» »

Oddaljeno delo

Oddaljeno delo

Tody ::

Živjo!

Zanima me ena debata, izkušnje če jih ima kdo. Rad bi delal recimor od doma, pogoj je da ostanem v Sloveniji. Potovanja niso problem ampak preselil se nebi. Pogoje je tudi da ne bom developer v smislu programerja / razvijalca.

Torej kdo dela tako? Kako se obnese? Vrjetno je to delo za tujo firmo?

Phantomeye ::

Ja napiš KAJ naj bi to delal. Delo od doma se močno razlikuje glede na to, kaj delaš...

Tody ::

Ubistvu ne iščem aktivno službe. Me pa zanima če kdo od vas dela pri kaki taki firmi in na kaki taki poziciji. https://buffer.com/journey?from_blog=tr... brez dizajnerja / developerja :)

Invictus ::

Delo od doma se dobro obnese. Zna biti tudi fajn plačano. Seveda kasneje, ko postaneš znan, in ko bodoči delodajalec lahko pokliče prejšnje za reference. Ali imaš dobre ocene, priporočila na kakem portalu.

Zna biti rahlo nesocialno, ker manjka nekaj ekipnega duha. Marsikdo ne zdrži. Ampak zato imaš pa pisarne, namenjene takim službam. Tudi pri nas ...

Delovni čas je ponavadi fleksibilen. Sam delam dopoldne, grem včasih malo športat, in delam spet popoldne. Zdaj pozimi bo pa prav prišlo ...

Lahko pričakuješ da boš zaradi fovšije izgubil nekaj prijateljev ... Seveda, če takim lahko rečeš prijatelji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Yakamashi ::

Naj zgoraj napisanemu dodam, da te bo, vkolikor bos kdaj zacel z remote delom, zelo hitro minila zamisel o tem, da bi bil nonstop doma za pecjo na enem koncu. To garantiram. :)

Drugace pa, vse, a ma cist vse, kar rabis o remote delu vedet:

https://github.com/lukasz-madon/awesome...

Sprejemam bevog, baje je uredu.

NonPlusUltra ::

Še to: za uspešno delo od doma je potrebno biti precej samodiscipliniran.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Phantomeye ::

NonPlusUltra je izjavil:

Še to: za uspešno delo od doma je potrebno biti precej samodiscipliniran.


jap, mene precej heca samodisciplina. Najbolj, če gre za kako mukotrpno opravilo.

Tody ::

Živjo!

Hvala za vse odgovore. Nekako si ne predstavljam (zato sprašujem), ko delaš v pisarni, vstaneš pa moriš ljudi da ti pokažejo to in ono, da ti povejo kako in kaj da lahko svoje delo opraviš do konca. Tukaj pa pri netehničnih stvareh si ne predstavljam a moriš folk po skypih / messengerjih. Vrjetno je zelo veliko samostojnega dela? Ker če imaš problem je malce težje it po firmi pa nadlegovat ljudi kako bi pa oni to rešil? :)

Yakamashi dobiš :)

iKst ::

Jaz sem precej delal od doma. Tako v firmah, kjer sem bil zaposlen kot potem, ko sem imel svoj biznis. Meni je tak način dela zelo ustrezal.

Predvsem se navadiš iz svojega dela odstraniti veliko nepotrebnih opravil. Jaz opažam, da sem na daljavo bistveno bolj produktiven. Zaradi večjega fokusa, odsotnosti distrakcij in večje motivacije običajno naredim povprečen 8 urni šiht v 2 urah, kar pomeni precej sposobne urne postavke in predvsem ogromno prostega časa.

Namesto tega, da vstaneš in greš do nekoga, klikneš skype in kratko ter jedrnato vprašaš kar te zanima. Namesto sestankov, se naučiš pisati učinkovito mail korespondenco... Kakšne stvari enostavno narediš, brez odvečnega micromanagementa nadrejenih in zapravljanja časa za vmesne odobritve, predstavitve itd. Jaz sem precej zoptimiziral kompletno komunikacijo in vse procese, tako, da je res praktično cela komunikacija potekala elektronsko in v skrajnih primerih po telefonu.

Kar se tiče tega, da je delo nesocialno. Thats why I love it :) Še vedno greš lahko kadarkoli na kavo ali pir, ampak ni ti treba s sodelavci. Če na šihtu uživaš v družbi, hodiš na čik pavze, malice, sestanke ob vsaki priliki potem ti bo hitro dolgčas. Če pa rad čim hitreje in čim bolj učinkovito narediš kar imaš za narediti, je pa delo na daljavo odlična zadeva.

Invictus ::

Se čisto strinjam z @iKsT.

Trenutno delam od doma, vsake 2-3 tedne grem do stranke, tak dogovor ...

Svoje delo naredim v 2-3 urah, pišem lahko 8 ur. Ker si bolje organiziram delo in ker bolj obvladam od mojih kolegov ;). Ko vidiš s kakimi banalnostmi se ukvarjajo v neskončnost, potem se malo vprašaš kdo je tu nor. Ampak se navadiš. Narediš svoje, pišeš pravilne emaile, daš managerju, svojemu nadrejenemu delo, kar se tiče stranke in ostalih stvari za kar nisi odgovoren in je to to. Včasih se zgodi da sploh teden, dva nimam dela, ker nekdo ni opravil svojega dela. Sicer vedno kaj poprčkaš, ker se vedno kaj najde, oz. se pripraviš za naprej. Na srečo sem odpikal milijon sestankov, kjer managerji bluzijo v neskončnost, tako da sem samo 1x vprašal kaj je point moje prisotnosti na telefonski konferenci. In so me odstranili :D.

Glavno pri tem je, da si narediš neko, lahko bi rekel skoraj zaupno, socialno mrežo, ponavadi sestavljeno iz inženirjev, in da spoznaš kako sistem deluje, da se ne sekiraš zaradi nepotrebnih stvari na katere nimaš vpliva. Mogoče včasih samo malo opozoriš na kaj izven tvojih pooblastil, ker te ovira pri tvojem delu. Ampak na zelo prijazen način ...

Skratka, brigaš se zase, pomagaš kolegom na istem nivoju in pišeš ure. Seveda mora biti pa delo narejeno ...

Delo je pa hitreje narejeno, ker ni motenj v smislu, gremo na čik, kavo, kosilo, in cel kup brezzveznega čveka, ki nima veze z delom. Kar je praksa dosti slovenskih podjetij ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

Moraš bit tudi pravi _karakter_. Jaz sem imel recimo en velik problem nepovezan s samim opravljanjem dela... bioritem se mi je _podrl_. Kriv za to sem bil sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Invictus ::

BlaY0 je izjavil:

Moraš bit tudi pravi _karakter_. Jaz sem imel recimo en velik problem nepovezan s samim opravljanjem dela... bioritem se mi je _podrl_. Kriv za to sem bil sam.

Šiht moraš vzeti kot šiht. Sam imam v pogodbi plačano 8 ur na dan. več ne delam, niti se ne zahteva od mene.

Neko kako dodatno delo pozno v noč pač ni cenjeno, niti produktivno. Zmeša plane stranki ;).

BTW. ne delam za slovensko firmo. Da ne bo kdo mislil da sem našel kako urejeno slovensko firmo kjer ne zahtevajo zastonj nadur.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

BlaY0 ::

Pri meni ni bil problem kakih dodatnih del. Pač, zamenjal sem dan z nočjo. Bil sem pa seveda zelo produktiven. To se mi je zgodilo v pol leta. Je pa res da takrat še ni bilo otrok in žene...

jan_g ::

@Tody nočeš biti designer ali developer, se pravi bolj v smislu projektnega vodenja ali pa product developmenta? To je zahtevnejše delati na daljavo, ker imaš pod sabo ekipo ljudi, nad sabo managerje, ob strani pa še stranke. Vse to koordinirati, raznorazni sestanki in predstavitve, neformalni razgovori ter "masiranje" nadrejenih, ... Verjetno bi šlo v podjetju, ki je od začetka organizirano za razseljene ekipe, drugače pa bolj ne kot ja.

Invictus ::

Ti remote managerji so prav reveži. Ne bi hotel to početi. Večinoma nimajo pojma o tehniki projekta, zato se jih da nekaj časa fajn vleči za nos.

Potem pridejo ven z nerealnimi roki, ki jih developerji povozijo kot nič. Skratka, f**k job ...

@Tody

Če nočeš biti developer, ti ostane samo testiranje. kar zna biti duhamorno, če ne znaš nič avtomatizirati. Za to pa spet rabiš razvijat ;). Je pa plačilo lahko čisto kul. Tudi nič ni narobe če tam začneš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

iKst ::

Jaz delam marketing consulting na remote. Nima veze z IT v večini primerov. Kar nekaj časa sem fural 2 mikro podjetji s skupaj 8 do 10 sodelavci iz 2300km oddaljene lokacije.

Da se početi marsikaj. Tudi project management, če si dobro organiziran in imaš dobra orodja. Cilj je, da imaš dobro optimizirane procese dela.

Tody ::

No, pač znam neki pl/sql in sql, javascript pa css, html, celo nekaj php... Ampak ne uživam neki v tem, žilice za dizajn nimam. Ergo morem nekaj drugega delat, zdej da bi bil support za stranke, je tud tko vezan na ure, pač od x do y moreš sedet za računalnikom pa čakat da ti ticket prleti. Jaz bi pa rad s tem remotom to dosegel, da se znebim nekih štempatorjev, da če nimam motivacije grem za eno uro na sprehod pa potem napadem probem in da če hočem delat po 17 uri, ne rabim o tem obveščat svojega šefa in kadrovske.

Zato pa zdaj sprašujem, če kdo od Slovencev dela na kakem projektu, ker se ne kodira, ker to da remote kodiraš jih poznam nekaj... Da si produktni vodja, da delaš raziskavo trga, da analiziraš goro podatkov... kaj takega bi :). Se ne bojim ne računalnikov, ne programiranja (dizjan bo pač beden :P) samo nebi pa da je to moj core.

Invictus ::

Začni iskati.

V drugih temah je cel kup linkov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

psychoshorty ::

Se moje izkusnje.

2 leti delal za eno avstrijsko firmo pretezno od doma. 3x na teden lepo od doma, 2x na teden sem se peljal tja, ena smer cca 220km. Kot ze omenjeno, sem doma bil dosti bolj produktiven. Naspan, spocit, doma imel 10x boljso opremo za delo, kot na sami firmi. Za komuniciranje lepo uporabljal Skype, tudi za mobilne klice. Stalna vpn povezava do firme.

Pogresam te case. Tudi work / life balance je bil luksuz. Vcasih sel na drink in kaksen problem kr prek tablice uredil. Urejal lahko privat stvari, kot jih sedaj npr. ne morem. Vsekakor se izplaca. Je pa potrebna disciplina. Pri men je blo vazno samo to, da je bilo delo opravljeno.

Tody ::

psychoshorty tole vprašanje se kr samo vpraša.... Zakaj ne delaš več tega? :)

psychoshorty ::

Well, vse enkrat mine. :) Zal je firma potem outsourcala kar sem delal za njih.

Phantomeye ::

Meni gre na živce, poleg tega, da bi določeni sestanki lahko vsebinsko bili maili.

Tody ::

No ampak če ti je ta tip dela všeč, bi si ga vrjetno lahko poiskal drugje? Al je to bolj redkost? Sej to me ubistvu bolj fascinra da bi en slovenc delal za ameriško firmo iz slovenije :) Vrjetno maš večjo jebo potem ker te uniči časovni zamik...

user4683 ::

Jaz ze dobro leto delam kot remote developer za startup iz ZDA (9h razlike). Tedenski skype klic (~pol ure, ob 20h po nasem casu), obcasno kaksna vecerna debata na Slacku. 3-4x letno letim tja da gremo na pivo, bonding, vecji planning:) Vsa ostala pomembnejsa komunikacija je asinhrona (mejl, Slack ipd).
Delam ponavadi od 8-16h, zvecer pa imam se oko na mejlih/Slacku, ce slucajno kaj urgentnega prileti in nujno rabijo kaksen moj odgovor. Vcasih s kaksnimi kavicami razvlecem delo na cel dan, morda kaksen dan oddelam na pol in nadoknadim za vikend itd. Dokler so stvari narejene kvalitetno in v dogovorjenem casu ni kompliciranja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28057533 (27130) LeQuack
»

Sistem za delo od doma in remote sodelovanje

Oddelek: Loža
484694 (3549) Tear_DR0P
»

Koronavirus poskrbel za velik eksperiment: delo od doma

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
388395 (4603) jype
»

Googlova raziskava: oddaljene ekipe enako učinkovite in nagrajene

Oddelek: Novice / Ostalo
356393 (4616) Tear_DR0P
»

V Yahooju nič več dela od doma, zaposleni besni

Oddelek: Novice / Ostale najave
3410753 (7623) Spura

Več podobnih tem