» »

Nov avto za 25k€

Nov avto za 25k€

«
1
2 3

korenje3 ::

Kateri avto priporočate? Cena lahko odstopa ... recimo 20k do 26kEUR.

Zaželena je limuzina srednji razred ali srednje-višji.

Všeč mi je mazda 6, pa mogoče škoda superb.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W
  • spremenil: korenje3 ()

videc ::

Lahko pogledaš še Ford Mondeo, Toyota Avensis.
Mazda 6 bi se že morala dobiti za 26k€.

Veron ::

Škoda Superb ni ravno v cenovnem razredu 25k (ne štejem tedenske ali dnevne registracije in podobno).

V razredu do 25k imaš Škodo Octavio.

korenje3 ::

Kokr sem videl se dobi nova škoda superb z dobrim paketom opreme za 28k€, škodo octavio pa za 20k€.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

videc ::

Škoda Octavia ne spada v to temo.

loveJDM ::

vzami 6ko ker je res bomba

Mavrik ::

Po testih je meni osebno bila najbolj všeč Mazda 6, takoj za tem pa Kia Optima (za kero boš sicer moral se res potruditi da bo 25k). Pogledaš lahko tudi kak segment nižje z Octavijo (ki je dost meh), Mazdo 3 (ki jo za ta denar dobiš z vso možno opremo). Potem opcija je še Peugeot 508, ki v zadnji inkarnaciji zgleda hudo znotraj in zunaj in se res lepo pelje (z izjemo avtomatskega menjalnika, ki je totalen crap in nima držati sveče proti Mazdi 6 recimo).

Superb je po izgledu vredu, ampak za ta denar boš dobil klošarsko verzijo, ki bo mela manj opreme kot pa ena Kia za 20 jurjev.
The truth is rarely pure and never simple.

korenje3 ::

Ravno zaradi opreme mi je škoda superb bolj všeč, ker ima skoraj vse možno od opreme. recimo samodejno zaviranje. udobje. ima daleč večjo prostornost kot mazda6, sploh na zadnjih sedežih.
Mi je ravno sodelavec govoril, da so mazde prilagojene nižji rasi ljudem, zato so tako majhne. če bi dobil tak avto za recimo 28kEUR: http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
bi ga prec kupil.
A kdo ve še na škodi dajajo kaj popusta na takojšnje plačilo? :)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Pro_moted ::

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

Vozi se sigurno bolje od Octavie in Peugeota. Na ravni Mazde in Mondeota, ki sta res vrhunska voza kar se tiče vozne dinamike. Je pa vsaj meni najlepši izmed teh.

Aja , pa priporočam da se greš v vse te avte vsaj samo vsedeš. Potem boš videl kakšen odličen položaj imaš v tem Oplu.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

fikus_ ::

Kaj pa nova Toyota Avensis? Zgleda ok. Vprašanje je, kakšno opremo želiš.
Vsekakor pa moraš od blizu videti avto, se vsesti vanj. Potem se pa odločiš kateri ti je všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Blum ::

Lexus ct 200h je dobra izbira, za tak denar kakšen salonski model ali pa testno vozilo. Sem imel možnost sprobat oz. vozit nekaj časa, je dober avto.

mailer ::

Superb ni slaba izbira, mogoče še kakšna Honda Accord ali Toyota Avensis...
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

rok1986 ::

Napisal nisi kaj vse si želiš od avta :
a) bencin ali diesel ?
b) kako močna mašina?
c) kaj vse si želiš od opreme (kaj rabiš, kaj ti je pomembno?)

Recimo glede na potrebe po velikem avtum bi bil nekako tale dovolj prostoren ter z zelo veliko opreme, ter tudi spada v tvoj budget:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

mastah ::

Škoda je najbolj optimalna izbira, tudi glede prtljažnega prostora. v opla ne spraviš nič :) pa še grde armaturke imajo

Bellzmet ::

@mastah: se strinjam glede Opla.

Jaz bi za 25k vzel Octavio, DSG, s tem, da dobiš kar nekaj opreme zraven.

Dejan_007 ::

Kako lahko primerjate Škodo z Mazdo, Hondo oz Toyoto. Če že potem z VW. Pri Hondi, Toyoti, Mazdi dobiš najnovejšo tehnologijo, pri Škodi zastarelo. Pa še drugače se sliši če rečeš da voziš Mazdo 6, Toyoto Avensis, Hondo Acord kot pa neko Škodo Octavio (ki sploh ni v tem rangu) ali pa Superb. Če že potem kupi VW Passat-a ne pa gajbe od Škod !

Bellzmet ::

Dejan007, če se ne spoznaš na avtomobile raje ne komentiraj pač izpadeš butasto. Če si prespal zadnje 10 let bi lahko vedel, da se je Škoda skokovito povzpela in jo kamot postaviš ob bok naštetim znamkam.

Dejan_007 ::

Bellzmet je izjavil:

Dejan007, če se ne spoznaš na avtomobile raje ne komentiraj pač izpadeš butasto. Če si prespal zadnje 10 let bi lahko vedel, da se je Škoda skokovito povzpela in jo kamot postaviš ob bok naštetim znamkam.



Samo v sanjah.

Veron ::

Bellzmet je izjavil:

Dejan007, če se ne spoznaš na avtomobile raje ne komentiraj pač izpadeš butasto. Če si prespal zadnje 10 let bi lahko vedel, da se je Škoda skokovito povzpela in jo kamot postaviš ob bok naštetim znamkam.


@Dejan_007, malo si preglej članke po netu, recimo http://www.siol.net/avtomoto/zanimivost... (ali podobno), pa boš videl, da tole zgoraj drži

Bellzmet ::

Pa poišči kakšne primerjave. Npr tale pravi, da sta avtomobila zelo primerljiva, Mazda 6 je bolj "emocionalna" ampak kot pretehtaš vse + in - pa svetujejo Octavio.

http://www.focus.de/auto/fahrberichte/t...

lp

korenje3 ::

Dejan_007 je izjavil:

Kako lahko primerjate Škodo z Mazdo, Hondo oz Toyoto. Če že potem z VW. Pri Hondi, Toyoti, Mazdi dobiš najnovejšo tehnologijo, pri Škodi zastarelo. Pa še drugače se sliši če rečeš da voziš Mazdo 6, Toyoto Avensis, Hondo Acord kot pa neko Škodo Octavio (ki sploh ni v tem rangu) ali pa Superb. Če že potem kupi VW Passat-a ne pa gajbe od Škod !


kaj je to komentar 10 letnika?

v glavnem mene je škoda superb še najbolj prepričala. samo še na testne vožnje grem.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

bambam20 ::

Za 25 jurjev dobiš superberba 2.0 tdi najvišja oprema ( mislim, da ambient je top oprema) ... To vem, ker ga je prijatelj 2 leti nazaj kupil za 25.000€ 8-) Prodal ga je po enem letu lastništva za 22.000€ in si kupil novega AUDI A3 2.0 TDI ..

Mavrik ::

korenje3 je izjavil:


v glavnem mene je škoda superb še najbolj prepričala. samo še na testne vožnje grem.


Prepričala te je še preden si se vsedel v avto?
The truth is rarely pure and never simple.

korenje3 ::

sodelavec ima škodo superb in se zelo malo razlikuje od mercedesa ki ga imam trenutno. edin sedeži so malo trši.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Tilen ::

Samo v razmislek. Sam sem bil pred podobno dilemo in sem se potem odločil za 6 mesecev star A4 s štirimi leti garancije pri pooblaščenem prodajalcu (Porsche Verovškova). Avto je bil v tem času od novega cenejši za več kot 10.000 EUR in v nulo. Prevoženih 16500km.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tilen ::

Porsche zelo redko zniža ceno tem vozilom, vendar ko jo, jo zniža za 3000 do 4000 eur naenkrat. Takrat takoj pokličeš, rezerviraš testno vožjo in čez 3 dni najverjetneje kar odpelješ. Nakup na tak način seveda traja malce dlje, ker včasih čakajo tudi mesec ali dva preden znižajo, vendar se splača. Po tem znižanju ti pa ne bo uspelo dodatno znižati niti za 500 eur. Prav tako se mi je dvakrat zgodilo, da sem bil par minut prepozen in so mi ga odpeljali pred nosom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gruntfürmich ::

novi superb res zgleda noro. edino malo poglej po opremi če res rabiš neke hude nizkoprofilne in trde gume, pa neke bedne bombončke ki se samo na papirju lepo berejo... glavno da je navigacija, pa totalen fultifunkci mediacenter, pameten ključ, avtomatsko odpiranje in zapiranje prtljažnika, zatemnjene šipe zadaj, morda panoramska streha...

glede audija pa če mu cena v 6 mesecih pade skoraj za tretino, je pa res bolje kot ta jajca kupiti škodo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FiReFTW ::

Moje osebno mnenje.

Audi je en od mojih naj avtov vendar ga nebi mel če nebi res imel ogromno denarja, prvo zato ker rabiš dosti denarja da res kupiš novega in z dobro opremo, drugo ker so na pri kraji eni od najbolj priljubljenih avtomobilov.
Škode nebi imel ker osebno mi ni všeč znamka.
Mislim da najbolj primerni izbiri za tvoje želje bi bili opel insignia in mazda 6, osebno bi raje imel mazdo 6 ampak z nobenim od teh ne boš zgrešil.

_pobesneli_ ::

Jaz sem tudi šel z željo 25k na škodo, odpeljal sem se pa z 35k€ iz salona :) in še enkrat bi dal, presenečen in prezadovoljen z avtom. Jaz sem kar obkljukal vso dodatno opremo :D
priporočam aktivni tempomat in ogrevanje prednje šipe, to so top zadeve.
Insignie se izogibaj, vsakega ki srečam ima probleme z njo.
Gregor

korenje3 ::

pobesneli, a dobiš kak popust pri škodi v salonu, kokr je na spletni ceni?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Invictus ::

Pro_moted je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

Vozi se sigurno bolje od Octavie in Peugeota. Na ravni Mazde in Mondeota, ki sta res vrhunska voza kar se tiče vozne dinamike. Je pa vsaj meni najlepši izmed teh.

Aja , pa priporočam da se greš v vse te avte vsaj samo vsedeš. Potem boš videl kakšen odličen položaj imaš v tem Oplu.

A ni nekdo objavil tukaj kako so vsem petim kolegom Insignie crkavale vsak mesec?

Saj je lep, ampak od kdaj pa Opel dela kvalitetne avte?

Škoda se vozi super. Jo vozim že zadnjih 10 let. Za ta denar težko najdeš boljši avto.

korenje3 je izjavil:

pobesneli, a dobiš kak popust pri škodi v salonu, kokr je na spletni ceni?

Max popust, ki ga lahko dobiš je 10%. Pač interna fora Porsche Slovenija.

bambam20 je izjavil:

Za 25 jurjev dobiš superberba 2.0 tdi najvišja oprema ( mislim, da ambient je top oprema) ... To vem, ker ga je prijatelj 2 leti nazaj kupil za 25.000€ 8-) Prodal ga je po enem letu lastništva za 22.000€ in si kupil novega AUDI A3 2.0 TDI ..

Najvišja oprema je L & K. Sam meni je nepotrebna. Še vedno prisegam na čim manj elektronike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

iKst ::

Saj je lep, ampak od kdaj pa Opel dela kvalitetne avte?


Od cca. 1920.

Unknown_001 ::

VW Jetta. Se jo da kar spodobno opremit do 25k EUR.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

_pobesneli_ ::

Meni so rekli da popust dobim le v primeru gotovine, tako da se nisem spogajal niti za 1€. Nekateri ne marate elektronike, jaz jo ne zamenjam za noben denar, vsi sistemi za doplacilo delujejo v nulo. Kaksen bonboncek se splaca dokupit. Gretje prednje šipe...manj kot minuta pade led s sprednje šipe, jaz se pa to minuto že segrejem na sedežu.
Gregor

bambam20 ::

Porše Slovenija je pregovorno najdražji pri rabljenih vozilih.

Obstaja pa kar lepo število pooblaščenih trgovcev znake ŠKODA.

al1976 ::

Je kdo gledal ze levorga? koncno nekaj od subaruja da je tudi ocesu prijazno:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

Tilen ::

Drago in nefunkcionalno. Brez Bi-Xenon in parkirnih senzorjev spredaj? Ne, hvala.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

#000000 ::

za ta denar vsekakor samo nov avto, bo pač malo slabši kot 4 leta atar bolšega razreda ampak bo now in vedel boš kaj si kupil ter vse v garanciji, tako da vsaj 4 leta nimaš kaj več mislit razen rednih servisev.

Tilen ::

Dajte pri nakupu pomisliti na osnovne funcionalnosti vozila. Natančno parkiranje in najboljša vidljivost ponoči sta zame zelo pomembni. Kdor ponoči še ni vozil s Xenon, si naj obvezno privošči to izkušnjo.

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

iKst ::

Jaz sem vozil precej avtomobilov s xenonom in s halogenkami. Vidljivost je precej bolj odvisna od kakovosti žarometov, kot od uporabljene tehnologije. Sem vozil avtomobile s crap xenonom in take z zelo solidnimi halogenkami.

Tilen ::

Predvidevam, da v novem avtomobilu ne bo ravno crap Xenon. Ne vem, lahko se tudi motim. Imajo pa določeni "pacienti" seveda razne Xenon kite, ki res niso za nikamor.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

iKst ::

V novem avtu tudi halogenke niso take, kot na tej mazdi na posnetku :)

Ne rečem, da xenon luči niso boljše oz. bolj svetle, ampak meni se to ne zdi nujno deal breaker.

bambam20 ::

iKst je izjavil:

Jaz sem vozil precej avtomobilov s xenonom in s halogenkami. Vidljivost je precej bolj odvisna od kakovosti žarometov, kot od uporabljene tehnologije. Sem vozil avtomobile s crap xenonom in take z zelo solidnimi halogenkami.


Si vozil ti avte, kjer je bil xenon žaromet že močno načet od starosti. ne prodajat bučk.

xenon je odlična zadeva in halogenke se sploh ne morejo primerjat. Kdor to piše se mu vidi, da še ni peljal avta s polno delujočim xenomom.

iKst ::

Ne vem, če so ravno načeti. Doma imam zadnjo generacijo citroena C5, ki je bil kupljen nov. Drugi avto je chevrolet cruze s halogenkami. Ta dva avtomobila vozim vsak dan in z nobenim nimam ponoči težav.

Drugače sem pa v zadnjih nekaj letih zamenjal kakšnih 7, 8 avtomobilov. Nekaj novih, nekaj rabljenih, nekaj s xenonom nekaj s halogenkami. Nevem no, meni se zdi, da se čisto OK preživi s halogenkami, če luči niso zanič.

korenje3 ::

xenonke s 3500K so dobre, z 5000K slabe, ker tiste s 5000K povzročijo enolično barvo za vse predmete ki jih osvetli.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Dejan_007 ::

Fotru v ML-u naredijo Xenonke dan pred sabo :)

Pa kolegu v Renault sceniku tudi.

korenje3 ::

ne, ker oblačen dan ima 100000 lux, xenon pa cca 5000lux. aja pa luči so v vseh avtih enake, tako da ne vem kaj pišeš modele avtov zraven.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

korenje3 ::

A kdo ve zakaj je med tem nemškim ponudnikom in slovenskim skoraj 10k€ razlike v ceni?


http://www.autoflex24.de/CM/DE/fahrzeug...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Tilen ::

3000 EUR je verjetno samo DMV plus ostali stroški.

http://www.kreativni-najemi.si/pages/si...

Tukaj sem za hec vnesel podatke in je strošek cca 10.000 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

krneki0001 ::

Tilen je izjavil:

Drago in nefunkcionalno. Brez Bi-Xenon in parkirnih senzorjev spredaj? Ne, hvala.


Zakaj bi rabil parkirne senzorje spredaj, če imaš eyesight, ki ti natančno pove koliko si od ovire spredaj.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320452 (13886) sass628
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17335284 (28350) Superboyy
»

Kateri karavan do 13k€

Oddelek: Na cesti
205642 (4949) emmentaler
»

Novi Superb in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14437253 (33035) Mufasa

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23071539 (60001) dzinks63

Več podobnih tem