» »

Termokromatske barve, ki reagirajo na temp.

Termokromatske barve, ki reagirajo na temp.

iKst ::

Delam na enem projektu, kjer bi rabil nek enostaven in precej približen nadzor temperature. Razmišljam, da bi del kosa, ki se bo segreval premazal s pigmentom, ki na določeni temperaturi spremeni barvo. Vem, da takšne zadeve obstajajo, ampak to je tudi vse. Če se kdo mogoče spozna, bi bil hvaležen za kakšno informacijo.

1. Zanima me, ali je možno te pigmente nekako kalibrirati na željeno temperaturo. Recimo, da bi želel spremembo barve, ko površina doseže 110 stopinj celzija.

2. Ali so te zadeve "food safe". Barva ne bi bila v direktnem stiku s hrano, bi pa bila na ročkah posode za kuhanje hrane.

3. Ali obstajajo barve, ki se primejo na lito železo (GUS 25)

noraguta ::

A bimetal ni kul? Barve nucajo en cajt da se prilagodijo. Sej bimetal vezan na luč tud, sam manj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

_commandos_ ::

iKst je izjavil:

Delam na enem projektu, kjer bi rabil nek enostaven in precej približen nadzor temperature. Razmišljam, da bi del kosa, ki se bo segreval premazal s pigmentom, ki na določeni temperaturi spremeni barvo. Vem, da takšne zadeve obstajajo, ampak to je tudi vse. Če se kdo mogoče spozna, bi bil hvaležen za kakšno informacijo.

1. Zanima me, ali je možno te pigmente nekako kalibrirati na željeno temperaturo. Recimo, da bi želel spremembo barve, ko površina doseže 110 stopinj celzija.

2. Ali so te zadeve "food safe". Barva ne bi bila v direktnem stiku s hrano, bi pa bila na ročkah posode za kuhanje hrane.

3. Ali obstajajo barve, ki se primejo na lito železo (GUS 25)


1.da obstajajo pigmenti za različne temperature od 79°C - 1030 °C http://www.tempil.com/tempilaq-indicati...
2.beri zgornji link
3.da obstajajo


ta stvar je absolutno predraga za barvanje loncev, bo ceneje če pri kitajcu nabaviš termometer
http://www.amazon.com/Tempil-TEMPILAQ-T...

iKst ::

Hvala, tole bo super. Ni predrago, itak rabis cisto malo. Termometei in bimetali zal ne pridejo v postev.

iKst ::

Sem malo pogledal zadevo, pa ni to to, kar iščem. Tale tempilaq je samo enosmeren proces. Ko površina doseže temperaturo, se stopi in spremeni barvo in ostane te barve.

Jaz rabim nekaj, kar na določeni temperaturi spremeni barvo, ko temperatura pade, pa se vrne v začetno stanje.

M@73Y ::

Ne bo ravno odgovor, a spomnil si me na avtomobilčke iz mladosti, ki so menjali barve pod vročo vodo. Zanimivo bi bilo ja, s kakšno barvo so bili pobarvani. Verjetno tudi tu nekaj podobnega potrebuješ.
..jump into psytrance tunnel..

iKst ::

Ja, nekaj takega. Problem je, ker se večina teh barv aktivira pri nižjih temperaturah. 25, 30 stopinj celzija. Jaz rabim nekje 110 do 150 stopinj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zaščititi brunarico/lopo

Oddelek: Loža
199047 (8296) gruntfürmich
»

Znanstveniki odkrili, kakšne barve so bili dinozavri

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2612468 (10983) LordPero
»

Mobitel mod

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172332 (1721) shuttle
»

barvanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
102236 (1674) m.i.h.a.

Več podobnih tem