» »

Kateri karavan do 13k€

Kateri karavan do 13k€

emmentaler ::

Živijo....Iščem karavana l 2012-2013 za max 13k€...
Gledal sem...
Insignio 2.0 l2013
Pasat 2.0 l2012
Mondeo 2.0 l2013

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Rad bi dal na seznam še Mazdo6, samo jih kronično premanjkuje na SLO trgu sploh z navigacijo....Pa še dražje so kot zgoraj omejeni...
V splošnem me zanima, kateri ima manj napak?? Kje lahko gre manj stvari narobe....
Lahko seveda tudi kateri drug avtomobil priporočate.

lp

hvala

iKst ::

O Insigniah ne slišim nič dobrega. Baje znajo bit problematične. Pa s tem motorjem je avto nepremičnina.

NightHawk ::

Jest Opla nebi, ostalo pa kakor dobiš deal.
Sam imam Škodo Octavio TDI in sem zadovoljen. Bi dodal še Octavio/Superba na tvoj list.

urli ::

Črtaj iz seznama Insignio, ker se kvarijo kot po tekočem traku. Od preostalih dveh bi sam veliko raje kupil Passata, bolj prestižna znamka, lepši je, bolj drži ceno...

Stari maček ::

Forde, Ople in japonce pozabi, ostali pa so OK...:)) Ampak zdaj se bo spet seveda našel pametnjakovič, ki bo pljuval in omenjal naciwagne. JBG, poglejte si cene teh 10 let rabljenih avtov in vam bo jasno, kaj je vredno....ali pa ne...Jaz osebno bi vzel tega.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

urli je izjavil:

bolj drži ceno...


To je ko kupuješ rabljen avto v resnici slaba lastnost ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Stari maček ::

Mavrik je izjavil:

urli je izjavil:

bolj drži ceno...


To je ko kupuješ rabljen avto v resnici slaba lastnost ;)

Ker večina ne pomisli na to, ko ga bo prodajal...pa to brez skrbi plačaš pri servisih...

iKst ::

Forde, Ople in japonce pozabi, ostali pa so OK...


Predvsem se izogibaj takih pavšalnih nasvetov, kot hudič križa

JBG, poglejte si cene teh 10 let rabljenih avtov in vam bo jasno, kaj je vredno


5 let stari passati so mogoče kakšnega jurja do 2 dražji od 5 let starih mondeov. Nabavna cena novega je bila v povprečju vsaj 3 jurje višja, če ne 5. Pri BMW 3 in Audi A4 je zadeva podobna.

Stari maček ::

iKst je izjavil:

Forde, Ople in japonce pozabi, ostali pa so OK...


Predvsem se izogibaj takih pavšalnih nasvetov, kot hudič križa

JBG, poglejte si cene teh 10 let rabljenih avtov in vam bo jasno, kaj je vredno


5 let stari passati so mogoče kakšnega jurja do 2 dražji od 5 let starih mondeov. Nabavna cena novega je bila v povprečju vsaj 3 jurje višja, če ne 5. Pri BMW 3 in Audi A4 je zadeva podobna.

Izogibaj se tudi takih pavšalnih ocen. Nabavna cena novega avtomobila namreč močno zavisi od vrste vgrajenega motorja in dodatne opreme.

HotBurek ::

Na tvojem mestu bi kupil tistega Ford Mondeo, ki ga omenjaš. Res je lepe barve, z njim se zapelješ lepo do prve bencinske in kupiš en akumulator. Potem pa naprej, do enega čistega potoka, kjer je veliko rib. Spustiš malo elektrike in naloviš tistih nekaj 10 rib. Vse lepo zložiš v prtlažni prostor, kjer že imaš pripravljeno ležišče za te mrtve ridbe.

Doma bodo rib tako veseli, da bodo pozabili na barvo avta ter prijeten vonj, ki ga boš pipeljal na vas naslednjih nekaj tednov.

Sicer pa naprintaj še tri prešerne in si tole nabavi (solidna oprema):
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=104...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Unknown_001 ::

Stari maček je izjavil:

Forde, Ople in japonce pozabi, ostali pa so OK...:)) Ampak zdaj se bo spet seveda našel pametnjakovič, ki bo pljuval in omenjal naciwagne. JBG, poglejte si cene teh 10 let rabljenih avtov in vam bo jasno, kaj je vredno....ali pa ne...Jaz osebno bi vzel tega.


Lušno, edin škoda ker je 1.6 makina za ta avto mal len motor. Saj pelje se še kar lepo ampak navora v nižjih vrtljajih za dizla kar manjka. Kar je pa vožnje nad 1800 je pa kr ok. Raje bi gledal za 2.0TDI pa se bo tak 110konjski veliko lepše peljal kot 1.6 s 105konji. Iz prve roke govorim. 1.6 je za v polota pa golfa super, ne pa za limuzino/karavana. Prohlet downsizing da so 1.9 izpodrinili s tem jajčkom ;(
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

iKst ::

Izogibaj se tudi takih pavšalnih ocen. Nabavna cena novega avtomobila namreč močno zavisi od vrste vgrajenega motorja in dodatne opreme.


Govorim seveda o primerljivo motoriziranih in opremljenih avtomobilih, sem mislil, da je samoumevno. Že hiter skok na avto.net ti pove, da boš za novega passata s podobno opremo dal kakšnih 5 jurjev več, pri 2010 letnihkih je razlika samo še 1000 do 2000 eur.

Tvoja teorija o nemcih, ki nenormalno dobro držijo ceno se tukaj malo podre.

Anney ::

Renault Megane 1.6 dCi (motor ima verigo), Nissanov motor. Iste pa uporablja tudi Mercedes v eni izmed svojih klas in pa Nissan Quaskai. Odziven motor in solidna oprema v določenih različicah. (Bose, GT Line).

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Unknown_001 ::

iKst je izjavil:

Izogibaj se tudi takih pavšalnih ocen. Nabavna cena novega avtomobila namreč močno zavisi od vrste vgrajenega motorja in dodatne opreme.


Govorim seveda o primerljivo motoriziranih in opremljenih avtomobilih, sem mislil, da je samoumevno. Že hiter skok na avto.net ti pove, da boš za novega passata s podobno opremo dal kakšnih 5 jurjev več, pri 2010 letnihkih je razlika samo še 1000 do 2000 eur.

Tvoja teorija o nemcih, ki nenormalno dobro držijo ceno se tukaj malo podre.


Ah tak padec se v prvih letih zgodi pri vseh avtomobilih. Cena pade lih tok da marža zgine (čim ga ven prpeleš iz salona prec 5 jurjev manj) pa glede na obrabljenost se postopoma pol zbija.

Velja pa ta teorija če misliš avto imet neko konkretno obdobje, cca 10let pa ni zaželjeno da je to kaka luksuzna krava z požrešno mašino, razen če se pogovarjamo o starodobniku.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

pershi ::

A ima kdo kaj izkusenj s Peugeoti? Se tudi zanimam za podoben rang avta in mi je poleg Passata vsec se Peugeot 508.

Drugace je pa prijatelj pred pol leta kupil Passata letnik 2012 in se je do zdaj izkazal kot super avto...vsaj njemu sluzi berz problemov.

Lp, p

Anney ::

To je čisto odvisno kako in kaj, lahko ti bo služila vsaka znamka lahko pa imaš z vsemi probleme. Tudi nemci so pokvarljivi s tem, da še malo dražji pri delih kot recimo francozi. Tile novi Peugeoti 508 so všečni, vendar za moje pojme še prenovi in se rabljenega težko dobi za dober denar in opremo. kako je pa z motorji pa malo pogooglaj, ne vem kako so nihove HDi mašine, imel pa sem 2.0 bencin in v osmih letih nisem na avtu menjal nič razen nujno potrebne stvari (olje, diske, ploščice, itd...).

Mavrik ::

pershi je izjavil:

A ima kdo kaj izkusenj s Peugeoti? Se tudi zanimam za podoben rang avta in mi je poleg Passata vsec se Peugeot 508.
Lp, p


Moja izkušnja s 508ko (vozil sem novo faceliftano, s tem da mislim da notri ni neke razlike):

- Dobro se vozi, veliko placa, lep avto.
- V kabini NI odlagalnih površin. Kar je nekoliko grozno, ker recimo telefon z žepa lahko daš samo v predal v vratih kjer se potem vozi gor in dol.
- Držala za kozarce so postavljena tako da zakrivajo dostop do zaslona na dotik. Izjemno tečno na daljših vožnjah še posebej ker....
- ... je software na zaslonu počasen in se kar nekaj stvari ne da narediti na obvolanskih kontrolah tako da MORAŠ tapkati po njem med vožnjo. Hvalabogu sicer ma v 508 (za razliko od 308) klima ločene kontrole.
- Je pa res da je zaslon drugače kar pregleden za razliko od govna v VAG grupi (VW/Škoda/Seat) kjer na praktično vseh sistemih razen najdražjem zaradi majhnosti in nizke resolucije ne vidiš niti teksta normalno. Ne vem kdo jim je zbiral fonte sam je grozn.

- Avtomatski menjalnik (faceliftan 508 ima novejšega s pretvornikom navora) ni pretirano dober. Sicer je boljši od starejšega robotiziranega, sam konkurenčni so manj cukasti in manj gonijo mašino v višje obrate. Po drugi strani je manj kompleksen in pokvarljiv od DSGjev.

Naj te ne zavede - glede na ceno 508 ni slab avto (še posebej če si tipičen Passat ata, kjer te ne briga kako deluje MMU sistem in nočeš avtomatika), sam za isto ceno ga Mazda 6 in Kia Optima precej nabijeta.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

emmentaler ::

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

Kaj menite...Na citroene sem nekak pozabil....nekak nizka cena glede na letnik a ne?? Čeprav sem že povprašal, pa so rekli da cena ni sumljiva...
Insignia torej odpade, predvsem zard teže...Že nemci sami bentijo zaradi teže....sem bral neke teste...
Hvala vsem za odgovore..

Anney ::

Cena je rez nizka in pa vsaj zame je preveč kilometrov glede na letnik, to je 60k letno. Drugače pa velik avto, vendar je lahko s tem motorjem malo podhranjen, glede na težo. Menjalnik v teh je pa robotski. (kolegu se je lih pred parimi dnevi prizgala lučka za menjalnik, ne vem kaj je bilo, vem samo da je hitro šel domov) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Tilen ::

Brez ksenonskih žarometov jaz ne bi ničesar kupoval. Raje nimam navigacije. Pri teh uvoženih avtomobilih od čunga-lunga prodajalcev moraš tako ali tako prvi dan takoj na pooblaščeni servis, da ti preverijo, če je potrebno kaj zamenjati, da boš brez skrbi.

Si sploh pogledal kako izgleda ta "Avtocenter" Panda? Tukaj si poglej.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

emmentaler ::

Haha....Jaki avtocenter (:

A tile Francozi so še tako prekleto mehki?! Recimo Peđo 508, ki res zgleda všečno tako zunaj sploh pa znotraj. Sem mel l.2000 406 en čas nazaj in je bil brutalno premehak za moje pojme..

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje o Renault Megane Grandtour, 1.5 dci, 63kw (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6519384 (12371) MeGreat
»

cene rabljenih avtomobilov

Oddelek: Na cesti
132095 (1498) Arctander
»

začetni avto

Oddelek: Na cesti
283720 (2814) GrimReaper
»

Kateri avto do 2500€ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
46687066 (71209) AapocalypseE
»

Nakup rabljenega vozila (cca. 6000 EUR)

Oddelek: Na cesti
173410 (2627) Kasali

Več podobnih tem