake obrabe.

M-XXXX ::

Točno o tem smo že imeli debato:
http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

Pri tem avtu pod 6l razen če ga iz letala dol vržeš take porabe ne boš čisto nikoli videl. Če se ne motim, sem že v eni drugi temi predlagal, da gremo preverit če je to res. Jaz z veseljem investiram ene 50€ v moje besede :)

krneki0001 ::

M-XXXX je izjavil:

Točno o tem smo že imeli debato:
http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

Pri tem avtu pod 6l razen če ga iz letala dol vržeš take porabe ne boš čisto nikoli videl. Če se ne motim, sem že v eni drugi temi predlagal, da gremo preverit če je to res. Jaz z veseljem investiram ene 50€ v moje besede :)


Komot gremo, kdaj plačaš 2 povhna tanka (od tukaj do frankfurta in nazaj)?

Tilen ::

Nebivedu, ta poraba je verjetno izmerjena po računalniku?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

M-XXXX ::

Komot gremo, kdaj plačaš 2 povhna tanka (od tukaj do frankfurta in nazaj)?

Bo 50 al pa 100km vzorec ravno tako dober. Nobody have time for that. Dobesedno :/ Ma še kakšen deci porabe spregledam. Ne sprejmem pa nobenega oviranja na cesti pa jajčkanja kakšnih 100.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Bellzmet ::

In po avstriji je po AC skoks 130 km/h omejitev do Nemčije, huh? Pa sej veste, da nebivedu ne smeš resno jemat pri debati o avtomobilih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

iKst ::

Spritmonitor je kar točen kar se porabe tiče. Lahko imaš na enem odseku avtoceste na tempomatu pod 5, povprečje pa ni varjante.

M-XXXX ::

iKst je izjavil:

Spritmonitor je kar točen kar se porabe tiče. Lahko imaš na enem odseku avtoceste na tempomatu pod 5, povprečje pa ni varjante.

Najnižja povprečna poraba 6.6L/100km. za 120KM. Dejansko nič posebnega. Bencinar k bencinar. cca 1/4 več kot dizel. Tako je blo, tako večno bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Isotropic ::

RedDrake je izjavil:

To kar pravi nebivedu je možno.
Tehnika napreduje in tudi bencinski motorji večajo izkoristek (sploh turboti).
Recimo moj 12 let star 210KM 2.0 turbo (motor je po zasnovi še iz 90-ih) in tehta 2 toni (2 osebi + malo prtljage), s tempomatom po ravni AC pri 120km/h drži porabo 6,0. Pri 130 je okoli 6,5. Je pa res, da klanci porabo takoj dvignejo v dvomestne številke :). Dvigovat 2 toni pač stane ...

lahko tudi, da nimaš potovalnega računalnika kalibriranega (tovarniško vsekakor ne).

Buggy ::

te statistike seveda drzijo, vseeno pa lahko prides tudi pod to povprecje, vse je odvisno kako se avto pelje, kje in na kaksno razdalijo.

jaz imam pri 2.0 turbo bencinarju 1700kg in 210KM na tank lahko porabo tudi 6.6l/100km (pot na morje in nazaj) ali pa 12l/100km divjanje po ovinkih ali pa bolj energico po mestu.

https://www.dropbox.com/s/rj0scf0kuolwp...

povprecje zadnjih 200Kkm pa 9l/100km, tako da me poraba 5L pri novem in relativno lahkem avtu nebi tako presenetila, ce se pelje na ustrezen nacin.

iKst ::

Buggy, kater model pa je to, da ima 210 konjev? A niso bili teli samo 170, 200 in 240 konjski?

RedDrake ::

Buggy ima Opla, s saabovim 2.0 turbotom.
Stock jih je Opel sicer imel samo z 175KM, Saab pa je imel izvedenke s 150KM, 175KM in 210KM.
175 se da chipat na 210 (afaik ima to urejeno Buggy).
Jaz imam 210KM verzijo v Saabu.
So pa to zelo luštne mašince, sploh 175 in 210 izvedenke, se da brez nekih hudih investicij spravit na 300KM+.
Poraba je pa izjemno odvisna od teže noge. Če z mojim po ovinkih divjam, grem takoj na 15+. Če vozim umirjeno sem na 6-7 (in je cesta ravninska, če je hrib pod 10 ne pride, tudi pri penzionistični vožnji).

wisky ::

Hvala za odgovore. Jaz sem do sedaj gledal A5 ker mi je najbolj všeč, lahko pa seveda gremo tudi do MB, BMW ali VW, tako da ne gledam samo audije.

starboi ::

Kateri avtomobil je potem OP kupil ? Nikjer ni zapisano. Lp
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320632 (14066) sass628
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17335630 (28696) Superboyy
»

Kateri karavan do 13k€

Oddelek: Na cesti
205678 (4985) emmentaler
»

Novi Superb in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14437616 (33398) Mufasa

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23071995 (60457) dzinks63

Več podobnih tem